Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

katarinasifrova
22. dec 2010

@editah222 ja neviem ako je to s tym gl. hemoglobinom. mne ho robili len raz a vraj je to ok. Budem tej mojej doktorke verit 🙂

monika0001
25. dec 2010

baby mne sa stalo niečo zvláštne...
dala som si na raňajky čierny chlebík s troškou malsa, plátkom šunky a syrom. Jedávam to a cukor mi potom nevyskakuje moc. mám max po tomto tak do 7. No vo štvrtok som to spapala, šla som na poštu a tam som odpadla... 😔
na to všetko som si odmerala cukor po dvoch hodinách tak ako mám a že 9,2???!!! skoro ma vystrelo.. neviete čo to mohlo byť? Potom som mala špinenie 😔
V pondelok sa chystám volať dr.. na nervy som.. celé sviatky len premýšľam a bojím sa o malinkú 😔

editah222
25. dec 2010

@monika0001 zavelej své diabetoložce. Mě se cukrovka taky zhoršuje ze dne na den (do 30tt, ted už se naštěstí udržuje). Je možné, že prostě nastal nějaký zlom a nebo to byla náhoda.
Zkusila jsi stejnou snídani ještě jednou a zkontrolovala cukr?
Myslím si, že to špinění s tím nemá souvislost nebo jsem o tom aspon nikdy neslyšela.
Moc ti přeju, aby to byl jen výkyv a vše ostatní bylo taky v pořádku!!

A co ostatní jak zvládáte o svátcích dietovat? Mě se docela daří, jen včera jsem porušila dietu po večeři a dala si 3 kousky cukroví, ale glukometr se zachoval slušně a ukázal krásné hodnoty 😀 😀

monika0001
25. dec 2010

@editah222 - vyskúšam v pondelok. ale ostatné hodnoty potom mám zasa v norme... nechápem čo to bolo...
uvidím či sa dovolám...
Ďakujeme a tiež sa držkajte!!!!!!
dnes napr po tom všetkom čo som pojedla tak super...

lukr
27. dec 2010

@simir1 Ahoj,já jsem něco podobného měla po zátěžovém testu.Hodnoty glykémie v pořádku a přesto přepad cukru do moči.Bylo mi řečeno,že je to záležitost ledvin,že při zátěži prostě nestíhaji.Mám omezit sacharidy a jsem sledovaná i když to pravá těh.cukrovka není.Je fakt,že ráno jsem cukr v moči neměla nikdy. 😉

imzadi
27. dec 2010

tak jak zvladate vanocni chute? ja se az do vcerejska skvele drzela, ale vcera vecer a dnes jsem snedla dohromady asi 8 kousku cukrovi...neslo to prekonat 😠 ach jooo 🙄
@editah222 jsem rada, ze nejsem jedina, kdo nevydrzel...ikdyz ja teda mnohem hur ... 😝

leheckova
27. dec 2010

ahoj holky no tak ja jsem se teda taky neudržela davam si cukroví 2-3 kousky a pak se měřím po hodine dala jsem si i salat a rizek dala jsem si i jedno stamprdle vajecnyho ale bylo to spis takový malilinkaty stamprdlíčko.... 😀 jediné co mi snad vyhnalo cukr byl strudl ke snidani a bylo to po hodine na 9,2 kravka jsem si dala oslazeny misto bez cukru jinak cely stedry den jsem nepresáhla limit takže jsem v klidu ale dieta teda o svatcích snad ani držet nejde... 😉 🙂

editah222
27. dec 2010

Já se musím pochlubit a pochválit, že hodnoty se mi daří držet v limitu a to v tom přísném (po hodině do 7,2), ale stojí mě to hodně přemáhání. Doma nemám ani kousek cukroví, ale ke druhé večeři a chroupání k TV si každý den peču sušenky z listového těsta, řádně posypané solí a sýrem 🙂 🙂 Ne, že by to byl Bůh vi jaký úlet, ale chutná mi to a mám pocit, že aspon něco "mlsám" 😉

@leheckova jj, snídaně je kritická, já můžu sníst max. 40g chleba s máslem a to si picham 8jednotek inzulinu, ráno mi hodnoty lítaly jak drak.

@imzadi máš pravdu, že fakt skoro nejde vydržet, ale mě přišlo horší minulé těhu. To jsem měla cukrovku v létě a neutrhnout si jablíčko, rybíz, jahody, meruňky to byl fakt trest. 🙂

imzadi
27. dec 2010

@leheckova take jsem si dala salatek a rizek, bez toho by to fakt neslo...ale alkoholu jsem se kompletne vyhla...a jeden clen rodiny mi nadelil asi 5 cokolad...to potesi co? 😝

@editah222 takhle upravene listove testo mam moc rada, delam takove tycinky a sypu ruznym korenim a jeste potiram vajickem...vidis, me nenapadlo, ze bych si to mohla udelat...jsem blba 😀 a jablicko si davam vzdy k odpoledni svacine...

jo jinak funny historka, me gynekolozka neposlala do dia poradny, ale minuly tyden jsem byla u praktickeho lekare a ten se nad tema hodnotama zdesil a okamzite mi nakazal se nekam objednat....jenze v beroune je jedina dia ambulance a tam neberou tehule, ze pry v motole v nemocnici...tak tam volam a chci se objednat a pry, ze uz je u me pozde a maj toho hodne a mam smulu, slusny co 🙄

editah222
27. dec 2010

@imzadi vždyt já jsem se taky divila, že tě gynekoložka nikam neposlala 🙂 Je fakt, že v 37tt už asi nemá cenu cokoliv řešit, už si jen uživej těhu a ty 2-3 týdny na dietě vydržíš 😉 🙂
Jabličko ke svačině si dávám taky, ale když jich byly plné stromy tak se hůř odolávalo.

U nás se na Štědrý den jí pečené nadivané kuře takže já jsem dietu nějak extra neporušila, salátu jsem si dala jen trochu, protože ho stejně moc nejim, narvala jsem se br. kaší 🙂

Co se alkoholu týče, ta já jsem jsi dala na štědrý den šampíčko (Brut), ale jen jednu skleničku. No a včera jsems i udělala svařák, ale vařila jsem ho mega dlouho, aby byl skoro bez alkoholu a zůstala jen ta vůně.

Já jsem dostala taky čokoládku, ale hořkou Lind, té kousiček můžu 🙂

radka35
27. dec 2010

monika001-myslím si,že to co se ti stalo byla hypoglykemie a po ní tělo reaguje zýšeným cukrem vždycky.Hledá totiž v zásobách v játrech,svalech a podobně každý zbytek cukru,ktrým by si tu nízkou hladinu samo srovnalo a většinou to přežene a hladina cukru pak stoupne moc.Ale dál už je zase dobrá.A nízkou hadinu cukru jsi mohla mít po cestěna poštu,námaha navíc,mimo běžný režim....

imzadi
28. dec 2010

@editah222 nejvic me ale stve, ze kazdej doktor to vidi a resi jinak..to je fakt oser, komu pak verit? 😕

editah222
28. dec 2010

@imzadi podle mě je problém, že většina doktorů těhotenskou cukrovku podceňuje a někteří diabetologové zas přeceňují 😀 Já jsem poctivka poctivá a můj gynekolog mě do dia poradny poslat musel (já jsem chtěla)i když mi OGTT dopadlo dobře a ještě, že jsem ho k té žádance donutila 🙂

imzadi
28. dec 2010

@editah222 no vim pro priste 😀

editah222
28. dec 2010

@imzadi já už doufám žádné příště absolvovat nebudu 😉 😀

luckaa
28. dec 2010

Ahoj holky,tak nakukuju,jak přežíváte svátky a je mi Vás líto....ale jak čtu,tak jste šikulky,některé to máte za pár,viď @imzadi 😉
Já jsem zvědavá,na kontrole po šestinedělí,jestli mě budou posílat na kontrolní odběry nebo co vůbec bude,ale vesele dlabu všechno 😀
Tak se držte i dál 😉

imzadi
28. dec 2010

@luckaa zaaavidim 😀 no a za par teda nevim🙂 dyt je to skoro jeste mesic, hruza..ve ctvrtek jdu do poradny do porodnice, tak chci na ne "zautocit" at me prijmou co nejdriv, fakt pochybuju, ze se to rozjede samo 😝

luckaa
28. dec 2010

@imzadi No,o je to asi teď ten nejhorší měsíc,kdy Ti bude připadat,že se to strašně vleče....a já ten poslední měsíc hřešila,zvlášť,když jsem hubla a doktor dovolil přidat,to pak bylo těžší se udržet

Držím palce,ať Tě teda vezmou dřív,jestli to bude jak u nás,tak tady vyvolávají cukrovkářkám až 39+5 a doktor mě poslal na vyvolání 39+3 a stejně mi to dřív nevyvolali...snad budeš mít větší štěstí i na porod...nejlépe přeju,ať se to rozeběhne samo 😉

imzadi
28. dec 2010

@luckaa moc dekuju..u me je to jeste opruz s urcenim TP, v prukazce mam porad ten dle -ms a ten je az 31.1., ale uz od 13 tt dle vsech UTZ jsem o tyden napred, dle posledniho UTZ dokonce o 10 dnu a i vahovy odhad malyho je vetsi...ale doktorka porad nechava ten stary termin porodu...nejradsi bych jela hned 😀

editah222
28. dec 2010

@imzadi u nás většinou vyvolávají těhu cukrovkářky v 38+něco tt, já jsem v minulém těhu vyvolání nestihla, porodila jsem 2 dny před plánovaným vyvoláním 🙂
Neboj dětátka vědí, že nás dieta otravuje a těší se na dávku sladkostí dodanou přes mléko, tak určitě budou chtít vidět svět co nejdřív 😀 😀

luckaa
28. dec 2010

@imzadi U nás se to řídí podle UZ ve 12.týdnu....věřím,že bys rodila hned,já už jsem se taky těšila,až to budu mít za sebou a teď mi to bříško někdy chybí 😔

imzadi
28. dec 2010

@editah222 kez by 😀
@luckaa to tak mame asi vsechny, ted uz to bricho nechci ani videt, mam dost kopancu, bolesti zad a vseho, ale pak si budu rikat, jak to bylo super 😀

luckaa
28. dec 2010

@imzadi Teď u Kristýnky to docela jde,sice se mi po bříšku zaseteskne,ale jde to,ale u Nikolky,to jsem se fakt cítila strašně prázdná po porodu a chyběly mi ty kopanečky,ale s časem to přejde
No a to samý v noci na záchod,jak jsem nadávala,když jsem musela 2x v noci na 5 minut vylézt na záchod a teď vstávám co dvě hodiny,někdy i dřív 😅 🙄

fim
29. dec 2010

@imzadi Tenhle stav ke konci mám ještě v živé paměti a teda nezávidím ti ho. I když už říkám, že bych se 3. mimču někdy za pozdějc nebránila. Ten pocit, když se s ním poprvé okukuješ a jak voní..... 😵 😵 😵
A pro tvoji útěchu (snad) - měla jsem u obou pouze TP podle utz v 13tt a první se narodil v 39+0 a druhej 37+2. Ale tak jako tak by to už asi letos nebylo, co?

imzadi
29. dec 2010

@fim 😀 no presne .. a letos uz to fakt nebude a nechci manzelovi "kazit" silvestra 😀 no uvidime zitra na kontrole 😵 a navic ted s dietou fakt bojuju, vcera jsem zase sezrala dve kolecka cukrovi...ach jo 😖

katarinasifrova
29. dec 2010

aj ja mams dietou velky problem. stale som hladna. na veceru som toho pojedla viac, takze sa hrozim tej hodnoty na glukomere. idem merat ☹

katarinasifrova
29. dec 2010

no mam 6,5 po dvoch hodinach. cakala som podstatne horsiu hodnotu, ale to zehlenie asi zabralo 😀

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
budoucimatka
30. dec 2010

Ahoj holky, prosím, poradíte mi některá, která si sledujete glukózový profil? Já si píchám do prstu pořád jednou jehlou, kterou mám půjčenou z nemocnice. Jehlu jsem nevyměnila. Nějak na to začínám myslet-již jsem se píchla tou stejnou asi třicetkrát. Jak to prosím máte Vy? Díky a hodně zdraví v novém roce.

didulka85
30. dec 2010

@budoucimatka ihly musis pravidelne menit. V nemocnici ti mali povedat, aby si si do toho pera dala novu ihlu na pichanie. Nevies, kto vsetko si tym pichal do prsta. A potom ju musis menit priblizne kazdy druhy den. Podla toho, ako casto si merias glykemiu. Ihly nie su velmi drahe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre