Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

melanche
12. aug 2010

@mercedesse my sme zrejme podobný prípad. tiež druhá hodnota vyššia, aj keď u mňa o niečo menej. ja napríklad nedokážem slepo veriť mojej diabetologičke, ja som taká, že keď si niečo iné prečítam hoc aj na nete, tak mi to vŕta v hlave. zápasím so svojou žravosťou a rozumom, priznám, doteraz víťazí tá žravosť. ale ako tu čítam, že iní lekári riešia aj hodnoty po hodine, tak neviem neviem. počítať sacharidy nebudem, to som nerobila ani pri prvom (nevedela som že také čosi sa robí). ale aspoň pre pokoj svojej duše možno vysaď sladké-teda ja to tak určite urobím. ale samozrejme je to na tebe, len mne to akosi nedá. 😉

ducky
12. aug 2010

@mercedesse Ale Lio se snažila tě podpořit a udělala by to každá z nás, ale ty jsi psala, jak neředěné nebudeš a tohle nebudš a támhleto nebudeš, tak to pak promiň, ale to vypadá, že teda poradit vůbec nepotřebuješ.
Nikdo tě netopil, jen ti holky předkládaly skutečnosti, s kterýma se musela smířit každá z nás. Přitom ti i zároveň psaly, že tohle jsou počáteční šoky a že si člověk zvykne, takže povzbuzení se ti dostalo.
Nezlob se, takhle to vnímám já, ty jsi sem přišla strašně negativní a útočná jako kdybychom my mohly za tvojí cukrovku. 😔
Nicméně rozhodni podle svého svědomí a vědomí, přeji ti zdravé miminko 😉

mercedesse
12. aug 2010

@ducky Já útočná být nechtěla a rozhodně jsem to nemyslela tak, že ty omáčky budu stejně jíst, jen že si je prostě radši nedám vůbec. Víš to je chyby netu, nejsou znát emoce, ale to je teď už jedno. Prostě se tu mějte, já vás nebudu otravovat. Nemůžu si sednout s každým.

lio
12. aug 2010

@ducky jaká nespravedlnost, dneska jsem byla na kontrole, ač se prej nic nechystá, v úterý mám termín, v pondělí nástup a vyvolávačka....nějak jsem dostala strach ale bohužel moc nedoufám, že to půjde samo, i když manža povzbuzuje, že do ponděíí času mraky, to ano, ale mne vůbec nic není, ani sebemenší bolístka, krom kříže při chůzi.....ty si taky rodila v krči vid.....

ducky
12. aug 2010

@mercedesse V pohodě. A klidně tu zůstaň, však my už jsme porodily nebo porodíme, tak určitě budeš potřebovat tuhle diskuzi víc než my 😉

@lio Neboj holka, to zvládneš, fakt. Však já měla porod taky vyvolaný a celkem 12 hodin 😉 Přičemž ty hnusný a bolavý kontrakce byly tak 4, max 5 hodin 😉 Pokud je mimi připravený, což myslím, že tvoje bude, tak bude stačit jedna tabletka, uvidíš 😉 Anebo třeba fakt porodíš dřív sama, neházej flintu do žita.
Lio budeš mamina a to je na tom to nejkrásnější. Konečně se dočkás svýho uzlíku do náruče 😉
Jj, v Krči jsem rodila.

ducky
12. aug 2010

Co ta Werunka? Pořád jí tu vyhlížím holku.

A dneska Maki, tak snad to bude mít rychle za sebou.

lio
12. aug 2010

@ducky a mělas epidurál....já nevím co od toho čekat, představuju si to tak, jak se o tom mluví, chemie, těžký kontrakce od začátku nepřipravený tělo, chemie následuje chemii a většinou bez epidurálu těžkej záhul.....na tohle fakt připravená nejsem, na přírodu sem se těšila....tohodle se bojím.....
na mimi se samo těším, ale chtěla bych to samo co nejvíc v poho, snažím si vyčistit hlavu a jít k porodu prsotě v pohodě, ale tohle mě děsí.....děkuju za další postřehy či jak to v krči chodí, dyž du na hospitalizaci....to asi pořešíme v druhé diskuzi

lio
12. aug 2010

@ducky weru už by to měla mít za sebou týden a neska maki vlastně je na tom jako já, akorát mne zatím nijak nepřipravovali.....

ducky
12. aug 2010

@lio Epi jsem měla, ale píchli mi ho pozdě, takže nezabral. Nějak se totiž nikdo neobtěžoval zkontrolovat před bodancem na kolik jsem otevřená.
A chemie chemii nestřídala, neboj, tabletu jsem dostala jednu v úterý ráno, v 16 začly slabé kontrakce a ty postupně sílily. Ty fakt bolavé byly opravdu až ke konci, moc už se nedaly vydýchat, ale je otázka, jestli to bylo chemií.
Hele já u prvního porodu kontrakce měla vlastně celých těch 36 hodin, jenže nevedly k porodu, takže jsem chemie dostala mnohem mnohem víc. Ale na posledních asi 6 hodin jsem měla epi a to bylo super.
Když tě to bude moc bolet, tak si o něj řekni. Mě nabízela paní dr. i jiné medikamenty, dolsin jsem ale odmítla a řekla jsem si právě o epi.

Právě že vyhlížím, jestli Weru písne, že už jsou doma a míry miminečka 😀 A na Maki moc myslím, aby to měla rychle za sebou a malej byl v pořádku hlavně.

lio
12. aug 2010

@ducky sem na krči at tu nazacláníme s jiným téma

ratatooy
12. aug 2010

ahoj holky,dnes si mám měřit glykemii před jídlem a furt mám hrozně málo ráno 4,5 teď 2,6nevíte co to znamená asi dělám něco blbě.

werunka21
12. aug 2010

Ahoj holky, tak jak dietujete 😀 . Vy jste toho teda nakecaly. Koukám, že máte i nové přírustky. Nedočítám. Tak pokud byly nějaké připomínky na mě, tak sem s nima. My už jsme od včerejška doma. Každopádně, která jdete vyvolávat, tak to neoznamujte rodině ani známým. Nám se to opravdu osvědčilo. Jsme pak zavolali mamce jak bylo po všem jako "Ahoj babi" a vůbec nevěděla která bije 😀

Tak v pátek jsem byla přijata na vyvolání. Ve 12hod jsem dostala první tabletu, která vůbec nezabrala i když jsem byla na prst otevřená. Večer v 19h další tabletu. Po té už se začly objevovat bolesti jak v podbříšku tak v kříži. To jsem ještě pospávala. Kolem půlnoci už jsem se ozvala, když to bylo pořád v pohodě. Nález byl ale stejný-na prst. Ale poslali mě už na porodní sál, kde si mě pohlídali. Následoval klystýr a další tableta. To už kontrakce zesílily. Rodit přes noc je opravdu za trest. Pospávala jsem i ve sprše mezi kontrakcemi jak jen to šlo. Ještě ráno byl nález pořád stejný. Žádala jsem epidurál, ale prý se může dát až když jsem otevřená na 3-4prsty. Tak jsem musela vydržet. A tak to šlo až do deváté...Kontrakce sílily, nález stejný... A pak to šlo ráz na ráz, najednou že epidurál už nestihnem, že do hodiny bude po všem... A během chvilky byl malý na světě (10:15). Je to úplně zdravoučký drobeček 2,66kg a 47cm.
Takže s odstupem času můžu říct, že to nebylo tak hrozné. Ale když to příjde samo je to asi opravdu lepší, než uměle vydrážděné. Zároveň se mnou tam byla holka, měla cukrovku už 6let a myslím vyvolávaná ve 38t úplně zavřená, trápila se v kontrakcích dva dny v kuse než se něco začalo dít. To je teprve záhul.

Co se týka jídla a pití. Celou dobu jsem měla od nich čaj, který mi stejně nedělal dobře, tak jsem "pila" vodu. Ale ráno mi normálně na porodní sál přinesli snídani. Piškoty a jogurt. Jsem se ozvala, že to asi nebude pro mě. Jogurt po ránu zvyšuje...však víme a piškoty obsahují cukr. Tak mi to vyměnili za rohlík, máslo a sýr. Jsem si píchla normál 14j inzulínu a dokázala do sebe dostat jen dvě sousta. Kdo by taky měl chuť se v tu chvíli cpát.

Na šestinedělí mi inzulín postupně snižovali. Je fakt, že jak se ty hormony bouří, tak jsem měla glykemku i 14. Po třech dnech mi inzulín vysadili, s tím, že diabetolog řekl. Že mám silnou dispozici v rodině (babi, děda, teta) a že čím zdravěji budu jíst, tím déle bude moje slinivka pracovat. A do konce šestinedělí nařídil dietu. Tak si dovedete představit jak mi bylo. V propouštěcí zprávě mám napsáno, že by se to do tří měsíců mělo upravit. Každopádně musím potvrdit co už tady bylo řečeno, chuť na sladké se ani pořádně nedostavila. Ale jeden den mi donesli na snídani housku, máslo a dia džem. Ale jak já jsem se olizovala 😀 ...Po čtyřech měsících o chlebu s rajčetem 😝

Nějaké dotazy?

werunka21
12. aug 2010

@ducky Něco mi ušlo? Maki rodí?

ratatooy
12. aug 2010

@weru tak vám moc gratulujeme,a zároveň to co popisuješ tak toho se taky děsím že vyvolávaný porod trvá moc dlouho normálně by jsi kus té doby ztrávila doma.maki jde myslím zítra na vyvolávání nebo už dneska?

werunka21
12. aug 2010

No jo, už jsem to našla. Tak držím palečky, ať se dlouho netrápí, snad to bude mít brzy za sebou.

ratatooy
12. aug 2010

@weru ale jinak krásný malý miminko a pak mají strach aby jsme neměli 5kg obříky

lio
12. aug 2010

@werunka21 a jinak na vyvolání jdu já v pondělí......té doby kdy se nebude nic dít a budu v porodce se děším, ale snad to zvládnu, a potěšil mne tvůj závěr, že to byla rychlovka, ale u mne může být vše jinak. tak uvidíme.....vyvolávat budou 40+0 neska nález dle dr "ani ryba ani rak" takže nic moc...... o víkendu se postavím na hlavu a uvidíme...aspon trochu se snad uvnitř připravím a porodím nějak rozumně ne po třech dnech kontrakcí jako ta tvá spolubydlící ☹

werunka21
12. aug 2010

@ratatooy no právě, že pokud ti neodteče plodovka, tak můžeš být vlastně doma. Já se ptala doktora co mě pak šil, jestli je to pravda, že vyvolávaný porod je horší než přirozený a on prý že ne. Manžel hned na to, že jsem to vyčetla na netu a oni ze mně měli prču, že se tu píšou blbiny 😀 . No ale je fakt, že on si to asi těžko vyzkouší že 😀

werunka21
12. aug 2010

@ratatooy Ale takoví trpajzlíci se aspoň lépe rodí 😀

werunka21
12. aug 2010

@lio To je blbý, že se prckovi nechce ven ☹ . A ten nápoj už jsi zkoušela?

lio
12. aug 2010

@werunka21 heye minule mi dr řekla že TP+3 dny ....takže jsem si řekla že si užijem poslední víkend a v v TP popiju koktejl a tak....taky dle nešního nálezu, když se nic nechystá, tak mi nepomůže ani FŇ......ale neska na mě vytasil že v pondělí nástup, takže nápoj určo plánuju tak na sobotu večer, neděli....ale prsotě když nebude ready tak se max jen poseru ale neporodím....takže tak no....ale do pondělí času dost...neska tak zítra může být jinak.....

lio
12. aug 2010

@werunka21 dle mého jestli je vyvolávačka horší nebo ne záleží jak moc je to dole a uvnitř připravený.....někdy to může jen pomoc rozjet..někdy to staruje z nuly....někdy to prostě ještě není ve správný čas......a každá sme jiná.....
jinak já neska neodolala a dala si chleba s marmoškou .....protože sem byla z té zprávy z vyvolání docela rozklepaná a rozhozená

jinak cos říkala o tom říct neříct.....já ted jen řekla že v pondělí du na kontrolu všichni vědí že mne dlouho přenášet nenechají, nebo tedy aspon má mamča ..ale kdy přesně to bude neví, zítra dorazí babička, ta jediná mne s bříškem ještě neviděla, uděláme rodinné foto a já ji tam pak v pondělí hodím psisko a pojedu na kontrolu 🙂 dle postupu ji samo zavolám co a jak, ale jinak to nikomu neřeknem....zvlášt tchánovci kteří volají už ted asi 14 dní každý den zda už něco .....se to dozví až to bude 🙂))

luckaa
12. aug 2010

@werunka21 Moc gratuluju,Adámek je nádhernej 😵

werunka21
12. aug 2010

Holky, ale tu depku, co jsem včera měla...Ty hormony jsou svině...Tolik jsem se těšila domů a sotva jsem přijela všechno na mě spadlo. Celý včerejšek jsem probulela...Dneska je to lepší, ale pořád jsem tak nějak naměkko. Přijít sem někdo a začít mi něco vykládat tak ho asi zabiju...

luckaa
12. aug 2010

@werunka21 jj,weru,to šestinedělí je protivný....

ducky
12. aug 2010

@werunka21 Werunko vítej a moc gratuluju k Adámkovi 😀 Krásně jsi to zvládla holka a vidíš, nakonec ten vyvolávaný porod opravdu nijak hrozný nebyl. Já to můžu taky potvrdit 😉
Teď hlavně přeji pevné nervy, ať Adámek krásně prospívá a netrpí na prdíky. 😅

lio
12. aug 2010

@ducky no ted aby se do třetice s vyvolávačkou přidala Maki a do čtvrtice i já a budu happy 🙂

lio
12. aug 2010

@ratatooy jinak k tvé glykemce ,já se před jídlem nikdy neměřila, je fakt že je nizounká, ale hodnotu před jídlem po mne nikdo nechtěl a snad sem ji měřila jen jednou, dyž jsem měla tu hodnotu po jídle vysokou tak sem chtěla vědět co před dalším jídlem a ta byla normoš.....neošidila ses na otm jídle před měřením? že by to tělo "zpracovala " rychleji a pak stihlo "hladovět"

ducky
12. aug 2010

@lio To víš že se přidá a ty taky. Určitě nejsi vevnitř zavřená na sedm západů. Hele já byla na špičku prstu a jak to krásně zafungovalo. 😉

lio
12. aug 2010

@ducky díky ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre