Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
1. okt 2010

Weru kdy ti tak začaly působit ty laktobacilky?já je dnes začnu dávat poprvé kapsly denně,tak mě to zajímá,Maxík si vytlačil chudák pupeční kýlu prdama tak mu chci pomoct.

bea344
1. okt 2010

bea344@mharia ajojik to mi je luto,ale neboj vsetko dobre dopadne a budeme mat krasnucke,zdravucke deticky..ja viem je to tazke,ale co uz na robime....ja idem v stredu na kontrolu...ja to mam zase takze si kontrolujem trikrat dve hodky po jedle...dodrzujem dietu a stale mam 7,9,7,4.6,9.6,4.5,4..takeho hodnoty mavam...hlavne obednajsie su vysoke..ale mam to treti den tak uvidime do stredy 🙂 drkam ti palceky 😉

evabb35
1. okt 2010

Mala som gestačný diebetes, vydržala som bez inzulínovej terapie a rodila som predčasne. Takže mi vôbec nemuseli pôrod vyvolávať. Nerodila niektorá z Vás s gestačným diabetom predčasne?

evabb35
1. okt 2010

@selu ako som uviedla, mne pôrod nevyvolávali, vydržali sme do 36 tt.

evabb35
1. okt 2010

@selu mňa diabetológ neustále strašil a s istotou mi oznámil, že porodím veľké a retardované dieťa a pôrod mi vraj budú musieť vyvolávať. Na prekvapenie diabetológa dieťa sa narodilo predčasne, prirodzeným pôrodom, s primeranou váhou a s minimálnymi zdravotnými problémami. Nenechaj sa strašiť lekármi, nestresuj sa, buď v pohode.

evabb35
1. okt 2010

@selu a to som navštevovala skúseného diabetológa, uznávaného v odborných kruhoch , s titulmi pred menom a za menom, publikuje v odborných časopisoch a netrafil sa s prognózou.

werunka21
1. okt 2010

@makinecka Myslím, že už druhý den to bylo o něco lepší a úplně nej tak do týdne. Držím palečky, ať taky pomůžou 🙂

evabb35
1. okt 2010

@selu takže som sa vďaka diabetológovi úplne zbytočne stresovala. Hlavne, že všade sa píše ako sa tehotné nemajú stresovať, pretože stres matky môže dieťaťu spôsobiť vážne psychické problémy v dospelosti, stres ovplyvňuje priebeh tehotenstva, dokonca aj priebeh pôrodu. Baby, nestresujte sa!

alexandrag1
1. okt 2010

ahojte,ja som dnes bola tiez na GTT a hodnota po 2hodkach bola 7,10...vraj sladkeho sa do porodu ani dotknut:(

tea1909
2. okt 2010

Ahooooj holky 🙂 ... tak mě včera pustili z nemocnice !! Já snad ani nebudu mít sílu to všechno dočítat. Ale asi aspon zjistím, koho už nemáme 2 v 1, ale 1+1 🙂 ....

luckaa
3. okt 2010

@tea1909 No ahooooj a jak se cítíš?

alena36
3. okt 2010

ahoj, tak jsem si v sobotu poprvé měřila profil a hodnoty nalačno-po snídani-obědě-večeři byly 5,8-8,3-5,9-6,7. Netuším, co způsobilo ty dvě blbé hodnoty ráno. Dietu dodržuji. Naštěstí do Motola volat nemusím, jen při třech bylbých, takže nejdřív budu volat příští pondělí, pokud při dalším měření to vyjde jednou blbě

luckaa
4. okt 2010

@alena36 Alí a co jsi měla na snídani?

alena36
4. okt 2010

@luckaa kousek grahamového chleba, máslo, šunku a hořký čaj....chleba byl jeden krajíc, nechápu to

alena36
4. okt 2010

@luckaa možná to bylo tím, že jsem si cukr měřila hned po vstaní z postele, mám si měřit 1x týdně a víkend je na to nejlepší, v práci je dost nemožné 😒 😒

mmorgana
4. okt 2010

@alena36 Nezapomeň, že glukometry mají toleranci 20 % nahoru, 20 % dolů. Mně vyletěla hodnota po snídani nad 8 když jsem měla dalamánek (koupený v obchodě) s Florou a ředkvičkama 😒 Na diabetologii mi zakázali veškeré pečivo z bílé mouky, když jím náš domácí chleba, tak hodnota je ok. Taky mám zakázané máslo, ale můžu jen margaríny. Může to být náhoda, z jednoho měření bych závěr nedělala. 😕

alena36
4. okt 2010

@mmorgana já si to taky myslím, k obědu jsem měla těstoviny s omáčkou a masem a hodnota byla OK, takže to buď byla anomálie, nebo to chce se ještě před měřením trochu rozhýbat a neměřit hned poté, co člověk vyleze z pelechu 😀 😀 😀 😀
A nebylo to máslo, ale margarín a graham chleba má oproti ostatním pečivům málo sacharidů....

luckaa
4. okt 2010

@alena36 Třeba to fakt byla jen náhoda,tak držím palce,aby se to už neopakovalo 😉

luckaa
4. okt 2010

Zítra mám poradnu,tak držte palce,dozvím se výsledky z dalšího profilu,tak doufám,že to bude opět v pořádku a že mimčo nebude žádnej obřík 😉

mharia
4. okt 2010

@bea344 dakujem za podporu 🙂 tak uz nejake tie odberi uz mam za sebou..pred ranajkami som mala 4.0 hod po ranajkach 6.7 2hod. po ranajkach 6.7 a pred obedom 5.2....tak som zvedava ze co budem mat po obede a po vecceri..ale tak dufam ze to bude fajn...samozrejme ze aj tebe drzim palceky...ja len dufam ze nase pokladiky budu zdravucke 🙂

mharia
4. okt 2010

@luckaa Drzime Lucka 🙂

luckaa
4. okt 2010

@mharia Taky držím palce,musíme se s tím poprat a těch pár týdnů ještě vydržet,i když teda poslední dobou mám šílené chutě

mharia
4. okt 2010

@luckaa no hovor mi o chutiach...aj ja mam ale nemozem,ale ked to budem mat za sebou tak sa asi prejem sladkeho 🙂

luckaa
4. okt 2010

@mharia Taky už dávám do kupy seznam,na čem si po porodu pochutnám,ale zatím úspěšně hubnu,tak bych to pak nerada nabrala zpátky,takže zatím to vypadá,že bych na tom po porodu mohla být váhově líp než před porodem,mám mínus skoro 4 kg 🙂

romcag
4. okt 2010

Ahojte.. som zúfalá.. dneska som bola na poradni, pred mesiacom som absolvovala tie cukrovkové testy.. dneska som sa dozvedela výsledok, že zvýšený cukor 8,9. Na internete som sa dočítala, že tie testy sa majú robiť medzi 24 a 28tt. Mne dneska dr oznámil, že za 2 týždne mám prísť opäť so sladkým práškom, že mi testy zopakujú to budem 31tt. Nemal by postupovať nejak inak?

mharia
4. okt 2010

@luckaa no ja som pribrala 15kg,ale ked som zistila ze mam cukrovku tak som hned nasdila dietu a uz som dala dole 2kila.....ale neviem ci to je dobre pre babatka......

mharia
4. okt 2010

@romcag ahoj to mi je luto....len nechapem ze preco ti povedali po mesiaci ze mas zviseny cukor....mne poslali vysledok hned na druhy den....opitaj sa radsej gyn.ze ci to je normalne....

luckaa
4. okt 2010

@mharia Já od začátku těhotenství nepřibrala vůbec nic a jsem skoro o 4 kg lehčí,taky jsem si nejdřív lámala hlavu,tak jsem se ptala doktora a ten mi řekl,že by se spíš mělo přibírat,ale že už měl i maminky,které hubly a že mi bříško roste,tak že je spokojenej..zítra na UZ se uvidí 😉

@romcag No,pokud už máš zvýšené hodnoty nad normál,tak jsem četla,že by se test neměl opakovat a být posuzovaná jako cukrovkářka,ale už nejednou tu bylo,že každý doktor si dělá svůj postup...já mám třeba taky cukrovku,ale jsem v péči jen u gynekologa,na dia mě ani neposlal,takže opravdu,každý si to dělá podle svého

mmorgana
4. okt 2010

@luckaa Držím palce 😉

@romcag Je divné, že ses výsledky dozvěděla až za měsíc - já je třeba měla hned odpoledne. Nechci být za nějakého škarohlída, ale já bych si na Tvém místě nenechala opakovat OGTT - je to dost velká zátěž pro mímo. Jestli jsi měla zvýšený cukr (po hodině nebo po dvou?), tak máš cukrovku (mizivé procento, že nastala chyba měření). Být Tebou, tak už se objednávám na diabetologii.

mharia
4. okt 2010

@luckaa ja som si myslela ze ked drzim tu dietu a a chudnem ci nechudne aj babatko.....ved zajtra idem do poradne tak sa opitam...a co sa tyka UTZ mne ho robil naposledy asi pred mesiacom,teraz my stale kontroluje krcok maternice ci sa neotvaram ...ale zatial je vsetko ok....tak dufam ze ti to dopadne dobre a daj vediet 🙂 inak teraz som si merala cukor mam ho 5.7 tak som spokojna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre