Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
11. aug 2010

@labell heye a ty dva plátky tě zasytí? tam to leckdy totiž není o tom, že bychom to nesměly nebo zákonitě byla po tom blbá glykemka, ale mě např dva kousky toho štrůdlu vůbec nestačily takže mi to za to nestálo....ani ten džus, však ti to dá hodně sacharidů ale vůbec nezasytí, za hodku umřeš hlady........
je potřeba taky myslet na to, jak se zasytit......tzn místo jednoho plátku vánočky si dát radši spoustu namíchaného ovoce s jogurtem a je to

makinecka
11. aug 2010

holky já to napsala blbě můj syn má malé břicho,ne já proto musí ven asi není dobře vyživovaný 😉

labell
11. aug 2010

@lio ale proč by nemohly jednou za čas a zvážené?

labell
11. aug 2010

@lio jasně že mi to stačilo, potřela se si to trochu máslem, k tomu čaj a mám zas obměnu...ten chleba už mi leze krkem.

labell
11. aug 2010

@lio mě třeba strašně vadí ovoce, po tom to mám vysoké jak prase a i tak se najím míň než té vánočky.

lio
11. aug 2010

@labell tak to si štastná žena, mne by to na dvě až tři hodky do dalího jídla nestačilo ale já trpěla celé těhu vlčím hladem.....
a není to o tom nemoci si to dát....klidně si to dejte, ale jak říkám, důležité je zvážit zda za to ten "mega" přísun sacharidů např v jednom pohárku džusu stojí, bo to nezasytí.....opravdu se to dá bez toho cukru vydržet....přidat víc zeleniny, nakrátjet balkánský sýr apod....to zasytí a nedáváte si cukr navíc.....

rozpravocka
11. aug 2010

@lio ja som ani pretym nezjedla viac ako dva platky a zasytilo ma to - a to som jedla trikrat denne. Takze si myslim, ze teraz ked jem kazde 3 hodky by mi mozno aj jeden stacil. Mozno to vyskusam, ked pojdem do poradne na cukor 😀

lio
11. aug 2010

@labell no jasně, každý to má jinak....a třeba by ti jiné ovoce sedlo líp..chce to vyzkoušet.....z naší grupy tu taky holky mlsali i mekáč jim prošel a někomu ani FŇ.....každá sme jiná, tak se tím nenechte strhnout, asi budeš ten případ, že ti projde víc, máš lepší toleranci, další si dá jen jeden kousek vánočky a bude mít přes 7 glykemku....
a tyhle výkyvy jsou to co je na tom všem nejhorší pro mimi.....úkolem je udržet glykemku co nejvíc v rovině.....ne mít stále 5-6 např a pak po džusu mít 8-9 např :-/

labell
11. aug 2010

@lio já sem myslela tu vánočku,ne džus, na ten bych kašlala taky. Já teda hlad nemám vůbec a to su pořád v poklusu za dcerkou. Dneska po té vánočce bych klidně ani za 3 hodiny nejedla, hlad sem neměla.

lio
11. aug 2010

@rozpravocka no jo to si nebyla těhu, já tedy své těhu poznala od začátku že jsem příšerně trpěla hlady....co hodinu jsem musela něco sníst, nepřežírala jsem se, ale nemohla jsem být hodku dvě bez jídla...pak se to zlepšilo, a ted ke konci zase...navíc ke konci je ta potřeba vyšší...ale znovu opakuju, každá sme jiná, chce to vyzkoušet

lio
11. aug 2010

@labell je jedno zda džus nebo vánočka, na někoho zapůsobí výkyvem víc džus, na někoho vánočka.......
my tu MAKI taky těžce záviděli že si dá meca od mekáče a glykemka v poho, nebo Míšu .....to já nemohla vůbec.....
takže sem neriskovala výkyvy.....ono se řekne jednou se nic nestane...ale dáš si jednou, dáš si podruhé.....sem tam výkyvu se neubráníš a ono se to nasčítá

rozpravocka
11. aug 2010

@lio ale bola som tehu, vsak uz nejaku dobu predsa tehu som 😉 Aj jest viac ako trikrat denne som zacala len teraz odkedy viem o cukrovke. Ale popravde, ja som toho nikdy nejak vela nezedla - teda az na to ovocie 🙂 Podobne ako labell - ja musim obmedzit to ovocie - a special to sladke ☹ takze ziadne hrozno ci banany ☹

labell
11. aug 2010

@lio a on ti někdo konkrétně řekl že vadí ty výkyvy?

lio
11. aug 2010

@rozpravocka banány mi stavily, ale hrozno jsem v klidu mohla, navážené.....

@labell jasně, jkdyž mi na dia dr vysvětlovala co je cílem té diety a co tomu miminku vadí nejvíce.....
je jedno jeslti udržuješ hladiny na 5 nebo na 6,9 důležité je nemít velké výkyvy....proto mi "strach" nedovolil hřešit, ač jsem samo zkoušela obměnovat jídelníček, bo z chleba den co den by mi taky hráblo, ale měla sem glukouše a měřila o sto šest at sem to vyladila.....

lio
11. aug 2010

@rozpravocka sorry blbě jsem to "předtím jedla 3x denně" pochopila já myslela jako netěhu 🙂 no každá máme jiné potřeby...ale už se vzdálím, at vám tady jen nekážu......

labell
11. aug 2010

@lio mě totiž mamka i její kolegyně tvrdí, že aby bylo dítě opravdu ohroženo, tak by ty hodnoty musely být docela dlouho strašně vysoké ( přes 10 a víc)

lio
11. aug 2010

@labell prezentuju co mi bylo řečeno....ohroženo ano, ale výkyvy mu taky nesvědčí, bo na ně reaguje zvýšenou tvorbou inzulínu....samo dyž bude takhle reagovat déle .....budou následky horší....možná tak ..nevím ☹

lio
11. aug 2010

@labell je kolem toho spousta neznámých, bylo nás tu asi 5 a každé řekl dr něco jiného, to je pak k uzoufání☹ sm ráda že mi to brzy skončí

labell
11. aug 2010

@lio jasný, jen sem se ptala....mě totiž k tomu nikdo nic neřekl na dia, nechaly to všechno na máti a ta je zas nějak moc nemusí, bo podle ní sou jejich tabulky strašně přísné a nevhodné pro těhulky...

lio
11. aug 2010

@labell no tak to je obecná pravda...musí to být dia zaměřená na těhulky, ty jejich výpočty a zákazy co nesmíš sou pro nás nahov.....takže se v tom pak plácáme.....

ducky
11. aug 2010

@makinecka Maki držím ti moc moc pěsti, ať vše dobře dopadne. 😉

fifinna
11. aug 2010

@makinecka , ahoj , ja sa tu raz za cas dostanem, ale tusim co si tu som tu este nebola. Ja som bola na prietokoch a tiez mi nedopadli dobre, babätko je moc malinke. Tak ma objednali po tyzdni na premeranie, tak som zvedava ako to dopadne. Mne sa zda ze som niekde citala, ked som este nebola tehu, ze s cukrovky su bud velke alebo male babätka, tak neviem co je na tom pravdy. Drzim ti palce, ozvi sa potom.

labell
11. aug 2010

@lio ono to je dia zaměřené na těhotné, je to ve fakultní nemocnici, ale sou tam kapec mimo. Nechtěli mi říct nic, ať mě právě poučí ta máti, ale ta to chtěla slyšet, bo už právě slyšela od pár těhulek že měly dost hlad při té jejich dietě, no a pak jen kulila oči co mi říkali a mě se chtělo pomalu bulet, ale až mi to vše řekla pak mamka, tak fakt je to v poho. A je teda pravda že když ujedeš jednou, tak máš tendence ujíždět víc a tím víc tě ale honí chutě.

luckaa
11. aug 2010

Holky,nevíte jak je na tom kedlubna?Kolik má sacharidů?

rozpravocka
11. aug 2010

@luckaa nasla som, ze 3,4g na 100g - takze celkom zanedbatelne mnozstvo

lio
11. aug 2010

@luckaa ale pozor na nadýmání 🙂

@labell no je to fakt mazec v té informovanosti ......aspon že máš mamku, my to musely študovat sami ale dr z Apolináře udělaly webík a hezky je vše popsané, tak to mne zvedlo.
Přesně jak píšeš, ujedeš jednou a chutě budou pořád, já se to snažila nahrazovat tím co jsem mohla bez prob......

tea1909
11. aug 2010

@lio jj jasně. musím říct, že když jsem v krámě ten loupák viděla, tak jsem si to hned říkala... že tohle teda asi určitě ne ☹ . Tak dnes jsem si poprvé meřila glykemku... před večeří 4,8 a teď uvidím, až si jí změřím po té hodině a půl jak to dopadne. K večeři jsem měla tu polévku na kterou jsem se včera ptala, tak jsem zvědavá.

mercedesse
11. aug 2010

Ahojky holky, tak nakonec to s tou mojí cukrajdou nebude tak horký, hodnota po hodině sice byla vysoká, ale po dvou absolutně v pořádku. Dr. říkala, že by ty testy nejradši nedělala, protože je teď takhle stejně pozitivní každá třetí mamina a když nemám cukr v moči, tak to stejně není tak zlý. No každopádně mě do nějaký poradny poslala, ale maj tam dovolenou a budou až 23.8.. Tak jsem se rozhodla, že to zatím budu držet nějak na uzdě sama, abych prckovi neubližovala, jela jsem nakoupit něco dobrýho, ale bezpečnýho, takže býlí jogurty, můj oblíbenej Madeland a tak, ale zatím to přesně teda nepočítám, jen tak trochu, abych to někde nepřpískla zbytečně.

tea1909
11. aug 2010

@mercedesse tak to je moc fajn, že to nebude tak zlé . To se ti určitě hodně ulevilo. Tak přeju ať to tak zůstane a ať ti na dia potom řeknou, že je vše ok 🙂

mercedesse
11. aug 2010

@tea1909 děkuju ti, na to, že jsme pondělí prořvala a včera byla ještě taková smutná, tak dneska jsem úplně v pohodě. Vím, že úplně dobrý to není, ale snad se to nezhorší.
Ty jsi měla vysoký obě ty hodnoty? Nebo tu měl někdo taky jen tu jednu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre