Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
26. sep 2010

@werunka21 aha takže tys měla doporučení z předtěhu, tak to jo, já se lekla že sem někde něco přeslechla...ale mám to i napsané, po porodu bez omezení, jen mne čeká znovu ogt test :-O
já mám ukkončené šestinedělí příští pátek, utíká to

mharia
26. sep 2010

zajtra idem pokusit stastie...dufam ze najdem dobreho lekara ktory mi poradi a povvie ako dalej ... ☹(

alena36
27. sep 2010

@lio díky za info. netušíš, zda opravdu hospitalizují před termínem porodu u těch, co mají cukrovku a vyvolává se porod dřív ? nebo to záleží na konkrétním případu, jak je mimi velké a tak. Díky

misicka455
27. sep 2010

Ahojky, i já měla těhu cukrovku a jak se ptáte zda se porod vyvolavá dřív tak ne když je vše v pořádku, ale když je dítě větší tak jo . Mě ho vyvolávaly o 14 dní dřív než termín porodu ,a le ještě my jsme nebyly otočení a už jsme měly velkou váhu. Jinak se nechavá do termínu a když se do termínu neporodí tak se porod vyvolavá . Těhule s cukrovkou se nenechavají přenášet.

alena36
27. sep 2010

@misicka455 díky za info

lio
27. sep 2010

@alena36
@misicka455 bohužel mám jinou zkušenost a doporučuju se zeptat v porodce.
Já měla cukroviku výborně kompenzovanou, žádné prob, placentu ok, mimi normoš váhu /porodní váha 3,6 4 dny po TP) žádné prob s tlakem otoky, nic takového jsem neměla a na den TP jsem měla nástup a vyvolávačku, užila jsem si týden vyvolávání, malému se nechtělo a v den porodu pak ani nesestupoval, lahůdka. A to jen proto, že jsem nesměla přenášet...neska bych byla chytřejší, ale on po bitvě je každej generál a člověk je strachy poto o to malé a udělá cokoliv mu řeknou.....
ona vyvolávačka na TP není žádná slast, pokud se malému nechce, tak je to trošku nadlouho.
A paradoxně ve stejné porodce rodila další cukrovkářka tady odsud a normoš ji nechali po termínu......takže záleží případ od případu.....

misicka455
27. sep 2010

Tak asi zaleží na dr. neb mě to bylo aspoň takhle vysvětleno v porodce, že kdybych porodila do termínu tak OK, ale kdyby ne tak by vyvolávaly porod.Takže asi fakt případ od případu.

mharia
27. sep 2010

tak vo štvrtok dia.doktorovi ...žiadne maškrty,ochutené minerálky......neviem ako to vydržim ☹

lio
27. sep 2010

@misicka455 no šak neříkám nic jiného než ty .-)
jen mám zkušenost, že v TP nemusí být prcek ani tělo ready a vyvolávačka pořádný mazec.....

misicka455
27. sep 2010

@lio jj to věřím, že některým prckům se prostě ani v termínu na svět nechce a libí se jim v bříšku.

ducky
27. sep 2010

@lio Jsi myslela mě kočko? 😀
Mě nechali normoš přenášet. Malej se narodil 40+5, porod byl vyvolaný ale nikoliv kvůli cukrovce, ale kvůli úniku plodovky. A měl 4140 g, ale prvorozená měla 3920 g, takže váha by nebyla indikace.
Zrovna tak moje kamaráda měla těhu cukrovku, rodila v Krči a nechali jí přenášet a malej se narodil s váhou lehce pod 3 kg. Takže je to individuální 😉
Jakmile dostanete do zprávy, že cukrovka byla výborně kompenzovaná, tak se nikdo do vyvolávání nebude hnát. 😔

@werunka21 😀 😀 Už žádné výčitky a zahoď ten glukouš 😉

douda
28. sep 2010

Ahoj
Potřebovala bych radu na dietě jsem 4 týdny a od týdoby mám dole 6 kg , před týdnem mělo mimčo 1600g , taky jste někdo takle hubnul.

lasicka_
28. sep 2010

ahojte
prosim vas, ked ste isli kvoli teh. cukrovke do diabetologickej ambulancie robili vam nejake vysetrenie? mali ste prist na lacno? mna totiz pan doktor objednal poobede a ze mozem prist najedena. som myslela, ze mi budu robit znova testy...

evajza
28. sep 2010

Tak mi ohledně cukrovky na inzulínu porod vyvolávali,byla jsem 39+0 objednaná na hospitalizaci a to jsem ji měla kompenzovanou,odhad váhy při přijetí 3160g a po porodu na druhý den 3780g,tak asi po termínu by malá měla něco o přes 4kilča.

makinecka
28. sep 2010

ahoj holky,sem se přišla mrknout.
já si užívám období nediety a jím si jak chci i sladké a že ho teda zežeru prasák sem no.ale zatím mám dole pořád 7 kilo tak super.
někdy mám šílenej pocit žízně tak doufám že nemám cukrovku pořád,ale neřeším na test mám jít až přestanu kojit,pak se uvidí.

rozpravocka
28. sep 2010

@lasicka_ nie, pochybujem, ze ti este niekto bude robit druhy test. Teraz ti akurat tak budu kontrolovat cukor v krvi - a to mozes prist najedena. Ja dokonca chodievam hned po obede.

mharia
28. sep 2010

@lasicka_ ahoj ja idem prvy krat vo stvrtok k Dia.Dr. a tiez som objednana na poobede...ja si myslim ze nasadia iba dietu...

ponyxx
28. sep 2010

tak damy,dnes mam za sebou glukovany, ktory mi vysiel 4,8. Tetuska doktorka pochvalila, a tom som si davala vcera este cajove pecivo 🙂 a cez vikend hroznovy must a dzus a kym som bola v robote, tak donutky a zmrzlinu, a tasticky 😀
.
@rozpravocka pytala som sa doktorky iba na hornu hranicu glokovaneho a ta je vraj 6,5.

rozpravocka
28. sep 2010

@ponyxx tak na tom nie som az tak zle 🙂

ponyxx
28. sep 2010

@rozpravocka ale kde zeeee 😀

ducky
28. sep 2010

@douda Tak takhle rychle jsem nehubla, ale kila šla dolů taky. Jestli je mimi v pořádku, tak bych se tak neznepokojovala. Jen si hlídej, aby jsi se v jídle nešidila. A případně se zeptej v dia poradně 😉

@lasicka_ Test se provádí pouze jednou, takže jakmile ti diagnostikují cukrajdu, už to znovu dělat nebudou. Takže buď normálně najedená, v poradně dostaneš info co a jak, co můžeš jíst a co ne a možná dostaneš glukometr, pokud ho tvůj lékař půjčuje. Nic jiného by ti ale dělat neměli 😉

@makinecka Maki ahoj, jak se máte s Maxíčkem? Hele já byl rozežraná děsně, ale už asi 14 dní jsem si povolila sladkost jen jednou denně ke kafíčku. A docela se držím. Nechci nabrat zpátky ty kila 😝 Se už taky klepu, až začnu chodit cvičit. Se na to děsně těším. 😵

@ponyxx Tak u nás by tě za tuhle hodnotu zas tak asi nepochválili, je to pouze uspokojivá kompenzace. Výborná kompenzace je do 4,5 😀

ducky
28. sep 2010

@ponyxx Jo a jen ještě to, co sníš den předtím nemá absolutně vliv na glykovaný Hb, ten je dlouhodobý 😉

rozpravocka
29. sep 2010

@ducky no, mne sa tiez ta hodnota glykovaneho zdala vysoka - ja som mala 5,1 a tiez ma pochvalila - chodime s ponyxx k rovnakej lekarke. Takze som si po tom zistovala, ze ako to vlastne je - a na nete som vycitala, ze su nejake dve normy, ktore zavisa podla toho, akym sposobom sa test vykona. Jedna je, ze by si to mala mat do tusim 4 a druha je, ze v rozmedzi medzi 4-6,5 - tak podla toho, co lekarka hovorila, sme asi v tej druhej norme - lebo mne normalne povolila aj sladke. Takze, keby to bolo zle, tak mi to hadam nepovoli. Inak, nam ten test na glykovany robili iba z prstu.

luckaa
29. sep 2010

Teda já čumím co to máte za hodnoty glykovanýho,to já se svýma 2,3 si můžu pískat 😀
@douda Já teda taky hubnu,ale nijak drasticky....o víkendu jsem se vážila a mám od váhy před těhotenstvím dole skoro 4 kg.....doktor mi říkal,že je s nálezem spokojený...v úterý mám velký UZ tak se uvidí co mimčo

makinecka
29. sep 2010

Ducky čauky no máme se všelijak trápí nás prdy,blinkání a musíme chodit na kardio pořád mám Maxulín tachykardii,tu už měl v břichu a k vůli tomu sem šla na císaře.
jo na cvičení se taky těším,mlsně se koukám na svůj stroj v obýváku,ale musím počkat až co mi dovolí dr k vůli jizvě.já si kila zatím držím a snažím se teda nežrat taky,no někdy to moc nejde,chci si trošku užít než zapadnu znova do této diskuze a asi hned od začátku,ale aspoň budu štíhlá jako proutek za tu dobu.sem si donesla od mé hubené sestry 3 kalhoty do kterých se prostě musím vlést tak pak musím zabrat.

ponyxx
29. sep 2010

@ducky moze byt, ale ja celkovo nedodrziavam dietu. Jedine, co dodrziavam a taky stravovaci navyk mame u nas doma dlhodobo je jedenie tmaveho peciva. Obmedzila som sice aj sladkosti, ale ked som nan dostla chut, tak som si ho jednoducho dala 😉 a aj napriek tomu mam vysledky OK, snad by teta doktorka neklamala. Ked som bola u nej prvy krat, tak ma dost vydesila, co vsetko nesmiem, alebo mam obmedzit a to snad ani vtedy neklamala.
Vsetkym dietujucim zdar! 😀

ducky
29. sep 2010

@rozpravocka Tak já měla 3,9, dietu jsem držela fakt poctivě, až teda na konci jsem trochu povolila 😀
Pak jsem ve zprávě právě měla výborná kompenzace cukrovky. 😀

@makinecka Hele na prdiky nam zabrali probio kapky. Sice jsou drahé, ale dají se na netu najít i dovezené ze Slovenska nebo Polska, kde stojí třetinu 😉 A teda držím palce se srdíčkem, aby se to dalo Maxíčkovi do pořádku 😉

werunka21
29. sep 2010

@makinecka ahojky, nám na prdíky zabraly Laktobacílky baby. Je to opravdu o mnoho lepší. První měsíc jsme proplakali celé dopoledne denně. Teď max tak hodinku, když si nedám pozor a sním třeba čerstvé pečivo nebo tak něco. Mají to kolem 130kč, ale i za 150. Záleží jak kde.

rozpravocka
29. sep 2010

@ducky však ja nevravím, že si nemala dobrú kompenzáciu, ja len hovorím, že som zistila, že sa uvádzajú rôzne údaje - vraj podľa toho, akým spôsobom sa to meria - napr. táto stránka http://www.zdravie.sk/sz/content/480-27718/glyk... uvádza, že u zdravých ľudí je v rozmedzi 4-6, a takych stranok je viac. Ale musim povedat pravdu, ze sa moc do toho nevyznam. Ale pokial viem, tak vám všetkym odoberali krv zo žily a tak posielali do labaku resp. na vysetrenie, ci nie? Lebo nam s Ponyxx berie len kvapku krvi z prsta a to da do nejakeho pristroja, co jej to vyhodnoti v priebehu cca 6 minut. takze neviem, ako to je. Ale predpokladam, ze keby som ju nemala dobre kompenzovanu, tak by mi sladke nedovolila, ci ano?

ducky
29. sep 2010

@rozpravocka Ale já přece nic takového nepsala 😲 😲 U nás jsou stupně, výborná kompenzace, uspokojivá a neuspokojivá. Tak jsem jen hole konstatovala, že jsem měla výbornou, nic jiného 😅
A ano, odebrali mi krev ze žíly. 😉

@werunka21 Weru je to dobrý? Mě trochu dere ta cena těch probio kapek, tak že bych zkusila něco jiného. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre