Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

simonka99
2. mar 2011

@pepi_petra ahoj kolegynka ,aj mne v pondelok diagnostikovali tehu cukrovku...tiez som dostala glukomer,meriam si 4x denne-raz pred ranajkami,a 3x hodinu po jedle.Zajtra idem na poucenie o diete a povedali mi,ze ak mi honota pri meraniach vyskoci 3x za tyzden,tak inzulin...ja si radsej ale budem vazit kazde jedlo,len aby som nemusela inzulin-velmi sa toho bojim.Uvidim,co mi povedia zajtra...

katarinasifrova
2. mar 2011

@pepi_petra to znamena, ze mas nizky cukor.

pepi_petra
2. mar 2011

@simonka99 a ty ake si mala hodnoty?

pepi_petra
2. mar 2011

@katarinasifrova a vtedy si mozem dat slladke ,ci ako? 😒

simonka99
2. mar 2011

@pepi_petra ja som mala po 2 hodinach od vypitia glukozy 8,3.Test mi robili az v 31tt,lebo som mavala take pocity slabosti.Ale to som mavala aj v predoslom tehotenstve.Tu v Anglicku ten test nerobia kazdej zene.Tak som zvedava,co mi povedia zajtra,lebo aj vcera aj dnes mi vyskocilo jedno meranie nad 8...ale ked zjem zeleninovy salat tak mam pod 5 🙂 Ja som vysadila uplne sladke,pijem iba vodu,a ako desiatu a olovrant mam ovocie-iba 1 kus.Na obed maso s ryzou-dnes som mala zemiaky a cukor vyskocil nad 8 ☹ takze si zatial snazim odsledovat,co mi zdviha cukor.Takisto mlieko na ranajky mi zdvihlo hladinu nad 8 ☹...hadam zajtra budem mudrejsia

katarinasifrova
2. mar 2011

@pepi_petra ak sa nemozes normalne najest, tak si mozes dat nieco sladke. musis si davat pozor, aby ti velmi nekolisala hladina cukru. je dolezite jest menej a pravidelne hlavne kvoli tej hladine cukru.

katarinasifrova
2. mar 2011

@simonka99 pozor na prilohy, ako zemiaky, ryza, cestoviny. treba vazit. maju vysoky obsah sacharidov. myslim, ze mozes max 150 g.

simonka99
2. mar 2011

@katarinasifrova dakujem za radu 🙂 pre mna je ta hadina cukru poriadny strasiak... 😖

andula30
3. mar 2011

Ahojte tak hlasim sa k vam vcera som sa dozvedela, ze mam tehucukrovku aj ja pri prvom som nemala a teraz mi ju zistili mam z toho chaos v hlave absolutne netusim co jest. Dajte rady skor co ano,lebo mam pocit ze nemozem nic ake mavate obedy myslim prilohu k masku nemate nejake typy na recepty..?

marikka11
3. mar 2011

Ahoj holky, jak se máte? Porod se blíží? Jak jste na tom? Máte vše nachystané kočárky koupené? Já ještě né váhám Firkon Verano (dobrá cena) nebo X Lander připadá mi bitelnější....A jak se cítíte? Co cukr nelítá Vám to teď? Já jsem 36+něco a cítím se víc unavená a včera mě poprvé bolelo dole jako stydká kost nebo co to je, přitom malej je furt dost nahoře, takže jsem chodila jak kachna, ale jinak nic jen únava, takže třeba uklízím na desetkrát 🙂
Andula30 doporučuji mrknout zpětně na diskusi a jinak jsme všechny čerpaly ze stránek www.tehotenskacukrovka.cz
Přílohu k masu si můžeš dát, ale jen malinko 3 malé brambory. Jíst můžeš vlasně všechno kromě sladkého a sladkého pití a pak je třeba hlídat potraviny, kde jsou složený cukry a to jsou právě ty přílohy, pečivo, pozor na ovoce, když tak třeba jen půlku jabka pomeranče ke svačině. Zelenina je v poho, ale zase pozor na mrkev, hrášek, kukuřici...všechno najdeš na těch stránkách v tabulkách. Já když chci mlsat tak si k svačině odvážím oříšky nebo kokosový chipsy z DMka mají docela málo sacharidů...A k večeři někdy nesladká krupicová kaše 400ml mléka 40g krupice ozdobit skořicí, holandským kakaem a máslem mňam!

pepi_petra
3. mar 2011

@simonka99 no ja som si dnes rano dala 2 grahamove rozky a kavu(osladila som si ju) a bum 9,4 takze kavu uz nesmiem s cukrom.Ale to ma mohlo napadnut. 😠
@katarinasifrova no mne asi dost kolisa, ked pred jedlom mam 5,3 a po 9,4.

andula30
3. mar 2011

ja mam taky problem ze este stale vraciam niektore dni aj 5-6 vracia sa mi kyselina a zlc naspat do zaludka a preto mam z toho jedla este vacsi chaos hlavne z tych odstupov jedle kedze vyvratim tak som aj hladna a dokokolecka dokola

pepi_petra
3. mar 2011

@andula30 a povedala si to svojej dr,ze vracias? Ja som vracala do 28tt,nakoniec som skoncila tyzdne na infuzkach a pomohli mi.Povedz to a vypytaj sa na par dni na infuzie.Ulavi sa ti.Ja som vracala tiez tak 5x denne ale potom sa to zacalo stupnovat a behom 5 hodin som vracala 25x,dostala teploty,slaba na odpadnutie.Teraz mam papier z nemocky,ze ked ma to chytne hned na oddelenie a infuzky.Naozaj pomozu!Necakaj,ten tyzden sa to tam da vydrzat 😉 Nevraciam i ked mi je zle.Davam si Torecan cipky 1x denne.Jeden den mi je lepsie druhy horsie,ale nevraciam.Na palenie zahy si davam Malox,espumisan a mandle.

pepi_petra
3. mar 2011

@marikka11 ja mam doma kupeny X lander brick 2009 kuky do albumu a zda sa mi perfektny.Je lahky,ovladatelny.Nieje na nom az tam mala vanicka ako 2010,2011.Mam znamu co ma X lander a je snim nad mieru spokojna.Ale vsetko sa ukaze az ked ho zacnem pouzivat s babatkom. 😉

andula30
3. mar 2011

@pepi_petra dr. o tom vie ale u mna je ten problem stym vracanimkyseliny gastro povodu plus nejako tak zle obratena maternica ze ako rastie tak mi stale viac tlaci na traviace organy takze musim len vydrzat do porodu od torecanu mi bolo este horsie a na kyselinu zabera len ju "cez usta vyliat von"ja kocik moc neriesim mam stary ale chystam sa hlavne satkovat aneskor manducovat.Moje prve dieta moc kocik nemuselo takze po tej skusenosti som rozhodnuta takto.

pepi_petra
3. mar 2011

@andula30 a kolko si pribrala,ked vracias.Aj mne v nemocnici povedala dr ,ze mam velky tlak na zaludok a preto vraciam.Ale mna ked to chytne tak naozaj do extremu.

andula30
3. mar 2011

@pepi_petra praveze na pomer jedla a vracania priberam na moj vkus az dost 11kg zatial neviem ci je to tou cukrovkou alebo jednoducho telo preplo na nudzovy rezim ako pri dietach a uklada na horsie casy aj to malo co mu zostane.

pepi_petra
3. mar 2011

@andula30 ja som zatial pribrala 9kg zatial!,ale ked ma chytlo vracanie tak za tyzden islo 3,5 kg dole,inak by som mala ovela viacej. Ty si merias cukor kazdy den?Mne dali v nemocnici len par tych papierikov ,ze mam si dat predpisat u nas dia.ambulancii,ale pozerala som na jej ordinacne hodiny a je u nas len kazde dva tyzdne.teraz bude ordinovat az 11.3 a do vtedy neviem ako si zmeriam,ked mam len 3 ks.Da sa to aj kupit bez predpisu? 😕

simonka99
3. mar 2011

@pepi_petra a v nemocnici ti nepovedali,ako casto a kedy si mas meriat cukor? Mna dost postrasili,ze ked sa mi 3x v priebehu tyzdna zdvihne cukor tak inzulin.... ☹ ale vcera vecer som si dala zeleninovy salat so syrom a po hodine cukor 4.4
Mne dali v nemocnici tiez len par ihiel a papierikov ale este v ten den som si dal predpisat v normalnej ambulancii dalsie-akurat mi dali 200ks ihiel a 50ks papierikov 😀 takze si musim este doobjednat 150ks papierikov a to by mi malo vystacit do porodu.

andula30
3. mar 2011

preveze ja som mala napr. min. tyzden taky brutalny grcaci a nic som skoro nejedla ale ja vracam praveze vela tej kyseliny a ze plus 2kg. Akoze proti logike ale kedze nechudnem tak je vsetko v poriadku aj ked popravde mne sa do nemocky moc nechce mam uz jedno deculo doma.Budem si merat kazdy den jeden den na obed iny vecer....a zapisovat. Dr. mi dala 50 pruzkov.To vasu dr. nik nezastupuje ked tam neni spytaj sa tedy obvodneho ci sa to neda predpisat neviem ako to je ja som v tomto novacik ale vcera hovorila sestricka ze na tych 50 mame narok a ze keby sme chceli testovat viac mozme ale to si uz zaplatime to svojho ako som si vsimla tych 50 pruzkov stalo okolo 15 eur.

pepi_petra
3. mar 2011

@simonka99
@andula30 mne zakruskovala do tej knizocky co si mam testovat,rano nalacno,po ranajkach ,poobede po veceri.Na dnes este mam,ale na zajtra nie.Mam znamu v lekarni,tak som jej volala a ze tych 50ks stoji do 20euro,ale ze mi ich da a mam si potom vypytat recept od dr a doniest dodatocne.Tak si zajtra zajdem do lekarne.
andula ktomu vracaniu ,mozno si zavodnena a preto sa ti zda ze nechudnes.Ja som velmi chudla ked som vracala a teraz sa 4 tyzden drzim i ked uz ma par krat naplo,rozdychala som to.Ale zle mi byva casto.To si musim ist lahnut,lebo mam zimnicu.

simonka99
3. mar 2011

@pepi_petra ja si testujem tak isto(samozrejme az hodinu po jedlach) o hodinu idem k tej dia-sestre,tak som zvedava,co mi povie

pepi_petra
3. mar 2011

@simonka99 ano aj ja hodinu az hodinu a pol po jedle tak mi kazali v nemocnici.Potom napis co vies nove 😀

andula30
3. mar 2011

@pepi_petra nieco na tej vode bude lebo aj pri prvom som nechala rovno 10kg v nemocke.

aaddeell
3. mar 2011

ahojte baby vysla mi cukrovka som z BA a fakt netusim na aleho diabetologa sa mam obratit ☹ na lacno som mala 6,8 a po tej vode netusim
je to zle?

simonka99
3. mar 2011

@pepi_petra takze nastastie sa to zatial bude riesit iba dietou-dostala som zoznam potravin,dokonca taky dvojtyzdnovy jedalnicek,ako mam kombinovat potraviny.A ta moja dia poradkyna povedala,ze v tehotenstve velku ulohu zohravaju aj hormony-ze sa moze stat,ze po tom istom jedle budem mat raz cukor ok a inokedy zvyseny.Len tomu treba vychytat chyby.Tak dietujem dalej... 🙂

pepi_petra
4. mar 2011

@simonka99 no ja som dnes po obede namerala 4,4 som neverila vlastnym ociam.Ja som si nakupila nejake dia keksiky a celkom sa daju.Uvidim ako sa mi ukaze cukor po veceri 😒

@andula30 ja tomu kludne verim ze si viac zavodnena,ako pribrata.Lebo ja som vracala 4 dni a to kila isli rapidne dole(3,5kg).Inak mna trapia krce do noh,vzdy nad ranom,to je des.Do obidvoch lytok naraz....A magnezko uzivam ☹

simonka99
4. mar 2011

@pepi_petra mne tie dia veci neodporucili,lebo vraj obsahuju vselijake umeliny a tie nie su dobre pre babo...ale asi 100 ludi 100 nazorov.Vraj mozem pojedat take keksiky k caju,kde je maly obsah cukru...tak som si dnes bola kupit jedno balenie a po veceri som si dala 2-3kolieska 🙂 inak mne nejak sladke nechyba-uvidim dokedy 🙂

pepi_petra
5. mar 2011

@simonka99 mne sladke velmi chyba.....zjedla by som aj cokoladoveho slona 😀 No nejako to uz vydrzime tych par tyzdnov nie? 😉

simonka99
5. mar 2011

@pepi_petra mne sa dnes dorana snivalo o tych dia keksikoch ;-D a po ranajkach mi vyskocil cukor na 8.1 a pritom som nezjedla nic,co by ho ''nastartovalo'' ☹ tak to budu asi tie hormony tehotenske 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre