Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
10. aug 2010

navíc myslím holky že snad není tak těžký si něco na ty 3 měsíce odpustit i když to máte rády,jde o vaše děti ne?já jsem prostě přestala jíst co sem nesměla nebo nevěděla co to dělá a taky žiju,přežila sem dietu a za 16 dní rodím juchů tak to vydržíte taky a pak se můžete cpát horem dolem.
a věřte že jako milovnice chipsů sem si nedala ani jednou a žiju 🙂 peču buchty manželovi a žiju je to o vůli a o mlsnosti,jinak ta dieta tak hrozná není 🙂

makinecka
10. aug 2010

a když sem začínala jako vy tak sem sem chodila taky pomalu s pláčem jak strašně mě štvalo že nesmím co mám ráda a musím to a to,ale za pár dnů mě to přešlo řekla sem si že to dělám pro svojeho syna aby byl zdraví a nenapadlo mě to porušovat.ty 3 měsíce se přece dá něco z jídelníčku vyloučit,někteří lidé to mají celý život a nic nenadělají 😉

mercedesse
10. aug 2010

Ale já to vůbec neberu tak, že bych si to nedokázala odpustit, ale nezlobte se na mě, ale než si dát ošizenou omáčku, tak to radši nic. Nezahuštěná bramboračka by byla totální blivajs, tak to to taky radši nebudu jíst vůbec. Já prostě nesnáším všeobecně, když se kuchyně šidí. To radši budu jíst do konce jedno jedniný jídlo, ale pořádný než něco jen tak napůl. A neumím teda uvařit polívku bez mrkve a jiný zeleninky, tak aby se to nemuselo vážit. I když to mě trápí tak nejmíň, protože normálně polívkám moc nedám. Jen právě takový jako gulášovka a tak a bez tý to prostě vydržím. Ale vůbec jsem to nemyslela tak, že bych kvůli rozežranosti ohrozila malýho. Jen mám prostě spoustu otázek, kdyby to třeba jako prošlo,no 😅

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse já guláš i segedín normálně zahušťuju koupenou hotovou jíškou kde je napsaný kolik má sacharidů a nedávám tam toho kilo tak to ani nepočítám když si z hrnce dám talíř 😉

makinecka
10. aug 2010

@mercedesse to jsem zvědavá jak dlouho tě bude bavit to jedno jídlo jíst pořád dokola 😀

makinecka
10. aug 2010

klidně se ptej,to mě vůbec nevadí jen když budu umět odpovědět já teď polívky nedělám,páč se mi to nechce počítat,je pro mě jednodušší plácnout do trouby brambory a něco k tomu 😀

mercedesse
10. aug 2010

No to já taky, ale vzhledem k tomu, že počítat budu asi líná, tak tak dopadnu 😀 Od včerejška mám samozřejmě chuť jen na to co nesmím a to co můžu mi příjde najednou hnusný i když to normálně jím. Psychika je děsná mrcha.

tea1909
10. aug 2010

tak holky, jsem fakt jak tupík, ALE - pořád nechápu to počítání... jak to mám sečíst... chci si to dát do jogurtu- když broskve maji 12,2 a jahody 8,8 - jak je můžu namíchat ? Jako když broskví bych na tu svačinu mohla celkem 240 g a jahod 340 g ... a plus ten jogurt samozřejmě. ten má 4,8 a je ho 175 g. Ach jo... v tomhle mám pořád guláš ☹

makinecka
10. aug 2010

@tea1909 takže když si dáš ten jogurt ten má 4,8 sacharidů + 100g jahod - 8,8g sacharidů + 100g broskve - 12,2 g sacharidů
4,8+12,2+8,8 =25,8g sacharidů - při jogurtu a 100g jahod a 100 g broskví sníš dohromady 25,8g sacharidů,nevím kolik smíš na svačinu celkem.

rozpravocka
10. aug 2010

@makinecka
@tea1909 predpokladam ale,ze ten jogurt ma 4,8g na 100 g a nie na 175 cize skor 1,75x4,8+12,2+8,8. Ale ak ma len 4,8g na 175g tak sem hod znacku 🙂 ja ho tiez chcem. Lebo akurat vcera som presla vsetky biele jogurty v obchode a najmenej mal 4,0g na 100g.

makinecka
10. aug 2010

@rozpravocka no jo máš pravdu,ale jelikož já mám na svačinu 40 sacharidů tak bych to mohla i tak 😀

rozpravocka
10. aug 2010

@makinecka 😉 jasne,ja len ze ked uz ste tak prisne 🙂 Po tom vcerajsom rozhovore s tebou ma normalne presla chut na ten keksik s fruktozou 🙂 Este ze ta tu mame 🙂

mercedesse
10. aug 2010

Holky ještě otázečka, jak často chodíte na kontroly na diabetologii a kam? Nejlíp jestli jeste z okolí Prahy nebo Mělníka

makinecka
10. aug 2010

@rozpravocka si připadám jak nějakej diktátor tady 😀

labell
10. aug 2010

Já sem dneska měla koprovku, zahustila sem ji (pro 4 lidi) 3 lžícama mouky, stačilo to a glymča v pořádku. Je to ale samo případ od případu.

lio
10. aug 2010

@mercedesse no nevím ale nezahuštěný guláš není guláš ošizený, nezahuštěná rajská, není ochuzená rajská, ale je to asi o tom, jak moc jí člověk "Zdravě " před těhu, mne tohle nedělalo problém.
Neříkám že do polívky nemůžeš dát zeleninu, jen jsem chtěla říct, pozor na to, vařením leckterá zelenina zesládne a asi laicky řečeno pustí něco, co zvedne glykemku nepochopitelně, třeba normoš mrkev nastrouhanou s jabkem sem mohla a nic mi to nedělalo, jen jsem říkala svůj příklad osobně vyzkoušený abyste věděly, že každá to má jinak, někdo si může dát i toho Míšu, a někdo si musí vážit i zeleninu přesně. to ale není nic ochuzený a nic nad čeím bych ohrnovala nos, dokud to nevyzkouším a věř, že já měla takovou chut na omáčku, že jelikož jsem ležela, neměla pohyb a navíc cukrovku, tak jsem si ji udělala bez cukru, jen s přírodníma rajskýma a jak sem si pochutnala, ale jak píše maki, je to o mslnosti a o vůli a taky věř, že to jedno jídlo ti těžce za ty tři měsíce poleze horem dolem bez ohledu na to, že to bude jídlo úplné a ne jak říkáš šizené....
to že udělám jídlo zdravěji tím ho nešidím, za tím si tedy stojím

lio
10. aug 2010

@mercedesse v Praze jsou přímo diaporadny pro těhule v PODOLI, MOTOLE, a u APOLINARE - odkud ta dr psala i ten web co tu furt házíme .-)
a všude to vedou jinak, všude maj jiné limity a tak podobně, ale jsou to spešl těhu diaporadny, klasické diaporadny jsou naprd, bo se tam chovají jako ke klasickým diabetikům, což my nejsme, nás zajímá méně věcí jak diabetiky a jen si to vážit
v mělníce nevím, neznám

lio
10. aug 2010

jinak já měla glukometr doma a chodila jednou za měsíc na kontrolu s tím, že jsem si každý týden dělala jednou profil a pokud bych měla hodnotu nad limit 3x po sobě, měla jsem přijít hned, to se mi nikdy nestalo, spíš sem si měřila i mimo profil tu snídu, tu na lačno, tu po obědě, atd..abych věděla, že třeba těstoviny který ráda dělám vážit nemusím, protože si jich dám normoš 200Gr, rajský, tunák , sýr a glykemka v pohodě......v tom spatřuju tu výhodu glukometru doma
kdo neměl glukometr doma, bral si jednou za čas krev na profil který mu dělali u dr a dle toho se řešilo dál....
někdo chodil každých 14 dní, záleží dr od dr

lio
10. aug 2010

@mercedesse já to tedy měla stížené tím, že jsem od 20tt byla upoutaná do postele vyjma chůze na wc a do sprchy, a to si člověk dává pozor, aby nenabral 20 kg jen proto, že si dá nešizené omáčky.....např....

mercedesse
10. aug 2010

@lio mě prostě vodnatý omáčky nechutnaj, uznavám, že nejím zdravou výživu, ale to je snad moje věc. No nic, nemusíš ze mě hned dělat rozežrance, prostě mi to nechutná.

mercedesse
10. aug 2010

Promiň jsem nějaká rozladěná, prostě jen můj názor,no.

lio
10. aug 2010

@mercedesse to nebyl útok, to byla podpora že se dá jíst naprosto vše a ledacos se dá ještě upravit, omáčky bez zahuštění nejsou vodové, a taky nejím zdravou výživu, taky jsem odůvodnila ten důvod, proč nezahuštuju že jsem elžela a cpát se asi tučnýma omáčkama by mi moc nepřidalo.....
a neboj s jedním jídlem si fakt nevystačíš a pak budeš ráda hledat náhrady.....neudělala sem z tebe rozežranou, to vůbec ne, jen sem se snažila povzbudit, že jíst se dá při cukrovce vše,i dyž něco třeba s malou obměnou
můžeš i štrůdl, ale bez strouhanky a cukru.....ale to jen v případě, že budeš mít fakt chut a nebude ti vadit, že je šizený 😀

lio
10. aug 2010

@mercedesse debaty od toho jsou, sdělovat své názory, takže pohoda jazz

fim
10. aug 2010

@lio Musím se přiznat, že dietu příliš nehrotím. Leccos siodpustím, hodně omezím, ale abych odvažovala a odpustila naprosto vše, to ne. Je to občas silnější než já a přesto je hodnota potom krásná. Ale např. dneska, po včerejší aplikaci 7 jednotek, opět lačná glykemie 7,2. V podstatě moje nejvyšší. ☹ Tak mi to pak vysvětli... Mám pocit, že bez inzulínu jsem ty hodnoty měla lepší. No každopádně jsem zvědavá, co se mnou Mudra provede po příjezdu z dovči. 😒
Omlouvám se, že nereaguju na ostatní - mám jen půjčenej notebook a není na to klid. Tak až přijedeme domů, zkusím se polepšit. 😉

ducky
10. aug 2010

@fim Fim a co snídáš? Mě zabíraly knackebroty anebo Active tousty od Bona vity v oranžovém pytli. Ze začátku jsem snídala jednu housku s máslem a během měsíce mi se stále stejnou snídaní vylítla glymča nad limit. Jak jsem přešla na tyhle tousty a tak, tak mi krásně spadla pod 6 😉

@mercedesse Tak já měla tabulku v počítači od manži, kam jsem zadala gramy surovin a na konci mi to vyhodilo, kolik čeho můžu. Zahušťovala jsem normálně moukou a v klidu mi to procházelo 😉 Třeba kuře na paprice jsem mohla dvě sběračky omajdy a naprosto v pohodě. Samo teda s těstovinama, knedlík mi vyšlo jedno kolečko a toho jsem se fakt nenajedla. 😅 Když budeš mít ten glukometr, tak můžeš zkusit, co ti projde nebo ne 😉 Já třeba na ten štrúdl bez cukru reagovala hrozně dobře, hřešila jsem i tím Míšou a glymča luxusní. Ale přesně jak psala Lio, každá jsme jiná a to, co jedné prošlo, to druhé ne. Tak uvidíš, neboj, ono si to sedne 😉 Držím ti palce, ať to zvládneš. 😉

lio
10. aug 2010

@fim no to ti vysvětlím, možná tím že si neodpustíš vše a nejíš "ukázkově" ti ukazuje vyšší glykemka ráno...inzulín se zvýší a budeš v phodě.....není to o tom se nervovat a jíst jak za trest, ale vědět, co si můžu dovolit a co ne ....čím můžu "zhřešit" a co radši nepokoušej, tvoje tělo ti ukazuje že něco pokoušíš na ranní glykemce, ted je otázkou co to je a upravit to.....
pokud je to lačná glykemka, jedná se o druhou večeři (jíš ji? a co k ní jíš a pak taky v kolik snídáš, jeslti nehladovíš přes noc a tak a nebo to tělo prostě jen nestíhá a inzulín je potřeba zvýšit, uvidíš dr to vyřeší....

rozpravocka
11. aug 2010

čo dnes všetci spíte? 😉

lio
11. aug 2010

@rozpravocka ne čekáme na svačinku, vzhůru sem od půl šesté 😀

rozpravocka
11. aug 2010

@lio 😀 no, este ze hovoris,ja uz si tu svoju musim ist dat 🙂

rozpravocka
11. aug 2010

Inak, baby,co mate glukomer - nejedavai ste niektora spaldovu kasu? (alebo aspon krupicovu kasu) Lebo ma dost vysoky obsah sacharidov a pisu na nej,ze rychlo vracia sacharidy telu. Tak neviem, cimam do toho ist alebo nie. Ale je to predsa cista obilnina, tak by sa to malo dlho travit, ci nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre