Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

labell
19. nov 2010

Ahoj,
tak naše malá měla při porodu 2920. ˇUplně sem se zapoměla nahlásit 😀 V nemocnici sem byla o 2 dny dřív než mi ji vyvolali a měla sem dietu..smá mrkev, hrach a kukuřice 😀

luckaa
19. nov 2010

@labell
@ratatooy Máte nádherný drobečky,jsem zvědavá na to naše Kinder překvapení co z toho bude 😵 😵 😵

luckaa
19. nov 2010

@labell Gratuluju 😵

labell
19. nov 2010

@luckaa děkuju!! první váhovej odhad 2900, druhej za týden 3400 😀

luckaa
19. nov 2010

@labell 😀 A co porod,normálka nebo vyvolávali?

luckaa
19. nov 2010

@labell Teď na to koukám,vyvolávali...

labell
19. nov 2010

@luckaa jj a bylo to strašně rychlé..4 hodiny

luckaa
19. nov 2010

@labell Jé,tak to bych brala,já z toho mám strach,plánovala jsem si přirozený porod,vytrpět bolesti doma a do porodky jet jen porodit,ale takhle mám strach,jak dlouho se tam budu válet,tak trochu doufám,že by se mohlo mimčo umoudřit a narodit se o víkendu 😀 😉

lio
21. nov 2010

@luckaa držím ti pěstičky at je to rychlé, at už přirozeně či vyvoláním, pak se ozvi.
btw taky jsem snila o přirozeném porodu, tak třeba napodruhé, jeslti nějaké bude 🙂
nám už bylo 3/4 roku včera a klubou se dva zuby, takže masakr, tak hodně štěstíííí

luckaa
22. nov 2010

@lio Moc děkuju,zatím se nic nedělo...takže zítra poradna a tam se dozvím co víc,zítra jsem přesně 39+0,takže se rozhodne,co bude....no ale to utíká,čtvrt ročku už...síla jak ten čas letí a už zoubky,no super,tak ať se daří i dál 😉

Tak snad se můj příspěvek tady objeví.Jsem tady mezi vámi milá mládeži pěknej veterán, abych se představila, jsem jak už moje ikonka říká nejstarší nevidomá maminka. Je mi 45 let a v únoru s přítelem Jardou čekáme holčičku Dianku.
První 4 měsíce těhu jsem bezmocně prozvracela dvakrát ležela ve špitále a když se vše jakš takš uklidnilo, přišel ten dáreček, těhu cukrovka. V pátek jdu do Podolí k MUDr Andělové pro glukometr mluvící pro nevidomé, bude humor kam tu krev všude po slepu napatlám! Smích!
Hodnoty na gluko testu jsem měla nalačno 4.5 ale zato po dvou hodinách jsem jim málem strhala měřiče. 12.36 to bylo číslo přímo ohromující.
Můj problém bude ale ani né tak o sladkém, ale o žravosti jak snížit dávku snidaně z pěti rohlíků na jeden a neumřít hlady.
A 7 k edlíková obědová porcička bude taky jaksi pasé. Pokud na tu dietní super normu do školky najednou rychle najedu nezřítí se mi metabolismus hlady? Sladkožroutství zvládnu to už od doby kdy mi výsledky řekli jsem vysadila, ale tohle vážně nevim, jak udělat, abych hlady neodpadávala. Vše jsem tady poctivě od a do Z přečetla info a jídelníčky inspirační jak to kdo sestavoval jsem si uložila. V pátek jdu tedy na ráno na odběry pak se mám nasnídat pak zas na odběry tuším po hodině a v 8.40 na ultrazvuk. Lékařské superkolečko uzavřu u MUDr Andělové při převzetí mluvícího glukometru.
Jediné mě opravdu ničí, že každou noc po půlnoci se vzbudím s příšernými návaly horka propotím i ložní prádlo a tomám v pokoji vypnuté topení. Beru i prášky na;tlak 3 krát denně vazokardin. No snad moje Dianka ve mě ještě nějaký ten týden pobude. Přeji všem hezký den.

werunka21
22. nov 2010

@nejstarsinevidomamaminka Ahojky, klobouk dolů, máš můj obdiv a moc ti přeji, ať všechno dobře dopadne. Vůbec teda netuším, jak mohou nevidomí serfovat, ale předpokládám, že technika dnes zvládne kde co. Je fajn nebýt o něco takového ochuzen 🙂 .
Neboj, určitě to zvládneš. Ze začátku možná budeš mít trochu hlad a hlavně zhubneš, tak se nelekej 🙂 , mimčo si vezme všechno co potřebuje, jsou to takoví paraziti 🙂 . Důležité je jíst opravdu pravidelně. Pak bys neměla mít hlad.
Já měla při testu hodnotu 11 takže taky hezký. Nakonec jsem to odklepala do porodu na inzulinu a tři měsíce po porodu mi zjistili, že mi cukrajda šlape na paty, takže dietu musím držet dál ☹ .
Držím palečky, uteče to a budeš mít brzy prcka u sebe 😉 .

laskonka
22. nov 2010

Ahojte, chcem vam napisat moju skusenost s tehu cuk., snad niekomu z vas to pomoze a povzbudi. 😉
Ja som si presla tehu cukrovku od 16tt s inzulinom od cca 20tt pichala som si ho 3x denne, trvalo mi chviku, kym som zistila co mozem a v akom mnozstve, ale casom som si v pohode dopriala aj kolacik alebo sladucky keksik ako je Mila 😵 . Hodnoty som mala pri testoch vzdy trocha zvysene no pri domacich meraniach to bolo obcas aj okolo 10.Velmi mi pomahalo to, ze som chodila po obede aj po veceri na prechadzku vtedy boli hodnoty v pohodicke, pohyb je velmi velmi dolezity 😉 . Najprv som to brala dost tragicky ale potom som si povedala, ze to s drobcekom nejak zvladneme. V 32tt som bola otvorena na 1.5cm a maly bol krasne dolu hlavickou, bala som sa predcasneho porodu a genekolog mi povedal, ze snad do 36tt vydrzim ☹ a ja som vydrzala do konca 42tt 😀 . Porod sa vyvolava, len ak mate dohodnuteho lekara alebo ak hrozi ze babatko bude velke inak to nechavaju tak a cakaju, ze sa to spusti samo.
Mna hospitalizovali na konci 42tt a porod vyvolavali, nakolko sa to od 32tt nemenilo.V skratke cca o 12:30 mi dali vyvolavacku, kontrakcie boli do cca 17-tej v pohode, Potom som si pytala epidural a ten mi pichli o 18:30 a to bol skvely pocit, bezbolesti- vrelo odporucam. O 19:30 som zacala rodit a 19:45 bol Kubko na svete s vahou 3090g a 49cm 😵 , bolo to neuveritelne krasne, prajem kazdemu taky rychly a v podstate bezbolestny porod, dufam,ze aj druhy bude tak v pohode. Velmi som sa bala porodu vzhladom na cukrovku a to ze som rodila s vyvolavackou na konci 42tt, ale vsetko dobre dopadlo.
Teraz som bola na kontrole po 6 mesiacoch a cukrovku nemam, takze super.
A ake pozitivum som si zobrala z tej cukrovky? V tehu som pribrala vdaka pohybu a strave len 8 kg z porodnice som odchadzala s vahou ako pred otehotnenim a teraz mam o 6kg este menej vdaka kojeniu. Takze ak chcete udrzat hodnoty v norme tak sa snazte v ramci moznosti vela pohybovat, pomoze to aj pri porode a hlavne bez stresu, ten robi zle cukrovke, babatku a aj vam, ved babatku je v brusku dobre vtedy ak ma spokojnu maminku. 🙂
Drzim palce a prajem krasne zdrave babatka 🙂

imzadi
22. nov 2010

@laskonka ja chci takyyy 😵

laskonka
22. nov 2010

@imzadi meno mas vybrate take iste, tak snad aj to ostatne bude tak v pohode ako u nas 😉 drzim palce

luckaa
23. nov 2010

Ahoj holky spolutrpitelky,tak se jdu jen nahlásit....dneska KO a monitor,tam zas u dělohy kopce jak blázen,i doktor se radoval,že to porodím a v pátek mám nástup...jediné co nechápu ,že jsem za týden zhubla 700g a to mám i přidané jídlo 😅 😕 doktor prohlásil,že ta moje váha je teda pěkná divočina 😀 začínala jsem na 79,3 a končím teda na 74,9 😅 ....takže za celé těhu -4,4kg 😅 na vyvolání se netěším vůbec....ale konečně se pořádně nažeruuuuuuuu 😀 😀 😀

imzadi
23. nov 2010

@luckaa 😀 vsak jeste mas cas, uvidis, zitra to prijde 😉 a nestvi s jidlem, dneska jsem narazila na obrazky vanocniho cukrovi a poslintala jsem si klavesnici 😅

matula321
23. nov 2010

ahojte, tak aj nám sa minulý týždeň narodil synček ....mal 3680 g a 50 cm, 10 dní pred oficiálnym termínom .... 🙂
4 deň po porode mi robili aj glyk. profil..... všetky hodnoty ok, tak som happy ...
tak sa všetci držkajte .....

luckaa
23. nov 2010

@imzadi No ani mi nemluv s tím cukrovím...jsem minule projížděla Fler a teda slintala jsem taky...dcerka měla v sobotu svátek,tak tu bylo spoustu zákusků,zase jsem slintala...no už to vydržím...dneska mi zas tuhne břicho,na mě ta poradna má nějakej vliv....jak minulý úterý,akorát dneska to tvrá dýl...že bych fakt jela 😅

@matula321 Gratuluju,hlavně,ať jste zdvrávy

imzadi
23. nov 2010

@matula321 jeee, take gratuluji a zavidim🙂 ja jeste musim vydrzet dva mesice, ja to snad nevydrzim 🙄

@luckaa fakt sis nedala jo? tak my meli tu navstevu taky o vikendu, teda sladkemu jsem odolala ale neodolala jsem bramburkum 😅

luckaa
23. nov 2010

@imzadi Jako já sem tam taky ujedu,ale těm dortům jsem fakt odolala 😉 i když já se svýma hodnotama z profilů můžu žrát co chci mi připadá 🙂

miklice
23. nov 2010

ahojky ja měla těh.cukrovku u prvního těhotenství. A neměla jsem žaádne problemy ani během těhotenstvi a a ani po. Sledovali mi hlavně velikost plodu,a když se jim zdalo,že už mala nepřibirá,tak mi porod vyvolali ve 39.TT. Mala měla po porodu 2,75 kg a 47 cm.Takže bych řekla ani velka ani mala.A navíc při vyvolanem porodu jsem se aspoň netrapilia dlouho bolestma a měla jsem porod dlouho za sebou.A teď ma Nelinka 4 ročky a doteď neměla žadne problemy.A ja take ne.Dokonce jsem podruhe těhotna ve 36 TT a u tohoto těhotenství se mi cukrovka neprojevila.Takže myslim že mužeš byt v klidu a nedělat si z toho velkou hlavu 🙂 🙂 🙂

luckaa
23. nov 2010

@miklice Mě jde o to vyvolávání,jaký to bude....

miklice
23. nov 2010

@luckaa vyvolaní bylo v poho 🙂 rano v 8.30 mi zavedli tabletku,ale ta mi nezabrala, kolem 12 h mi pichli injekci a ta porod teprve rozjela. začali pak stahy, ve 14.02 h mi pichli plodovku (což vůbec nebolí) a v 15.30h byla malá na světě 😉 Až jsem se ptala jestli to je fakt všechno 😀 Takže super porod.Uvidim jaký teď bude ten druhý 😨

imzadi
23. nov 2010

@miklice myslim, ze jsi mela velke stesti 😵

miklice
23. nov 2010

@imzadi v čem myslíš?V tom vyvolaní porodu?

imzadi
23. nov 2010

@miklice v tom, jak to probehlo 🙂)) docela dost jsem cetla o vyvolavanych porodech a dle meho teda prevazuji spis horsi zkusenosti...pokud me to potka, rada bych, aby to probehlo jako u Tebe 🙂

miklice
23. nov 2010

aha,tak to jo.No ja opravdu tak jak jsem měla x let obrovský strach z porodu,tak po teto zkušenosti jsem pak řikala že bych mohla rodit každy den 😀

luckaa
23. nov 2010

Taky doufám,že se nebudu dlouho trápit,když už děloha pracuje

imzadi
24. nov 2010

@luckaa tak jak? porad 2v1? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre