Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ratatooy
6. aug 2010

ahojky tak jsme se vrátili z kontroli z dia a jsme celkem ok,po jídle jsem měla jen 5,8 což je ok dostala jsem glukometr abych si dva pátky měřila cukr po jídle a před jídlem,no tak jsem ráda že to zvládnem bez inzulinu.jinak jsem se dr zeptala co to vlastně znamená pro mimi ta cukrovka a asi jsem radši neměla teď nad tím budu přemýšlet,jinak taky holkám přeji ať mají brzo porodíno a udělala jsi weru dobře že jsi to nikomu neřekla taky bych to neřekla ani když to bude přirozeně prostě se to dozví až se narodí bych se taky zbláznila z telefonu pak.

rozpravocka
6. aug 2010

dobre ranko 🙂 Chcem sa vas opytat,ciniektora pouzivat tie pruzky na moc. Mne totiz lekarka predpisala iba tie, takze cukor z krvi si nemeriam. Akurat, ze mam takmer vzdy pozitivne ketony. Je to sice iba ten prvy stvorcek, ale neviem, co si o tom mam mysliet. Jem pravidelne kazde2,5-3 hod. a nie som vobec hladna. Poradnu mam az o tri tyzdne. Mali ste niektora podobny problem?

luckaa
6. aug 2010

@ratatooy Co Ti říkala doktorka o těch následcích pro mimčo?

ratatooy
6. aug 2010

@luckaa no asi mi říkala to co píší všude ale já to nikde ještě nečetla protože ji mám teprve týden,no že to může mít následek jako nesprávně se vyvyjející orgány,velká porodní váha a u těch co jsou na tom špatně to může dopadnout až nejhůř ale na to nechci vůbec myslet ani něco takovýho říkat ☹

luckaa
6. aug 2010

@ratatooy No,je to fakt hrůza,radši na to nemyslet a dodržovat dietu,kdyby šlo jen o mě,tak se tolik nesnažím,ale tím,že jde o prcka,tak to člověk líp překousne.

makinecka
6. aug 2010

@rozpravocka já ano ze začátku a měla sem si přidat sacharidy,sice hlad nemáš ale jíš málo sacharidů a tělo a mimi hladoví takže přidat sacharidy 😉

editah222
6. aug 2010

@rozpravocka Já jsem měla problém s ketony v moči. Musela jsem jíst ve 3 ráno abych je neměla. Ketony jsou problém, protože zhoršují cukrovku. Musí se to hlídat. Taky jsou prý nebezpečné pro miminko, ale proč a čím to mi nikdo nevysvětlil. 😠

luckaa
6. aug 2010

No teda a dají se tyhle pásky koupit,nevíte kolik asi stojí,vidím,že toho ještě dost nevím 😔

ratatooy
6. aug 2010

@luckaa no právě když jde o prcka mě to ani tak hrozné nepřijde už jsem takovou dietu držela i normálně v netěhu,ona je to vlastně taková zdravá výživa kterou by jsme měli jíst ůplně všichni,jo akorát mi řekla že mám v moči nějaký bakterie to se ale poradím až s gyn,nevím jestli to něčemu vadí nebo co?

luckaa
6. aug 2010

@ratatooy No,mě zas našli bílkovinu v moči,tak uvidím,myslím,že mi doktor dělal i krevní obraz s tím profilem,poradnu mám 17.8.

ratatooy
6. aug 2010

@luckaa tak bílkovinu můžeš mít při vyšším tlaku,nemáš?to by se taky mělo hlídat,mi jdem do poradny ve středu a už se těším,hrozně už to utíká pak půjdu ještě po 4týdnech a pak už po2 a na monitor a už to bude,ještě by mě zajímalo jaká je asi pravděpodobnost vyvolávání porodu,protože co tady holky jdou rodit tak většinou na vyvolávačku

makinecka
6. aug 2010

@ratatooy pravděpodobnost vyvolávání žádná neexistuje,vyvolává se proto,protože se cukrovkářky nenechávají přenášet k vůli placentě,že může přestat dobře fungovat takže normální zdravé maminky přenášejí a cukrovkářky ne proto se ti zdá že to často vyvolávají 😉

makinecka
6. aug 2010

bílkovina v moči může taky souviset s ledvinama,močovým měchýřem a nebo taky pozdním odběrem moči,že se nesebere první ranní moč,ale pozdější 😉

luckaa
6. aug 2010

@ratatooy No,neám,teda nevím,sestra mi ho měřila tentokrát nějak divně,pořád poposouvala ten stetoskop,že si říkám,že jestli vůbec něco naměřila,no,ale dobře....no,na to se chci zeptat doktora,jak to bude se mnou na konci,když jsem čekala první dceru,tak jsem mluvila v poradně s holkou a ta říkala,že jí budou vyvolávat v 38.týdnu kvůli cukrovce....Jo a jak to vypadá,tak já tu z Vás budu strašit nejdýl...

luckaa
6. aug 2010

Holky a co ty papírky na ty ketony v moči,dá se to sehnat a jak se to jmenuje?

makinecka
6. aug 2010

@luckaa neboj se ony přijdou další,takto sem tady taky skuhrala že tu budu poslední a mám to už za pár a jste tu vy 🙂

makinecka
6. aug 2010

@luckaa jeslti se to dá sehnat nevím já to dostala v dia poradně jmenuje se to Diaphan testovací proužky na ketony a cukr v moči je jich tam 50,kolik stojí nevím.

luckaa
6. aug 2010

@makinecka Díky,mrknu na internetu 😉

ratatooy
6. aug 2010

@makinecka no to jsem přesně myslela že cukrovkářky vyvolávají protože je nenechají přenášet,tak to je budu modlit ať porodím sama dřív,vyvolávat teda nechci.

ratatooy
6. aug 2010

ikdyž se taky říká že se děti po umělém oplodnění rodí dřív tak se modlím už dopředu

makinecka
6. aug 2010

@ratatooy no to nechce žádná,ale když se mrkneš sem tak mimísci si to myslí jinak a klídně si hoví v bříšku,tak to moc neovlivníš 🙂

rozpravocka
6. aug 2010

@editah222 A to ti naordinovala lekárka, že máš jesť o 3 v noci? To si mám dávať akože budík??? ☹

makinecka
6. aug 2010

@rozpravocka co jíš třeba na tu druho večeři?já ji dřív jedla a teď už jak jím víc sacharidů tak ji ani nejím,ale asi bych měla ale ketony už nemám.

lio
6. aug 2010

@makinecka no já odolávala kadeřnici, ale ted si s tou myšlenkou zahrávám 🙂)))) ale nevím zda už jako není za vterinu dvanáct 🙂

rozpravocka
6. aug 2010

@makinecka biely jogurt + 2 lyžice cereálíí + ovocie, ale ja tie ketony nemam iba nalačno - ráno keď sa zobudím. Robila som si test aj hod. po raňajkach a stale tam boli - nie vyrazne, ale boli (mala som celozrnny chlieb+maslo+redkovku)

lio
6. aug 2010

@rozpravocka zkus si udělat test během dne, ne hod po jídle...to asi můžeš z krve, ale ne z moči, to chvíli trvá, dle mého.....

makinecka
6. aug 2010

@rozpravocka no tak to si dáváš celkme dost,já většinou pila mlíko jenom a dobrý 🙂
tak bych to řekla na dia nebo doktorovi,mě dr říkala že ketony mít nesmím,pokud budou přidat si jídlo.

lio
6. aug 2010

@makinecka já na druhou véču křupavý chleba sýr, nebo takněco....

rozpravocka
6. aug 2010

@lio ja si neviem otestovat krv, namam na to pristroj ani pruzky ☹

rozpravocka
6. aug 2010

@makinecka zrejme to asi prestanem riesit a necham to tak, mozno si moje telo iba zvyka na novu dietu 🙂 Jedlo zatial pridavat nebudem, uz teraz jem viac ako predtym 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre