Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
3. aug 2010

@werunka21 Tak to Ti fakt závidím,dneska mě teda honí mlsná...musím koupit jablka a udělat aspoň štrůdlík,někde jsem četla,že z listového bez cukru a bez strouhanky se dají dát dva kousky na sváču

werunka21
3. aug 2010

@makinecka CS 6 to je celkem pěkné ne? Já v těhu průkazce neměla poznamenané nic.

@ratatooy ahojky, vítej. On ti to jaksi pořádně nikdo ani neřekne. A taky záleží na okolnostech. Jsou holky, které nechali dokonce i přenášet viď Ducky 😉 . Ale placenta stárne u diabetiček rychleji, takž se nedoporučuje přenášet.

makinecka
3. aug 2010

@werunka21 jj pěkné to číslo se mi líbí 😀 odpovídá přesně mému týdnu tak super,uvidíme jak to půjde dál,třeba tě budu brzo následovat 😀

werunka21
3. aug 2010

@luckaa jo, to jsi četla správně. Ten je ňamky 🙂 . A ani nepoznáš, že tam ten cukr není. Taky jsem si ho párkrát dělala, ale dva kousky mi vážně nestačí 😀

makinecka
3. aug 2010

@werunka21 ty tři dny snad už vydržíš ty mlsone ne 😀

werunka21
3. aug 2010

@makinecka tobě bych to opravdu přála, taková poctivka 😀 , třeba se pustit do těch velkých Milk co máš poschovávané ve špajzu 😀. Tak šup šup, ať už tu nejsi jak se vrátím 😀

ratatooy
3. aug 2010

Werunka děkuji tak to jsem zvědavá já bych byla i ráda kdyby to bylo dřív ale mám stejnou obavu jako ty taky bych chtěla aby se mi porod do té doby rozběhl přirozeně.vyvolávat bych také nechtěla.

tea1909
3. aug 2010

Ahoj holky, přidám se k vám, snad tu pochytím nějakou dobrou radu 😉. včera mi potvrdili těhu cukrovku. Můžu se zeptat jaké jste měly hodnoty? Já právě nevím, jestli mám jen zvýšenou, nebo je to hodně, nebo jak se ty hodnoty celkově pohybují. Jen že 7,5 je hraniční. A nikdo mi k tomu nic neřekl, protože diabetoložka má až do 13.8. dovolenou, tak musím čekat.

tea1909
3. aug 2010

já mám 9,4

lio
3. aug 2010

@werunka21 heye a když se u tebe dějí změny (pochopila jsem jako uvnitř) tak neceš zkusit třeba ricinový koktejl , či tak aby ti nevyvolávali?
@makinecka símtě já mám CS5 už 2 měsíce a stále držím jak šampus 🙂
@ducky se říká že v kombinaci s vyvolávačkou je epidurál dost úleva co......

luckaa
3. aug 2010

@tea1909 Tak moje hodnoty jsou 4,38-10,27-10,44

lio
3. aug 2010

@werunka21 no ale maki je až po mně ,ste na mne zapomněly :-O

makinecka
3. aug 2010

@lio ale neboj já tě nechá před sebou já nespěchám 😀

luckaa
3. aug 2010

@tea1909 Ale jak se to hodnotí,tak to fakt nevím a zda vůbec,co je silnější a slabší cukrovka....akorát vím normální hodnoty,jsem tu vlastně taky skoro nová,asi 3 týdny

makinecka
3. aug 2010

@luckaa to máš teda dost vysoké to vypadá na inzulin 😒
@lio mě se CS pohnul z 5 na 6 za 14 dní tak jsem ráda že se u mě něco děje 😵

tea1909
3. aug 2010

@luckaa děkuju. Já dostala hdnoty jen dvě. 4,4 - 9,4 . A ty si musíš píchat inzulín? Někde jsem vyčetla, že se většinou nad 10 píchá

lio
3. aug 2010

@makinecka jo to mě taky pak z 5tky a za 14 dní na 6tku, ale pak mi v porodce říkal že čípek drží a že sem zavřená, za týden na špičku prstu, ale věř že CS nic neznamená a v porodce ten čípek to score vůbec neřeší....tak se na to moc neupínej 🙂

lio
3. aug 2010

@luckaa já bych to na slabší a silnější cukrovku nedělila.....prostě cukrovka = dieta nebo inzulín a upínat se že mám slabou a tudíž můžu sem tam hřešit, je blbost

makinecka
3. aug 2010

@lio však já se na to neupínám,já mám jen radost že se něco děje a že budu rodit až za 3 týdny je mi jedno,já to vydržím úplně v pohodě a nepozoruju se a neřeším to kdy budu rodit 😉

vladka84
3. aug 2010

baby, mam dotaz....
bola som na GTT teste v 24tt, nezistili mi nic, hodnoty som mala idealne... pri kazdej poradni mi kontroluju moc, vsetko bolo v poriadku, lenposledne dve poradne mi vyskocil cukor v moci, tak ma doki posiela este raz na diabetologicke vysetrenie....
je mozne, ze sa mi cukrovka objavila neskor?

lio
3. aug 2010

@vladka84 je to možné, pokud máš dispozici v rodině, cukrovka se může objevit později ale taky je názor, že cukr v moči nutně neznamená cukrovku.....uvidíš co ti řeknou na dia z hodnot

lio
3. aug 2010

@makinecka no jen aby 😀

makinecka
3. aug 2010

@lio no fakt ,já chci naopak ještě 14 dní vydržet až manžel ukončí projekt co má rozjetý a pak si bude moct vzít v klidu dovolenou,takže já mám za úkol se 14 dní držet 😀

werunka21
3. aug 2010

@tea1909 Ahojky, rad tady pochytíš určitě hromady. Já měla hodnotu 11. A inzulín se nepíchá od 10 ale jakmile ti hodnoty skáčou při dietě kolem 8, což není dobré.

@lio jasně že nezapomněli, ale Maki se tady tak hlásila, že by mě mohla brzy následovat 😀 . Změny jako měknutí, propustnost na prs. O tom kokteilu jsem četla, ty do toho půjdeš? A jak budeš řešit ten meruňkový džus jako diabetik?

lio
3. aug 2010

@werunka21 no jestli mi bude hrozit vyvolávačka tak do toho půjdu, džus řešit nebudu, prostě si ho dám
ted sem navíc čůrala na papírek a mám pozitivní jak cukr tak ketolátky, jenže jsem dopo neměla sváču , nepila sem /spala jsem/ a ted jdu jíst až ted a už si dopřávám mlíko s musli což jsem při dietě nedělala....tak se musím trochu zkrotit zase....

lio
3. aug 2010

navíc jak sem tu řešila co k porodu, tak mi na dia řekla že colu klidně můžu a cokoliv, že porod je zátěž a že to spálím...tak nevím..moc se mi to nezdá.....

makinecka
3. aug 2010

@lio já si vezmu k porodu colu light,sice se to nemá k vůli sladidlům,ale lepší než ta s cukrem a při porodu si myslím že ty sladidla už malému neublíží.

makinecka
3. aug 2010

@lio a koupím si i redbull light bez cukru a hotovo 🙂

lio
3. aug 2010

@makinecka no nevím, právě sem někde četla snad na tom webu, že právě ten cukr při porodu k malýmu ještě dojde a může mít vysoký cukr po narození.......
tak uvidíme no

vladka84
3. aug 2010

@lio praveze nemame cukrovkara v rodine, tak som z toho vedla, ze mi ten cukor vybehol... takze budem musiet znova pit tu sladku zbrndu? 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre