Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

anelisa
8. jún 2011

@gianni asi to Tvoje telo fakt nevie spracovat, lebo vecera sa mi zda v pohode, mozno si mala zoskriabat obal zo syra a nejest tu kasu, ale to by bolo uz dost odveci 🙄 7,1 je tiez dost, nie? kolko je vlastne hranica? mozno Ti nerobia dobre mliecne vyrobky na ranajky, tie vacsinou odporucaju jest az neskor, ja si davam skor poobede taketo veci.

gianni
8. jún 2011

@anelisa hej je to dosť,ale už neviem čo jesť ked aj z jedného rozka ,alebo chleba mi to tak vyskočí,asi len zvyšovaž inz.dávky

lemurko
8. jún 2011

@gianni no ja mam inzulin davky po novom uz 12-6-10. A zrovna dnes ma sprdol doki za tie ranajky, ze ci mi uz sibe ranajkovat pol rozka, ze vsak to musim byt hladna. takze mam nakazane cely, poctivo merat po kazdych ranajkach a zvysovat inzulin budeme dovtedy, kym na ten jeden rozok stacit nebude. Inak je to v podstate uplne jedno, ked uz si picham, tak mi je jedno, ci si picham 6 alebo 12 jednotiek.

gianni
8. jún 2011

@lemurko no tak ty máš viac tých jednotiek,ale je pravda ked si už picháme tak treba to prispôsobiť tak, aby bolo dobre a nehladovať ja pozerám každé 2 hod. že kedy dačo môžem zjesť,len neviem po akú hranicu sa môže s tým inzulínom až ísť

asma
8. jún 2011

@gianni ja som si davky nezvysovala a ani som teda nehladovala ma sice strasili ked si nedam pozor aka bude mala obrovska ale ja som si povedala radsej nech ma cez 4 kg ako by mala mat nejake problemy ved mi dali taky jedalnicek kde som nemohla jest skoro nic a najhorsie je chleba, cestoviny a ovocie!!!! tam velky pozor..

gianni
8. jún 2011

@asma no keby som nemala hladovať ja tak tie hodnoty by boli strašne vysoké a to je asi horšie ako tie zvýšené dávky,väčšie dieťa by ma ani tak neštvalo ako iné problémy ako cukrovka dieťaťa a kdejaké vrodené vady.....spôsobené neliečenou teh.cukrovkou,ovocie mi nezakázali,mne vlastne doktorka nezakázali nič jesť,len s mierou

asma
8. jún 2011

@gianni mne dala presný zoznam kde bolo najviac zle ovocie.... teda môzes grapy brrrrrrrrrr ovocie ma skrytý cukor je horsie ako lyzicka cukru len tak alebo pol čokolady..
hlavne nesmies vela na ranajky staci aj pol rohliku ix ja som skoro umrela brrr...
ale klop klop mala je ako buk zdrava

lemurko
8. jún 2011

@asma ja si tiez myslim, ze radsej si teraz ja dam vacsi pozor, ale nebudem riskovat, ze dieta bude mat problem. Nie kazda tehu curkovka ma rovnaky priebeh. Co u jednej zdviha cukor vysoko, druha moze kludne. Niekto moze vynimkovat, jest viac ovocia, dokonca si sem tam dat aj nejaku sladkost a vsetko je v poriadku. A niekto naopak zje o 10 g rozka na ranajky viac a uz to lieta.

anelisa
10. jún 2011

dnes som spravila na obed moje oblubene langose, ale zjedla som len jeden pre istotu a namiesto kecupu som si dala radsej kyslu smotanu a na to syr a celkom som si pochutila aj na tejto kombinacii, aj ked donedavna by som o kyslu smotanu na langosi ani nezakopla 🙂

gianni
10. jún 2011

mňam taký langoš ja si na neho asi len počkám,na večeru som si dala 2 párky ,chlieb a zeleninu a mala som 8,minule som mala presne to isté a hodnota kolo 5,asi vela záleží od dannej situácie čo človek robí a tak...

silviadaisy30
13. jún 2011

Ahojte babule tak my sme uz doma tyzden v nemocnici stacil 🙂 6.6. o 8:50 sa nam narodila Nikolka 3670gram a 52 cm,,, 🙂 inak ten cukor my celkom nezmyzol,akoze inzulin uz pichat nemusim ale kontrolovat cukor to hej 😠 uz nie 4 krat za den ale tak 2 krat ale vraj nemusim stale,,a samozrejme ze o 3 mesiace na tu hnusnu kontrolu a tu hnusnu sladotu pit,,dufam ze to dovtedy pominie 🙂

dai
13. jún 2011

silviadaisy30,
gratulujem🙂 drz sa...

no, u mna prebehla dnes dalsia kontrola - cez vikend malinka oslavovala 4 rocky, tak sme mali koooopu mnamkoveho jedla, torty, veliku oslavu... no, pojedla som vselico a zial torte neodolala - fantasticka - orechovy korpus s malinovogastanovou plnkou - osviezujuca, fakt dobra...
nemam paru co cukor robil
dala som si ale okolo 1-dnej v noci kusok z tej torty, som chcela vediet co rano nalacno cukor spravi - a on zase nic ☹ 4.3 nalacno - ranajky u mna klasika - parizsky salat 15dg a 2 grahamove rozky, k tomu 4 kusky cokoladky... vysledok po hodine - 5.3 ... tak ja uz fakt neviem co to mam za cukrovku 😠 mi prislo ze ak mam tu cukrovku tak sa to predsa musi prejavit... 😢 uz neviem co si mam o tom mysliet a naozaj sa mi tazko kontroluje ked vidim taketo vysledky 😔

v kazdom pripade sa mi dari nadalej nepriberat a brusko rastie teda poriadne... takze verim ze vaha hore nepojde a po porode budem mat lazo-plazo aspon ohladom chudnutia...

silvia preco ti neklesol ten cukor? dali ti nejake vysvetlenie? si si casto pichala ten inzulin pocas tehotenstva?

mayaotzin
13. jún 2011

Ahoj holky,
tak jsem se dneska dozvedela vysledky a v patek mam prijit do diabetologicke poradny, tak jsem teda zvedava co mi tam reknou ... jinak jsem to mela
GLU-1= 4,0900 mmol/l
GLU-2= 7,9900 mmol/l
GLU-3= 6,0500 mmol/l

gianni
13. jún 2011

@silviadaisy30 gratulujem ku Nikolke,malá je o.k.? hádam ti to prejde aby si sa nemusela obmedzovať v jedle,ináč ihlu si si menila pri každej výmene inzulínu?raz som si vymenila ,ale teraz ihlu nemám tak neviem či si mám ísť pre novú,alebo použiť terajšiu

anelisa
13. jún 2011

@silviadaisy30 gratulujem 🙂 zelam vela zdravia
@dai haha, Tvoje dilemy a orgie s jedlom sa mi pacia 😀 ale Tvoj cukor je fakt nejaky divny, podla mna si mala len smolu na teste (mozno trochu stresu alebo blba zhoda okolnosti) a tehotensku cukrovku nemas.
Ja som bola dnes na kontrole, krv mi brala sestricka az 2 hod. a 15 min. po jedle a mala som 5,9 (2 chlebiky vo vajicku, rajcina, paprika). Minule som mala 4,4, takze ide mi to hore, dufam, ze nabuduce budem este v limite. Ale dnes som si dopriala za odmenu na veceru chlieb s cerstvym domacim jahodovym lekvarom a od zajtra zase dieta pre istotu.

dai
14. jún 2011

anelisa, ale 5.9 je ok... myslim, stale je to pod hranicou zvyseneho cukru, tak by som netvrdila ze ti to ide hore... mas tiez pekne vysledky.
ja by som rada tu dietu dodrziavala lepsie, to je moj problem... len to je ako zacat chudnut ked to nepotrebujes - proste ti chyba motivacia... ja mam teraz taky pocit - ze pojem somariny a aj tak je to ok, tak preco mam tu dietu drzat ( [pritom ako som pisala, obmedzujem sa velmi v sladkostiach, torta je uz nastastie dojedena, tak neprovokuje - akurat mi zostali krasne jahody, tak rozmyslam ze bublaninu spravim malej a tej sa zas bude tazko odolavat 😒 )
ja som v podstate aj rada ze mam diagnostikovanu tu cukrovku, lebo zbytocne nepriberam... ale na druhej strane sa bojim o krpca, aby som mu nejak neublizila ked si dam kusok niecoho sladkeho aj ked tie kontroly dopadaju dobre 🙄

anelisa
14. jún 2011

@dai tusim do 7 je limit, ale aj tak som mala viac ako minule a krv mi uz brali podla mna dost neskoro po jedle, niekto tu pisal, ze po 2 hodinach zacina rychlejsie klesat cukor. Ved uvidime nabuduce. Doobeda som zbastila zase krupicu s jahodami, to bol raj 🙂 Ak mas stale dobre vysledky a raz za cas si das nieco male sladke, tak babatku to podla mna neublizuje. Ale to s tou motivaciou Ti verim, ja som si zo zaciatku radsej ani jahody nedala, lebo som sa bala, ale teraz si dam a aj zrely banan som vcera s radostou do seba natlacila 😀 Kolko si doteraz pribrala? A kolko ma mimi podla sona?

lemurko
14. jún 2011

Ahojte, no ja mam limit do 90 minut po jedle 6,5. A teda jedine kedy to je naozaj pod tuto hranicu je obed, skor sa mi to drzi okolo 7, a dost casto vyskakuje po 10 (som aj na inzuline). Co chcem ale povedat, tak maly je v poriadku. Rastie primerane, teda je o nieco popredu, ale uz je to len o par dni. Cize zatial nema ziadne znamky cukrovkoveho dietata, aj napriek teda tomu takmer neustale vysokemu cukru a neustalym zvysovaniam inzulinovych davok. Takze ak sa to sleduje a baby davate si pozor, aj detickam sa dobre dari.

bosoriak
14. jún 2011

@dai Som na tom presne tak isto s dodrziavanim diety - cukor mam furt uplne v norme, a to som uz teda vyskusala takmer vsetko. Raz som si z drzosti dala na obed slivkove knedle s makom a cukrom a glykemia po hodine ze 6,5 co je hlboko v norme. Takze teraz v podstate tiez neviem, ci vobec daku cukrovku mam alebo som mala len proste jedenkrat zvyseny cukor a to na potvoru v den glukozoveho testu.
Tak sa snazim nejest sladkosti a jest tych 6 krat denne, ale je to presne ako pises - motivacia je nulova (az na to pomalsie priberanie). Cukor aj ten dlhodoby glykovany hemoglobin mam uplne v norme, babo rastie presne podla tabuliek. Ale uz "hresim" coraz viac, lebo naozaj nevidim dovod celej diety, ked je vsetko ako ma byt.
Tak nam drzim palce, nech uz mame po tom 🙂

gianni
14. jún 2011

ahojte,ja som si včera na večeru dala zem.placky s kyslou kapustou a čakala som že čo to spraví a výsledky super do 5,no dnes na ranajky jedna kaiserka +smotanová nátierka + zelenina a cez 12,ale dve hodiny som len v robote sedela,žiadny pohyb ,včera som mala na ranajky to isté akurát s chlebom a bolo niečo cez 9,doma sa viem naranajkovať najlepšie:na cibulke opečená slanina a na to vajce,hodnoty v poriadku ale sa aj hýbem pravdaže

dai
14. jún 2011

gianni,
toto iste mi hovorila jedna mamina ktora mala glukomer , takze si pravidelne merala - ze jej to skakalo ako chcelo - niekedy si dala normalne sladke jedlo a hodinu po jedle nic a inokedy po dietnej veci jej to skocilo nad 10... 😒
anelisa,
limit je nieco nad 7. Ja som od zaciatku tej diety nepribrala nic - celkovo od otehotenenia 6-7kg doteraz, viacmenej sa to priberanie u mna zacalo rozbiehat okolo toho 26-teho tyzdna, cize v case testu - a to som dopadla ako dopadla, takze odvtedy pravidelne jem a obmedzujem sladke... a mam pocit ze sa do mna zmesti stale menej a menej, takze jem naozaj male porcie aj ked velakrat za den... pohybu mam dost ( pri kontrolach sice len sedim na zadku ) ale doma beham okolo malej, chodim stale do prace, dozariaduvavame byt, takze stale tu niekto je, musim behat okolo vybavovaciek... takze pohyb neriesim...

bosoriak,
no to - u mna detto - motivacia ziadna, na kontrole som uz jedla aj jablkovu a aj jahodovu bublaninu - cukor nic... teraz nic na tu tortu, tak uz neviem... ja mam skor pocit ze mi niekedy padne este pod tu normalnu mieru - mam tu take to vodove sladke pecivo male - ked mam ten pocit tak si jeden ten rohlicek dam a potom sa citim lepsie... ja idem na utz az buduci tyzden tak verim ze malinky rastie ako ma (naposledy som bola v 28-mom tyzdni a to bol v poriadku, mal 1.3kg cize uplne podla tabuliek )

inak gianni, tie placky s kapustou su super volba a jedlo...ja si robim casto placky ale dam len 1 zemiak a inak cukety - pride mi ze to ma menej cukru - mne stacia 2 male ciste a som najedena 🙂

gianni
14. jún 2011

@dai joj to ti závidím ked ti tak málo stačí k nasýteniu,ja som bola vždy velký jedák,ale mám našťastie dobré spalovanie,ja som robila z troch zemiakov tie placky a s priatelom sme si podelili ,ja som mala asi 4,ale keby som mohla tak zjem určite viac,dnes som robila chlapom bábovku tak som trošku ochutnala-máličko

silviadaisy30
14. jún 2011

@gianni dakujem pekne, 🙂 mala je v poriadku chvalabohu,no vies som sa riadne obavala ale vsetko je ok...ihlu som si menila po kazdom vpichu,vraj sa to musi,ked meram cukor tak nemenim furt ale na tom inzulin pere hej 😝

gianni
15. jún 2011

@silviadaisy30 hej včera som volala a odbehla som si z roboty pre nové ihly,ale na pere nemením vždy po každom vpichu len po výmene inzulínu,ináč dnes som v práci a ráno mi už nevyšla celá dávka,za obedom nemám nič no a inzulín doma v ladničke som myslela že mi to ešte vydá,budem musieť dávať pozor s jedlom,iste mi to poriadne vyskočí,ale ked som blbá
jedna baba mi napísala že aj jej mama ked s nou bola tehotná tak mala teh.cukrovku a zostalo jej to,ale si nepichá len berie tabletky,diétu že nedrží,bože ja sa toho najviac obávam že budem musieť diétovať už stále ,to bude môj koniec,ved tak sa teším kedy sa poriadne najem a sladké ani nehovorím

lemurko
15. jún 2011

@gianni ja sa tiez bojim, ze to po porode nezmizne. Ale musime mysliet pozitivne. A tiez sa zase bojim, ze ked mi uz dovolia jest vsetko, takze ako som teraz dietovala, tak sa na mna nalepia kila. Ja mam celkovo problem drzat si vahu (nie teraz) a ked na chvilku povolim, tak rychlo priberam a musim mat pohyb - vyslovene nejaky sport alebo cvicenie vo fitku. A to pri malom asi stihat nebudem. Do toho to zrazu povolene jedenie - no uz teraz sa bojim na akej vahe skoncim.

dai
15. jún 2011

lemurko,
neboj, pri babatku budes mat pohybu dost... ja som nikdy nemala tak dobre vytrenovane ruky ako ked sa mala narodila 🙂 si predstav ze mas 20 hodin z 24 na rukach dieta 😀 a kila sa nelepili absolutne, bola som rada ked som nasla 5 minut na jedlo...ja som pribrala az ked som sa vratila z materskej do prace ( zase zacali cokoladky, obediky etc.... )
tak ja som baby vcera spravila tu bublaninu jahodovo ribezlovu mnamkovu - tak som si tiez samozrejme z nej dala ☹
gianni neboj, ak by to aj zostalo tak tie hodnoty pri normalnej cukrovke su trosku ine a uprimne - nepoznam cukrovkara ktory by naozaj tu dietu dodrziaval na 100% - aspon 1 zakusok, kolacik po obede si moja babka aj moj otec vzdy dopraju... skor co vidim je ze dodrzuju casy na jedlo, co myslim ze nie je zle...jest pravidelne a v malych porciach je na liniu super a aj pre organizmus je to fajn 😉

gianni
15. jún 2011

hej viem že takí cukrovkári na tabletkách nedodržujú diéty a dajú si aj koláčiky a pred kontrolou trošku pribrzdia 😉 , ale dúfam že my to tak skoro nebudeme

ilonne
16. jún 2011

Ahojte, tak jsem nakoukla po delší době. Musím zaklepat, že se mi zatím daří držet glykémii pod kontrolou. Nejvyšší mívám vždycky hodinu po snídani, to mám tak 7,2. Je to trochu lepší, když si dám obyčejný chleba. Jinak taky mám trochu strach, že se s porodem neztratí 😖 .

ilonne
16. jún 2011

Tak po dnešku vím, že těstoviny nemůžu.Odvážila jsem si je, dala jsem ji jich schválně míň a po hofině 7,8 😠 . Zato k večeři obyčejný chleba ve vajíčku a bylo ho dost a naměřila jsem 5,6. Ty těstoviny mě docela štvou, já je miluju.

princeznal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre