Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

gianni
15. aug 2011

@mimys no ja si meriam 3x denne,ked nepočítam na lačno,vlastne len po ranajkách,obede a večeri a tiež by mi bolo blbé keby som si nemohla zmerať ,by ma to štvalo ked by som nevedela ako som na tom

petapete
15. aug 2011

@mimys - to ráda slyším, já si zrovna včera koupila ten stejný džemík (schwartau), akorát malinový a plánuju si ho na někdy na večeři, že si udělám palačinky nebo lívance - těsto jen bez mouky a do toho tvaroh neochucený a trochu to ochutím tou marmeládou😉. Tak ji možná taky zkusím i na chleba s máslem, ale ne na snídani, to si raději dávám ty polystyreny, po chlebu nebo rohlíku mi to neúměrně skáče nahoru až k sedmi, u polystyrenu mám zhruba o jednu jednotku míň....

Já teda mám asi štěstí, ale hlad při té dietě nemám vůbec, spíš se vždy zděsím, že už zas musím jíst😀. Na snídani dávám tři-čtyři plátky toho polystyrenu (už jsem si na něj kupodivu i zvykla a zas tak moc mi nevadí, dokonce mi začal chutnat😀) s žervé nebo máslem a šunkou nebo poličanem z Globusu (ten jediný snad nemá cukr ve složení) nebo s vajíčky...a k tomu zeleninu -většinou papriku. na svačinu nejčastěji jogurt s broskví nebo ovoce s kouskem nějakýho pečiva, kvůli dlouhým sacharidům a k tomu slabou kávu se šlehačkou, na oběd pak klasický oběd, odpolední svačina buď jogurt s kouskem pečiva nebo půl rohlíku se sýrem, šunkou,...k tomu sklenici mléka nebo kousek ovoce, na večeři pak zas různě "velký" jídlo nebo chleba s něčím...no a druhou večeři a noční svačinku si dávám pokaždé půl rohlíku a hrníček mléka...

@lucy56 já věci, ve kterých na obalu není napsaný podíl sacharidů/cukrů, nekupuju, zkoumám to a jak to tam není, tak holt sáhnu po konkurenčním výrobku, který to uvedený má, naštěstí je z čeho vybírat😀. A kupuju si teda plnotučný ty mléčný výrobky (jednak se z toho líp vstřebává vápník, což je teď dost důležitý) a jednak ty polotučný věci mají víc sacharidů než ty tučný (holt je to něčím "nahnaný" ten poměr) a chuťově jsou ty plnotučný prostě mnohem lepší - takové plnotučné mléko nebo smetanový jogurt - mňááám🙂. Těch pár měsíců to nevadí a jelikož nejíme ty cukry, tak zas kaloricky to vyjde i líp, než s cukrem...to jsem teď ukazovala mojí mamce - drží dietu, aby zhubla a chtěla, že si dá "jen" obyčejný jogurt, že smetanový nemůže kvůli kaloriím, jenže si chtěla dát ovocný...no kalorická hodnota vyšší jak na tom smetaňáku bílým (přitom sama řekla, že ten smetanový jí víc chutná, takže pak není vůbec co řešit...)

petapete
15. aug 2011

@micicka - tak v Německu bych taky v pohodě prošla...a jsem teda ráda, že jsem naopak v čr, protože si myslím, že ta cukrovka u mě je, i když "jen" těsně, ale ty hodnoty prostě jsou vyšší a raději být kontrolována a hlídána než něco zanedbat...

a s tou váhou - to jsme na tom všechny asi stejně, já mám zatím díky dietě jen kolem 6kg nahoru (to jsem měla už na konci června, od 11.července držím dietu a váha pořád plus minus stejná, což je fajn...při prvním těhu jsem přibrala 14kg (což taky není nijak extra děsný), z toho 13 nechala v porodnici, tak kdybych teď už moc nepřibrala a zas nechala v porodnici 13kg, tak se vůůůbec nezlobím, naopak a budu cukrovce vděčná🙂. Takže ono to chce si najít ty výhody a hlavně je asi potřeba se hodit do klidu, že mimi je v pořádku i přes občasný vyskočení hodnoty nad ty povolený, děláme proto vše, co se dá a to je důležitý...mě to trvalo pár týdnů, kdy jsem se fakt bála, že mu třeba ubližuju a není mu tam dobře...ale teď už jsem se spíš vyklidnila a říkám si, že prostě dělám maximum, je to hlídaný a mimi je v bezpečí a je pro něj teď hlavně důležitý, abych byla v pohodě, protože můj stres by mu ublížil rozhodně víc, než příp. sem tam vyšší glykémie z nějaké dietní chyby...

lucy56
15. aug 2011

@petapete ja to tiez nekupujem ked to tam nie je napisane, na trhu je toho dost a da sa vybrat a presne ako ty som usudila ze kedze moc sacharidov nesmieme tak trochu tuku neskodi momentalne a tiez tvaroh tucny kupujem, aj jogurty smotanove, ma to lepsiu chut a dlhsie to potom aj zasyti

petapete
15. aug 2011

@lucy56 - jj, jako navždy by se to asi takhle nedalo, kvůli cholesterolu atd...ale těch pár měsíců zas takovou roli nehraje a těch tuků máme vlastně taky méně, když se vynechávají sladkosti, ve kterých je ho opravdu taky nacpanýho dost, takže myslím, že to prostě neuškodí. A hlavně - já třeba na tu dopolední svačinu se vyloženě těším na tu kávičku - dám si jednu slabou lžičku nescafé do třídecovýho hrníčku, zaleju trochou horké vody a vyliju si do toho půl 250ml smetany ke šlehání, naprosto luxusně mi to uspokojí chutě na něco dobrýho/sladkýho, takže vlastně krásně ošidím to tělo, že má pocit, že mlsá a přitom je to v pohodě😀. No a mimčo teď ve fázi, ve které jsme, potřebuje hodně tuku ukládat, tak ho má aspoň snadno dostupný a má ušetřenou práci😀

micicka
15. aug 2011

@petapete to som len tak pre zaujímavosť pozrela, už sme tu spomínali USA, tak som chcela pozrieť aj tu kúsok od nás 😉

ja si dávam teraz červený melón a vypočítala som si až 600g, že môžem - no snáď viem počítať 😕

dievčata a čo je to žervé?? toto fakt nerozumiem (hanbím sa) 😔

petapete
15. aug 2011

@micicka - jj, červenýho melounu v přepočtu vychází hodně😉. Akorát je to takový, že jak je to jen to ovoce, tak moc nezasytí a ta glykémie v krvi rychle vylítne a zas rychle klesne dolů a brzy budeš mít hlad....já právě už i na ty svačiny to dělám tak, že k ovoci dám aspoň nějaký kousek pečiva nebo něčeho s dlouhými sacharidy, aby ta hladina cukru v krvi zůstávala pokud možno co nejdýl a stabilní... žervé je takový tvarohový sýr...: http://slovnik.vareni.cz/zerve/ je to něco jako cottage sýr např., ale lepší, ochucenější😉

micicka
15. aug 2011

@petapete ďakujem za vysvetlenie - aj k žervé, ale aj k ovociu. som ešte na začiatku, tak niekedy budem možno mimo. ale milujem melón, tak ma to potešilo, ale ako píšeš, rozumnejšie bude menej ovocia a k tomu kúsok pečiva.
ďakujem za rady 😉

petapete
15. aug 2011

@micicka není za co😉. Já když jsem se to dozvěděla, že tam ta cukrovka je, tak jsme měli doma zrovna obrovský červený meloun, taky ho miluju, M. ho moc nejí, tak jsem párkrát na tu svačinu taky dala půlkila melounu, abych ho snědla, ale není to ono zkrátka😉. A pak mi naši dovezli z dovolené z Chorvatska ještě žlutý meloun, ten mám taky moc ráda a tam mají fakt luxusní...a to jsem taky teda odzobala, akorát se to nestíhá sníst, než se to zkazí, takže teď si melouny odpouštím a raději si dávám broskev, jablko, maliny nebo jahůdky ze zahrady, borůvky...teď za chvíli budou švestky, ono se naštěstí dá vybrat....a je štěstí, že teď je zrovna fakt sezona na dobrý i tuzemský ovoce, takže třeba broskve jsou teď fakt moc dobrý, sladký a krásně zaženou chutě na sladký -aspoň teda mě a moc mi chutná třeba na svačinu bílý jogurt a do něj právě nakrájet jednu broskev, to je mňamka, lepší jak ty ovocný ochucený jogurty kupovaný 😵

micicka
15. aug 2011

@petapete s tým ovocím máš veru pravdu, teraz je ho veru dostatok, keby môžem tak jem len ovocie - tak som to v podstate aj doteraz robila, ale tak len ovocie nie je dobré....
biely jogurt s broskyňou som už vyskúšala. bála som sa, že mi to nebude chutiť, ale bola som veľmi prekvapená. tá broskyňa bola vynikajúca a super osladila jogurt. dnes som si zase nakúpila aj aj, tak už sa teším, že si pochutím 😀
na obed (pred 10min) som si dala kuracie mäsko s troškou ryže (tú ja našťastie nemusím) a k tomu zeleninový šalát s kyslou smotanou. priznám sa nevážila som, ale ryže som si dala len za 2 lyžice, tak som zvedavá keď zmeriam. len si asi budem musieť tie prúžky rozpočítať, aby som ich rýchlo neminula 😀 ešte musím zistiť čo stoja tu u nás!

petapete
15. aug 2011

@micicka - my dnes měli na oběd pečené kuře a bramborovou kaši a k tomu zeleninový salát (jen rajčátka, paprika, okurka a cibulka, pepř a šťáva z citronu). Mě rýže glykémii moc nezvedá, mám po ní míň než po bramborách...A teď jdu pomalu chystat svačinu, ani nevím, co si dám...asi chlebík s žervé, jablíčko a mlíko...Já budu měřit asi zas zítra ten malý profil (na lačno, hodinu po snídani, obědě a večeři). Dnes jsem uvařila i kuřecí polívku, tak ji zítra aspoň ozkouším na snídani, aby byla změna proti polystyrenu😀

micicka
15. aug 2011

@petapete no ja radšej zemiaky ako ryžu, od nejakého času ju skoro neznášam, ale teda vôbec netuším prečo. veď odsledujem aj ja, na čo ako reagujem.
ja si dám asi ten jogurtík s broskyňou, tak ale ešte si počkám 😉
ako je to s tými polystyrénmi? ja som na obale čítala, že má dosť sacharidov, ale všetky tu píšete, že sú ok...

micicka
15. aug 2011

@petapete a aké merania má veľký profil?
keď máš chuť na sladké čo si dávaš okrem ovocia?

petapete
15. aug 2011

@micicka - já tu mám tyhle polystyreny: http://www.racio.cz/cs/produkty-to-nejlepsi-pro... a http://www.racio.cz/cs/produkty-to-nejlepsi-pro... - měla jsem už pšeničné, rýžové, pšenično-žitné. Mají na obale napsaný pěkně rozpis, kolik g sacharidů (i z toho cukrů) je v jednom plátku, takže se to nemusí rozpočítávat a vychází to podle druhu na 4-7g sacharidů v plátku, takže je to podle mě docela málo, na snídani do 40g nemám šanci jich tolik sníst, takže dávám menší snídaně (3-4 plátky) a stačí mi to bohatě😉. Já mám na chuť taky raději brambory, rýže mi teda nevadí, ale po rýži mám nižší glykémie než po bramborách... Velký profil má nalačno, po snídani, před obědem, po obědě, před večeří, po večeři a pak v noci (někde chtějí v 22hod., jinde třeba ve dvě v noci...). Já velký měla udělat jen na první kontrolu, teď už mám dělat jen ca 2x týdně ten malý, dělám teda častěji (spíš tak obden) a k tomu si sem tam přeměřím nějaký jídlo, který mě zajímá, co udělá...A s těma chutěma neporadím....já kupodivu chutě na sladké víceméně vůbec nemám, takže mě to netrápí😉. Ale v to dopoledne "mlsám" tu slabou kávu se smetanou ke šlehání😉

micicka
15. aug 2011

@petapete ďakujem za link. teraz ma napadlo, že som si nevšimla tie údaje o sacharidoch asi poriadne, väčšinou uvádzajú na 100g a kto vie či celé balenie toľko váži. no kúpim si také ako si mi odporučila 😉
šlahačku som si aj ja dnes kúpila, možno si ju dám s ovocím, ja kávu nemusím....
ja teraz tiež častejšie meriam, aby som sa zorientovala, ale zatiaľ sa mi zdá, že sa pomýlili, teraz pred obedom som mala 3,6 a hodinu po 5,7 😀
na sladké som veru doteraz ani ja skoro vôbec nemala chuť, ale začína sa mi vracať 😠 sem tam som si dala napolytanku alebo malú čokoládku ale to bolo fakt veľmi zriedka, no snáď to nebude až také hrozné a vydržím 😉

petapete
15. aug 2011

@micicka - a kolikátý jsi tt? Ono se ta cukrovka postupně zhoršuje a s přibývajícími týdny těhotenství může prudce zhoršovat...že se zpočátku jeví, že žádná není, projeví se to jen u té zvýšené zátěži při ogtt a během dalších dvou, tří týdnů je vše jinak a hodnoty se zhoršují...Já taky kávu moc nemusím, pořád se chystám, že si koupím raději Caro, ale zapomínám na to a s tou kávou mi to nejvíc chutná a tak nějak nejvíc zažene chutě na sladký, s ovocem - nevím proč - to na mě tak nepůsobí jako mlsání jak s tou kávou😀. Mě teda pomáhá, když mám chuť na nějaký sladkosti, tak si říct, že malý kousek mi nepomůže😀 a větší by zas vadil miminku a navíc by mě pak ty chutě honily ještě víc, než když odolám úplně...zatím to funguje, tak doufám, že těch následujících ca 6 týdnů to ještě vydržím, už pět týdnů to držím a netrápím se, tak už mám vlastně zhruba půlku za sebou, tak už to doklepu😀

abig
15. aug 2011

S těmi postupující týdny to bude asi pravda. Ty moje hodnoty po první hodině jsou dneska dost vysoké. Skončila jsem v obchodě, koupila polystyrény na snídani, další várku zeleniny - hlavně okurky, ty mám vyzkoušené, snižují mi cukr.

Dneska ráno na lačno 4,8, po snidani - půl krajíčku odváženého chleba s máslem a plátkem goudy a půlka rajčete do hodiny 7,7, po dvou hodinách 5,9.
Oběd - 2 pidi karbanátky s půl krajíčkem chleba a celé rajče do hodiny 7,4, do dvou hodin 5,2

Takže žádný chleba už, po ránu vyzkouším polystyrén ...

Jak dlouho po porodu se ještě dodržuje dieta ???

petapete
15. aug 2011

@abig - prý se po porodu už dieta držet nemusí, jen se to nemá přehánět se sladkostmi (jako prostě neodjíst si celý ty měsíce odříkání najednou😀), ale už není potřeba žádný dietní opatření - prostě jíst normálně s tím, že po šestinedělí nebo nějak během prvního půlroku po porodu(nejpozději do roku) skočit znovu na ogtt, jestli to byla jen těhu cukrovka, nebo např. díky těhu zjištěná "normální" cukrovka...ale v porodnici asi ještě budeme mít dia dietu (což je prý dobrý, že prý jsou tam lepší jídla a porce než na normálním režimu🙂)

lemurko
15. aug 2011

Ahojte, tak my uz mame za sebou aj dietovanie. Maly sa vypytal skor, takze uz mame 2 tyzdne 🙂. Pomalicky sa snazime nabehnut na nejaky rezim.
Co sa tyka cukrovky, tak po porode som mala hodnoty vysoke 10 - 11, aj ked som nejedla skoro nic, takze v porodnici som si este pichala inzulin a cukor poctivo merala. Ako sme prisli domov, tak uz nepichame a meriam vtedy, ked stihnem. Po pravde vacsinou prave vtedy, ked si mam merat tak kojim, alebo maly place. Ale uz su tie hodnoty okolo 6 a to teda rozhodne nedietujem. Na kontrolu na diabetologiu idem po sestonedeli, tak tam sa definitivne rozhodne, ci budem dalej cukrovkarka, alebo nie.
Vsetkym drzim palce, aby to na diete vydrzali. Oplati sa. Moj maly mal vahu uplne normalnu, teda bol mensi, ale narodil sa v 37+3, takze vaha 2820 g bola akurat. Priznaky cukrovkarskeho dietata nemal, glykemie mal v pohode a celkovo je uplne v poriadku. Pre mna pri porode cukrovka znamenala prednostne a rychle podanie EPI.
Tak sa drzte 🙂

abig
15. aug 2011

@petapete Tak to je v pohodě, protože já sladké běžně nejím. Jen jsem slušná u maminky a dám si párkrát do roka u
ní buchtu nebo koláč. Ani normálně nesladím ... díky tomu to omezení pro mě nebylo tak šílené, jen mě překvapilo, na co všechno tělo dokáže reagovat nepatřičně.

abig
15. aug 2011

@lemurko Gratulace k chlapečkovi. Díky za odpověď :o)

micicka
15. aug 2011

@petapete ja som teraz v 28tt, čítala som aj ja, že sa to bude zhoršovať. veď za to meranie nič nedám a budem vidieť ako sa to vyvíja. a stravovať sa bez cukrov je len k dobru, takže neni o čom.
zatiaľ ma nejaká strašná chuť na sladké nechytila, len nejaká tá myšlienka, takže je to v pohode. musím si pripraviť nejakú zeleninku na chrúmanie 🙂 dnes mi ten jogurt nejako veľmi nechutil 😒 musím nejakú inú alternatívu vyskúšať 😉
ty už to máš veru ozaj len za pár, božinku, ale tak to strašne letí... teda aspoň mne, ja fakt nestačím týždne sledovať. keď to bude letieť tak ako doteraz, tak si ani nestihnem zvyknúť na tento režim 😀

micicka
15. aug 2011

@lemurko gratulujem k synčekovi 😉 a hlavne s teším, že je u vás všetko v poriadku, dobré správičky ma potešia, keďže som "nová" tehu cukrovkárka a tak mám ešte z toho trošičku obavy - aby malinká bola ok, aby neboli žiadne komplikácie a pod.
prajem vám veľa zdravíčka a pohody 😉

petapete
15. aug 2011

@lemurko - gratuluju ke zdravýmu synkovi 😵. A dobrou zprávou je to přednostní nasazení epi, to bych si taky dala líbit😀

@abig - ono je to fakt děsně zajímavý jak tělo reaguje a skoro mi přijde, že to, co sníme, má z těch vlivů ten skoro nejmíň rozhodný😀.

@micicka - mi přijde naopak fajn ten glukometr mít, že si to člověk může kontrolovat a je hlídaný...jako má-li ogtt vyjít hraničně (mě taky vyšel - lačná a po hodině ok, po dvou hodinách o nějakou desetinku vyšší), tak aby vyšel raději hraničně nad než pod a tím se třeba něco zanedbalo...

Jinak já tomu skoro nerozumím fakt😀. Jsem si na večeři udělala trhanec - 250ml mléka, 2vajíčka, 25g hl. mouky - usmažit (na palačinky to nevyjde, je to málo mouky😀) a na talíři jsem na to dala 150g tvarohu, 30g toho malinové marmelády Schwartau a polila si to trochou smetany ke šlehání - dobrota 😵 a po hodině jsem zkusmo změřila, co to jako udělá (počítala jsem, že to ani neprojde, nebo jen tak těsně😀, protože jsem celý odpoledne upíchnutá na pohovce a odpočívám - pobolívá mě břicho, jak se zvednu, tak hodně) a glykémie neuvěřitelných 5,0 😕 . Fakt asi u mě nejvíc hraje roli psychika - to by i vysvětlilo, proč po té krupici u našich byla ta hodnota 7,4 (nejsem tam v pohodě, pořád napnutá, že bude nějaká ostuda, hádka, prostě stres) a dnes jsem naprosto úžasně v pohodě 😵

petapete
15. aug 2011

@micicka - a máš pravdu, letí to neuvěřitelně, si představím, že za dva měsíce už tu bude vřešťánek medvídě s náma, tak tomu ani nemůžu věřit 😕

micicka
15. aug 2011

@petapete ja som to asi nejako nezrozumiteľne napísala, aj ja som rada, že sa takto doma v pohode skontrolujem a viem na čom som. radšej takto ako keby neviem čo sa v mojom tele deje.... 😉

petapete
15. aug 2011

@micicka - jj, já to pochopila, spíš jsem to blbě napsala já, ale prostě vidím spíš výhodu v té diagnostikované cukrovce než třeba kamarádka měla hodnoty hraniční (podle některých laboratoří už by byly pozitivní) a její MUDr. to vyhodnotil jako negativní a nikam ji neposlal...takže tu cukrovku nakonec klidně taky může mít a nemá vlastně "zpětnou vazbu" a neví, jak na tom je...to raději pruda s pícháním do prstu, měřením se a lítáním na diabetologii (to např. u nás není tak hrozný, byla jsem poprvé, to jsem nafasovala glukometr, pak kontrola za týden s jedním velkým a dvěma malými glykemickými profily, kde MUDra zhodnotila výsledky + odebrali krev na glykovaný hemoglobin a nějaký další výsledky) a teď další kontrola až za měsíc s tím, že kdybych měla hodnoty při těch předepsaných měřeních vysoký, tak zavolat a dojít dřív...takže jdu znovu až 5.9. a pak už to budu mít opravdu za pár k porodu, takže to stihneme ještě jednou, max. dvakrát počítám...). A jako výhodu vidím i to, že moje gyndařka mi teď při každé poradně mimíse měří, takže mám přehled o váhových odhadech apod. a pokaždé ho pořádně prohlídne uzv 😵

micicka
15. aug 2011

@petapete 😀
presne ako píšeš, radšej byť pod kontrolou, aj keby som nikdy nemala namerať zlú hodnotu! ja som si bola v piatok pre glukometer, kontrola 30.8. čiže cca po 3 týždňoch, tiež zoberú krv a predpokladám že vyhodnotia moje domáce merania. rovnako mi povedala sestrička, že ak by som mala viac krát hodnotu nad limit, tak mám zavolať alebo prísť. a čo ma teda dostalo - zavolajte alebo príde kedykoľvek, sme tu pre vás! viem, že tak by to malo byť, ale nemám také skúsenosti.
mne gynekológ min. týždeň nerobil sono, ale tiež mi povedal, že bude bábätko častejšie merať, aby sme vedeli ako malinká rastie a či je všetko ok - no a samozrejme to ma len potešilo 😉
čo ma zaráža, že niektoré tehule, ktoré dr. neposlali na glukotest sa z toho tešia. síce nie je ten test nič moc, ale teda určite aj horšie si prežijeme, alebo už sme si aj prežili. myslím, že je oveľa horšie ak by som o cukrovke nevedela ako absolvovať nejaký záťažový test...

petapete
15. aug 2011

@micicka víš co....já původně taky uvažovala (a dost vážně), že ten ogtt odmítnu s tím, že si raději jednou týdně budu měřit glukometrem (který bych si klidně koupila) glykémie v těch křivkách - vlastně stejně jako teď - a podle toho postupovala - tím by se ta těhu cukrovka taky odhalila...ale uvažovala jsem nad tím z jednoho jedinýho důvodu - ne, abych se z toho "ulila", ale proto, že mě naprosto vytáčí do běla ten přístup k tomu testu a šílená nejednotnost v jeho provádění/vyhodnocování - ostatně jako i pak ten další nejednotný postup u těhucukrovky...vždyť je to děsný, si vem, kolik nás tu je a snad ani na dvou diabetologiích nejsou stejné postupy - jiné limity, jiné doby měření po jídle, jiná dieta (a to často dost diametrálně), prostě totální nejednotný přístup, který velmi snižuje hodnověrnost celýho toho postupu diagnostiky a léčby...já si teda nakonec našla ty stránky od MUDr. Moravcové a jelikož ta to opravdu vysvětluje logicky, smysluplně a i dieta, kterou uvádí prostě dává naprosto smysl - zas opodstatněný všechno, neexistuje, aby řekla nejezte vůbec něco bez udání důvodu...tak jedu podle toho + selským rozumem, že prostě jím do tolika, co mám hlad, dodržuju ty intervaly, snažím se v každé dávce dlouhý sacharid (pečivo, přílohu), aby se v té krvi cukr držel tak nějak stabilně pořád,...a snažím se o pestrost jídla a o to, abych neměla pocit, že něčím strádám, aby mě nehonily pak kvůli tomu chutě...a hodnoty vycházejí ok, vlastně zatím pořád v normách krásně, takže asi je tenhle přístup správný😀. A musím říct, že teda ogtt je procházka růžovým sadem proti porodu, takže jen taková tréninková akce, bude hůř😀.

neimed
15. aug 2011

@adetka lekari az prehnane reaguju a aj na nete je vsetko pisane tak strasne statisticky.. vsetko je to individualne, urcite vsetky priznaky nemoze jedna zena stravit, su to priznaky, ci neprijemne predpoklady vzate statisticky od obrovskeho mnozstva zien. a ta obrovska informacia sposobi len zbytocne stresy pre kazdu zenu.. kedysi sa nerobili taketo testy.. kazdym dalsim testom sa len zvysuje stres u tehotnej zeny.. to je ta hrozna dan za to, ze je to v dnesnej dobe mozne.. moja sestra rodila pred 10-timi rokmi.. nemala tolko debilnych testov, ani tento glukozovy a tak mala tehotenstvo bez stresov a depiek, co za monstrum sa jej moze narodit.. je to otras.. som v 28-tyzdni a uz takmer neprijimam ziadne informacie.. radsej uz o nicom nestudujem, len vyckam 12 tyzdnov a porodim zdraveho syna.. 🙂 serem na lekarov..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre