Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
15. nov 2010

@luckaa tak to máš podobný jako já,já měla taky hodnoty super až sem se divila že mám cukrovku 😀

luckaa
15. nov 2010

@makinecka No,jako já taky a přitom při testu hodnoty nad 10.....no,přijde mi,že jsem tu dietu držela zbytečně...ale zas na druhou stranu,jsem dost shodila,to taky není k zahození 😀

imzadi
15. nov 2010

nejhorsi je, ze ja v tom mam fakt gulas 😀
@luckaa ty uz to mas aspon za par...ja mam pred sebou jeste mooore casu:(

makinecka
15. nov 2010

@luckaa no já měla 8 po 2h a teď po porodu mám o 7kg míň než předtím tak si taky nestěžuju,mě to prospělo 😀

luckaa
15. nov 2010

@imzadi No,já už tu taky straším od 20.týdne,zjistili mi ji brzo,protože jsem u první dcery měla hodnotu po hodině 9,32,podle někoho cukrovka,podle někoho norma,protože do dvou hodin se to srovnalo...tak teď jsem to měla už od 20.týdne

@makinecka No,já jsem zatím lehčí o 4kg zhruba a to jsem ještě těhotná,jsem zvědavá,kolik to bude celkem,až prcek bude venku 😀

imzadi
16. nov 2010

holky, myslite ze kotleta na pomerancich k obedu je ok? furt laboruju, co varit...

luckaa
16. nov 2010

@imzadi Tak s tím fakt neporadím,já bych si to klidně dala....já problém s hodnotama nemám,takže se až tak hlídat nemusím

Jinak dneska jsem byla na kontrole,jsem přesně 38+0.tak vážíme 2852g,od minulého úterka jsem přibrala 600g a příští úterý mám poslední poradnu,u doktora jsem měla pár kontrakcí,sám to poznal,tak třeba doufám,že se to rozběhne samo a nebudu muset na vyvolání... 😉

imzadi
16. nov 2010

@luckaa jeee, to je pekne🙂 a citila jsi kontrakce? me dneska v noci hrozne bolel podbrisek, ale zaspala jsem to...

luckaa
16. nov 2010

@imzadi Jojo,na monitoru to ukazovalo číslo 50,ale nebolely,jen mi tvrdlo břicho....to pociťuju sem tam pár dní,někdy jsou u toho i malé bolesti,ale stejně to zatím k ničemu nevedlo.Tohle jsem u první dcery neměla,tam mi prostě rupla voda a jelo se,bolesti se dostavily až v porodnici

imzadi
16. nov 2010

@luckaa 🙂 no tak at to mate brzo za sebou, hlavne nevyvolavat! 😅

luckaa
16. nov 2010

@imzadi No,mluvíš mi z duše,kéž by se to rozjelo samo,mám ně to něco málo přes týden,což teda není moc,ale ani málo,tak doufám,že snad.... 😅

lenocka84
16. nov 2010

@luckaa ahoj, ak mas cukrovku, nedovol aby si prenasala, radsej vyvolat, ale neprenasat. ale krpci su sikovny a snad aj tvoje babulko pride same.
drzim palceky.
ja som mala tiez cukrovku, ale nakoniec som rodila predcasne

imzadi
16. nov 2010

no doufam, ze u nas to nebude ani predcasne, pac kocar nam ma dorazit az tesne pred TP 😀

luckaa
16. nov 2010

@lenocka84 No,přenášet nebudu,příští týden budu 39+0 a pak mě pošle na vyvolání,když neporodím...to už je domluvené 😉

@imzadi My už máme všechno připravené,takže bych klidně mohla,teď jsem měla zase kontra,ale teda hooodně nepravidelné a nebolestivé,jen tvrdne bříško

imzadi
16. nov 2010

@luckaa juuuu🙂 tak koukej hlasit dalsi stav 😵

lenocka84
16. nov 2010

@luckaa bude dobreeeeee, a za chvilu mas doma malu ukricanu kopku 🙂
drzim palceky

jerryjanka
16. nov 2010

ahojte
zistili mi GD
neviete niekto kolko ma byť hladina cukru v krvi po hodine po ranajkach? ☹

imzadi
16. nov 2010

@jerryjanka dle meho je limit 7,9 ne?

jerryjanka
16. nov 2010

@imzadi no to ja prave neviem
lebo po ogtt som mala po dvoch hodinach 8,36
dnes som bola na diabetologii a hodinu po jedle som mala 7,2 a sestrička sa zatvarila že asi umieram 🙄

luckaa
16. nov 2010

@lenocka84 Moc děkuju 😉

@imzadi No připadá mi,že to zas přechází,ještě teda sem tam trošku,ale spíš míň než víc,tak dneska asi zase taky nic 😒

mimina321
17. nov 2010

@imzadi ja som včera mala po raňajkách 8,9 😕 dietu dodržujem,ale je to horšie,inzulín už pichám 😒 je to jasné budem mať zase pridané-dnes to bolo 7,9

@jerryjanka ja som najskôr bola z toho hrozne nešťasná,ale s tým nič nenerobím,musím dietovať
inak kočky z toho čo jesť mám sem tam poriadne nervy 🙄 a o to horšie,že sa napchávam dietne a výsledky horšie....asi mi upadá morálka 😎 😅

ciefulik
17. nov 2010

ahojte, aj mne diagnostikovali gestačný diabetes - podľa OGTTčka
teta mi požiačala glukomer a NIKDY som nemala hodnoty ako cukrovkár!!!
odkúšala som napr. aj 2 zákusky zjesť a hodnota v pohode
myslíte, že som tú cukrovku teda nemala??
ďakujem za odpoveď 😉

jerryjanka
17. nov 2010

@mimina321
no ja si meriam už tearz glukomerom pred a po jedle dve hodiny
hodnoty som mala 4,2 - 7,2 a 3,8 a druhu neviem skusim o pol hodinu
ale teda sere ma to riadne.

cielifuk - nemusiš mať cukrovku ale ak ti vyšli hodnoty na OGTT vysoke tak to znemana minimalne inzulinovu rezistenciu teda že telo si s normalnou davkou cukru poradí ale s väčšou už nie.

imzadi
18. nov 2010

@mimina321 nejvic me ale sere, ze me proste takhle nehlidaji, co kdyz inzulin potrebuju (ne ze bych ho chtela), ale lekar me zkontrolovat neda? ach jo...

@jerryjanka ja myslim, ze to mas vcelku ok ne?

barchee
18. nov 2010

@jerryjanka veď to máš pekné hodnoty 😉 a papáš normálne, či nejaká decentná diétka? Ja mám také hodnoty po 10 jednotkách inzulínu 3x denne a mrtnej diéte 😔 😅

barchee
18. nov 2010

@mimina321 musíš si sledovať množstvá a približnú gramáž, inak budeš mať aj napriek diéte vysoké glykémie 😉 ja už presne viem, že ak mám pred jedlom takú a takú glykémie a keď si dám čoho viac, na koľko mi vyskočí glykémia...ale ja pichám inzulín od 15tt, tak som mala čas sa odsledovať 😉

mimina321
18. nov 2010

@imzadi ja som teda pod riadnym dozorom kedže so o 2 bábenká prišla,tak sa boja niečo bagatelizovať 😒 dostala som inzulín hned ešte ked som mala hodnoty v celku v pohode a u iných to riešili len dietou
@barchee veru sledujem aj množstvá a poviem ti u mňa je to nanič 😒 😒 ráno jedávam presne to isté už odneviem kedy rohlík a kávu a na tom vidím ako to skáče ☹ a teraz začínam byť nejaká žravejšia 😅 a poviem ti nemôžem povedať že sa najem dosýta ani zdaleka a glykémia no o ničom ☹
@jerryjanka no niekedy na mňa príde taká depka 😅 😅 😅 posťažujem sa 😅 prečo zase práve ja 😔 ale pre drobčeka to znesiem aj keby čo.....bojím sa,aby som niečo,,nepokazila,, tak som na sladké ani nepozrela a ani na moje milované hrozno.....

mimina321
18. nov 2010

@barchee ja mám zatial 5j-3j-0j no už viem,že po dalšej ko to bude viac...........
no viem že s tehucukrovkou ma nenechajú prenášať,tak tých 8týždňov-najviac,už vydržím ...ale potom to vám budú hody 😀 😀 😀

barchee
18. nov 2010

@mimina321 no veď bodaj by nie, po rohlíku ti vyskočí glykémie hneď, šak je z bielej múky!! A káva s mliekom tiež dvíha glykémiu - teda mlieko obsahuje dosť sacharidov 😉 ja nejem vôbec nič z bielej múky - miesto chleba a pečiva jem len knäckebrot, nejem vôbec zemiaky, ryžu, cestoviny... to sú potraviny s obrovským obsahom polysacharidov - škrobov a sacharidov. Zemiakov teraz môžem troška zjesť - cca 2 stredné zemiaky mi ešte nedvihnú gly nad 8, alke musím dávať pozor, s čím ich zjem 😉 zväčša papám na princípe delenej stravy s vynechaním tých potravín, čo som písala vyššie, teda mäso a zelenina,. občas tie 2 zemiačiky vo forme francuzákov alebo tak, ako prílohu ich nejem, iba ako samostatné jedlo. Cesrtoviny a ryžu nemôžem vôbec, tie mi straaašne dvíhajú gly aj napriek pichanému inzulínu 😔
Ja pichám teraz 10 jednotiek 3x denne a na noc musím pichať bazálny inzulín, lebo som mala ráno nalačno glykémie že 6,8 a tak ☹

editah222
18. nov 2010

@barchee a to nejíš žádné sacharidy? Co tomu říká tvoje diabetoložka? Moje mi přikázala dodržovat přesně ty hodnoty sacharidů v dietě a v žádném případě nejíst mín, prý to není vůbec dobré.
Já mám špatné hodnoty jen po snídani, ale taky to vypadá na inzulin ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre