Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

alena36
8. okt 2010

MOHLO TO BÝT prosáknutí záhlaví plodu - tzv. nuchální translucence, ale ta se provádí na UZ v I. a II trimetru, ne ve III.

rozpravocka
8. okt 2010

@alena36 nie, myslím, že douda mala skor na mysli hydrops fetalis - toto sa vraj väčšinou objavuje až v 3 trimestri, ale byva spojene s nedostatocnou vyzivou dietata - napr. ak majú matka a dieta rozlicne rh faktory. V spojeni s cukrovkou si to viem predstavit ai iba vtedy, ak by tie hodnoty boli fakt hranicne - teda prilis vysoke alebo nizke - a vtedy dochadza k tomu, ze sa nedostava primerane mnozstvo cukru z krvi. Ale na to by mali prist hadam skor - a nasadit inzulin. je mozne, ze to je tymi ketónami - lebo tie vlastne urcuju, ze matka hladuje. Ale fakt velmi neviem, nie som lekar.

skriatok3333
8. okt 2010

Dakujem vám za odpovede,dúfam že ten výsledok nebude strašný, tiež idem v pondelok na sono tak ked to tu čítam čo všetko je z cukrovky tak začínam mať strach,ale musíme to zvládnuť.

ratatooy
8. okt 2010

ahojky tak vám jdu poreferovat po dlouhé době jak jsme na tom,dnes jsme si vyběhali předoper.vyšetření,šli jsme na dia a už jsme tam byli teď naposledy,pak nás čeká kontrola až po půl roce jestli je vše ok,dřív to prý nemá cenu než se hormony dají dokupy a vůbec když se kojí,jelikož by to prý ze mě udělalo falešně diabetičku.tak nám držte palce ve čtvtrtek nastupujeme do porodnice a v pátek už bude malý na světě,už se těším protože se nemůžu ani hnout a už vůbec ležení v noci to je největší hrůza. 😀

makinecka
8. okt 2010

@ratatooy tak držím palečky a jaktože jdeš na císaře,asi jsem to přehlídla?

ratatooy
8. okt 2010

@makinecka jdeme proto že je konec pánevní,a nakonec jsem i celkem ráda,že už to budu mít bez potíží za sebou

makinecka
8. okt 2010

@ratatooy aha no tak hodně štěstí 🙂 hlavně a´t jsi brzy fit a jizva tě moc nebolí,já si pořád pamatuju všechno okolo císaře a hlevně to jak mi ukázali maloška jak byl pěkně svraštělej a slizkej 😀 a taky na to jak to bolelo a jak sem prvně mohla vstát z postele - to bylo úplně nejlepší sama se osprchovat a jít na záchod 🙂 no a každým dne se to lepsšilo a jak mě pouštěli z porodky - 6 den sem už skoro běhala 😀

makinecka
8. okt 2010

@ratatooy jo a já na dia mám jít až skončím kojení,takže skoro jako ty 😉

ratatooy
8. okt 2010

@makinecka děkuji já myslím že to taky zvládnu celkem dobře já jsem taková bojovnice 😀

makinecka
8. okt 2010

@ratatooy budeš uspaná nebo spinál,já byla na spinálu a super když slyšíš jak to malé pláče,pak ti ho ukážou a i pohladit sem si ho mohla 😵 je to zvláštní když cítíš jak se tě někdo dotýká a přitom to nebolí 😉
nejblbější je to že jsi s mimi až třetí den,ale mě to i vyhovovalo páč sem byla ráda že žiju ze začátku a mohla sem se vyspat a až sem se naučila chodit a vstávat z postele tak mi ho akorát dali na pokoj 😉 mě už připadá že je to tak dávno a ono je to 2 měsíce 🙂

ratatooy
8. okt 2010

@makinecka já chci uspat protože si to moc nedovedu představit být při vědomí u operace a nějak se mi tomu nechce věřit že by mě to nebolelo ale hlavně taky kvůli doktorům,nemáme tady moc chvalnou nemocnici,porodnice je sice lepší a od nich si radši nic do páteře píchat nenechám,kamarádce to tu píchali na třikrát a stejně jí to nezabralo,radši uspat já nemám problém z narkozou já se hned vzbudím a jsem ok.

ratatooy
8. okt 2010

@makinecka jinak tady po 12hodinách vstáváš jdeš do sprchy,malý ti nosí kdy chceš a na kojení a za dva dny už ho máš u sebe furt,kolegyně v práci mi dokonce říkala že se vzbudila a měla malou na pokoji v postýlce a nechali ji tam furt.to měla asi ale taky blbý.

makinecka
8. okt 2010

@ratatooy já jsem mohla vstát po spinálu až po 24h a malého mi nosili na kojení a dali mi ho třetí den ráno -první den sem odpočívala a musela ležet jen na zádech,druhej den ráno sem vstala ale ješt sem odpočívala,nosili mi malého,chodila sem si pro něj,ale na noc mi ho ještě vzali a další den ráno už jsem ho měla napořád,nevím jak bych se o něj starala když sem byla ráda že dojdu do sprchy a na záchod.
mě to píchali 2x,nic to nebylo a dokonce jsem celou dobu mohla hýbat s jednou noho a stejně sem nic necítila až ke konci když páčili malého to bylo hnusný a opak už sem cítila malou bolesta,ale nic co by se nedalo přežít 😉

atemi
8. okt 2010

ahojte. dnes som dostala vysledky z diab.testu a mam 7.9 ☹
Mam sa objednat k diabetologovi. Viete mi poradit niekoho dobreho v BA?
dakujem 🙂

werunka21
8. okt 2010

@ratatooy No jo, už máš jen týden na to se pořádně vyspat 😀 😀 😀

luckaa
8. okt 2010

@ratatooy Tak tfuj tfuj,hodně štěstíčka,ať jste oba v pořádku a Ty ještě ten týden odpočívej a sbírej síly 😉

franziska
9. okt 2010

ahojte, chcem sa opytat, vzhladom na to, ze som sledovana na tehotensku cukrovku a mam zajtra termin a zatial nic, tak by mi mali asi co najskor vyvolat porod ci nie? Moje hodnoty nie su zle ani neberiem inzulin iba si musim sledovat stravu.

ducky
9. okt 2010

@ratatooy Jéé, tak to držím palečky, ať je vše v pořádku 😉

@franziska Pokud máš dobře kompenzovanou cukrovku, tak tě vyvolávat v termínu vůbec nemusí. Mě nechali normálně přenášet. ☹

ratatooy
10. okt 2010

@ducky děkujeme i všem ostatním už se těším až to bude za mnou a začnu se dávat dokupy. 🙂 🙂

werunka21
11. okt 2010

Ahoj holky, tak jsem se zbavila "nádobíčka" 😀 . Dia dr. jsem sepsala profil jaký se mi zamlouval, co jsem naměřila po dobu 6tinedělí a to 4,8 - 6,8- 6,7- 6,1. Tak asi prošel, ale "dieta" stále. Nemusím už sice dodržovat množství jídla, ale stále bez volných cukrů 😲 😝 (nebudu ji přece říkat, že se cpu sladkým od rána do večera 😎 ). A tři měsíce po porodu kontrolní test 😝 . Což jsem z hrůzou zjistila, bude za tři týdny 😲 . Jaký mi spadne balvan ze srdce až ten test budu mít úspěšně za sebou 😵 .

ducky
11. okt 2010

@werunka21 Weru tak gratuluju 😀 Hele a jaký test mají na mysli? Jako ten s tou glukózou? Pokud totiž kojíš, tak bych do něj rozhodně nešla, páč by to šlo do mlíka a Adámek by si dal pěknou dávku cukru 😅

werunka21
11. okt 2010

@ducky fakt? Tak to já se pak v laborce ještě poptám než se půjdu objednat. Díky za info.

ducky
11. okt 2010

@werunka21 Já měla taky napsáno po skončení šestinedělí, ale chodí se až po skončení kojení co vím. Mě teda moje gyndr. nic neříkala a to už jsem tam byla 2x teď 😀

werunka21
12. okt 2010

@ducky Kontrolní test po skončení šestinedělí? To je brzy ne? Už já to mám nějak brzy. Se dělá až po půl roce ne? Každopádně se na to kojení poptám. Doufám, že už tu diabetičku nebudu muset vidět, nějak mezi námi vázla komunikace 😅

makinecka
12. okt 2010

já mám jít na testy po skončení kojení 😉

ducky
12. okt 2010

@werunka21 Weru takhle jsem to měla napsané ve zprávě, ale rovnou jsem věděla, že je to blbost. A moje gyndr. mě zatím nikam nežene a přesně jak píše Maki, nejdřív až skončím s kojením. Tak se poptej 😉

fim
12. okt 2010

@werunka21 Mně bylo u 1. těhu řečeno, že po šestinedělí nebo až přestanu kojit. Bohužel jsem nekojila, tak jsem šla po tom šestinedělku, ale oddálilo se to trochu vánocema a naštěstí mi to vyšlo dobře. Ale jinak si myslím, že je to opravdu zbytečně brzy. A kojení vám jde, ne? Tak snad tam půjdeš co nejpozdějc. 😉
Já už se taaaaak těším, až vrátím veškerej vercajk a nebudu muset nic měřit a nikam se bodat..... 😝 Už aby to bylo. 😵

ratatooy
12. okt 2010

ahojky tak já mám jít pak na kontrolu až po půl roce nebo po kojení,dřív to nemá cenu a nádobíčko jsem už odevzdala týden před porodem. 😀

fim
12. okt 2010

@ratatooy A ty jsi ale inzulín neměla, ne? Teda bohužel předpokládám, že bodat se budu až do porodu, čili tyhle krámy s sebou potáhnu i do porodnice. 😝 A proto tajně doufám, že prďola vyleze dřív, páč čekat do listopadu se mi už vůůůůbec nechce. 🙄

werunka21
12. okt 2010

@fim Já si píchala inzulín ještě 2-3dny po porodu. Postupně v menších dávkách, vždycky kolik mi řekli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre