Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ratatooy
12. aug 2010

@lio asi ne svačinu jsem měla odváženou ale asi to rychleji zpracovávám,je to možný?taky nevím proč to dr chce i před jídlem ale po jídle to mám normální,jinak to na sobě poznám kdy už mi jídlo chybí to mi začne být divně ale teď jsem ani hlad ještě neměla a glikemka jen 2,6 tak nevím,ale dneska je mi celkově nějak blbě.

lio
12. aug 2010

@ratatooy a cos měla ke sváče? nevím proč chce před jídlem.....mne je dneska taky divno, slabo jeslti tlak, cukr nevím....šak se honí buřina......tlak se určo mění, takže je mi taky divno...

ducky
12. aug 2010

@ratatooy Téda, tak to jseš tady asi první, kdo se má měřit i před jídlem 😲 Nějak mi teda taky uniká ten smysl, nicméně 2,6 je fakt málo a taky by mě zajímalo, co jsi měla ke svačině. Ještě když tak písni, kolik jsi měla glymču po svačině.

tea1909
12. aug 2010

@werunka21 vítej zpátky. Moc gratuluju, malý je nádherný 🙂 !! Z toho co píšeš by člověk řekl, že porod opravdu není taková hrůza 🙂 ... ale já se tak strašně té bolesti bojim...ježiš já jsem taková hysterka ☹ 😀
@lio budu na tebe v pondělí moc myslet, abys to měla taky brzičko za sebou. A víš, kolik má malé vážit?

Jo a dnes jsem byla na kontrole. Všechno v pořádku, malý byl hlavičkou dolů (vím, že to zatím ještě nemusí vůbec nic znamenat) a Dr mi řekl, že má asi 1,3 kg a že je asi o týden větší ... tak jestli poroste tímhle tempem...tak budu mít toho 5 kilového obříka co zmiňovala ratatooy 😀 😝 😨

rozpravocka
12. aug 2010

neviete nahodou kolko sacharidov maju batáty? Alebo je to to iste ako topinambury? (podla obrazka to tak ale nevyzera)

tea1909
12. aug 2010

@rozpravocka našla jsem že obsahují 6%

werunka21
12. aug 2010

@tea1909 co ti mám povídat. Bezbolestné to samozřejmě není. S tím jsem do toho šla. Ale taky mě celé těhu nenapadlo, že bych se toho bála. Přistupovala jsem k tomu jako že porodily jiné, porodím taky. Ale jedno je pravda: Hodně brzy zapomeneš 😉 . Já už teď vím, že bych to toho šla znovu 🙂

tea1909
12. aug 2010

@rozpravocka oboje jsou to sladké brambory, ale totéž to nebude, má to jiný latinský název : Batáty = Ipomoea batatas a Topinambur = Helianthus tuberosus

tea1909
12. aug 2010

@werunka21 ty ses fakt vůbec nebála? celé těhu tě to nenapadlo ?? Tý jo... tak to smekám teda...a jsi první od koho to slyším. Já jsem hrozný posránek ... ☹ ☹ 😀 😀 😀 😅 😅

werunka21
12. aug 2010

@tea1909 víš že ani ne 🙂 . Tchýně se mě hned od začátku snažila vystrašit jak umírala a jak už by rodit nemohla...mě to akorát rozčilovalo. Já se akorát ke konci obávala toho vyvolání, že to hned tak nepůjde ale jinak jsem byla vážně v klidu 😎

tea1909
12. aug 2010

@werunka21 já ti to tak moc závidím. Jsem v tomhle fakt hrozná! A když mi ještě někdo říká hrozné zkušenosti, tak je to ještě horší. Moje mamka říká že neví čí jsem ( 😀 ) ... jenže já zase říkám, že ona prostě nemá práh bolesti... 😀 . A tchýně je zdravotní sestra na porodnici (v praze) ... ta má odrozených takových dětí...a sama porodila 4 , že ta mě s mým strachem taky nechápe 😀 😀 😀

rozpravocka
12. aug 2010

tak uz som to nasla,batáty maju 21g sacharidov na 100g - skoro rovnako ako normalne zemiaky. Som si myslela, ze to bude omnoho viac, ked su take sladke. Zrejme ich znova zaradim do jedalnicka 🙂

@tea1909 preco sa tak bojis porodu? Stalo sa nieco zle v tvojom okoli? Ja som este nerodila, ale zatial nemam strach (mozno pride, ked sa to bude viac blizit 😉 )

tea1909
12. aug 2010

@rozpravocka no, já to u těch batátů našla jen v procentech 🙂 . No já se hrozně bojím té bolesti... jsem trapná, já vím. Stydím se za to, jaká jsem hysterka ☹ . A špatného - kamárádka měla ošklivý porod - nechali jí trápit 16 hodin-sestry jí pořád odbývaly, a až pak náhodou šel okolo primář, tak šlo vše honem honem...že malý se normální cestou nedostane, že se dusí a tak šla na císaře - který ale zkazili, druhý den měla šílené bolesti. Sestry ji opět odbývaly, že musí chodit, že po porodu nesmí jen ležet a že to nemůže být tak hrozné, že přeci není první kdo rodil císařem... pak zkolabovala a opět přišel doktor a zjistil krvácení do břicha... tak naštěstí šla zavčas na další operaci. Zážitek z porodu je pro ni tak hrozný, že další dítě už nechce (a vím, že to neříká jen tak)....

tea1909
12. aug 2010

@rozpravocka je teda pravda, že ona měla škaredé i celé těhotenství. Bylo jí zle celých 9 měsíců a celkově si docela "užila" ☹

rozpravocka
12. aug 2010

@tea1909 tak teraz ta uz plne chapem, to by som sa aj ja bala ☹

lio
12. aug 2010

@tea1909 heye kolik má mimi nevím, ve 30tt jsme byli 10 dní napřed a pak v rizikovce ve 36tt dr řek, že se to srovnalo a mimi není obřík a odpovídá týdnu těhu....já nechci vědět kolik má, nechci se stresovat a když mi řek že není obřík a odpovídá stáří těhu tak sem klidná a neřeším......

lio
12. aug 2010

já tedy taky za celé těhu se nestresovala bolestí a tím jaké to bude.....ted mám jistou vyvolávačku tak řeším tu, jak psala weru, aby to bylo rychlé a tak...chtěla a připravovala sem se na přirozeno, tak mne toto zaskočilo, ale snažím se vyčistit hlavu a přijít v pondělí naladěna do pohody......porod je v hlavě.....pokud z toho budete mít strach, číst porody jiných a hrůzné zážitky, asi nepůjdete rodit "zvesela"

luckaa
13. aug 2010

@tea1909 Tak to samé jsem měla já před prvním porodem,hroznej strach,každej večer jsem o tom manželovi vyprávěla,jak se bojím apod....No a pak mi jednoho dne prdla voda doma a já jela do porodnice vysmátá,fakt nekecám...měli jsme doma nemocnou babičku a ona mi říká,nechápu,jak se můžeš smát,když jedeš rodit 😀 ,porod nebyla žádná hrůza,pak teda přišli poporodní komplikace,ale to už sem nepatří 😉

lio
13. aug 2010

@luckaa jo stát se může ledacos, ale důležité je tam jet v pohodě, tak snad se mi to povede 🙂

luckaa
13. aug 2010

@lio No,já jsem se divila,jak to najednou šlo lehce,fakt jsem se strašně bála,bolest špatně snáším a strach z neznámého mám taky...ale pak jak praskla ta voda,tak jsem se začla těšit na miminko a dobrá nálada nastoupila(možná to bylo i tím,že jsem odjížděla bez bolestí) 😉

lio
13. aug 2010

@luckaa nebo možná ta JISTOTA že ted fakt mám vyrazit....ta je asi pro všechny budoucí maminy nejhorší si myslím,......těžko říct.....

ratatooy
13. aug 2010

@lio ke svačině jsem měla chleba s máslem a paštiku domácí takovou masovou a rajče a to jsem se neošidila dala jsem si krajíc a půl což je víc jak 100g jinak jsem si to zkoušela měřit teda po svačině 2hodiny a měla jsem zase 4,7 tak už tomu začínám spíš nevěřit že bych tu cukrovku měla

ratatooy
13. aug 2010

@ducky nevím proč to po mě chtěla i před jídlem jeden den sem se měla měřit před snídaní,obědem a večeří a pak za týden vždy před snídaní,po snídani 2h,před obědem,po obědě 2ha to samý s večeří

lio
13. aug 2010

@ratatooy tak zkus měřit po hodce a půl, tak se má správně měřit max HODKA A PUL , nebo po hodině....pak ta hodnota klesá a někdy dost výrazně.....ono krajíc chleba nemá 100gr, ale záleží na chlebu, mne se tedy vešlo krajíců víc, ale takovýho toho domácího z pekárničky....rajče jedno má nula nula prd a paštika domácí netuším....takže ses klidně ošidit mohla....
tak zkus měřit po hodině max po hod a půl a uvidíš hodnoty....pak je sem písni

ratatooy
13. aug 2010

no vidíte holky já budu rodit poprvé a myslela jsem že jsem blázen když se na to těším ikdyž nevím co mě čeká ale tak nějak moje podvědomí mi říká že to bude v pohodě,kamarádky mě straší a já se jim jen směju,říkala jsem si že se třeba začnu bát později a furt nic ikdyž jsem koukla na porod na živo tak to se mnou taky nehlo spíš sem si říkala co ta ženská tak vyvádí?sem blázen.

ratatooy
13. aug 2010

@lio ok zachvilu se du změřit už to bude hodka po snídani a napíšu,jo jinak jsem koukala myslím že cvičíš s epinem?jde ti to?

ratatooy
13. aug 2010

@lio tak mám hodnotu hodinu po snídani 8,1 tak nevím proč to chce dr měřit dvě hodiny po jídle to už budu mít vždycky málo

luckaa
13. aug 2010

@lio No nevím,každopádně mít podruhé takový porod,tak se nezlobím,i když teda to pak bych si ráda odpustila

ducky
13. aug 2010

@ratatooy Tak to je docela dost, já měla limit hodinu po jídle 7,3 😅 Tak jsi si dala moc jídla.

ratatooy
13. aug 2010

@ducky já už tomu nerozumím já mám od své doktorky limit dvě hodiny po jídle do 8,8 takže hodinu po jídle mi musí tolerovat ještě víc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre