Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

rozpravocka
6. okt 2010

@bea344 tak to je super 🙂 tesim sa s tebou 😀 a tie dia vyrobky, no v podstate aj ja mam povolene tie co su sladene fruktozou (co nie je umele sladidlo), ale kedze je to vlastne obycajny cukor - tak sa im snazim vyhybat - ale mas pravdu - tie dia vyrobky, ktore neobsahuju umele sladidla sa mozu 🙂
Ozaj a existuje 100percetna cokolada? Vsak to je uz kakao, ci nie? Tusim najviac percentu som videla 90, ale ani ta sa nedala podla mojho nazoru jest 🙂

bea344
6. okt 2010

@rozpravocka dakujem,nevidela som este 100percentnu cokoladu ☹ jasne vyrobky nesmu obsahovat umele sladidla,aj ked chciem piect tak tam mam dat menej cukru,takze som rada mozem obcas aj kolacik 🙂 a mam nosit pri sebe jednu musli tycinku pre istotu,aj tebe drzkam palceky 🙂

bea344
6. okt 2010

@rozpravocka dakujem,nevidela som este 100percentnu cokoladu ☹ jasne vyrobky nesmu obsahovat umele sladidla,aj ked chciem piect tak tam mam dat menej cukru,takze som rada mozem obcas aj kolacik 🙂 a mam nosit pri sebe jednu musli tycinku pre istotu,aj tebe drzkam palceky 🙂

lio
6. okt 2010

@alena36 neměla sem inzulín, ukočírovala jsem to bez něj a s pomoicí homeopatik, držím pěstičky, inzulínu se neboj

fim
6. okt 2010

Ahoj holky, hlásím se opět po delší odmlce. V pondělí jsem byla asi na milioný kontrole na dia a u mám inzulín 4x denně a všechny dávky zvýšené. Jsem z toho unavená, pořád myslet na nějaký ďobance. Už aby byl mrňousek venku.
@alena36 Samotná aplikace inzulínu vůbec nebolí, když to uděláš podle pokynů sestry, tak to vůbec necítíš. 😉 A já ho mám.... no asi 14 dní po zátěžáku jsem ho dostala na noc, páč jsem měla vysoké ty lačné hdnoty. Tak to jsem mohla být stejně jako ty.
A bohužel mi teda bylo řečeno, že "díky" tomu inzulínu mám jistý příjem min. týden před termínem. Ale to ještě nevědí, že tou dobou už budu mít dávno mrňouska u sebe. 😀

makinecka
6. okt 2010

@fim neboj už to brzo budeš mít za sebou a malého mít u sebe 😵 já se taky nemohla dočkat a už tu mám skoro 2 měsíčního prcka a konec docela rychle utekl 😉

luckaa
6. okt 2010

@fim Už to máš za pár,tak jen vydrž 😉

Holky,co děláte,když máte mimo jídlo hlad?Mě přijde,že mám hlad skoro permanentně...snažím se jíst co do sytosti,dokonce už i na svačinu si vezmu kus pečiva než ovoce...ale někdy posunuju hodiny,abych mohla zas jíst 😔

A můžu se zeptat,jaké jste měly váhové odhady kolem toho 30.týdne?

makinecka
6. okt 2010

@luckaa já si ke konci normálně vzala kus zeleniny 😉
odhad Maxíčka byl 1495g v 30tt a v 38+0 se narodil a měl 2820g,ale už se mu zpomalil růst a měl málo plodovky proto šel ven 😉

luckaa
6. okt 2010

@makinecka No,já mám odhad ve 32+0 1566g,takže to taky žádný cvalda nejspíš nebude....
Taky si sem tam vezmu kousek,kolikrát mě až bolí žaludek od hladu ☹

selu
6. okt 2010

luckaa, ja mela ve 30tt odhad 1200g a ve 32tt 1650g 😉

jinak mezi jidly si vezmu treba hrst orisku nebo nakrajim kedlubnu, redkvicky...ale mala me tak zamestnava, furt nekde litam, ze spis nekdy nestihnu ani ten tri hodinovy interval 😅

rozpravocka
6. okt 2010

@luckaa co ja tu robim s mojim malym slonicatom 🙂 v 31tt som mala odhad 2000g 😀 (ale moja mala bola vacsia este pred cukrovkou, takze som to ocakavala)
ja to tiez riešim zeleninou alebo niekedy si dam zopar orieskov, prípadne horuci caj - a ten kym vypijem, tak mi prejde cas 🙂

luckaa
6. okt 2010

@rozpravocka
@makinecka
@selu Holky díky,no já měla první dceru 4kg,tak si teď vyzkouším drobnější dítko,jak to vypadá 😉

ducky
6. okt 2010

@luckaa Já měla ve 31tt odhad 1700 g 😉

mmorgana
6. okt 2010

@luckaa 30+1 váhový odhad 1540 g

alena36
7. okt 2010

holky, je normální že po omeletě z 2 vajíček a 30 g chleba mám glykemii 7,3....za chvíli jdu do Motola, tak jsem zvědává, už jsem stačila kilo shodit.....

alena36
7. okt 2010

tak jsem byla v Motole, vyfásla jsem inzulín, takže budu do sebe píchat, ale je to v pohodě, dá se to zvládnout. Čekala jsem to, takhle budu klidnější, že malého neohrožuji.

luckaa
7. okt 2010

@alena36 No,to píchání sice žádná radost,ale zas na druhou stranu co by člověk pro zdraví dětí neudělal 😉 držím palce,ať to zvládneš co nejlíp

alena36
7. okt 2010

@luckaa když jsem podstupovala IVF, tak tam bylo taky bodání a úplně v klidu, už jsem zvyklá

luckaa
7. okt 2010

@alena36 Nojo,tak Ty už to musíš mít v malíčku,se mnou by to bylo horší,ještě,že mi stačí dietka 😉

ducky
7. okt 2010

@alena36 Já jsem si to myslela, že tak dopadneš, když si hlásila vysoké hodnoty po normálních jídlech 😔 Ale jak píšeš, pro miminko to člověk vydrží 😉

alena36
7. okt 2010

ale v Motole jsou moc fajn, takže všechno vysvětlí, dokonce doktor ani nic nenamítal, že má od minulé návštěvy asi kilo a půl dole, prý mimi si vezme vše co potřebuje a já vždycky problémy s váhou měla, takže jsem paradoxně ráda, že tolik nepřibírám

skriatok3333
7. okt 2010

Ahojte som tu nová,mám tehu cukrovku,mám aj inzulín,zajtra mám ísť na kontrolu a majú mi brať u diabetičky krv zo žily na kontrolu cukru,ale neviem chodí sa nalačno či najedená na tú krv??????Dakujem za radu.

mharia
7. okt 2010

@skriatok3333 vytaj medzi nami tehulkami 🙂 no ak ides rano tak nalacno... 🙂

rozpravocka
7. okt 2010

@skriatok3333 podla mna to je jedno, ved ti nebudu odznova robit test, ci ano? nebudu ti robit iba ten glykovany hemoglobin? Ale zase mharia ma pravdu, ak ides skoro rano, tak by som ozno sla nalacno a zobrala si so sebou desiatu 🙂

fim
7. okt 2010

@skriatok3333 Já si zase myslím, že jde právě jen o ten glykovanej hemoglobin, kdy nalačno být nemusíš . Nehledě na to, že kdyby to tak bylo, že by ti to sestra řekla, abys nic nejedla. Ale v těhu je snad o hladu jen ten glukózový test. Vždyť je to hřích nechat hladovět budoucí maminy. 😉

diapozitiv01
7. okt 2010

Ahojte,
ja mam DM 1.typu som na inzulinovej pumpe takze odbornik na slovo vzaty 🙂
Pre skriatka,, glykovany hemoglobin sa moze brat aj aj, to ze si najedena to vobec neovplyvni,,
ukazuje to priemernu hodnotu za posledne 2-3 mesiace, pri tehotnych tak za posledny mesiac..
Je to taka kontrola ci nahodou nesalite, ako lubia robit dochodci, ze ked maju ist na kontrolu tak hladuju a neviem co este akoze maju dobre vysledky ale v skutocnosti to nie je nic moc..

douda
8. okt 2010

Prosím holky .
Včera na kontrole bylo u malýho zjištěno prosáknutí kolem hlavičky a končetin , prej se to podchytilo včas jsem teda na inzulínu , co to způsobylo hraniční glykémie ,. nebo občas ketolátky v moči .

douda
8. okt 2010

Prosím holky .
Včera na kontrole bylo u malýho zjištěno prosáknutí kolem hlavičky a končetin , prej se to podchytilo včas jsem teda na inzulínu , co to způsobylo hraniční glykémie ,. nebo občas ketolátky v moči .

alena36
8. okt 2010

@douda prosáknutí čeho?

douda
8. okt 2010

Malá má prosáknutí kolem hlavičky mělo by to být do 2mm a my máme 2,2 mm ☹

alena36
8. okt 2010

asi jsem natvrdlá, nedokážu si představit pojem prosáknutí a to je od cukrovky?

rozpravocka
8. okt 2010

@douda Ahoj, tiež tomu veľmi nerozumiem. Skúšala som to nájsť na nete, ale všade to vyhadzuje iba problémy spojené s krvou a nedostatočnou výživou dieťaťa, resp. s vírusovými ochoreniami a nie s cukrovkou. V každom prípade - 2,2 sa až tak nevzďaľuje od ideálnej hranice a podchytili to včas, takže sa podľa môjho názoru nemáš čoho báť. Dnešná medicína dokáže takmer zázraky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre