Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

kathuska
29. nov 2010

@editah222 tak super, uvidíme jak dopadnu..

imzadi
29. nov 2010

@kathuska tak uvidis, jak na tom budes, ale ja se priloh nevzdala, jen si je vazim...ja bojuju jak se sladkym, tak hlavne ovocem 😝

@editah222 o Lindt mi ani nemluv🙂 do porodnice si vemu tabulku cokolady a az malej vyleze, celou ji sezeru na posezeni 😀 ikdyz pak nechapu, proc mame v porodnici mit dietni rezim... 😀

editah222
29. nov 2010

@imzadi já jsem po porodu dodržovala dietu asi 2 dny, pak jsem se změřila a bylo to OK a začala jsem si dávat do nosu 😀 Ted to bude horší, manžel se bude starat o naši holčičku a nebude moc lítat ve dne v noci a plni má labužnická přání. Budu muset zaúkolovat ostatní 🙂

imzadi
29. nov 2010

@editah222 tak dva dny rikas jo? no uvidim, co mi reknou...prepokladam, ze mi tam asi udelaji nejaky odber po porodu ne? 😕

editah222
29. nov 2010

@imzadi mě žádný odběr nikdo nedělal, jen jsem dostala diabetickou dietu (asi 4 krajice chleba!! k snídani a máslo apod.) a dostala jsem doporučení se do 6-8 měsiců dostavit na OGTT. Na ten jsem nešla, protože jsem znovu otěhotněla 🙂

imzadi
29. nov 2010

@editah222 😀 takze sis nechala donest jidlo do porodnice vlastni?

kathuska
29. nov 2010

tak už mám výsledky z laborky a to takto:
nalačno 6,5, po dvou hodinách 6,0, glukosa v moči 26,0, bílkovina +

víte někdo co to znamená? je to ok, nebo horší? proč mám lačnou vysokou a po zátěži normální hodnotu?

katarinasifrova
29. nov 2010

ahojte, zajtra ma caka kontrola u diabetologicky. som zvedava, co mi povie na vysledky mojho merania. Inac v poslednych dnoch mam chut stale nieco jest. A ta chut na sladke......
Ked zjem trocha viac, tak mi stupne cukor, ale co ma stve je, ze kazde rano mam ketony v moci. Som zvedava, co mi na to povie doktorka.
drzte palce 🙂

katarinasifrova
30. nov 2010

no tak uz mam po navsteve diabetologicky. Ani ona si nevie vysvetlit tie ketony v moci. Musim ist do nefrologickej ambulancie, aby mi skontrolovali oblicky. Mam z toho obrovsku radost 😝

fim
1. dec 2010

@katarinasifrova Já myslela, že ketony v moči bývají při hladovění a že tam se doporučuje si něco v noci dát..... 😅

@imzadi Mě teda sledovali až moc - jak u porodu, tak po něm. Měla jsem dietu jak dia, tak po císaři a ani jsem si nic dát nemohla. Za a) tuhá strava by mi neudělala hned zezačátku moc dobře a za b) mě 3x denně měřili. Tak leda hřešit až večer. 😒

katarinasifrova
1. dec 2010

@fim ketony mozu byt v moci len pri hladovke, a to su vraj zeny, ktore zvracaju a nemozu takmer nic jest. Ja sice nepriberam, ale ani nechudnem. Cize by tam nemali byt.

Dnes som bola na tej nefrologii. Objednana som na pondelok. Den predtym mam zbierat moc. Co je ale najhorsie, v ten den nesmiem jest maso, masove vyrobky a vyvary. Sacharidy nesmiem kvoli cukrovke. Tak co vlastne budem v ten den jest ? 😠 😠 😠

luckaa
4. dec 2010

Ahoj holky,zdravím konečně z domova.....a jdu se nahlásit....takže máme holčičku Kristýnku,narodila se 30.11.ve 23:40 s váhou 3,25 a 49cm..jsme v pořádku 😉

labell
4. dec 2010

@luckaa moc gratuju 🙂

luckaa
4. dec 2010

@labell Moc děkuju 😵

imzadi
5. dec 2010

@luckaa obrovska gratulace!!! jake bylo vyvolavani? a co cukrovka, jak to ted mas?

werunka21
5. dec 2010

@luckaa Ahoj Luci, taky gratuluji a co čokoládka byla? 🙂

luckaa
5. dec 2010

@imzadi No o porodu se radši rozšiřovat nebudu,nebylo to nic příjemného...teda až na ten konec,ten bych si dala několikrát 😵 😵 😵 Cukrovka vůbec nevím,už v nemocnici jsem neměla dietu,ani mi nikdo po porodu nedělal testy,jen malé hned po porodu nabírali cukr,protože,kdyby měla,tak říkal primář,že by musela na infuze,ale dobrý 🙂

@werunka21 Víš,že čokoládu jsem ještě neměla 😀 dala jsem si pudink,marmeládku,lipo a Milu a to je asi všechno,jinak zatím jím,tak jak se dá,no vždyť to znáš s prckem

Moc Vám děkuju za gratulace...jo a začínala jsem těhotenství na 79,3 a teď jsem se v porodce vážila a mám 70 kg 😀 😀 😀 😉

makinecka
5. dec 2010

@luckaa moc gratuluju k holčičce 😵 a vidím že pro tebe cukrovka též dobrá odtučňovací kůra 😀 já si to pořád držím,ale po Vánocích teda nevím 😀 😅

luckaa
5. dec 2010

@makinecka Děkuju...no to teda jo,aspoň to odříkání k něčemu bylo,samozřejmě v první řadě,k tomu,že je Kristýnka v pořádku,ale ty shozený kila taky nejsou špatný 😀 ...jo a Vánoce,tak to teda taky nevím 😅

imzadi
5. dec 2010

@luckaa no tak to je super, mam radost, ze jste obe OK...ja tenhle vikend trochu polevila, musim to dohnat pres tyden...ale mamka upekla super strudl a byli doma same dobroty...holky navic mam narizeny klid na luzku, neb me silene boli v podbrisku a doktorka mi rikala, ze uz jsem trosicku otevrena, takze musim odpocivat...a to je total opruz... 😝 snad ale prcek vydrzi aspon do silestra v brisku...

marsela77
5. dec 2010

Ahojte dievčence,chcela by som sa spýtať, tie čo ste druhý alebo aj tretí krát tehotne a pri prvom ste mali tiež tehotenskú cukrovku,kedy vás lekár poslala pri dalšom tehotenstve na diabetologiu? Hned na začiatku alebo až v druhom trimestri?

luckaa
6. dec 2010

@marsela77 Myslím,že se posílá v nějak ze začátku a pak znova,pokud se hned neprokáže...já měla v prvním těhu vyšší hodnotu po hodině a poslal mě ve 20 týdnu 😉

editah222
6. dec 2010

@marsela77 já jsem byla prvně na OGTT už ve 12tt, ale musela jsem ho vydupat a pak ve 24tt. Oba testy negativní a od 25tt mám silnou cukrovku 😠 Zjistila jsem si ji, protože mám doma glukometr, jinak bych byla v "pohodě a klidku" až do 30tt kdy bych šla znovu na OGTT. Takže jsem ukázka toho, že těhu cukrovka se může zhoršit během okamžiku.

marsela77
6. dec 2010

Dakujem za odpovede,dnes som bola u lekára som cca 6tt tak o 2 týždne kontrola a potom sa dohodneme že kedy na diabetologiu☹ Stalo sa už niekomu, že pri druhom tehu nemal tehucukrovku? To asi nie 😔 No nič aspoň nepriberiem,dalšie vianoce bez koláčov 🤐

marsela77
6. dec 2010

@editah222 držím palce aby ste to uspešne dotiahli do porodu 🙂

marsela77
6. dec 2010

@luckaa gratulujem ku krasnej dcerke a vela zdravíčka 🙂

shiloe
7. dec 2010

Ahojte babulky🙂

som tu "nova" s touto hroznou diagnozou a tajne teda dufam, ze len docasnou... Pri prvom babatinku
nic a zrazu v 26.tt. ma lekar prekvapil zdaleka neocakavanym vysledkom...este" som sa s tym
nevyrovnala☹ babulky ako to zvladate???

lio
7. dec 2010

@luckaa jůůů Kiki už je na světě, tak velké gratulace holky !

lio
7. dec 2010

@shiloe pozitivní na té diagnoze je to, že udrží kilogramy na uzdě. Zpočátku je to šok, ale dá se to zvládnout a nakonec budeš ráda, že nemáš kdovíkolik kg nahoře. www.tehotenskacukrovka.cz zkus pročíst a hodit se do pohody .-)

@marsela77 gratulka k druhému a dej vědět, zda máš pozitivní ogtt i podruhé.

imzadi
7. dec 2010

@shiloe vitam Te...no ja se s tim porad jeste moc nesrovnala a bojuju kazdej den, ale nic jineho ti nezbyva 😝 obcas zhresim, ale co uz...jinak me cukrovku zjistili ve chvili, kdy jsem mela plus 10 kilo a to si ted drzim porad 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre