Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
10. aug 2010

tak bublinkám u mne odzvonilo před x lety, ted už je nedám, je mi těžko a vypiju toho méně než neperlivé vody
já bylinkové těhu čaje, nebo uvařím ovo čaj, dám do něj ovoce, limetku, led mátu a popíjím přes den, nebo obyč vodu, neva mi to

lio
10. aug 2010

@mercedesse s kafem pozor na mlíko......to je rychlý cukr....
my máme dolce gusto, dost sem se kávě vyhýbala, já tedy nemusím čisotu kávu bez mílka vůbec nejsem kafová, ale sem tam kapučino, late a tak.....a ted včera jsem si chtěla dát čokoládu a přečetla kalorie a sacharidy a nejlíp vyšlo kapučino.....ještě chci koupit to bez cukru, aby to jooo bylo echt správně....

luckaa
10. aug 2010

Fakt to na té Activii bylo psané a ta sladká to nebyla,ta má ten kelímek světlejší 😉

lio
10. aug 2010

@mercedesse já tedy balenou piju magnesku kvůli hořčíku, jinak z kohoutku, máme filtrovací konvici, takže za balíky taky ušetříme....dřív sme kupovali jen ochucené a ty ted nemůžu, takže je po balících nekupujem, manža si kupuje džusy, ty sem tu řešila včera, bo našel 100% štávu z pomerančů od Relaxu bez přidaného cukru.....ale včera jsem si to smíchala s vodou a pálila mne žáha, takže nepiju 🙂

luckaa
10. aug 2010

@lio Presso s mlíkem se nesmí?V restauraci si občas dám občas cappucino a doma si dělám 2v1....

lio
10. aug 2010

@luckaa neříká mže nesmí, ale mlíko se správně má počítat....tzn dyž si ho dáš po jídle měla bys ho započítat.....
a to 2v1 ze sáčku je plné "sraček" takže to bych si nedávala, když už tak normoš kavu s mlíkem
maki nepočítala sýry a tak, což by se mělo ale vemte si kolik je ve 100gr a kolik si toho máznete....to je to samé s mlíkem...já třeba mussli zalévala vodou, dávala sem si obyč mussli s co nejmín sacharidy a zalévala vodou, s mlíkem mi prošlo jednou tak a jednou onak.....
ale já měla výhodu, že glukouš sem měla doma, i jsem si navíc koupila pak proužky na krev, bo mi nevystačily a měřila ....takže vím co mi co dělalo

mercedesse
10. aug 2010

Já myslím, že jsem četla, že mlíko můžu, jen ne k snídani, ale jsem fakt magor. Já nejradši piju těhu čaj od teekane nebo od lerosu, ty střídám jeden je víc bylinkovej jeden jako rooibos. S těma párka jsi mě potěšila, i když bych si k nim dala teda kečup nebo aspoň smetanovej křen. No nic. Než se to naučím, tak porodím a bude po dietě. 😀

luckaa
10. aug 2010

No,takže ještě spoustu věcí dělám blbě...glukouš doma nemám,tak to nezjistím a profil mi budou dělat jednou za měsíc tak to toho taky moc nezjistím,takže mi nezbyde než se ještě nějak omezit....

mercedesse
10. aug 2010

Já myslela, že glukometr máte každá. Já bych ho určitě chtěla. Nevíte kolik to stojí, nebo kde ho půjčí?

makinecka
10. aug 2010

@lio já myslela plátkový sýry ne mazací,ty nejím a v plátkovým sýru máš minimum sacharidů a já si třeba dím na pečivo půlku balení a to není ani 100g tak na co bych to počítala?a v mazacím sýru něco je ale namažeš si tam maličko tak se to podle mě taky nemusí počítat 😉

tea1909
10. aug 2010

Holky prosím zase jeden dotázek 😉 ... jak si navážit polévku? Jako klasickou doma dělanou polévku... brambory, houby (čerstvé ! ), klasická kořenová zelenina, atd ... je trochu zahuštěná. ... ???

mercedesse
10. aug 2010

No nic holky, já jdu uvařit bramboračku a naposled si jí dám k večeři, protože ta by asi neprošla. Když jsou v ní brambory, mrkev, houby a ještě jíška, co. To teda ne že bych za každou cenu chtěla jíst něco co nesmím, ale já jí klukům slíbila a asi neodolám. 😅 Stejně do teď jsem jedla normoš, tak teď se to nezblázní za jednu porci.
Jo holky opravdu máte ta mimča vetší, nebo to není tak hrozný, určitě vám dělali nějakej odhad velikosti, že jo? Nedělá se častěji utz?

mercedesse
10. aug 2010

tak teo koukám, že jsem se trefila, co? 😀 Já bych řekla, že pak už dám asi jen vývar. Gulášovku a hrachovku a tak to děláme z pytlíku, tak to asi padá, úplně.

tea1909
10. aug 2010

@mercedesse v polévce z pytlíku je cukr ☹ ... dnes jsem zjistila, že je cukr i v kostce masoxu !! 😠 ☹ ...ale tam je toho asi takové minimum, že bych řekla, že je to použitelné...nebo ne?

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse já myslím že se může akorát si to musíš spočítat 😀 kolik barmbor,mrkve a hub dáš do celého hrnce pak si to spočítáš na talíř,mě se toto nikdy nechtělo počítat proto sem to nejedla 😀 ale spočetla bych vše dohromady na hrnec - kolik sacharidů to má celkem a odvážila si normálně porci na talíř a hotovo 🙂 mě to ale počítá manžel takové složitější mě se nikdy nechce 😀

luckaa
10. aug 2010

@mercedesse Já třeba glukometr nemám a nechodím ani k diabetoložce,sleduje mě jen gynekolog

luckaa
10. aug 2010

@mercedesse Ale jsem tu asi taková rarita

rozpravocka
10. aug 2010

@luckaa ani ja nemam glukomer 🙂 Takze iba dufam, ze hodnoty su ok 🙂 Ale ja to beriem tak, ze ked som na tom teste mala po dvoch hodkach hodnotu 8,1 a to som fakt sedela na zadku bez pohnutia (cely cas som citala knihu a ani som nevstala) a potom raz, ked mi diabet.brala krv necele dve hodky po ranajkach som mala 3,9 tak si myslim, ze v prirodzenom prostredimi to az tak nevybehne - ze aspon co to z toho spalim 🙂 (teda aspon dufam)

rozpravocka
10. aug 2010

inak prave som sa vratila z bio obchodu a kupila som si dzem (a teraz ma tu vsetky ukamenujete 🙂 ) Ale je uplne bez cukru - obsahuje len ovocie, jablčný pektín a agar (želatínu). Na 100g má 26 g sacharidov. Este neviem, kolko tak moze vážit jedna cajová lyžicka toho dzemu, ale hadam to nebude az take zle a budem si ju moct davat do toho jogurtu.

mercedesse
10. aug 2010

@tea1909 No to jsem se právě taky chtěla zeptat, masox, bylinková kostka, zeleninová kostka, taková jako podravka bez konzervantů, to nevím, jestli se může, já to dost používám.

@luckaa mezi náma, mě se taky k žádný jiný dr nechce. Určitě na mě budou koukat jako na exota. Úplně nejradši bych se zapřísáhla, že budu držet nějakou dietu a nešla nikam. Cizí doktory nesnáším a mám obavu, že tam bude vyhublá zakomplexovaná čůza a dá mi to sežrat.

makinecka
10. aug 2010

@luckaa já ho taky neměla a vidíš že všechno bylo v pořádku a glykovanej hemoglobin luxusní tak nezoufat to půjde a bude to dobré 🙂

makinecka
10. aug 2010

@rozpravocka co bysme tě kamenovaly to vypadá že je v pohodě podle toho co píšeš 🙂

mercedesse
10. aug 2010

Možná, že když ho člověk má doma, tak pak víc hřeší, protože pozná, že si může dovolit o malinko víc. 😀

makinecka
10. aug 2010

já masox a takové koření teď nepoužívám po porodu zase budu,ale musíte to vyzkoušet třeba jak půjdete na testy tak si zkusit uvařit jídlo z toho a uvidíte jaký hodnoty budete mít,jinak na to nepřijdete 😉

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse no dobré to bylo k tomu že sem něco snědla a netrápilo mě kolik mám glykemku páč sem si ju nemohla změřit takže sem byla v klidu a věřila že je to OK 😀

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse víš kolik cizích doktorů tě bude očumovat v porodnici 😀

lio
10. aug 2010

@mercedesse mlíko se může ale může taky šeredně zvyšovat glykemku protože spadá do rychlých cukrů jako je klasické sladké......když si budeš chtít dát kakao, tak hrnek mlíka ale obyč kakao ne granko...prostě myslet na to že to mlíko je už HODNĚ

MAKI ....jj plátkový i mazací....plátkové maj málo a aj ty mazací kolik toho člověk namaže...že sem to nepočítala....

heye a to je pro vás velkej problém nedělaj polívku z masoxu, nezahuštovat jíškou? ale třeba víc zeleninu a trochu rozmixovat? Já polívky neměřila, ale později jsem zjistial, že třeba hovězí polévka, do který muž přidal řapíkatý celer a mrkev mi zvedala glykemku jako prase..takže já pak jela na přírodu....i omáčku jsem měla rajskou, koprovou ale nezahuštěnou....polívky nezahuštuju už stolet, takže žádná změna a pokud tam člověk nedal kila zeleniny která se musí vážit, tak sem to neřešila....ale polívku jsem nejedla k hlavnímu jídlu, leda k nějakému, kde se toho moc nenaměří, např špenát vajíčko brambor.....tak sem ty sacharidy na véču nahnala polévkou.....

lio
10. aug 2010

@rozpravocka v bio obchodě džem bez cukru, no vida !!!!! já koupila normoš jen s čistě ovocem a s nejmín sacharidy, cukr tam trochu je ....ale ted ke konci už můžu 🙂
tak to bylo ráno labůžo dát si na chleba ŇAM

lio
10. aug 2010

@mercedesse jo já s glukoušem zkoušela fakt hory doly.....a jak byla překvapená že mi nesladký štrůdl neprošel, zmrzka míša co všem tady jo a mne ne ....ale třeba ovo shake s borůvek, malin a grepu byl naprosto v pohodě atd....
já měřila jak divá abych zjistila co mi co dělá.....a když byly hodnoty vyšší přestala to řešit, protože stále byly do limitu a dr spokojená.....

lio
10. aug 2010

@rozpravocka nevěř tomu, jako pohyyb dělá hodně, ale záleží co si k snídani měla, ten test je opravdu zátěž na max, tolik sacharidů, který ke snídě prostě nedáš.....protzože to musíš rozdělit, tak bud ráda že máš pak glykemku pohodovou, ale neznamená to že nemáš cukrovku, jen prsotě se dobře stravuješ..tak vydržať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre