Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

matula321
3. nov 2010

ja sa tiež hlásim k stále hladným, hlavne teraz mám pocit, že by som stále jedla..... no ale musim este chvilku vydrzat.... 😒

rozpravocka
3. nov 2010

ahojte... tak ja uz nemusim drzat dietu 😀 uz to mam za sebou 3830g a 51 cm, cukor mame obe v poriadku 🙂

rozpravocka
3. nov 2010

inak neviete, co je s ponyxx?

imzadi
3. nov 2010

@matula321 ty to mas aspon za par 😀

@rozpravocka gratuluju! jaky byl porod? 😵

luckaa
3. nov 2010

@rozpravocka Moc gratuluju,hlavně,že je všechno v pořádku 😵

rozpravocka
3. nov 2010

@imzadi sa radšej nepýtaj 😀 lebo si to ešte rozmyslíš 🙂

imzadi
3. nov 2010

@rozpravocka 😀 no ne, i spatny zazitek vede k dobremu vysledku, takze sem s tim 😀

rozpravocka
3. nov 2010

@imzadi v piatok rano o pol5 mi odtiekla plodova voda, tak som isla do porodnice, kde ma napojili na monitor a povedali, ze pockame na kontrakcie, tie ale stale neprichadzali (teda aspon nie tak, ktore by zachitil monitor), takze som tam lezala az do vecera, kedi sa uz moje bolesti zacali stupnovat (ale vraj to stale neboli kontrakcie - ale len nejake predkontrakcie - take bolesti iba dole v pobrusku a nie tvrdnutie celeho brucha) - za chvilu to zacalo byt uz fakt dost huste, ale nikto mi to stale neveril - lebo monitory nereagovali. tak ma tam nechali az do dalsieho rana. Nastastie rano prisla na vizitu primarka, tak ze ona sa na mna pozre (dalsi monitor, ktory nic neukazoval + vysetrenie) a ked robila vysetrenie, tak mi hovori, ze vy uz ste otvorena na 5 prstov, rychlo volajte manzela 🙂 potom to uz nabralo relativne rychly spad, akurat mala bola na mna troska velka a vraj mam nejak geneticky danu tvrdu hrádzu - takze okrem nastrihu som sa aj roztrhla a mala ma zlomenu klucnu kost. V konecnom dosledku som rodila bez skutocnych kontrakcii (to neznamena, ze bez bolesti), takze som celkom nevedela (a ani lekari to nevedeli) kedy mam tlacit, takze teraz mam tak trochu cervene oci 🙂 a popraskane zilky na tvari - ale som stastna, ze to mam uspesne za sebou a ze sme obe zdrave. Ale nebyt primarky, tak tam asi ležim doteraz 🙂

imzadi
3. nov 2010

@rozpravocka tak hlavne ze jste obe ok, ale teda pristup nekterych lekaru me fakt desi 😖

rozpravocka
3. nov 2010

@imzadi este som zabudla napisat, ze celkova dlzka porodu bola 34 hodin

werunka21
4. nov 2010

@rozpravocka no teda, bez kontrakcí...to muselo být fajn 🙂 . Tak hlavně že jste v pořádku 🙂 .
Si zpětně říkám, jaký jsem měla fajn porod, ale asi tak fajn nebyl, když jsem furt chtěla epidural 😀 😀

werunka21
4. nov 2010

Holky, je to blbé. Hranice je 8,9 a já mám 8,5 ☹ . Takže porucha glukozové tolerance. Mám prý dodržovat dietu a stavit se k dr. pro rozpis diety. A bude se to hlídat. Ach jo 😔 . Vždyť já jsem na sladkém závislá, co budu dělat 😢

imzadi
4. nov 2010

@werunka21 vitej v Klubu 😖 ja drzim dietu od utery...a pred tim jsem byla total zavisla na sladkem, za tyden jsem byla schopna sporadat nutellu a kazdy den snist susenky apod...a ted nic...no abstak silenej...ale zas ber pozitivne to, ze je to "jen" dieta...ikdyz ja se v tom taky placam, mam z toho blbou naladu, jsem nevrla na manzela, mam hlad, takze Ti naprosto rozumim...chce to cas...

ducky
4. nov 2010

@werunka21 Ahoj Weru, co to čtu? Já už nějak nemám moc čas na koně,ale dneska mě tvůj příspěvek bouchl na první stránce do očí. Kočko to znamená, že ti zůstala cukrajda? Nebo jak tomu mám rozumnět?

werunka21
4. nov 2010

@ducky Zatím ne do slova, ale asi do ní není daleko. Je to hraniční, jak řekla dr. a je to ta porucha. Dieta a mělo by se to prý hlídat 😔

luckaa
4. nov 2010

@werunka21 To mě moc mrzí ☹ těch pár měsíců kvůli prckovi se to dá nějak přežít,ale držet dietu pořád,no hnus....snad se to upraví ještě časem...nebylo na testy ještě brzo,někde jsem četla,že dlouho trvá,než se to dá do normálu i třeba půl roku

werunka21
4. nov 2010

@imzadi já jsem trochu v jiném klubu. Mě se to po těhu nechce nějak pustit a na paty mi šlape cukrovka II.typu 😔 .

ducky
4. nov 2010

@werunka21 A jéje, to je mi moc líto. A je naděje, že se to ještě srovná?

werunka21
4. nov 2010

@luckaa Nevím, zeptám se. Nevím, co tím "hlídáním" měla namysli jestli znova test za 4měsíce nebo jen nějaké průběžné kontroly?

luckaa
4. nov 2010

@werunka21 No,možná nějaké omezení asi bude a snad Ti test zopakují a bude vše už v pořádku...a tos zase pila ten hnus?Já dostala za úkol přibrat do úterka aspoň půl kg,tak si musím přidávat v rámci diety jídlo...tak snad se podaří

imzadi
4. nov 2010

@werunka21 uz jsem si precetla, ze tehotenskou cukrovku mas za sebou, to je opravdu na hlavu, me do ted utisovalo aspon to, ze po porodu to zmizi...ocividne ne vsem ☹

werunka21
4. nov 2010

@luckaa jo no, musela jsem pít ten hnus fuj. Nevím jestli se to může spravit. Možná, když slinivku nebudu zatěžovat tak jo, ale to prostě znamená dieta=bez volných cukrů 😔
Držím palce, ať se podaří přibrat 🙂

luckaa
4. nov 2010

@werunka21 Fuj,snad se tomu vyhnu,mě po vypití bylo špatně skoro celé dvě hodiny 😝 Weru,třeba je fakt ještě brzo,někde jsem četla,že může trvat i půl roku někomu,než se to tělo a hormony dají do pořádku...třeba si jen ten případ,že Ti to dýl trvá 😉

werunka21
4. nov 2010

@luckaa uvidím, co mi na to řekne osobně, zatím to bylo jen po telefonu. Kéž by to byl můj případ

luckaa
4. nov 2010

@werunka21 Budu držet palce,dej určitě vědět a chci číst,jen dobré zprávy....počítám s tím,že ta mrcha zmizí s porodem...protože diety už mám fakt plný zuby,je to dlouhý od toho 20 týdne 😝

susann83
4. nov 2010

ahojte babulky. prepacte, ze vam sem leziem, ale mam otazocku a neviem koho by som sa tu spytala.
na zacitaku oktobra som mala OGTT a som myslela ze hodnoty su ok. Ale vcera som bola na kontrole a dr povedal, ze tie hodnoty su hranicne, ze si test musim zopakovat.
teraz som v panike, ci som malemu neublizila, lebo som jedla dost sledkeho.
hodnotu po 2 hodinach som mala 7mmol/l a max. je 7,8mmol/l Je to velmi hranicne? Podla papierov z labaku je ta maximalana hodnota.
dakujem vam za odpoved. som z toho cela nejaka mimo ☹

luckaa
4. nov 2010

@susann83 No,tak podle naší laborky by si byla naprosto v normě,já při prvním těhu měla po hodině 9,32 a brali mi to jako hraniční hodnotu,i když už to bylo nad normou....myslím si,že bude všechno v pořádku,pro klid si omez sladké než budeš mluvit pořádně s doktorem,ale jak říkám,u nás by to byl normální výsledek 😉

susann83
4. nov 2010

@luckaa dakujem ti, potesila si ma 🙂 🙂 drzim palceky, aby bolo u vas vsetko na 1*** 😉

luckaa
4. nov 2010

@susann83 Taky držím palce,ale co mám nastudované...tak nechci Tě lekat,ale napíšu co vím,je dobře,že Tě doktor pošle znova,protože v těchto týdnech se cukrovka ještě zhoršuje,takže zase předčasně nejásej...ale i kdyby,tak už to máš za pár a to by se dalo vydržet 😉 Každopádně držím palce,ať je všechno v pořádku,dej vědět 😉

susann83
4. nov 2010

@luckaa hej, no zatial to budem brat s rezervou a zajtra urobim ten test znova, hadam to nebude take zle. a ako pises, uz to mam za chvilu za sebou. len to vianocne pecenie, to bude ako za trest 😀
dakujem ti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre