Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

fim
12. okt 2010

@werunka21 Jéžiš, tak to mi ani neříkej!!!!!! 😠

selu
12. okt 2010

kuk holky, tak ja byla na dia poradne vcera, hodnoty na lacno 4,8 a po dvou hodinach 7,8, pristi tyden v patek nejpozdejc mi vyvolaji porod, tak uz se tesim na prcka, ovsem co me netesi je, ze pry mam furt dodrzovat striktne dietu po dobu sestinedeli a zatezovy test mi udelaji po novem roce, coz budu tak 2,5 mesice po porodu a ted tady ctu ze by se mel delat az po zkonceni koja, coz ja jsem moji prvorozenou kojila do 13ti mesicu...

werunka21
12. okt 2010

@fim jo jo a bylo to divoké. Jsem si před večeří měla píchnout polovinu dávky než před porodem a hoďku po večeři cukr vylítl na 14 😅 . To jsem za celé těhu neměla. Ale třeba budeš v pohodě. Evajza měla taky vysoké dávky, ale neřekla, jak bylo po porodu. Si ji zavoláme a poptáme se 😀 😀 😀 @evajza

@selu na dietu v šestinedělí jsem prděla ač jsem ji měla taky doporučenou.A sladké nesmím pořád, ale jím ho. Moje babička má cukrovku a ptala jsem se ji, jestli si myslí, že mi ta dieta v šestinedělí nějak zabrání v cukrovce. Řekla že myslí že ne. Prostě jestli ti to má zůstat, tak ti to zůstane ať sladké jíš nebo ne. Tak proč se omezovat.
Si ještě dopřeju než mi na to třeba příjdou při testu 😀 😀 😀 (ťuk ťuk ťuk)

selu
12. okt 2010

veru tak ja hlavne nehodlam prosit svatky bez cukrovi 😝 😀 😀 😀

ratatooy
12. okt 2010

@fim aha no vidíš to jsem teda inzulin neměla,to se ti nedivím že se ti nechce už čekat 😀

matula321
12. okt 2010

inak k tej kontrole, na dia kam chodim ja, tak mi povedala, ze na kontrolu mam prist potom po pol roku od porodu..... po tom kojeni neviem, prveho syna som kojila 2 roky, tak teraz by som si asi poriadne pockala 😝 , keby to tak bolo aj pri druhom ......
inak ja mam teraz snad chut na vsetko sladke, aj na take veci, co som predtym vobec nejedla ☹ , napr. keksiky..... zatial som zhresila len raz, jednu malu cerealnu tycinku ....ufff

selu
12. okt 2010

matula, to ja taky mam ty chute, dokonce i na margotku, kterou jinak vubec nemusim, tak jsem taky zhresila v soboru a dala si slaby platek margotkove babovky 😎

rozpravocka
12. okt 2010

jaj baby, ako vam zavidim - ja hresim skoro furt 🙂 nie su to sice nejake strasne prehresky, ale aj tak tam sú. Nastastie mam cukor v pohode.

selu
12. okt 2010

rozpravocka, ja myslim, ze je pro telo daleko vetsi zahul a zatez, kdyz by ses tim trapila, ze nesmis sladke nez kdyz si semtam neco nepovoleneho das 😉 ja bych se tim vubec netrapila 😉

ponyxx
13. okt 2010

@atemi ahoj, no mne odporučil lekára cez dia môj gynekológ, priamo na poliklinike na Kramároch. Trochu som síce dostala sprda, že to nie je podľa rajonizácie (som z Pezinka) a ona má veľa pacientov a bla bla bla, ale doktorka asi mala vtedy zlý deň 😎 , od vtedy je dosť v poho. Vôbec si neviem predstaviť, že by som mala zháňať lekára na dia podľa bydliska...

slavkav
13. okt 2010

ahojte - mozno mi budete vediet poradit. moj gyndos nerobi tento test - ja sa chcem nan vypytat - pre istotu. mozno aj on mi niekde odporuci, ale ja by som si tam vopred chcela zavolat a zistit, ci tam musim prist na 7.00 - lebo ja si potrebujem najskor odniest dcerku do skolky a az potom niekam ist na to vysetrenie. neviete mi poradit, kde by ma v BA zobrali aj na okolo 8.00?

rozpravocka
13. okt 2010

@slavkav ja som bola u svojho gynekologa az na osmu. Ono to nezalezi na hodine, ale od toho, aby si bola nalacno - takze preto to vacsinou davaju tak skoro, aby si prilis dlho nehladovala. Takze si myslim, ze ked sa dohodnes s akoukolvek lekarkou, tak budes moct prist az na osmu, pol deviatu.

alena36
14. okt 2010

mě se nedaří srazit ty gylkémie nalačno furt to mám okolo 6-6,2, po jídlech se v 95% vejdu do těch 7,3. Na noc teď píchám 6 j inzulinu a před jídlem 3, na kolik to mám zvýšit na noc....

matula321
14. okt 2010

ahojte,
ja som bola včera na kontrole, ale ked som volala na výsledky, uz tam lekarka nebola len sestrička, lekarka tam bude až v pondelok a sestrička len, že mam drzat dalej dietu, len neviem ci tieto hodnoty co som mala, boli ok - nalačno 4,32, po 1hodine a pol som mala 7,69 ...... hmmmm????? lebo niekde som našla, že ta druhá hodnota po dvoch hodinách by nemala prekročiť 7,3 , lenže mne bolo merané už po tej hodke a pol.... viete mi povedať?

matula321
14. okt 2010

inak som zjedla jeden graham rohlik natretý rastlinným maslom, kusok salamy a eidamu a na to kusok cervenej papriky a trocha kávy s troškou mlieka ....

slniecko174
14. okt 2010

Ahojte, prosim vas poradte mi, ako vam robili test na tehotensku cukrovku?

luckaa
14. okt 2010

@slniecko174 Ahoj,odeberou Ti krev na lačno,pak Ti dají vypít hrneček glukózy a zavolají si tě po hodině a po dvou a pokaždé Ti vezmou krev...někde to dělají jen po dvou hodinách
@alena36 S tím bohužel neporadím,protože jsem bez inzulínu....

matula321
15. okt 2010

nikto nič? 😒 tak počkam do pondelka a volám lekarke

alena36
15. okt 2010

@matula321 po hodině po jídle bys neměla překročit 7,3, u snídaně žádné mléčné výrobky a když to nepomůže, rozdělit snídani na půlku, mě to občas i při té rozdělené snídani vyletí přes 8.....a to mám i inzulín

ponyxx
15. okt 2010

@matula321 ťažko povedať, ako sa vie telo vysporiadať za pol hodinu s cukrom. A najmä sa líšia od seba spôsoby testovania glukózy v krvi. Ja keď chodím na kontrolu, tak mi zmerá cukor iba glukomerom z krvi z prsta. To je väčšinou po dvoch hoďkách od kedy sa najem a nameria mi v priemere okolo 4,5.
@slniecko174 mne robil gynekolog ambulatne pomocou glukomeru, sladkej vodičky (doporučujem citrónovú šťavu) a potom po dvoch hodinkách opäť glukomerom. Niekde odoberajú krv a posielajú do labáku. Ale ak máš prvý test, tak určite na lačno a desiatu zo sebou, po dvoch hodinkách bodne jak dýka do zad 😀 . Teda mne to pomohlo, lebo ja som jak kukučie mláďa ...furt by som niečo zobkala 🙂 Držím palce.

matula321
15. okt 2010

mne meraju raz za dva týzdne, raz nalacno a potom druhy odber po hodine a pol ...... a to z prsta a posielaju do labaku a potom telefonujem na vysledky ..... a akurat tento týždeň tam lekárka bola len chvilku, tak musim cakat do pondelka, ze co a ako .......
neviem, cim mi to tak vyskocilo, lebo ja si davam vacsinou take iste ranajky a hodnoty som mala do 6,4, ale bola som v ten den akasi nervoznejsia, ani neviem, preco, mozno aj to s tym suvisi .... alebo musim vynechat tie mliecne vyrobky ....hlavne asi kavu bez mlieka 😝 a bez toho syra, aj ked to dost dobre nechapem, ved niektory tvrdy syr nema ani sacharidy ?? taka gouda, alebo eidam minimun ....
ale kazdopadne diky za odpoved ...

silvia0111
15. okt 2010

ahojte, tak dnes som sa vratila od lekara s touto diagnozou ☹
hodnotu som mala 10.00, tak by som vas chcela poprosit v skratke co mozem a nemozem jest.

dakujem

ponyxx
15. okt 2010

@silvia0111 fuuu, uz si bola aj u diabetológa? Väčšinou ti povedia, čoho sa máš vyhýbať. Každopádne žiadne keksíky a ani nie dia veci, umelé sladidlo nie je dobré pre bábo. Jednoducho sa musíš vyhýbať veciam, ktoré chutia sladko na jazyku. Nie zrelé ovocie, ako banány, hrozno, slivky.....skôr kyselé ako jablčka, egreše a ríbezle, ale nie veľa. A na nete toho nájdeš kopu 😀 . A nastav si chuť na tmavé pečivo. Nehladovať,jesť menej a častejšie. Tento zvyk sa ti zíde aj keď budeš mať väčšie bruško. Nebude ťa tak tlačiť žalúdok. 🙂 Veľa zdaru.

silvia0111
15. okt 2010

@ponyxx dakujem, bola som u diabetologicky hned od lekara, ale dnes ma ako naschval dovolenku, tak pojdem v pondelok.
najhorsie bude pre mna vzdat sa sladkosti vsetkeho druhu....ale zvyknem si.

ponyxx
15. okt 2010

@silvia0111 no je to ťažké 😉

silvia0111
15. okt 2010

@ponyxx no pre Oliverka si zvyknem aby mu bolo dobre

ponyxx
15. okt 2010

@silvia0111 budem držať prsty a daj vedieť ako si dopadla...

silvia0111
15. okt 2010

@ponyxx dakujem, v pondelok sa ozvem
a na diabetologiu sa ma ist na lacno ?

luckaa
15. okt 2010

@silvia0111 Ahoj,nevěš hlavu,taky jsem měla hodnoty po testu nad 10 po hodině i po dvou a teď se mi daří dietou skvěle držet v normálu,takže hlavu vzhůru,mrkni na stránky www.tehotenská cukrovka.cz a tady na stránku316,je tam odkaz na tabulku se sacharidama a uvidíš,že to půjde,držím palce 😉

ponyxx
15. okt 2010

@silvia0111 to už nemusíš, doktorka by sa ťa mala opýtať, že čo si jedla a kedy , teda u mňa to tak bolo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre