Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

apple7
2. nov 2010

@miska_zv ahoj miska 🙂 , aj ja mam poruchu glukozovej tolerancie a dietu mam dodrziavat presne.
takze ziaden cukor a ziadne palacinky 🙂 aj ked mam na ne velku chut....glukomer mi nedali a na kontrolu
chodim kazde 2 tyzdne, som zvedava na tento stvrtok, tiez idem na kontrolu

benne
2. nov 2010

@miska_zv ja som glukozovu netoleranciu absolvovala už 2x, máš super hodnoty aj napriek tým palacinkám 😉 chápem, že niekedy sa nedá odolať 😀 😀 pri oboch tehu sa cukrovka prejavila až na usg v 30-tom týždni, dovtedy boli tehu úplne v normále, potom sa začal ukazovať nerovnomerný vývin bábätiek a mala som aj neskutočne veľa plodovej vody 😕

luckaa
2. nov 2010

Ahoj holky,já dneska měla poradnu a dostala jsem povoleno si přidat trochu jídla v rámci diety,protože panu doktorovi se nelíbí,že pořád jen hubnu,takže za týden na kontrole musím přibrat aspoň půl kila 😔

miska_zv
2. nov 2010

No niekedy sa fakt nedá odolať 😀 hlavne keď vidím tie dobré výsledky 😀 Aj ja mám vraj veľa plodovej vody, ale mňa za to gynča pochválila. Teda asi nemám príliš veľa, ale dostatok, lebo povedala,že veľa žien u nej v poradni má málo plodovej vody. Tak neviem 🙂

luckaa
2. nov 2010

@fim Moc gratuluju,hodně zdravíčka a štěstíčka 😵 😉

imzadi
2. nov 2010

tak mam za sebou prvni pul den diety a tedy musim zkonstatovat, ze mam hlad ☹ a jeste jsem trochu zmatena z hodnot sacharidu, napr. u ryze, vytiskla jsem si tabulku, kde pisou, ze 100 g ryze obsahuje 30g sacharidu, ale na krabici pisou, ze 80...to je sileny rozdil, cemu verit? 😕

imzadi
3. nov 2010

holky, jeste jeden dotaz, nevadi to, ze mezi intervaly, kdy mohu jist, mam fakt silenej hlad...treba ted, mam jist az za 1,5 hod, ale uz mi silene kruci v brichu...nemuze to nejak ublizit prckovi? aby jako taky nestradal hlady...

fim
3. nov 2010

Díky moc.x-)

@imzadi Konečně někdo, kdo má stejné pocity jako já. Taky jsem trpěla hlady a přitom všichni kolem byli vyladění. Takže já naférovku říkám, že jsem hřešila. Dny, kdy jsem se musela měřit, tudíž tu 1,5 hodiny po jídle dodržet, byly nejhorší. Jinak jsem neustále chroupala aspoň ty kukuřišný polystyrény, salátovku a jinou zeleninu apod. A jednou za čas, na nervy, jsem si dala i ten kousek sladkýho. Tak snad mě tady nikdo neukamenuje, že jdu špatným příkladem.

A teda zapomněla jsem poznamenat, že z porodnice jsem si přinesla max. 0,5 kg navrch, jinak jsem tam všechno nechala a z 4-4-4-16 jednotek inzulínu si zatím!!!! nepíchám nic. 😵

benne
3. nov 2010

@imzadi ahoj, ja som mala cukrovku pri oboch tehu a pri oboch mi dr. stále opakovala, že nesmiem byť ani hladná a v podstate ani sýta. U mna hladina cukru hned klesla do normálu, ked som začala jesť polovičné porcie, než na aké som bola zvyknutá. Napr.že pol krajca chleba. V začiatkoch som neustále pozerala na hodinky, kedy prejdu dve hodiny, aby som mohla ísť jesť. Bála som sa, že ked môžem zjesť len tak málo, tak budem hladná, dr. mi preto dovolila, že ak budem aj po hodine od jedenia hladná, môžem si zas dať niečo malé. Po pár dnoch som si ale zvykla a bolo to už super, po 2 týždnoch som už jedla s trojhodinovými intervalmi a hlad som vôbec necítila. A ráno hned prvá vec ked som sa zobudila, ranajky. Najhoršie boli dni, ked som chodila na kontrolu dia, vtedy som išla ráno nalačno, to mi potom bolo dosť zle 😒 až do ranajok.

imzadi
3. nov 2010

@fim jeee, tak to jsem rada, ze nejsem jedina...jako ja fakt muzu rict, ze az trpim...manzel to vubec nechape a pry si to jen sama zhorsuju... 😒 no a jak valcite s malym doma?🙂 jako vidim na tom pozitivni to, ze tech 10 kg co jsem do ted pribrala asi uz moc dal neporoste, ale fakt si rikam, jestli je zdrave hladovet ...ty polystyreny jsou dobrej napada, moc dik 😉

imzadi
3. nov 2010

@benne dekuju, me to taky prijde sileny, mit takovy hlad...jako pred tim jsem byla take zvykla jist zhruba po dvou az trech hodinach, ale mnohem vic...a ted mi doktorka rekla, ze fakt mam dodrzovat ty tri hodiny...no asi to budu resit necim "malym" mezi tim...

benne
3. nov 2010

@imzadi ja som napr. na začiatku neverila, že malé porcie mi budú stačiť, ale akonáhle som to začala praktizovať, tak ma opustili aj tehotenské nevoľnosti a potom až do konca tehu mi vždy bolo nevoľno, len ked som zjedla viac, než som mohla, alebo ked som zhrešila, a to bol môj trest a memento, že sa mám držať diety 😎 No a napr. sestrička u dia doktorky mi vravela, že zeleniny môžem zjesť koľko vládzem 😉

luckaa
3. nov 2010

@imzadi Neboj,nejsi jediná...ze začátku to bylo v pohodě,ale od toho 30.týdne mívám taky dost hlad,teď teda si musím taky přidat,protože jsem dostala nakázáno do úterka přibrat aspoň půl kg,protože od začátku těhu jen hubnu,aniž bych cokoliv přibrala

imzadi
3. nov 2010

@benne no vidis a me rekli, striktne dodrzovat tu pauzu mezi jidly a i zeleninu si hlidat s ohledem na pocet sacharidu ...

imzadi
3. nov 2010

@luckaa tak drzim palce! a mimco je velikostne v poradku?

benne
3. nov 2010

@imzadi no ved ja nie som odborník, ja som naštastie len dietovala, ty máš aj inzulín?

imzadi
3. nov 2010

@benne me prave docela zarazi, ze kazdej doktor to ma jinak... 😀 inzulin zatim nastesti ne, jdu na dalsi kontrolu za 14 dnu a tam se uvidi...jeee, jak ja bych si dala nejaky maly dortik 😅 ale nebudu tu provokovat ...

luckaa
3. nov 2010

@imzadi No ve 32+0 bylo trošku menší 1566g a ve 35+0už to docela šlo 2246g

imzadi
3. nov 2010

@luckaa takze zadny petikilovy mimco nastesti 😀 doufam, ze tak to bude i u nas, bohuzel rodinne dispozice nic moc, moje mamka mela pri porodu 4,5 kila, ja 4 kila...tady vidim jasnou dedicnou dispozici, myslim, ze obe mely take cukrovku, jen se to tenkrat nekontrolovalo ...

luckaa
3. nov 2010

@imzadi No,já měla při porodu 4,40 a 55cm a moje první dcera měla při porodu taky 4 kg 😀

imzadi
3. nov 2010

@luckaa 😀 no za dva tydny me ceka velky UTZ, tak jsem zvedava, jakej obrik tam na nas vykoukne 😅

luckaa
3. nov 2010

@imzadi No,tak držím palce....já bych tentokrát radši menší než 4kg miminko...dej vědět 😉

imzadi
3. nov 2010

@luckaa to verim a dekuju 🙂 ted se jen zbavit sveho abstaku po sladkem 😀

luckaa
3. nov 2010

@imzadi Hele,jestli to máš tak jako já,tak budeš trpět celý zbytek těhu.....už se tak těším,až si dám vánoční cukroví,nebo dortík nebo kus čokolády 😀

imzadi
3. nov 2010

@luckaa no to je fakt, vanoce, ty nestiham, TP mam az 23.1. ☹

luckaa
3. nov 2010

@imzadi No,tak to budeš mít horší...já takhle trpěla po výletech přes léto bez nanuků,zmrzky,své třicetiny bez dortu...si fakt nevybereš 😒

imzadi
3. nov 2010

@luckaa no a navic mam narozky 5.1. 😠

luckaa
3. nov 2010

@imzadi No,pěkný....tak si to taky pěkně vyžereš...je to na nic ☹

fim
3. nov 2010

Kočky, vy mi připomínáte mě. 😀
Já měla TP 11.11., přitom 8.11. mám třicítku. 😵 A co se týče velikosti mimča, tak Toníček měl 4,15 a Vojtíšek, ačkoliv druhé mimi bývá větší, tak "díky" dietě, inzulínu a včasnému vyhnání měl jen krásných 3,37. 😵 Takže netruchlete, všechno může nakonec dopadnout jinak. 😵 😵 😵
Jo a ten CS, jak se tu někdo ptal, nebyl kvůli cukrovce, ale pže měl Vojtíšek celou dobu špatné ozvy při kontra. Pak se až zjistilo, že měl přiskříplej pupečník podél hlavičky. 😉

imzadi
3. nov 2010

@fim to jsem byla ja, kdo se ptal 🙂 a ty vahy me teda ale trosku desi...no poridila jsem epi-no, tak snad mi to pomuze 😕

no blbe jsem si to naplanovala, no, ale mimco je prednejsi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre