Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
29. sep 2010

@rozpravocka A obecně u těhu cukrovky prostě nemáš jíst nic sladkého a doktorka, která to povolí, nad tím kroutím hlavou. Ale to je jedno, však jezte jak uznáte za vhodné, je to vaše tělo, vaše mimi 😉 a já se tu rozhodně nechci s nikým dohadovat. 😉

makinecka
29. sep 2010

tak sem zatím zkusila koupit ty laktobacily a uvidím,probio si nechám až nakonec.nás to netrápí nějak drasticky,ale chci mu pomoct někdy trpí chudáček můj maličký.

alena36
29. sep 2010

tak zítra jdu na diabetologii do Motola, tak uvidíme, hodnoty jsem měla 4,3 - 8,9 - 8,01

bea344
29. sep 2010

bea344 diecata dnes som bola na kontrole u diabetologicke..prvy krat...2hodky pojedle mi merali cukor a mala som 8.0,lekarka mi pozicala glukomer a nariadila mi prisnu dietu,ak nepomoze dieta tak mi nasadi inzulin...na buducu stredu idem na kontrolu tak uvidime co bude...je to prijemna lekarka aj sestricka..som spokojna 🙂

werunka21
29. sep 2010

@ducky nám právě dr. řekla o těch kapkách, že jsou ale drahé a doporučila nám tohle. Maminky prý jsou s tím spokojené. Sice se to trošku hůř podává než kapky, je to kapslička s rozdrceným práškem. Odstříkám trochu mlíčka, rozpustím a pak mu to dám před kojením. Chce to trošku praxe a příjdeš na to jak to do malého dostat 😉. K tomu piju čaj na kojení a dávám si pozor co jím. Žádné čerstvé pečivo, bublin.vody a tak pod. Tak po týdnu to začlo působit úplně skvěle. Kakáme sice tak jednou za tři dny, ale prdíme krásně 😀 . Od bříška pláčeme opravdu výjimečně, a když už, tak to nemá dlouhé trvání 😉

mharia
29. sep 2010

dievcata zajtra idem prvy krat k diabetikovi,ale objednal ma az na poobede neviem preco....tak som zvedava ze ako dopadnem.drzte palce 😉

ducky
29. sep 2010

@werunka21 Tak já to taky zkusím. Já teda pomalu chci vysazovat, přeci jen on už dost kope nohama, tak by si už měl pomáhat i sám. 😉 A teda mě malej kadí několikrát denně 😅 😀 Někdy je jak průtokáč 😀
Čaj jsem pila ze začátku, ale přišlo mi, že to absolutně nemá vliv. A jídlo jsem se taky děsně hlídala, ale před nedávnem jsem zkusila trochu zelí a v pohodě, tak už to tak nehrotím 😉

@alena36 Dají ti dietku, případně glukometr a budeš vážit a měřit, nic strašného. Neboj, ze začátku to vypadá děsně, ale když si zvykneš, tak se to dá přežít 😉

@mharia Držíme 😵

selu
29. sep 2010

ahojte holky, chtela bych se zeptat, vas, ktere u zmate za sebou porod, jak pristupovali vasi gynekologove nebo porodnici k porodu, ja dnes byla na klasicke kontrole na gyn. a primar, ktery zastupoval dnes meho dr mi rekl, ze vzhledem k me tehu cukrovce, ktera je tedy v norme diky diete 225g sagaridu na den, ze mi porod budou vyvolavat ukoncenym 38tt...je to bezna praxe? jake mate zkusenosti? dekuju za odpovedi 😉

mharia
29. sep 2010

@ducky dakujem baby 🙂 potom dam vediet ako som dopadla .. 🙂

misicka455
29. sep 2010

Jak jsme psla tak já měla vyvolavaný porod který teda nakonec skončil císařem, ale tam bylo víc věcí nejen cukrovka. Kdyby byla asi jen cukrovka tak by ještě chvilku počkaly.

bea344
29. sep 2010

bea344@mharia drzkam ti palceky..ja som bola tiez az poobede...dnes som 2hodky po jedle mala cukor 8 a mam drzat dietku...ak nepomoze idem na inzulin... ☹ tak nech ti to zajtra dobre dopadne

selu
29. sep 2010

@misicka455 a ve kterem tydnu ti ho prosim vyvolavali?

werunka21
29. sep 2010

@selu ahojky, u nás se vyvolává do termínu. Do 40+0 jsem musela porodit. Takže mě vyvolávali 39+4 myslím

selu
29. sep 2010

weru dekuju 😉 ...mne jde jen o jednu jedinou vec, moje prvni dcera se narodila taky vyvolanim, to mi vubec nevadilo, ale mela malinko pres tri kila a to jsem ji prenasela, tak mam ted strach, kdyz by to bylo uz v tom 38tt ze by bylo mimi malicke, protoze mi pri mereni ve 32tt rekli, ze nebude mit u porodu v terminu vic nez 3 kilca...

werunka21
29. sep 2010

@selu buď v klidu, můj malej měl jen 2660g ale jinak úplně zdravej. Aspoň se ti bude lépe rodit 😉 😀

selu
29. sep 2010

weru, tak tos me uklidnila, dekuju 😉 😵

misicka455
29. sep 2010

@selu 38+ 3 , ale jen díky tomu že tam byly svátky jinak bych šla rovných 38 😉

misicka455
29. sep 2010

MY měly ty kila skoro čtyři takže to bylo akorát 😀

ducky
29. sep 2010

@selu Tak mě by bývali nechali i přenášet do 41+3, ptž jsem měla ve zprávě, že kompenzace cukrovky byla výborná a není důvod vyvolávat porod. Malej se narodil 40+5, porod byl vyvolávaný, ale kvůli úniku plodovky a měl 4140g, takže kdyby mě nechali ještě dýl, tak bych rodila malého slona 😀

A to je mýtus, že malé děti se rodí lépe, někdy dokonce naopak. Záleží víc na obvodu hlavy 😉
Já rodila první dítě 3920 g a v pohodě, to druhé též a oba měli hlavičky 37 cm 😉

selu
29. sep 2010

misicko i tobe dekuju 😉

werunka21
30. sep 2010

@selu ono hodně záleží kde. Někde jak píšou holky koukají na zprávu od dia dr. A někde se řídí podle svých pravidel. Taky jsme nevěděly a všechny jsme sondovaly kde se dalo, co, jak a kdy se dělá, ale jiný kraj, jiný mrav. Ode mě nikdo žádnou zprávu od dia dr. nechtěl. Odhad malého byl 2700g a i tak mi dr. řekl, že vyvolání je do 40+0 a ten jeden týden už malému stejně nějak nepomůže. Takže ať my ti tady povíme cokoliv, tak nejvíc se stejně dovíš v porodnici 😉

selu
30. sep 2010

@werunka21 dekuju, ja to tak zjistuju, ze co doktor to jina praktika, moje dia dr komunikuje s mym gyn, ze mu posila jen zpravy z poraden pres mejl, ale o porodu jsem se s ni nebavila, spis mi prislo, tak jak jsi psala i ty, ze v te porodce kam jdu rodit, maji proste pravidlo ze 38tt ukonceny a dyl necekaji, ikdyz mam tu cukrovku vlastne v pohode diky te diete

rozpravocka
30. sep 2010

@selu mne tiež povedali, že prenášať nebudem - tak som zvedavá, či to dodržia

petsil
30. sep 2010

Ahoj holky, koukám, že řešíte téma, které mě hodně zajímá. Včera mi na kontrole bylo řečeno, že pokud se to nerozjede samo, tak nastoupím příští čtvrtek do porodnice - to budu 39+3 - i přes to, že mám cukrovku také výborně kompenzovanou a malá měla včera váhový odhad "jen" 2,7 kg. Čeká mě prý oxytocinový zátěžový test - nemáte s tím některá zkušenost? A pak podle výsledků přijde vyvolávání... no, mám z toho docela strach. Co když tělo ani mimi nebudou ještě připravené? Jak dlouho po začátku vyvolávání jste vy, už maminky, porodily? Děkuji moc za informace a přeji hezký den!

ratatooy
30. sep 2010

ahoj všem tak jak se vám tu vede?mi máme novou zprávu že jdeme 15.října na císaře takže už nemám strach z vyvolávání porodu ale taky dr říkal že by mě nenechal přenášet max do 40tt.

selu
30. sep 2010

petsil, ja mela u prvni dcery vyvolani, cukrovku jsem tehdy nemela a byla na svete behem peti hodin, v sedum mi podali prvni tabletu, v deset dalsi, pak se rozjely kontra kolem jedenacte a v jednu uz vykoukla 😉 nebyla jsem ani otevrena tak neboj 😉

ducky
30. sep 2010

@petsil Opravdu záleží na tom, jak bude tělo připravené. Já měla druhý porod vyvolávaný, dostala jsem tabletu v 8 ráno, ve 4 odpoledne jsem ucítila první slabé kontrakce a malej se narodil ve 3.57 hod., takže 12 hodin celkem, ale už jsem přenášela a malej už chtěl ven, měl místo nehtů drápy 😀
Mám kamarádky, kterým vyvolávaly porod týden a nakonec obě porodily císařem. Je to fakt individuální 😕

alena36
30. sep 2010

tak jsem byla v Motole, vyfasovala jsem glukometr a nějaké papírky na moč, to testování glukometrem jen 1x týdně (4x za den), tak to je pohoda a dietka. Při dobrých hodnotách, které si budu zapisovat kontrola 4.11., jinak dříve. Tak to není zas tak strašné.

mharia
30. sep 2010

@bea344 ahoj no ja mam tiez dietu...ale tak tu som drzala aj tak 🙂 a v pondelok si musim sama urobit odbery a to sedem krat za den...a to vzdy pred jedlom a dve hodiny po jedle....a v utorok zase na krv....takze tak 😉

petsil
1. okt 2010

@ducky @selu děkuji moc za informace! Tak to nechám to osudu, nebudu se zbytečně stresovat a nějak to půjde🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre