• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

17. januára 2017 
@luckaa no jo, to je vlastně pravda.... ! ...jenže zase co mám dělat, když jsem v nemocnici a dostanu snídani :frowning2: ? Mám dietu, ale zase takhle uplně do detailů se tomu nikdo nevěnuje. Dostanu chleba, když ostatní mají vánočku...ale tohle asi neřeší.
18. aug 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea1909 chápu,že tam si vybírat nemůžeš,to je ale stejně na hlavu....ale zase je to dost vysoké,že tohle asi stejně jen sýr neudělá...
18. aug 2010 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy Jak se to projevuje? Jako nevolnost na omdlení, třesavka rukou...možná se to u někoho projevuje jinak, nevím. Ale u mě se to projevovalo takhle. Většinou, když jsem nějakou tu sváču vynechala. Proto bys měla u sebe pořád nosit nějaký zdroj cukru-tatranku, kostky cukru atd. To mi připomíná, že mám v kabelce pořád krabičku lentilek :grinning:
18. aug 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea1909
ahoj,nechcem sa vam motat do diskusie,ale zaujala ma.
ja mam tiez tehotensku cukrovku,nie som na slovensku,ale v mnichove,chodim pravidelne k diabetologicke a som sokunuta,ze mate taky pristup lekarov.som velmi rada,ze tu to tak nie je.este ani jedna dokorka na mna nezvysila hlas,kazda jedna ma upokojila,ze je to uplne normalne v tehotenstve.ja mam kazde rano na lacno vyssi cukor,po kazdom jedle je uplne v ramci normality,musim si kazdy vecer pichat inzulin, este ani raz nepadla rec o diete,vypracovali sme jedalnicek a podla prisunu stravy ,ktory primam nemusim robit ziadnu dietu. moje telo produkuje v noci viacej cukru a aby si ho malinka nebrala a nepriberala,tak je inzulin pre babatko hlavne to najlepsie. gynekologicka ma poslala na specialne vysetrenie utz,kde bola malinka skontrolovana od hlavy az po paty a sam doktor mi povedal,ze vaha 1400g v 31 tyzdni je uplny normal,ani malo ani vela,mam kamosku,ktora rodi o desat dni skorej a jej mala ma uz teraz 2200g, a myslim,ze tomu sa uz hovori vaha aj ked ona ziadnou cukrovkou netrpi.
.a nerob si hlavu z daakej doktory,podaktore si myslia,ze zjedli vsetku mudrost sveta.
budem drzat palce,aby vsetko dopadlo na jednotku v podstate kazdej jednej z nas
18. aug 2010 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@weru tak to by mohli být příznaky něco takového asi znám,když se nestihnu najíst tak je mi špatně a když si dám rychle nějaký sladký tak mě to přejde,a to s těma rukama jsem asi už taky zpozorovala :confounded:
jinak ale mám odjakživa že mi skoro každé ráno bylo zle a musela jsem rychle něco sníst a nikdy nikdo nepřišel na to proč,a až teď začínám chápat co to asi bylo?náběh na cukrovku!
18. aug 2010 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea1909 vůbec si z těch snídaní nic nedělej,prostě potřebuješ nzulín,já měla i kolikrát 10.5 a to jsem třeba snídala tmavý chléb a vaječinu a taky jsem zírala,jak blázen.Neboj ono se to upraví a já sýr na namazání prostě vynechala,taky mi hodně zvedá cukr.Já vím,ono v těch nemocnicích ti ani nic nezbude,ale bude lépe :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. aug 2010 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evajza díky za podporu :slight_smile: ... dnes jsem právě byla zase u Dr. a dostala jsem inzulín. Zatím jen jednotky řed snídaní. Chválila mě, že se to podchytlo v začátku.
19. aug 2010 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danusik79 děkuju mockrát !!! Dnes jsem tam byla zase a dostala jsem inzulín. Mám píchat před snídaní. Dnes měla nějakou dobrou náladu, dokonce chválila, jak se to podchytilo v začátku,že je dobře že jsem tu dietu držela sama - když ona tu teď týdny nebyla....se to teď hezky upraví tím inzulínem a malý už snad nebude toik růst. Já měla totiž necelých 1400 g ve 27+1 to znamená úplně na začátku 28.týdne. I kdyby ted už nepřibral navíc ani 10 dkg a postupoval klasicky 200 g za týden, tak by i tak měl 4 kg :grinning: :frowning2: :unamused:
19. aug 2010 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
* 3 týdny nebyla (tam mi vypadlo čísílko) .... že jsem to držela sama, bez jejích instrukcí, podle info z netu .... hlavně mi pomohly holky tady :slight_smile: ... za to jim patří veliký DÍK :wink:
19. aug 2010 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea tak to se těšíš na cvalíčka co?ale 4kg není zas tak hrozné,u nás teď porodila paní holčičku 4,8 a to cukrovku neměla :sunglasses:
19. aug 2010 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy 4,8 ?? !! :astonished: a to jí nechali rodit přirozenou cestou ??
19. aug 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea jojo nechali a pej jí to šlo dobře už měla i první holku takhle velkou
19. aug 2010 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea víš v naší porodnici se jen tak císař nedělá až když je to opravdu nutný a jde o život :angry:
19. aug 2010 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy aha...:frowning2: no u nas v porodnici se pry taky snazi vyhnout cisari za kazdou cenu...tak uvidime jak to se mnou dopadne
19. aug 2010 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea já myslím že snad dobře ne,musíme tomu věřit,pak už nám stejně nic jiného nezbude.
19. aug 2010 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy tak tak .... a pořád nad něčím přemýšlím...a to je potom na zbláznění... nějak to dopadne - jak říká moje kamarádka - ještě se nestalo, aby to nedopadlo :grinning: :wink: ... a až to přijde, tak se to bude řešit :slight_smile:
19. aug 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dneska mám celej den měřit cukr abych měla zítra pro doktorku profil tak jsem na nějakých 4,9-7,4 tak si myslím že dobrý už to moc taky neřeším,jednou za týden si něco sladkýho zblajznu :wink: už jsem manžovi říkala že až půjde za náma do porodnice na návštěvu tak mi bude nosit větrník,mnam už se těším
19. aug 2010 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky jak jsme na tom třeba s chlebíčkama?
19. aug 2010 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy jej děláš mi chutě :slight_smile: ... já jsem nikdy nejedla sladké moc, ale občas nějakou sůšu jo a zákusek jednou za uherskej rok taky. teď mě to všechno láká a chybí mi to už jenom proto, že nesmím ani trochu
19. aug 2010 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ratatooy jak často chdíš k Dr. ?
19. aug 2010 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea chodím tam co 14 dní,já měla vždycky sladké ráda ale jak jsem otěhotněla tak už mi nechutnalo a když už jsem zase na něj měla po 7 měsících chuť tak zjistím že ho nesmím,ale dělám si třeba na jídlo k večeři těstoviny s tvarohem a dobrý trošku si to ocukruju tak malou lžičku a glykemka v pohodě,takže co mám takhle vyzkoušené tak si klidně dám i ovoce jím celkem dost
19. aug 2010 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky váhu miminka tolik neřešte, ono hodně záleží na velikosti hlavičky.
Malá měla 3920 g, malej 4140 g a porodila jsem je oba v pohodě, s nástřihem teda, ale v pohodě. Ani jeden nebyl nijak oplácanej :wink:

Co ta naše Lio chudinka? Pořád na ní myslím :pensive:
19. aug 2010 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea1909 @ratatooy holky, ta cukrovka je potvora. Máte chuť na všechno co nesmíte a jak porodíte, tak se všechna chuť ztratí. Na moje čokoládové zásoby mi chodí manžel a já se do každého čtverečku musím nutit. Ale u mě je ještě ten problém, že asi cukr pořád nemám v normě. Tělo s tím pořád ještě bojuje a já doufám, že se to dá do pořádku a nezůstane mi to :confounded: . Už teď se bojím toho kontrolního testu.
19. aug 2010 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@werunka21 A to jdeš po šestinedělí viď?

@ducky Taky na lio pořád myslím,takovou dobu se tam trápí :pensive:
19. aug 2010 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@werunka21 Weru tak já mám občas teď takový nervy, že už se ta chuť vrátila :frowning2: Před chvílí, kde jsem konečně nahnala obě děti do pelechu jsem do sebe natlačila 3 čtverečky Milky :sweat_smile: :frowning2:

@luckaa Je to síla, chudinka. A takový z toho měla obavy a ono fakt. :frowning2: Ale není první případ těhulky, co proležela půlku těhu a nakonec se mimču ven nechtělo. To samo ale není pro ní útěcha. Tak snad už to nebude dlouho trvat a budou tu dobré zprávy. :wink:
19. aug 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ducky No už by to chtělo,aby to měla za sebou,musí to být děs,když se třeba kolem ní rodí a ona pořád nic
19. aug 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luckaa Jj, to taky znám :sweat_smile: Malou jsem rodila 36 hodin :sweat_smile: :grinning: Snad už to bude, je tam od pondělí, tak jestli dostala tabletu až v úterý, tak dneska by to byla třetí a to už se musí povést :sweat_smile:
19. aug 2010 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky a jak dlouho už ta lio tam je proboha?
19. aug 2010 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo už jsem si to přečetla,už jsem se lekla že od pondělí rodí?
19. aug 2010 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teda,takový dlouhý porody,fuj fuj

@ducky Druhý porod byl lepší?
19. aug 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok