Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

rozpravocka
9. aug 2010

@niky13 😉

mercedesse
9. aug 2010

Holky díky vám za podporu a pomoc, teď jsem to přečetla ještě jednou s chladnou hlavou a snad to přežiju. Jen ze začátku budu asi mít snahu jíst jen šunku a vajíčka. Mě právě teď v těhu maso nějak moc nejede, tak to bude asi docela boj, to dojíst něčím co můžu 😅

lio
9. aug 2010

@mercedesse tak tak já to taky četla xkrát, až opadne první rozčarování, tak se do toho pustíš a bude to v pohodě, uvidíš....hlavně mysli na mimčo a kvůi němu nehřeš a fakt to dodržuj, za případné komplikace to nestojí, ale to neznamená, že se budeš týrat hlady a nervovat s každou vyšší glykemkou, nervy totiž dělaj taky svoje 🙂

mercedesse
9. aug 2010

@lio dodržovat bych to samozřejmě chtěla co nejvíc. Závidím, že už se vám holky blíží konec. Jsou to přeci jen dlouhý tři měsíce bez čokoládky. Přiznávám, že jsem trošku závislák, ale rozhodně míň, než jsem byla na cigaretách a už rok taky nekouřím, tak co.Díky moc za počáteční podporu a rady. 😉

labell
9. aug 2010

Ahoj,
holky mamka pekla nesladké koláče..je tam teda trošinka povidel. I po snězení asi 6 sem měla za hodinu glykemku 5.3. Můžu to když to bylo takhle v poho,nebo radši i tak nee? Díky za odpově´d.

lio
9. aug 2010

@labell můžeš, šak na zhřešení se doporučuje např neslazenej štrůdl, ale ne každýmu projde, mne to např prošlo velmi na hraně, tak jsem si to nedávala 😀
jeslti máš glukouše, tak si při příštím pojídání těchto koláčů změř, bo ted to může projít, příště ne, i když ke konci to má tendenci se zlepšovat....ale chce to mít pod kontrolou

lio
9. aug 2010

@mercedesse čokošku si dej s tím max kakaa....pokud bez ní joooo nemůžeš být.....vždy když ti ruka sáhne po něčem sladkém, mysli na mimi v bříšku, je závislé na tvém dodržováním a neboj, my jsme sice na konci, ale prožily jsme si to taky a možná déle než ty 🙂

labell
9. aug 2010

@lio díky 😉
Manža je teda vyplivl že sou hnusný, ale mě přišly super 😀 😀 😀

lio
9. aug 2010

@labell jako kdo je zvyklej hodně sladit tak ty nesladký nepozře...ale mému to nevadí, tkaže když se peklo, tak tak abych to mohla a jedli to všichni a u mnoho věcí přišli na to, že tam není třeba kila cukru 🙂

labell
9. aug 2010

On teda sladké skoro nejí, spíš je to frfňa 😀

tea1909
9. aug 2010

Holky tak je čas druhé večeře... která zrovna baštíte ?? 🙂
jinak @mercedesse vítám .... já vím o své cukrovce přesně týden. Dost jsem se na začátku ztrácela v těch počtech (stačí zalistovat pár stránek vzad 😀 ) ... ale všemu se dá přijít na kloub. Jen mi ještě dělá trochu problém když to musím sčítat - jako když nemám k jídlu jen jednu "vážící" věc, ale víc.
Holky zítra si budu dělat k svačině pudink. Tak jsem zvědavá, jaký to bez toho cukru bude 😀. ... třeba to bude úplně bez chuti 😔 . Ale třeba mi k tomu vyjde nějak ještě ovoce a bude to mňamka... uvidíme 🙂

lio
9. aug 2010

@labell tak na tuhle skupinu lidí sem nepomyslela, pravda 😀

@tea1909 já jedla v devět a už jdu spinkat....na pudink držím palce, ten já nezkoušela...max jogurt s ovocem....

tea1909
9. aug 2010

@lio taky už jdu do hajan. teď jsem se vrátila z kina - byla jsem na Kajínkovi... mazec holky je to!! Určitě se na to podívejte! A ten pudink napadl manžu včera když jsme byli na nákupu... tak uvidíme, určitě podám hlášení 🙂

fim
9. aug 2010

@labell Ahoj, píšu z dovči..... já právě neustále řeším totéž - glykemky po jídle mám ukázkové, málokdy překročí 6,5, ale mě zas trápí ty lačné. Takže myslíte, že s dietou to přehánět nemusím? Vím zcela jistě, že striktně to doržovat nemůžu, pže mi je jinak zle a celá se klepu.
Bohužel na ty ranní mi inzulín nezabírá a už mi to zvedli na 7 jednotek. Tak jsem na to zvědavá. Ale další a další povelya k dalšímu a dalšímu zvyšování mě ničí čím dál víc. 😔

makinecka
10. aug 2010

@labell to je fajn že můžeš mlsat a glykemka v pohodě 🙂

makinecka
10. aug 2010

tak jsem zpět z dia hodnoty jako vždy super jupí na lačno 4,2 pak 5,9 4,4 a 4,9,glykovanej hemoglobin 2,9% tekže cukrovka plně kompenzovaná,do zprávy mi nic nepsala říkala že vyvolávat dřív je zbytečné jupí a na další ko už nemusím.
po porodu smím jíst všechno a nemusím dietu držet,kontrolní OGTT po zkončení kojení 🙂
tak teď už jen počkat na malého až bude chtít ven 😵

luckaa
10. aug 2010

@makinecka Moooooc gratuluju,doufám,že mi to dopadne jako Tobě,nerada bych ten vyvolávanej 😝

makinecka
10. aug 2010

@luckaa kdy se dozvíš přesně ty hodnoty toho profilu?

luckaa
10. aug 2010

@makinecka Poradnu mám za týden v úterý...vím jen,že to bylo v pořádku a po obědě jsem měla hodnotu prý na spodní hranici 😉

lio
10. aug 2010

@fim si teprve |ve 27tt dietu určo dodržuj, ty hodnoty máš ukázkové proto, že ji držíš, a už jen ten lačný vysoký cukr svědčí o tom, že prostě to tělo nezvládá tak jak by mělo, takže se zvýšení inzulínu nebran a koukej pořádně a pravidelně jíst

lio
10. aug 2010

@makinecka tak já ten celkovej měla 3,6% tak to si moc dobrá, gratuluju !!!!!
a pohodové čekání, kdy se malému bude chtít ven, já to mám ofiko za týden +3dny max.....

lio
10. aug 2010

@luckaa já bych tedy ty hodnoty chtěla vědět přesně ...

luckaa
10. aug 2010

@lio Já myslím,že se je dozvím v poradně,jdu v úterý 17.8....ani nevím kolik by měli maximálně být..znám jen ty na ten test s tou glukózou

makinecka
10. aug 2010

@lio já myslím že si tady ještě dlouho pobudu a abych ještě i nepřenášela když mě nic nenapsala do zprávy 😀
no uvidím zítra na první ko v porodce 🙂

mercedesse
10. aug 2010

Ahojky holky, tak dneska už mnohem lepší, sice jsem si včera večer ještě slušně pořvala, ale teď je to v poho. Uvidím, co mi řekne zítra gyn. v poradně, kam a kdy mě pošle a uvidí se. Zatím se sice necpu sladkým, ale nevážím porce, až podle dohody s dr.. Ještě aspoň poslední dny bez tý pakárny. Pořád mi nejvíc vrtá hlavou, jak se mám najíst v 10 večer, když to už spím a v 7 nebo 8 ráno, když to ještě spím 😀 Jo a chci se zeptat jak je to s jídlama, kde je třeba maso a zelenina smíchaná, takže nevím, kolik sním červený papriky nebo rajčat, nebo s omáčkama, ty asi nemůžu vůbec, co? Jako jinak mě napadá, že vlastně můžu jen řízek a přírodní řízek a míchaný vajíčka. 😅 Dál už mi došla fantazie. Třeba když zapeču maso se smetanou a pórkem, tak to taky těžko spočítám.

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse musíš si vše napočítat,já normálně jím maso zapečené se smetanou a sýrem,spočítáš si semtanu ( na kelímku je naspané kolik má sacharidů ),sýr mám houby a maso taky takže si spočítáš kolik čeho jsi tam dala dohromady a pak si dáš půlku třeba,aspoň já to tak dělám.teď jsem měla brambory na másle,špenát s nivou spočítala si to dohromady a snědla půlku a ještě sem se ani nedostala k těm sacharidům co sem měla sníst 😉
taky jím hemoše smaženýho,nebo na grilu,ryby,guláš,segedín - u guláše a segedínu zase spočítám cibuli,zelí,brambory atd v celým!hrnci a od toho si zjistíš kolik smíš sníst,když si dáš talíř a k tomu chleba tak pohoda 😉

luckaa
10. aug 2010

Fakt to takhle vážíte všichni,já si teda vážím přílohu s tím,že si tam nechám nějakou rezervu na omačku apod....ale složení nepočítám,pokud tam nejsou vyloženě hodně sacharidové věci...omáčky si stejně dávám jen tolik,abych přílohu neměla suchou a zase aby mi to v tom neplavalo

mercedesse
10. aug 2010

No to bude ještě boj, protože když občas vaří tchýně, tak vůbec nevím, kolik tam čeho je. No nic asi to přežiju na tom řízku bez ničeho 😀 Kecám, ale ještě že to není celoživotní.
Jen tak se zeptám, vychází třeba porce guláše normál, nebo je ho jen trošku, jako na malej talířek? nemám zatím vůbec představu.

makinecka
10. aug 2010

ale prd si to vážím to tak nějak od oka spočítám co do hrnce dám a pak si odeberu porci a hotovo a zvážím si přílohu 😉

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse já si dávám plnej talíř a ještě i chleba tak 80g a pohoda 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre