Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
4. aug 2010

@makinecka No s tím krájením mám já docela problémy,tak o víkendech nebo na večeře mi radši krájí manžel 😀 Jo,ještě k těm salámům,četla jsem,že nejlepší je jen šunka,že ostatní salámy a uzeniny obsahují dextrozu,což jsou taky nějak přeměněné sacharidy či co,tak hlavně kupuju šunku,ale sem tam si dám i jinou uzeninu,tak snad to tolik nevadí

tea1909
4. aug 2010

@werunka21 a nemáš tu tabulku z těch stránek třeba staženou nebo vytištěnou?

mně na tom nejvíc děsí asi to, že jakoby celý den nepřemýšlíš nad ničim jiným než nad jídlem. mezi jídlem přemýšlíš co si dáš za 2 hodiny k tomu dalšímu jídlu a jak to navážíš aby toho mylo dost a ne moc.

a jak to děláte třeba když jdete do restaurace?

luckaa
4. aug 2010

Já mám zas povoleno přiměřeně přislazovat medem,tak si vyberte 😅

werunka21
4. aug 2010

@tea1909 seznam toho co nesmíme, jak která. Některá byla na dia informovaná více, některá méně. Přímo seznam asi žádný není. Ale řeknu ti, že třeba dost holek tady zkusilo i MCwrap od MCdonalds na véču nebo oběd a prošlo to i třeba s malýma hranolkama. Já si dávám i pizzu a v pohodě. Ale musí to být hodně tenká a to nejím ty kraje-zbytečné sacharidy navíc 😝 . Ale takhle zkoušet je lepší, až když dostanete glukometr. Každé tělo snese něco jiného že.

makinecka
4. aug 2010

@luckaa já jím salám normálně a zatím mi cukr nevyskočil po tom,takže to neřeším i párky jím a po těch cukr taky v pohodě 😉

luckaa
4. aug 2010

@tea1909 My jsme minule byli na večeři,tak jsem si dala vepřovou panenku na roštu a místo přílohy jen zeleninu,snad to tak bylo dobře a byla jsem najezená tak akorát,maso se nepočítá a ta zelenina byla nakouskovaná,rajče,papriky a okurka,tak myslím,že by mi to takhle prošlo

luckaa
4. aug 2010

Já glukometr nemám,takže jsem tady ráda za každou radu co tady dostanu..navíc ani nechodím na dia,takže mám jen pokyny a papír od svého gynekologa

tea1909
4. aug 2010

@luckaa a když se maso nepočítá, tak by to bez zeleniny prošlo i s přílohou, ne? ... jestli tomu dobře rozumim... a nebo - trochu zeleniny a trochu přílohy...

werunka21
4. aug 2010

@tea1909 😀 to už je prostě deformace 😀 . Taky řeším co na sváču za hoďku atd. Tu stručnou mám vytištěnou, ale tam nejsou jídla, je tam vyloženě ovoce, zelenina, ořechy,přílohy, mléčné výrobky a pak taková směska jako mouka, rajský protlak, strouhanka...to už je hodně stručné. Já jsem používala tu "merilinku", taky ji mám vytištěnou a nosila jsem ji všude. Je tam toho mnohem víc. Hodnoty jsou jinak stejné, to se nemusíš bát, že jsou jiné. A když budeš něco kupovat a nevíš, tak jednoduše koukni na složení a na počet sacharidů.
A v restauraci to nějak neřeším. Maso je bez sacharidů, zelenina víceméně taky a přílohy ti víc než na porci stejně nedají. A to bys těch brambor musela mít vážně kybel 😀 . Jen si prostě odpustíš sladkou vodu a dáš si buď čistou a nebo čaj a kafe, opět neslazené. A nebo malé pivo ale to taky započítat

luckaa
4. aug 2010

@tea1909 No,mě bylo řečeno,že bych neměla ani smažené a tučné,takže když jsem si dala maso na roštu,tak už jsem radši přílohu neriskovala a pochutnala jsem si i tak,ale jak říkám,taky se ještě učím,na to by spíš odpověděly holky,vím o své cukrovce jen tři týdny

werunka21
4. aug 2010

@luckaa najíst si se asi najedla, ale sacharidy to moc nemělo.
Jinak mě bylo třeba řečeno, že maso klidně může být tučnější pokud se nejedná vyloženě o bůček 😀, to je právě to, že ty názory lékařů se hodně liší a pak se podle toho zařiď že 😅

luckaa
4. aug 2010

Holky a stalo se Vám některé,že jste po té dietě hubly?Jak to pak řešil doktor...já mám od začátku 2kg dole,zatím teda to přecházel bez povšimnutí,aspoň nic neříkal.

makinecka
4. aug 2010

@luckaa jo já shodila 3 kila a dvě jsem teď za měsíc a půl nabrala zpět jak víc jím a malý roste,ale pořád jsem ještě -1kg,ale myslím že to za ty tři týdny ještě doženeme 🙂

luckaa
4. aug 2010

@makinecka No,kámošku kvůli hubnutí hnal doktor na kapačky(neměla teda cukrovku) což mě by se nehodilo,mám doma tříletou dceru,tak proto se ptám.

ratatooy
4. aug 2010

Ahojky tak jsem snad tu tabulku pochopila a držela jsem tu dietu trochu špatně už se nedivím že jsem měla hlad.takže u tohoto se dá ještě v těhu i hubnout no toto??

makinecka
4. aug 2010

@luckaa já se tehdy ptala dr jeslti to vadí a řekl mi že si dle utz malý bere dost tak to nevadí 😉

luckaa
4. aug 2010

@makinecka Tak to jsem ráda,prcek měl ve 22 týdnu 440g,což jsem koukala je tak normálka,první dcera měla 4kg,tak bych teď radši trošku menší dítko 😀

ratatooy
4. aug 2010

tea koukala jsem do alba že máte stejnou postýlku ale tu nás jich má plno,nám jěště nepřišla ale určitě bude krásná i ve skutečnosti co?můžu se zeptat na kolik vás vyšla?

werunka21
4. aug 2010

Já zhubla ze začátku a pak jsem zhubla znovu při té dietě. Je to normální, takže buďte v klidu. Když se teď musíte omezovat a nemůžete jíst tak jak do teď, tak jasně že se to musí nějak projevit. Já začla nabírat až někde hodně za 30tt. Mimča si z vás vezmou všechno co potřebují i kdyby to mělo být na úkor vás-takoví paraziti to jsou 😀

makinecka
4. aug 2010

@werunka21 a jak si užíváš poslední dva dny kdy jseš 2v1,já kdybych to věděla by mě asi kleplo,snad začnu rodit sama 😀

ratatooy
4. aug 2010

WERU a můžu se zeptat ty teda držíš tu dietu už od začátku těhu?že jsi nestihla přibrat?já do ted přibrala 5kg a ted začíná ta dieta ale budu spokojená pokud půjdu rodit s nějakýma 8kg nahoře protože jsem odjakživa kus a nikdy jsem nic nemohla shodit ikdyž jsem sportovec ale vůbec by mě nenapadlo že si musím počkat až na těhu abych něco shodila?

lio
4. aug 2010

@werunka21 do toho nápoje tedy nejdeš?

@makinecka no proč zrovna ty nevím, ale prostě makinecka porodila 🙂 já už pomalu odrodila všechny tady z koníka, tak su zvědavá kdy odrodím sebe :|-D

@ratatooy zhubneš díky tomu, že do sebe nedáváš ty prázdné kalorie - cukry v podobě sladkého...pokud si sportovec, na váhu nekoukej, protože svaly váží víc jak tuk, já dyž sportovala 4x týdně, měla sem na kila to, co mám ted na konci těhu.....a je fakt, že nejvíc za celé těhu jsem přibrala ted ke konci, někdo víc začně zadržovat vodu atd....jinak jsem za celé těhu měla dlouho jen 3 kg, ted už mám 8 ale mám jen bříško, a váhu vůbec neřeším, hlavně že je mimi takové jako má být a že prospívá v pohodě a sebe neřeším

ratatooy
4. aug 2010

LIO tak samozřejmě já váhu taky nějak neřeším a 8kg je super když slyším od jiných hlavně spíš od našich mamin jak kdysi přibírali 20,30kg to už ted vidím málo kde.hlavně že je mimi zdraví.ještě teda pořádně nevím co ta cukrovka pro mimi znamená?že ji pak může mít taky?

werunka21
4. aug 2010

@ratatooy Ne,ale já jsem se hodně vypasila před těhu, miluju sladké. Takže čokoládky a tak byly skoro denně. Pak jsem otěhotněla a na sladké jsem přestala mít chuť. Já mohla kolem čokolády chodit a nic. Ono celkově jsem jaksi neměla chuť k jídlu. A ono když to tělo najednou nemá, tak je to poznat že. Pak se chuť vrátila a měsíc na to mi zjistili cukrovku, takže váha šla pořád dolů.

@makinecka zrovna jsem dojedla čtvrtou broskev dieta - nedieta, ještě že jich víc nemám. Kdybych neměla ten příšerný kašel tak si to opravdu užívám. Přes den v pohodě, ale večer ho mám hodně suchý a dráždivý a malého je mi hrozně líto, protože pořád třepu břichem, bobek malý 😔 . Taky se bojím, jestli vůbec rozdýchám kontrakce, abych se jim tam nepřidusila. Doufám, že se to ještě zlepší za ty dva dny. No a dále se obávám, abych malého hned nenakazila sotva se narodí. Takže je to takové blbé období pro mě.

@lio a proto taky zatím nejdu ani do toho nápoje. Kdyžtak až zítra. Přece jen ještě potřebuju trochu času se co nejvíc vykurýrovat

lio
4. aug 2010

@werunka21 aha a nezkoušela si homeo oscilococsinum? já díky tomu neměla za celé těhu a v zimě ani rýmičku 🙂
by možná stálo za zvážení....PA mi říkala, že plný nosy a tyhle nastuzení jsou blbý, kvůli dýchání, ale tak máš ještě dva dny...se to zlepší

werunka21
4. aug 2010

@lio Ale já jsem jako takhle fit, mě to chytlo minulý týden. Jak jsem v noci cítili, že mě bolí v krku, hned jsem vzala to osccilo (je super, můžu jen potvrdit) a v pohodě. Nedostala jsem ani teplotu ani rýmu nic. Podchytla jsem to hned na začátku. Ale ten krk se mi zahlenil a usadilo se to někde na průduškách (což je u mě normální). Na to si myslím, že osccilo nepomůže. A přes den je ten kašel fajn, takový vlhký ale k večeru mě začne šimrat a pořád musím kuckat 😝

ratatooy
4. aug 2010

Weru tak takhle jsem to měla já vždycky jsem měla ráda sladké apak vůbec v těhu dělalo se mi z toho blbě a ted když se mi ta chut v 7 měsíci vrátila tak je tu cukrovka to je super co?ale dva měsíce to vydržím,ikdyž mi dr řekla že když si vyšetřím třeba z oběda místečko tak že si něco sladkého dát můžu,a myslíte holky že to pak někomu i zůstalo po porodu?a ještě se chci zeptat vy máte všechny doma glukometr?já ne.

makinecka
4. aug 2010

@ratatooy já nemám doma glukometr a luckaa taky ne

makinecka
4. aug 2010

@ratatooy mě dr řekla že po porodu mi dieta končí a můžu jíst už všechno a po šestinedělí přijít na kontrolní testy,teď jdu v úterý naposledy tak uvidím co mi řekne pak napíšu 😉

ratatooy
4. aug 2010

Tak to je ok taky mi to tak řekla,já jen že některé holky si to měří i doma?a jak často se chodí na dia na ko?já jdu ted poprvé po týdnu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre