Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

tea1909
17. aug 2010

@makinecka jeee ahoooj 🙂 ...... tak vítám zpět, to je super že už to máte za sebou ! Gratuluju moc k miminku !! Tak povídej....

luckaa
17. aug 2010

@makinecka Mooooc gratuluju a co to bříško malého,je to v pořádku?

ducky
17. aug 2010

@makinecka Maki veliká gratulace, ať vám Maxim dělá jen samou radost 😉

Jinak holky zatím neřešte, jestli je mim hlavou tak či tak, ptž jestli budete mít takové šprýmaře jako já, tak do poslední chvíle nebudete vědět. Ten můj lump se ve 38tt otočil hlavou nahoru, takže jsme začli řešit konec pánevní nebo císař a ve 39tt už byl zase hlavou dolů. Nikdy bych nevěřila, že se tam ještě dokáže otočit a on to dokázal. Nakonec zůstal až do porodu už hlavou dolů 😀

Lio asi zatím nic, šmírovala jsem u Zářijovek 😅 , kde jsem jí párkrát zahlídla. Snad se nebudou zlobit, když to zjistí 😅 😅

petja
17. aug 2010

@ducky A proč by se zlobily? 😉 Však diskuze je veřejná,ne? 😉 Ne Lio zatim nic,je v porodce,furt na monitoru,na tabletu asi nezareagovala,tak pokud nic,zítra zase ☹ chudina,tak chtěla rodit bez zásahu... ☹

ducky
17. aug 2010

@petja Jééé 😀 . Já tam nečtu, jen jsem hledala zmínku o Lio 😉 , čestně. Já na to ani nemám čas, teď mi teda obě děti spí, ale jinak je to hukot 😅 😀
Tak až se něco pohne, tak napíšete prosím i sem? Abych k vám nelozila 😉

petja
17. aug 2010

@ducky Tak mi osobně to vůůůbec neva,myslím,že ani holkám ne.Já jsem k vám šla počíst o Makinecce,chodila i do epino diskuze,hlavně že je i mimi v pohodě,snad napíše i víc,asi toho má dost.Až Lio porodí,ráda napíšu 😉

luckaa
17. aug 2010

Chudák lio,myslela jsem,že už to bude mít za sebou a u sebe miminečko....no hlavně,ať to dlouho netrvá,ať dlouho netrpí a jsou oba v pořádku

makinecka
17. aug 2010

malý je v pořádku,přestal růst k vůli cukrovce,měl málo plodovky tak ho tam nechtěli nechávat a jelikož sem na porod nebyla vůbec připravená byl špatný monitor vyndali ho císařem.
je zdravý a pěkně přibírá takže super 🙂 nakonec měl 2820g 🙂

ducky
17. aug 2010

@petja Tak to jsi hodná, já to beru tak, že ty společný termíny jsou přeci jen trochu osobnější, tak normálně na tyhle diskuze nechodím, ale ptž jsem věděla, že k vám chodí Lio, tak jsem jukla, jestli u vás nejsou nějaké novinky.
Snad to holka zvládne, tak se bála a nakonec asi oprávněně 😔 Od půlky těhu leží, aby neporodila a nakonec se prťouskovi nechce 😅

@makinecka Maki tak hlavně že to zjistili a zasáhli včas. A je hlavní, že malej přibírá 😉

ratatooy
17. aug 2010

@makinecka taky velká gratulace,doufám že dáš nějakou fotku ať ti ho můžem okouknout,to je super že jste zdraví,a takovej prcek 😀

luckaa
17. aug 2010

@makinecka Hlavně,že všechno dobře dopadlo a jste oba v pořádku 😉

werunka21
17. aug 2010

@makinecka ahoj Maki, gratuluji! Tak nakonec jsi do toho práskla dřív než Lio 😀 . Hlavně že jste oba v pořádku.
Chudák Lio, tak ji prcek asi pěkně potrápí ☹

niky13
17. aug 2010

@makinecka prave som sa vratila - boli sme na chate na vylete a ty to ma uz za sebou. Gratulujeeeem k Maximovi. Hlavne nech ste zdravi. Mne naplanovali sekciu na 25teho, takze pekne po tebe. Mala si narkozu? Mne maju dat spinal tak sa bojim. Prvy porod som mala narkozu, tak si to viem predstavit, ale spinal nie. Bojim sa aj ked viem, ze je to lepsie pre mimco.

tea1909
18. aug 2010

chděrka Lio... snad nebude moc trpět... kamarádce vyvolávali dny ☹.

Tak včera jsem poprvé pořádně mluvila s tou diabetoložkou... ježiš holky to je tragedie !! To je příšerná doktorka! Nepříjemná, protivná. Vůbec mě neposlouchala co jsem jí říkala. byla jsem tam skoro hodinu a pul a nedozvěděla jsem se vůbec nic (krom toho, že jsem si připadala jak debil)... a vzhledem k tomu že jsem v nemocnici, tak jsem tim propásla u sebe na oddělení velkou vizitu. Katastrofa. Navíc mi řekla, že se mnou vlastně nic nemůže dokud jsem hospitalizovana (něco v tom smyslu, že nejsem svéprávná,ale majetek gyndy... 😀 )- takhle to přímo neřekla, to jen popisuju význam. A taky že mi asi dá ten inzulín (přitom nemá vůbec žádné výsledy a to co jsem jí říkala-moje měření v pořádku-tak mě vůbec neposlouchala) A že inzulín dá proto, že je prcek větší (má skoro 1400 g) , tak aby už zbytečně nerostl.... ale vždyť já ty výsledky měla ok...jen po snídani jsem to měla jednou vysoké (9,9) . Já už ničemu nerozumim.

makinecka
18. aug 2010

@niky13 ahojky měla sem spinal a mě vyhovoval víc než narkóza,cítila jsem jen dotyky a nepříjemné bylo jak ho páčili ven inakjsem ho slyšela hned plakat a ukázali mi ho a pak sem si ho mohla pohladit 😵 a byla sem dřív fit než paní co byla celá uspaná,nebylo mi zle z narkózy takže pro mě spinal lepší 🙂

luckaa
18. aug 2010

@tea1909 No teda,tak to je zážitek s tou doktorkou,co tam taková doktorka vůbec dělá 😠 .A co jinak jak se cítíš?

ratatooy
18. aug 2010

@tea ahojky no to je mazec s tou doktorkou,prosím tě 1400g je ůplně normální přesně podle tabulek.

holky prosím o radu,když se ráno vzbudím pozdě(nechce se mi vstávat kvůli snídani) 😝 a dám si teda rovnou svačinu,nemusím to jídlo už nějak pře den dohánět?

luckaa
18. aug 2010

@ratatooy To je dobrá otázka,taky se mi to někdy stane...zvlášť třeba s odpolední svačinou,když jsme někde na výletě a není třeba nic po ruce....takže holky,co radíte?

ducky
18. aug 2010

@ratatooy Mě se párkrát stalo, že jsem zapomněla na dopo sváču a nikdy jsem to už nedoháněla. Spíš by to ale mělo být vyjímečně, holt na tu snídani bys vstát měla 😅 , kór na ní, ptž je to dlouho po noci a tělo hladoví. 😔

werunka21
18. aug 2010

@ratatooy tak snídani už bych asi nedoháněla, pokud ti to do oběda stačí. A nebo si dát na snídani méně a za nějakou dobu ještě menší sváču.

@luckaa odpo sváču už bych zvážila. Mezi obědem a večeří je přece jen velká mezera. Něco zezobnout bys měla, aspoň mít po ruce třeba banán. Nevím jak často se na dietě může projevit hypo.šok, (na inzulinu je to asi víc pravděpodobné) ale není to nic příjemného. Mě se to stávalo celkem často. Jsem šla třeba do porodky na kontrolu a nemít banán, tak asi padnu

luckaa
18. aug 2010

@werunka21 No,stává se to spíš výjimečně...jinak se to snažím tak nějak dodržovat.Příští čtvrtek jsem objednaná na další profil,tentokát už mám tabulku a vím už trošku co a jak,tak se nebudu šidit jak při tom prvním profilu a uvidíme co udělají hodnoty.

niky13
18. aug 2010

@makinecka jej vdaka za odpoved. Tak to som sa ukludnila. Snad to bude lepsie ako bolo po narkoze. To som bola 24 hod. na JIS a potom este 2 dni leziak. A davali ti po porode aj infuzie? Ako dlho? Ja mam totiz tenke zily a stale mi praskne, ked mi davaju viac infuziek. A dietu uz nemusis drzat? Sorry, za otazky ako u teba je to teraz z prvej ruky.
Ako Maxim? Spinka pekne? Inak bola som dnes v porodke a lekar povedal, ze maly bude okolo 3,4 kg. Mne cely cas tvrdila doktorka, ze je prilis maly, ze mozno nebude mat ani 3kg. To som z toho blazon.

tea1909
18. aug 2010

@luckaa no je šílená...a to je to jediná diabetoložka na okresní emocnici. Katastrofa.

@ratatooy no je to víc. Právě podle tabulek by měl mít ve 28. týdnu kolem 1000 g. ☹

A tomu inzulínu se asi přece jen nevyhnu, mám ty posnídaňové hodnoty fakt vysoký - dnes jsem měla 9,8 ☹

luckaa
18. aug 2010

@tea1909 tý brďo a co jsi snídala?

ratatooy
18. aug 2010

@tea aha sory já si nevšimla že jsi 3 týdny za náma mi máme 1500g a rosteme ůplně přesně na den

ratatooy
18. aug 2010

@werunka já nevím jak je to s tím šokem nic takového jsem neměla ani nevím jak se to projevuje,kdybych ho měla tak ani nevím jestli je to ono,doktorka mě na nic takového neupozornovala

tea1909
18. aug 2010

@luckaa normálka - 2 tenké plátky chleba s taveným sýrem a neslazený čaj ... ta snídaňová je prostě průser ☹ . možná je to třeba jen tím, že se nehýbu a ležím... ale co můžu v nemocnici dělat ☹

luckaa
18. aug 2010

@tea1909 k snídani sýr,myslela jsem,že by se mléčné výrobky k snídani neměli,že právě zvyšují glykemku 😕

tea1909
18. aug 2010

@ratatooy jj přesně tak...takže my jsme větší... tak se bojím, že malý bude obřík ☹

ratatooy
18. aug 2010

tea neboj on si vezme co bude třeba a ono to měření není asi zas tak přesný

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre