Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
6. aug 2010

@rozpravocka no jak chceš,jen ti píšu že ketony být nemají a toto není redukčbí dieta abys neztloustla ale,ale dieta pro tebe a mimi a nechtít jíst víc mě připadá praštěné,to jako abys nepřibrala jo,mě teda nejde o mě ale o mojeho syn,tělo prostě hladoví a dítě stebou 😉

lio
6. aug 2010

@rozpravocka no to bylo pro příklad, že za hodku po jídle se testuje z krve, ale než to projde do moče tak to chvíli trvá, než tu hodku , proto pokud máš proužky, netestuj hodinu po jídle, ale kdykoliv během dne....
ráno na lačno a pak třeba před obědem zda ty ketony zmizí.....
a zkusila bych k druhé véče spíš plátek chleba či tak, než to co si dáváš ty, ale spíš jen pro změnu a zjištění zda ráno ketony budou nebo ne ...

rozpravocka
6. aug 2010

@makinecka ale ja jem, dokonca viac ako predtym, nez mi zistili cukrovku. Ja si dokonca ani nic nevazim - jem tak isto ako predtym - akurat som uplne vyhodila sladkosti (volny cukor) a zmenila som ovocne a cokoladove jogurty za biele a sladene cerealie za nesladene. Naozaj nehladujem.

lio
6. aug 2010

@rozpravocka občas nemusíš přidat víc jídla, ale jinak rozložit ty sacharidy...ty cereálie a ovoce si nech na sváču....k véče zkus ten chleba , třeba i křupavý namazaný sýrem....postě změnu a uvidíš co ráno...a proužky bych tesla třeba až před obědem, zda budou ketony i přes den...a pak to určo řešit

lio
6. aug 2010

@rozpravocka no a taky bys možná měla začít vážit...

makinecka
6. aug 2010

@rozpravocka tak to je fajn že jíš víc než dřív,je to správné aspoň může mimi pěkně růst.
je fakt že ze začátku jsem taky jedla míň než teď potom sem z ničeho nic po 30tt začala mít víc hlad asi jak začne mimi nabírat tak je větší hlad aspoň já to tak měla a konečně sem i přibrala zpět dvě kila co sem shodila,ale to je mi úplně fuk hlavně že se mimi má fajn 🙂

niky13
6. aug 2010

@makinecka Tak mila makinecka, pokial sa tvoje mimi nerozhodne prist skor, tak mam sancu ta predbehnut, sorry 😒 Dnes som bola u dr. a povedala mi vysledky z magnetickej rezonancie - neodporucaju mi normalny porod, takze mam naplanovanu sekciu - na 25.augusta. Ale nie kvoli cukrovke - tam je vsetko v poriadku, aj plodova tekutina, prietoky, monitor, placenta je OK. Len kvoli vnutornej sirke panvovych kosti. Tak sa bojim uz teraz. Aj ked je pravda, ze to budem mat skoro za sebou.

makinecka
6. aug 2010

@niky13 mě to neva klidně předbíhej,ale to bude maximálně o jeden den to určitě přežiju 😉

makinecka
8. aug 2010

tak Weru a bambul to už mají za sebou,ty se mají tak ještě lio šup už bys mohla jít rodit a pak snad někdy půjdu i já 😀

makinecka
8. aug 2010

já si zítra naposledy odeberu krev a moč jupí,v úterý odnesu na dia ,snad to bude v pohodě a budu mít klid,ale zdá se mi že to někdy maličko flákám už 😅

tea1909
8. aug 2010

ahoj holky, ... tak já jsem včera koupila digitalni váhu... tak konečně začnu poctivě vážit. spíš mi ale vad, že to o té cukrovce vím už týden a ještě další minimálně týden s tou diabetoložkou mluvit nebudu. Má dovolenou až do toho 13.8. Hrůza, opravdu. Ona mě vlastně poprvé uvidí skoro ve 30. týdnu. Ach jo!! ☹
A navíc - co jsem teď zjistila-tak si tak snídám a jen tak pro zajímavost si vezmu do ruky od toho celozrnného chleba co snídám (včera mi ho dala mamka, že toho má moc) ... tak si tak čtu a zjistila jsem, že je tam Dextroza - ta se myslím počítá mezi ty volné cukry že jo ? A tak kouknu na tabulku a tam je sachaidy 41,8g z toho cukry 3,1 . Tak to jsem si dala ke snídani docela pecku...a to jsem ten chleba měla už včera k večeři ☹

tea1909
8. aug 2010

a ještě mi prosím poraďte kdy si odebírat tu krev

tea1909
8. aug 2010

holky...blbá otázka 😀 - proč se všichni tak moc bojí vyvolávání? Je to jen o tom stresu, že vím kdy to přijde? Nebo je to nějaké nebezpečné (např chemie do těla a tak...), vic bolestivé ,... atd ???

makinecka
8. aug 2010

@tea1909 proto se doporučuje jíst bílé pečivo a já ani jiné nejím,neboj já snědla salám i maso s dextrózou a co nadělám že,hroutit se z toho nebudu někdy se může stát že se něco zblbne tak klid 🙂
jak kdy si máš brát krev,ti musí říct na dia ne?

makinecka
8. aug 2010

@tea1909 já slyšela a četla že to víc bolí ale může být rychlejší,přece jenom nerodíš přirozeně ale chemicky a pokud není tělo připravené tak si holka užije než se třeba otevře atd,mě takto kamarádka skončila na CS nakonec po dvou dnech trápení,ale zase jedna říkala že rychlejší než přirozený porod,akorát ti kontrakce najedou rychleji a častěji proto to víc bolí než u přirozeného kde jde všechno postupně.

tea1909
8. aug 2010

@makinecka jj, to mi asi všechno řekne. ale ona tam 16.8. teprve poprvé bude po dovolený a o nevím za jak dlouho si mě objedná. Já mám glukometr půjčený, tak jsem myslela, že bych si to zkusila pro zajímavost změřit, jestli tak jak to sama (bez jejích informací) držím teď, jestli to pomohlo aspsoň trochu

tea1909
8. aug 2010

@makinecka aha, jasně. Tak to vlastně nevím co je horší... porodu se bojím hrozně. Těch bolestí... Ale přemýšlím, co je vlastně horší - jestli vetší bolest ale mít to dřív za sebou ...

tea1909
8. aug 2010

@makinecka a s tím bílým pečivem - já ho normálně taky kupuju... ale mamka kupuje tmavé a tohle jsem myslela že je opravdu dobrý chleba- jsou tam velká semínka i všude uvnitř toho chleba (ne jen tak ledabyle posypané povrchu jak se to naoko dělá). Ale evidentně je to špatně. A dextrozu v salamu a masu? A jak jsi na to přišla?-tam nemáš přece žádné složení

tea1909
8. aug 2010

A jak poznám, že je v ovocných jogurteech cukr, když tam není psaný? Jsou tam psané jen sacharidy a cukr ne

makinecka
8. aug 2010

@tea1909 bylo to napsaný na etiketě o té dextroze,to maso bylo vakuovaný a salám taky 😉
buď se měří hodinu nebo hodinu a půl po jídle 😉

tea1909
8. aug 2010

@makinecka díky moc za radu 🙂 jo a jak s tim jogurtem? vůbec tam není psany cukr - je to možný ?

makinecka
8. aug 2010

@tea1909 to já nevím já jogurty teď nejím,ale cukr tam musí být když je sladkej nebo ne,co já vím.mě ale ovocný zakázali jen hnusnej bílej a ten teda nejím 😝

lio
8. aug 2010

@tea1909 v bílém jogurtu je cca 10gr sacharidů, když se do něj přidá odvážené ovoce, na 30gr sváču je to jak dělané

tea1909
8. aug 2010

@makinecka no právě... poradily jste mi tu bílej a ten teda nejsem schopná do sebe dostat. ted jdu svačit a zrovna jdu zkusit rozmixovat banán (ten je hodne aromatickej) a dam ho do toho - jestli to bude poživatelný

tea1909
8. aug 2010

@lio ale v těch ovocných jogurtech co si kupuju je jen 13 g sacharidů ... to přece není o moc víc .... ☹ ☹ ach jo... ty jogurty mě na celé derte štvou asi nejvíc 😢 😢

tea1909
8. aug 2010

*dietě

lio
8. aug 2010

@tea1909 jako odvaž a namixuj ovoce, přidej do toho a je to, v ovocných je cukr, je tam psané sacharidy a z toho cukr.....

tea1909
8. aug 2010

a teď mi prosím ještě pomožte s počítáním... když má teda bílej jogurt 10 g a banány 23 g.... jak to mám vypočítat, abych měla 30 g svačinu?

tea1909
8. aug 2010

@lio ale takhle to tam právě není !! Viděla jsem to už i na celozrnným chlěbu, je to na žvýkačkách,... skoro všude je- "sacharidy,z toho cukru" ... Ale tady je napsané prostě jenom "sacharidy" a myslím ani ve složení jsem nic takového nenašla. Tak se právě ptám, jestli je to vůbec možné.

lio
8. aug 2010

@tea1909 koukni na kelímek jogurtu, kolik má ...já jedla bílou activii, ta měla 10gr sacharidů, a zbývá ještě 20 , takže si dáš necelých 100 gr banánu....protože v něm je 23 gr sacharidů

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre