Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ratatooy
3. sep 2010

@luckaa jj už to uteče 6 týdnů a třeba se malej přetočí a bude to dřív ani bych se nezlobila,si představ že už teď má obvod hlavičky 31cm je to vůbec možný?ale asi jo teď už tak neporoste spíš bude přibývat na váze ale přišlo mi to hodně když se s takovou hlavičkou děti už rodí?

luckaa
3. sep 2010

@ratatooy No,tak nechci Tě strašit,ale Nikolka měla hlavičku 35,5 cm 😅 první co řekla porodní asistenkta při porodu bylo:To je ale velká hlavička 😀

ratatooy
3. sep 2010

@luckaa tak to jo když to nebude 40 😀 jinak cvičím s epinem takže to bych zvládla,naštěstí nejsem žádný tintítko a boky mám dost široký taky 😉

ratatooy
3. sep 2010

no a u císaře je to jedno to ať má klidně 40cm 😀

luckaa
3. sep 2010

@ratatooy No,já naštěstí taky neměla moc velké poranění a kdyby mi po porodu nědělali revizi dělohy,tak si myslím,že bych byla celkem bez bolestí.....no a u císaře Ti to fakt může být jedno,ale třeba se ještě otočí,i když teda místa moc nemá,ale co kdyby...

luckaa
3. sep 2010

@ratatooy A císaře spinál nebo uspat?

ratatooy
3. sep 2010

@lucka jedině uspat já snáším narkozu dobře,a nedovedu si představit že bych byla při vědomí a tady v tom řeznictví se nechat píchat do míchy tak už bych se taky nemusela postavit na nohy

luckaa
3. sep 2010

@ratatooy Kde budeš rodit?

ratatooy
3. sep 2010

v třebíči

luckaa
6. sep 2010

Ahoj holky,tak jak se Vám vede ať už zápasíte s dietou nebo po dietě si užíváte miminek,rozmlsala jste se některá?Já dneska po poledni budu volat na výsledky profilu,tak jsem zvědavá,jestli budu dál jak exot s těma hodnotama 😀

ponyxx
6. sep 2010

@rozpravocka no a mame to tu...ja som stale tvrdila, ze nas iba strasia 🙂 a ja si teda doprajem co mi pride pod ruku....baby ja robim v McDonalde a tam sa neda zdravo stravovat 😎 .
A dostala som este jedno povzbudenie od manzelovej svagrovej (rakusacke), ta mala tehotensku cukrovku pri kazdej z troch dcer a jedla vsetko rad radom a obmedzila len sladkosti, podotykam obmedzila 🙂 a keby ste videli tie baby ake su rozkosne a zive..niekedy az moc 😎 . Vsetko sa da s rozumom. A este jej povedali, ze kazdy ma na tie diety ine tabulky, takze tazko najst tu spravnu a najlepsiu.
Ja idem na uzv 13.9 uvidim ake bude velke babo, a podla toho si urobim nazor o diete a na ten HbA testik az 28.9, takze mozme potom porovnat 🙂

rozpravocka
6. sep 2010

@ponyxx hej, to je pravda. Ale uznávam, že keď niekto má fakt takú cukrovku, že mu tie hodnoty idú vysoko, alebo stále lietajú, tak dodržiavanie tej diéty úplne prísne má svoj význam. Napr. kamoška keď ma minule videla, že som zjedla celú žemlu 😀 tak na mňa tak divne pozerala, lebo ona tiez pred rokom mala tehu cukrovku, ale fakt prísnu. A aj tak sa jej narodilo dieťa 4300g - ale zase, ona je aj strasne vysoka. Takze asi fakt zaleží od toho, ako na tom si. Tiez som si povedala, ze si spravim vlastny nazor - v stredu idem na UTZ a uvidim ake je bábo velke a podla toho sa zariadim. Ale tiez sa mi zda cudne uplne vsetko sladke vylucit. Ked som isla v piatok k tej diabetologicke, tak som jej niesla aj zoznam jedal, ktoré som tyzden predtym jedla a silou mocou tam hladala nieco sladke. 😀 Som si pripadala ako blba, ze som tam nic nemala 😀
@luckaa drzim palce na poobedie. A s tym hresenim, tak ja hresim vzdy, ked idem na navstevu k rodicom - to sa proste inak neda. Nastastie je to iba raz za mesiac, ale to sa tam stretavame uplne vsetci, takze by mi pripadalo blbe nejest. Ved uz len to, ze ja normálne nevarím aj polievku aj druhe - no a proste nedelny obed u rodicov sa bez toho nezaobíde. A potom este kolac (ale nastastie sa snazia urobit aspon nieco menej sladke) - ale keby som to spocitala, tak hádam ani vecerat nebudem moct 😀

werunka21
6. sep 2010

Ahoj holky, věřili byste, že se mi po té dietě stýská? Ty dávky ovoce na svačinky, to pravidelné a hlavně "zdravé" jídlo... Teď jsem líná si na véču namazat chleba, na sváču si vzít ovoce...Asi to taky bude tím shonem kolem malého. Nějak velkou chuť na to sladké nemám, ale žeru ho jen tak, že prostě můžu, což se mi teda vážně nelíbí. Ale já to tak měla vlastně vždycky. Ale teď (když nemusím) tu pevnou vůli opravdu nemám ☹ .
Jo a kdybych věděla, že malej bude mít jen 2,66kg, tak tu dietu tolik nežeru a dám si pořádně do nosu aspoň na těch "rodiných akcích" 😀. Ale kdo to mohl vědět že 😅 .

ponyxx
6. sep 2010

@rozpravocka ja som jej tiez niesla zoznam a ani sa ma nan neopytala. 😒 Cukor mi vyskocil iba raz a paradne, ked som asi od pol druhej poobede nic nejedla. K jedlu som sa dostala asi tak o pol osmej vecer a doma gulasova polievka a palacinky...no nedaj si. Tak som si dala misku polievky a dve palacinky a ribezlovym dzemom, tak to potom ta palicka skoro ocernela 😎 . Mozno to bude tym, ze som dlho nejedla a bola som fakt vyhladovana. Tak si teta doktorka poznacila, ze som mala zvyseny cukor po palacinkach a bolo. Ani sa ma nepytala na okolnosti. Velmi rychla kontrola. Btw. ja som mala po ranajkach 4,6, aj ked to bolo po viac ako dvoch hodkach, lebo ja kym sa dostanem z Pezinka na Kramare, tak to trva 😒. A s mangelom sme si zvykli ranajkovat tmavy toastovy chleba, alebo celozrne zemlicky a tuniakujeme, syrujeme, zeleninujeme (cest skleniku). Ja ked mam rano cas cez tyzden, tak si davam cokoladove mussli s mliekom a kedze naozaj velmi nedietujem, tak som velmi zvedava na uzv a aj na tvoj 🙂 daj vediet.
Urcite suhlasim s dietovanim bab, ktore maju sialeny cukor.

ducky
6. sep 2010

@werunka21 Weru souhlas, jak nemám nad sebou bič, tak žeru jako tu čuně 😝 😀 A protože jsem permanentně nevyspalá a po ruce jsou rychlé cukry, které mě rychle nabijí, tak se jima láduju ☹
Zlatá dieta 😅

rozpravocka
6. sep 2010

@ponyxx tiež chodiš dr. černej na kramare? 😀 Ona to asi neberie tak vážne. Ja som mala ten cukor 5,2 po sladkych ranajkach - chcela som vyskusat, aky cukor budem mat - kedze doma nemam glukomer. ked som bola minule - po celozrnnom chlebe s šunkou, syrom a paradajkou, tak som mala tusim 3,9. Jasne, ze dam vediet, ze ako dopadol UTZ - i ked si viem predstavit, co mi povie moj gynekolog - lebo mala je urcite o tyzden vacsia (ale ona je vacsia uplne od zaciatku - som mala posunutu ovulaciu a presne viem, kedy sme ju splodili), ale gynekolog to stale riesi po svojom a mna uplne ignoruje 😀 A pocita to podla PM.
@werunka21 Si viem predstavit, mna uz teraz vsetci strasia, ze pockaj az sa narodi 🙂 Potom to este pride 😀 Ale zase nebojim sa ze nebudem stihat jest - ja sa odjakziva najem aj za pochodu 😀 Ale dieta po porade fakt nehrozi - aj keby som mala neviem aky cukor - ja uz sa tak tesim na ovocie - vzdy ked idem v tescu popri hrozne, mi je normalne do placu 🙂 Ale inac, aspon viez, že ked potrebujes, tak tu pevnu volu mas - kedze tu dietu si zvladla aj bez prehreskov.

ponyxx
6. sep 2010

no ja jedno jablko denne musim, lebo by som zabijala, rozpravocka a pohovor mi o hrozne, ked ho mas v zahrade za domom a vo vinohrade, este ze je zly rok a hrozna malo 😉

rozpravocka
6. sep 2010

@ponyxx presne tak, aj my ho máme na balkone 😀 a je mi ho tak ľúto ☹ Inak, ja ovocie bezne jem, len som ho obmedzila, lebo predtym som bola schopna zjest 10kg melon za tri dni 😀 a na posedenie kosik broskyn 🙂 Iba na odporucanie lekarky som vylucila banan, hrozno a prezrete ovocie. Ale denne zjem minimalne dva kusky ovocia.

werunka21
6. sep 2010

@ducky 😀 😀 😀 jj, ono je rychlejší a pohodlnější do sebe hodit kus čokolády, nějaké sušenky, či něco podobně nezdravého 😝

@rozpravocka Já si občas po hlavním jídle nějaký ten čtvereček čokošky dala, nebo jsem manželovi olízala zmrzku ale jinak fakt musím říct, že jsem se držela, jsem se bála no...
A jinak přece hrozno si dát můžeš, můžeš přece všechno ovoce, když si ho spočítáš 😉

rozpravocka
6. sep 2010

@werunka21 viem, ze mozem, ale lekarka mi ho neodporucila, lebo okrem toho, ze je jednym z najsladsich ovoci, tak ma aj stredny glykemicky index - teda sa zrejme skor dostava do krvi. Ale to by tiez nebolo podstatne - ide skor o to, ze cim je ovocie sladsie, tym menej ho mozes zjest - a par bobuliek horzna by ma urcite nenasytilo 🙂 takze sa mu predsa len radsej vyhybam 😀

luckaa
6. sep 2010

Tak holky,jsem volala na výsledky profilu a je to opět v pořádku,navíc glykovanej je ještě pod hranicí,takže jsem z toho blázen,ale čím dál víc mám podezření,že se u mě stala nějaká chyba a tu cukrovku prostě nemám,jinak si to teda nedokážu vysvětlit 😠 ,při testu hodnoty nad 10 a teď takový skvělý výsledky,přesný hodnoty budou za týden v poradně

rozpravocka
6. sep 2010

@luckaa gratulujem!!! To by chcelo nejak oslavit 😉 (Samozrejme niecim nizkosacharidovým a bez cukru 😀 )

luckaa
6. sep 2010

@rozpravocka No díky,jako jsem z toho blázen.....v sobotu mám narozky,tak mám pokušení si dát aspoň slabej pláteček dortu... 🙂

evajza
6. sep 2010

Ahoj holky,tak hlásím,že 13.9 nastupuji do nemocnice na vyvolání 😉

luckaa
6. sep 2010

@evajza Tak hodně štěstíčka Vám oběma,hlavně,ať je to rychlejší než u lio 😉

ducky
6. sep 2010

@evajza Evi asi bych si pak už nevzpomněla, tak už radši teď ti popřeju hodně štěstíčka, ať to vše probíhá v pořádku a pak dej vědět, že je Verunka na světě a jak to probíhalo 😉

@luckaa Plátek dortu si klidně dej, ono jednorázově se nic nestane, i kdyby jsi tu cukrovku měla 😉

rozpravocka
7. sep 2010

@luckaa tiež som názoru, že jeden plátok ťa nezabije 🙂 Veď máš predsa narodeniny. Všetko najlepšie ti prajem.

luckaa
7. sep 2010

@rozpravocka Díky moc,je tu třicítka 🙄

rozpravocka
7. sep 2010

@luckaa tak to by som teda vôbec neváhala s tým koláčom, taký krásny okrúhly vek - to bude párty ako hrom 🙂 Ešte raz všetko najlepšie.

luckaa
7. sep 2010

@rozpravocka 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre