Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

laura09
15. júl 2011

@lucy56 no u nás je dávají, při lehké poruše, kamarádka je měla;) stejně jí porod vyvolali o 14 dní dříve a malá vážila 2700 g.

gianni
16. júl 2011

no dnes po ranajkách 9,2 😠 ,som pri mame a spravila mi lečo s vajcom a jedna kaiserka,som to nestihla vychodiť,hodinu som sedela pri nej a potom som išla s malým vonku
aj mne tak povedala diabetologička ako píše laura že nemám hladovať,sacharidy s mierou a radšej zvyšovať dávky inzulínu

erzulik
16. júl 2011

@gilmorka ahoj mne moj gynekolog povedal ze nemusi to byt prvy ranny moc ak tam je cukor tak sa ukaze aj po druhom.

laura09
17. júl 2011

@gianni mně řekli, že když budu mít hlad, mám se dojídat zeleninou.
@erzulik a kdyýž sem se ptala na cukr v moči, tak mi mudr. na dia řekla, že na to nemám koukat, jen na ketony. Já když viděla jak se mi zbarvil papírek s okýnkama u cukru tak sem z toho byla vedle. Tak nevím.

lucy56
17. júl 2011

@laura09 tak nasi doktori su asi nejako pozadu s vyskumami, keby boli tabletky tu na sr bola by som radsej,mozno by sa to dalo upravit taka lahsia porucha aj bez inzulinu,ale zdravotnictvo je tu dost zastarale,ja osobne som za alternativnu liecbu a k tabletkam a injekciam nech sa pristupuje az ked je to zivotu nebezpecne,ci mojho babetka alebo mojmu,ale pochopenie u klasickych lekarov nenachadzam

lucy56
17. júl 2011

@gianni som si vsimla ze my sme v tom istom tyzdni tak to sa budeme trapit rovnaky cas spolu dokonca s tou cukrovkou, ja uz pecivo nejem ziadne radsej,lebo som mala presne take hodnoty ako pises,okolo 8 az 9, ja frcim dost na tvarohu, cottage chesse, klasickych tvrdych syroch a kupodivo na mase co som predtym bola skoro vegetarian a vdaka za cuketu na zahrade, z tej sa da dost jedal vymysliet a nezvysuju cukor vobec

laura09
17. júl 2011

@lucy56 no mě dia doktorka říkala, že tabletky dávají při těch lehčích poruchách, ale že je přece jen lepší inzulín, ten znají lékaři 100 let a tablety mají historii jen 5 let, a není tam na ně zpracováno dost studií o vlivu na miminko. A proto radší dávají rovnou inzulín, jsou to lidské inzulíny, tedy by měli být tělu nejbližší.

gianni
17. júl 2011

@lucy56 hej ved preto sa sa ťa minule pýtala že kolko si pribrala,lebo sme na tom skoro rovnako(s termínom), bože minule som čítala tiež že niekto úplne vylúčil z jedálnička chlieb a pečivo,ale ja to zatial nedokážem,i ked na ranajky už len sem tam ,ale na večeru musí byť,väčšinou kaiserka,alebo domáci chlieb,tvaroh ješ len tak samotný so zeleninou?lebo čistý mi velmi nechutí,aj to som si ho musela natrieť na chleba,ja proste neviem zjesť také jedlá ako párky,pomazánky .....bez chleba,dnes som mala napr.rybaciu ,cuketu si na aké spôsoby robíš?práve dnes som zo záhrady ušmajzla svokrovcom a zajtra ju chcem bud naplniť ,alebo urobiť cuketový koláč(som našla na nete) a ešte tú fr.omáčku ratatuil(neviem ako presne sa to píše),potom klasika fašírky,
dnes som mala za obedom len nejak kolo 4(to som v kuse fungovala na nohách)tak som si dala jeden koláčik ku káve a po hodine merania len tak že kolko bude tak bolo okolo 6,no v pohode

gabuci
17. júl 2011

@lemurko ja mám 2 deti,pri prvom som nemala gestačný diab,záťažový test v poriadku.Malá sa mi narodila s váhou 3950 g spontánne v 40-om týždni.O necelé tri roky záťažový test,trošku odchýlka od normy,gestačný diab.bola som na diete,výsledky som mala v poriadku,akurát som jedla viackrát menej a nejedávala som sladkosti,mala sa mi narodila v 40-om týždni a mala 3400 g.Po pôrode som mala všetky výsledky pekne v norme./Mama mala diabetes,dostala po pár rokoch ako som sa ja narodila/Si pichala inzulín veľa rokov/10 rokov som nemala problémy ani ja,dcéra teraz bude mať11,ja mám diabetes zistený od vlanajšieho roku.Naštastie alebo skoro to zistili,alebo zatiaľ sa držím ceľkom dobre,bez inzulínu,beriem veľmi slabu tabletku denne 1,len ráno.Vylúčila som sladkosti,jedávam pravidelnejšie,jem čierny chlieb,občas je mi veľmi nanič,že si nemôžem všetko dovoliť ako predtým,čo som tak veľmi ľúbila,no čo teraz,treba žiť dalej.Zistili mi to len náhodou,bola som u obvodného a síce som bola na oslave predtým a pojedli sme všeličo,sendviče,tortu,atd,ale mala som na lačno 7,1 ked som to uvidela na papieri skoro som odpadla.No nič sa nedalo robiť,len si to prijať.Ináč nikdy som štíhlučká nebola,ked som postupne pribrala,to som si myslela,že sa mi kilá len tak lepia od jedla a od toho že pomalinky ale isto kráčam do menopauzy.Nikdy nič mi nesvrbelo,smädná som nebývala,kandidozu som nemávala,ani teraz nemávam..nechem vás postrašiť žienky,ale dávajte si pozor na diétu,aj potom ked sa vám narodí dieťa a máte v rodinnej anamnéze,lebo je to zákerné niečo,nemusí sa u každej prejaviť dlhé roky po pôrode.Podotýkam,že mama mala doma glukomer,veľakrát po pôrode som to skontrolovala,tak nikdy sa nedozviem,vlastne odkedy to mám.Okrem mojej mame nikto v rodine nemala,žiadne jej sestry,brat..už len to si prajem aby u mojich detí sa to neprejavilo.Tak to sú moje skúsenosti.

lucy56
18. júl 2011

@gianni mne presne to pecivo robilo najvacsi problem, tiez neviem jest len tak samotnu sunku, syr alebo cottage so zeleninou, tvaroh si robim mierne na sladko, a to tak ze si ho davam na olovrant s kuskami marhule alebo broskyne, presne navazenych 150g,cottage na slano, ochuteny bylinkami, olivami, vajickom... z cukiet si robim na olivovom oleji cuketu a sampioni oprazim a pridam syr kt sa roztapa, zapekam s mletym masom a syrom, minule som placky robila ale len 2 som zjedla, aj vyprazam ako klasicky rezen a ani to mi nezvysuje a tiez ako pises ze cez vikend u nasich si zobnem aj normalny kolac a hodnoty mam v pohode aj po tiramisu

lucy56
18. júl 2011

@gabuci ja osobne po porode chcem pokracovat v striedmejsom jedeni,lebo ako pises ja som chuda nebola nikdy a s touto dietou mi idu kila same dole, tak dufam ze ked po porode budem kojit,plus drzat sa tohto co sa naucim tak kila zmiznu,lebo uz pred tehu som mala nadvahu a chcem sa zase zmestit do cisla 38 a nie 42, a mam geneticku predispoziciu z troch stran,takze si musim davat pozor asi uz cely zivot, cukrovka je v tom zakerna ze neboli,neprejavuje sa a tazko zistit odkedy ju clovek ma

lemurko
18. júl 2011

@lucy56 ale ty nesmies uplne vylucit sacharidy. Je to zaklad energie. Sice sa ti moze pacit, ze teraz chudnes, lebo telo nedostavam zaklad, tak spaluje tuky, ale dlhodobo sa to bez sacharidov neda vydrzat. Jedavas aspon take, ze prilohy (zemiaky, ryza, muka)? Fakt nehazarduj, cielom je sacharidy obmedzit, ak to nejde, tak inzulin pomaha, ale bez nich nemozes existovat a este k tomu vynosit dieta.

lucy56
18. júl 2011

@lemurko jedavam knakebrot , a tiez zemiaky, sem tam ryzu a muku som davala minule do placiek a jedla som ich sice len par ale jedla, viem ze uplne sa to vylucit nema, a to ze chudnem sa mi ozaj paci to mas pravdu,lebo aspon som pohyblivejsia a necitim sa ako slon

lemurko
18. júl 2011

@lucy56 no rob ako myslis, ale ja som cca 3 roky dozadu chudla. Teda za rok som dala dole asi 15 kg, vtedy som sa celkovo stravovaniu hodne venovala a bolo to velmi podobne ako cukrovkarska dieta, mozno s tym rozdielom, ze vtedy sa uz k veceru sacharidy mohli kludne vylucit uplne a telo fungovalo na spalovani vlastnych tukovych zasob a bielkovin a tukov prijatych normalne v strave. Ale aj pocas tohto kvazi redukcneho stravovania bolo minimum prijatych sacharidov okolo 150 g denne. Ja som pri diete teraz bez inzulinu nemohla ani tolko, ale videla som na sebe, ze sa to tak proste neda, ze proste musim jest viac. Tak si to skus zratat, kolko ich zjes a naozaj by som davala velky pozor na to, aby si ich jedla denne viac. Ak ti bude stupat cukor a nebude to prehreskami typu rychle curky, dzusy, vela ovocia, tak potom fakt asi radsej ten inzulin.

gabuci
18. júl 2011

@lucy56 ináč ja som tiež schudla,počas druhé tehu som pribrala len 6 kíl,mala som 79 ked som zostala tehotná ked som rodiť išla mala som 85.Pri prvom som mala omnoho viac,vtedy som mala ležať.Pred dvoma rokmi som mala aj niečo cez 90./92-93?Teraz mám medzi 79aj 81,kedy ako.No menej kíl mať sam mi nedarí.Mesiac som brala hormóny v živote prvýkrát na menop.mala som to brať v kuse 3 mesiace aby sa mi uľavilo od návaly tepla a podobné/ja stará baba mám už ale problémy čo?/no po mesiaci sme to vysadili,lebo počas troch týždnov som pribrala 4 kilá naspäť a ani mne ani mojej gynoške sa to moc nepáčilo.To je dobre ked takto na to ideš,že aj po tehu držať diétu..No ja som potom ešte istý čas držala,neboli problémy,vidíš a predsa sa to ukázalo.Myslím si len vtedy sa to prejavilo ked už kvôli hormonom všetko sa poplietlo.Ináč okrem tabletiek čo mám brať beriem od Walmarku vitamín Dialevel,ale tiež len jednu ráno,či pomôže stopro neviem,ale čo pozerajú zo žily krv HbA1C,ten som mala ked mi zistili cukor 4,8 a teraz som mala 4,4.Na n výsledok hovorila doktorka,že je veľmi dobrý,len tak dalej.Ked som bola tehu tak mi počas tehu brali dvakrát,mala som 5,3 a pri diete 5,0.Ked mi robili GTT testy počas tehu,ked ma poslali na diabetológiu tak som mala:ráno na lačno4,6 po hodine 8,9 po dvoch h.7,15 a potom po troch hodinách 4,1.Po pôrode ,rodila som večer,ráno na ranajky mi dali normálne rohlíky s maslom aj jahodový džem,čaj,potom utekali že mi to zabudli odmerať,ale bolo to normálne,dokonca počas pobytu v nemocnici som mávala na lačno len 3,5.Teraz sa mi už šibe od toho merania,lebo máme doma Accuchek Actív glukomer ten istý má aj lekár,svokrovci mali One Touch glukomer,spravila som aj tak,že som naraz odmerala aj jedným aj druhým hned po sebe a vyšli mi iné výsledky.Z toho istého prsta hne po sebe som kvakala na jeden na druhý a One Touch mi ukazuje vždy bud o 0,8 alebo o rovnú 1,0 menej ako ten môj.S mojim mám ráno tak 6,0-6,5 kedy ako s tým druhým medzi 5,0-5,5.Doktorka moja vždy mi hovorí,že je to dobre.Ináč ráno je najvyššie,najmä po jogurtu,masla,mlieka...človek postupne dôjde na to z čoho koľko môže zjesť.Každý lekár hovorí niečo iné..ja tu píšem len svoje skúsenosti a každej prajem aby mala čo najlepšie výsledky,a po tehu aby to zmizlo.

gabuci
18. júl 2011

Ináč to ešte pripomeniem ked som bola tehotná,aj moja diabetologička bola tehotná,pýtala sa ma čo zvyknem na ranajky,no pred problémom som si väčšinou dala jogurt ale ten čo má na spodku džem,ako napr.Fantazia jogurty.No ona mi to dovolila,vraj pri takých výsledkoch mi to neuškodí.Aj na to som sa pýtala,ako je to,že sem tam mi v moči ukazuje cukor a potom to zmizne,alebo niekedy ketony a ked znova idem na WC už nie.To som bola v ôsmom mesiaci a v krvi som vždy mala dobre.Že aby som z toho veľké halo nerobila,už obličky su pretažené,nevedia stále stopercentne pracovať,a ten ketón,organizmus mi ukazuje,že málo prijímam potravy.Ináč ona je dobrá doktorka všetko vysvetlí,síce vtedy bola ešte mladučká ale jej mama je veľká odborníčka a spolu mali ordináciu v tej dobe,takže jej mama diabetologička s tým súhlasila.Aj na poradni raz som mala cukor v moči,gynekologička hned mi brala krv poslala ma s tým do labáku,vraj ked bude zvýšený,tak ostanem v nemocnici.No nepotvrdilo sa to,v krvi som mala len 4,8 aj vtedy.

gianni
18. júl 2011

no to by sme sa mali asi všetky mierniť so stravou aj po pôrode,ale pre mna to bude ťažké nedať si po hlavnom jedle niečo sladké,ako som bola zvyknutá do teraz,hádam to prejde a sem tam bude treba ísť na kontrolu,na sladké sa už teším ako malé decko 🙂

petapete
18. júl 2011

Ahoj holky, můžu chodit na radu? Mám týden po zátěžáku, výsledky 4,6 nalačno, 8,4 po hodině a 7,9 po dvou...asi nic tragickýho, ale "je to tam" a tak jsem objednaná na diabetologii...ale až na 28., takže ještě skoro dva týdny...zatím jsem teda našla stránky www.tehotenskacukrovka.cz a snažím se řídit podle diety tam uvedené, ale štve mě ta prodleva před návštěvou diabetologie, že nevím, na čem vlastně jsem a jak moc se musím omezovat...Jak moc dodržujete dietu? Já teda od toho minulýho týdne, co vím výsledky, tak jím 6x denně, v každým jídle nějaký sacharidy - buď pečivo, brambory (rýži,...) nebo knackebroty, takový ty "polystyrenový" chleby,..., hlad nemám, dokonce moc ani chutě na sladký, ale sem tam bych si kousek něčeho teda dala....tak se docela těším, až nafasuju glukometr a budu moct měřit, abych mohla zkusit, jestli mi to dělá neplechu s hladinou cukru nebo je to ok...Největší problém mi dělá vymyslet si snídani, nemáte tipy na dobrý snídaně?🙂

lucy56
19. júl 2011

@petapete ahoj, no ranajky su vseobecne problematicke, nesmie sa nic mliecne, ja som dokonca aj kavu s cukrom zrusila,aj ta mi zvysovala, rady na stranke su super, pokial sa podla nich budes riadit mala by si mat dobre hodnoty, ja ranajkujem knakebrot s maslom a vela zeleniny, alebo este su dobre vajicka na vsetky sposoby, inak zelenina sa moze skoro neobmedzene a ja mam povolene ovocie 1ks medzi hl.jedlami,tak tym zahanam chut na sladke, ono najhorsie su prve dni, vymotat sa z toho a najst si system a potom si telo zvykne

lucy56
19. júl 2011

@gabuci je fajn ze pises svoje skusenosti,aspon sa mozme poucit ostatne a s tymi glukomermi na doma som aj ja citala ze su neni 100% tak neviem ako meria ten moj, ono je ale dolezite merat na jednom a aby hodnoty neskakali,a neboli odlisne

gabuci
19. júl 2011

Vieš ja stále meriam na tom mojom,skoro rovnaké výsledky denno denne,nemala som pásky do mojho,svokra medzitým zomrel a glukomer tam zostal,tak som priniesla,vidíš ako to dopadlo.Ked som odmerala,len som krútila hlavou,čo sa deje,ranajšie výsledky ako keby som tam nemala nijaký problém,tak som chytila svoj a hed o 1,0 viac.Spomínala som aj doktorke,ona,že vraj v ordinácii používajú ten istý ako môj,aj v nemocnici,takže,nech sa riadim podľa toho.Jedno by som mohla ešte vyskúšať ked pôjdem na kontrolu,aby som zobrala svoju a že by sme odmerali na mojom aj na ich/rovnaký typ,či sa zhoduje/No uvidím,ked nabudúce nezabudnem.Moja mama voľakedy mala tú značku One Touch,ale vtedy zas tú značku mali aj v ordinácii.Lenže to už bolo dávno.Ja som voľakedy veľmi verila,že to nedostanem,furt som si myslela,to je náhoda,však okrem nej to nemá nikto v rodine.Prežila som svoje detstvo tak,že sa to stalo,že mala hypo,ked už mala vyše 70 rokov,tak už mala niekedy aj 23,0.Nevedeli jej normálne nastaviť inzulín,ráno strašne veľa,cez den akurát,v noci zas mávala aj 2,1.Ked som sa vydala,bývala som u nás doma,ked som už mala veľké brucho,stalo sa,že som sa v noci zobudila a mala som také tušenie,že niečo nesedí,a mala zas hypo.Preto tvrdím,oplatí sa dávať na seba pozor,aby tie výsledky sedeli,aj po tehu.To je nepríjemné,že predsa deťom musím aj normálne piecť,normálnu stravu dať,aj včera som robila kompót broskynový,dokonca aj džem,potom aj bublaninu..Snažím sa z toho nejesť,niekedy aspon ten cukor im nahradím s ovocným cukrom,umelým sladidlom nie..niektorá tu píše ako zbožnuje sladkosti.Ja som tiež mala rada na jarmoku cukrovu vatu,trdelnik,,,no čo už..Žiť sa dá aj bez nich.Ináč vidím,veľmi sa snažíš s tou diétou,si veľmi rozumná žena.

ilonne
19. júl 2011

@petapete Ahoj, já ji teda dodržuju. Jinak ze zkušenosti, dobrou glykémii mám po bramborách a rýže, ale radši si ji dávám méně. Po těstovinách mi docela leze nahoru, i když jsou odvážené, takže is je dávám jen občas. Co se týká snídání, tak chleba obyčejný a ještě jsem našla jeden v Penny Marketu - tuším, že se jmenuje Colorado. Ale stejně časem zjistíš, že na tebe třeba funguje něco jiného. A jak píše @lucy56 snídaně jsou prostě problém. Po snídani mám vždycky glykémii vyšší než po ostatních jídlech. Snídaně bez mléčných výrobků - šunka, vajíčka, máslo, zelenina nebo polívky - vývary. Jinak šunku kupuju sušenou v Lidlu, případně od kosti u řezníka a nebo vakuovanou s obsahem 96% masa - taky v Lidlu, ale dají se koupit i jinde, jsou teda dražší. Jinak dobrou vakuovanou šunku poznáš podle toho, že je suchá a ne matlavá - ty jsou v nějakém nálevu a ten většinou obsahuje glukozu.

mimys
19. júl 2011

ahoj holky... dlouho jsem tu nebyla... s temi glukometry accu-Chek... taky ho mám doma a nekdy se mi zda, ze to neni nejpresnejsi merení. zkousela jsem si merit trikrat z jednoho prstu, z te same kapičky a vysledek se jeden den lišil o 0,7 , druhý den jsem to zkousela zase a nelisilo se to vubec... divny, no. Dr rikala, ze nejaky odchylky maji, ale ne nejak extremne, aby se to muselo řešit.

@lucy neblazni tolik s tou dietou, tehotenstvi neni doba vhodna na hubnutí. Jestli tvoje tělo musi spalovat sve tuky, aby vyzivilo mozek, vznikaji ty ketony.... a urcite nechces maličke krmit acetonem!
Ja jsem taky nechtela inzulin a kvuli tomu nejedla skoro nic, ale nikam to nevedlo a ted bych si nafackovala... inzulin stejne mam, hubnout jsem prestala, dokonce mam už i kilo navic, ale mam dobry pocit, ze jsem sve miminko prestala otravovat. Ten inzulin zase neni tak strasny a da se na nej zvyknout.

mimys
19. júl 2011

@ilonne s tou šunkou... zjistila jsem, ze i sunky, co se tváří přírodne a kvalitně s 90 % masa jsou nektere s glukozovym sirupem, nebo s cukrem. Kdyz jsou nakupovat do sparu, nebo alberta, kauflandu... tak maji na etiketach slozeni... vzdycky reknu prodavacce, aby mi predem vytiskla naprazdno etiketu, ze si ji musim precist. treba vystridam 5 sunek, nez narazim na nekterou, ktera ten cukr v sobe nema. A pak teprve koupim. Vetsinou ty zatavene sunky ve vanickach maji glukozu taky... chce to cist cist a byt ostrazity. Nekdy je cukr tam, kde by ho clovek fakt necekal.

petapete
19. júl 2011

Mě teď dost zachutnaly tady ty tousty: http://www.racio.cz/cs/produkty-to-nejlepsi-pro... , tak si dávám ke snídaním ty, přijde mi to lepší jak normální - čerstvý - pečivo...nezkoušely jste to některá - co to dělá s glykémií? Dnes jsem si je dala máznutý máslem a se šunkou, k tomu papriku a teda pochutnala jsem si 😵. Knackebroty mi zoufale nechutnají, to spíš tohle nebo pak takový ty polystyreny, ty mi taky chutnají...

petapete
19. júl 2011

@mimys - jj, je fakt, že já teda raději kupuju právě ty balený šunky, protože tam to složení mají napsaný...teď tu mám nějaký kuřecí a krůtí šunky a nemají ve složení uvedený žádný cukr, tak tam snad ani není...ale teda je to kolikrát boj a právě i ty hodně "masový" tam tu glukozu mají propašovanou☹. Už jsem si i říkala, že si tu šunku snad udělám doma a naporcuju do mrazáku po menších porcích, že budu mít aspoň jistotu, co v tom je😀

mimys
19. júl 2011

@petapete 😀 za chvíli budem doma pěstovat prase, abychom věděly, jestli není krmený cukrovou řepou 😀

mimys
19. júl 2011

@petapete ja mam dobre zkusenosti s rohlikama graham. ty mi nezvedaji glykemii... polistyrenový chleby jsou super, jen se zase musi vybirat.. je to zvlastní... psenicný mi nezvedaji glyk.
ale rýžové zvedaji...
Taky jsem zjistila, že když použiju rano máslo "zlatá haná" tak se glyk. zvedne, ale když použiju pravé máslo, tak je to v pohodě. Clovek uz si pripada jako detektiv Columbo, jak hleda proc a po cem se to zvbedne.. 🙂

petapete
19. júl 2011

@mimys - s tím prasetem jsi mě pobavila😀. Já právě vůbec netuším, co mi jak hejbá s glykémií, na diabetologii jsem dostala termín až 28.7. (to jsem na zátěžáku byla a výsledky věděla 11.7. 😠 ), takže do té doby mám smolíka a můžu si jen tak jako doufat, že se glykémie nějakým způsobem drží v mezích...Já teda používám jedině pravý máslo, ty rostlinný už mi přijdou "podezřelý" a nechutnají mi🙂.

A holky, jak často měříte - každý den před a po všech jídlech, nebo jen třeba jednou týdně, nebo jak? Já totiž vůbec nemám představu, jak to bude a má fungovat...

ilonne
19. júl 2011

@mimys Já vím a čtu 😀 , proto vím, že v tom Lidlu je ta kvalitní. Stojí asi 39 Kč/100g, myslím že je to zn. Dulano. Ptala jsem se i doktorky u Apoli a říkala, že tahle je dobrá.Jsem věčná dietářka, já už jsem četla etikety i před těhu 😀 , takže to všechno načtený mám.
@petapete Ráno na lačno a pak vždycky hodinu po snídani, obědě a večeři. Jednou týdně.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre