Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

petapete
16. aug 2011

@neimed - tak já amc absolvovala v prvním těhu taky, tentokrát jsme se tomu vyhnuli, vyšly nám dobře oba screeningy...Ono je to mít dítě stresující už potom pořád - pořád se budeš bát, nervačit, co by kdyby,...a nedá se než se s tím zkrátka naučit žít...

gianni
17. aug 2011

no ja dnes po ranajkách 6,2 som spokojná,mala som to isté čo včera tú zeleninovú pomixovanú polievku ale idem si niečo dať bo umrem od hladu
ešte stále neviem kde idem rodiť ,tu v Rožňave nemajú epidurál,ani v Revúcej odkial pochádzam,len v Šaci(50km)kde som odrodila prvé,ešte mám trochu času na rozhodnutie

lucy56
17. aug 2011

baby mne sa stala dnes taka cudna vec, dali mi nove pasiky na dia,inej znacky ako mam glukomer a sestricka mi tvrdila ze by mali pasovat do mojho glukomeru a ked som si po ranajkach odmerala na tych novych mala som 20 a neslo mi to do hlavy tak som tam nasla este jeden z tych starych pasikov a tam som mala 7,1, som jedla knakebrot a zmenila caj, miesto cierneho sipkovy a neviem co mam robit

gianni
17. aug 2011

@lucy56 podla mna tam hned zavolaj aká je situácia že ti to ukazuje blbosti a treba ti ich vymeniť

lucy56
17. aug 2011

@gianni skusim este premerat obed a veceru a zajtra rano tam zbehnem,oni uz o 12 budu na obede a poobede asintiez nepracuju moc dlho

lucy56
17. aug 2011

tak nakoniec boli zle pruzky, mala som cestu okolo nemocnice som sa tam zastavila a dokonca este mali pracovnu dobu, tak sestricka mi dala pruzky do ineho glukomeru, sa mi to doma hned nezdalo ze ina krabicka,ale vsak ma presviedcala ze to pasuje, teraz to uz meria ok

erzulik
17. aug 2011

@lucy56 preco ti dala ine pasiky mala si sa jej spytat? Aj ja som dnes bola u dia predpisala mi tie iste ako mam glukomer. Skus jej zajtra zavolat a informovat sa na to aby ti to vysvetlila mozno sa zmylila. Mne na mojom glukomeri ked vlozim pasik vyhadzuje cislo. Aj pasiky by mali mat rovnake cislo (obal od pasikov). Skus to pozriet.

lucy56
17. aug 2011

@erzulik no preco,lebo je blba, som tam uz dnes bola vraj sa pomylila, a ja jej na to ze ale mna doma skoro slahlo ked na glukomeri 20 hodnota, co uz ked si tu nikto nedokaze robit robotu poriadne, ved jej to je jedno,ze ja sa tam musim dotrepat v osmom mesiaci na vlastne naklady koli jej nezodpovednosti,uz mam tie dobre a obed 5.1

erzulik
17. aug 2011

@lucy56 uz si to vyriesila, nevsimla som si novy prispevok...aspon uz mozes byt kludna....ako vidime tak aj lekari robia chyby...Ja som dnes bola u dia a mala vysledky z pred mesiaca tak zatial sa drzim. O 2 tyzdne mi bude brat zase krv zo zily...uz to nejako musime vydrzat....A ty ako brala ti uz krv zo zily alebo z prsta?

erzulik
17. aug 2011

@lucy56 no super verim ti ze si nastvana aj ja by som bola lebo robime preto vsetko aby sme si hladinu cukru udrzali a oni na to kaslu...viem si predstavit ake stresy si musela mat a teraz sa uz ukludni a mysli na babo...

lucy56
17. aug 2011

@erzulik nie mne to zatial vobec neberu co tiez nechapem pretoze viem ze ten udaj je presnejsi ako merania doma,no oni sa podla mna mylia az pricasto na to ze ide o zdravie a nielen moje ale aj maleho, tiez by ma ten glykolovany zaujimal

erzulik
17. aug 2011

@erzulik uz mas zbalenu tasku? Ja som si teraz este nejake veci dobalila...tak uz som nachystana....ale az na 38-39 tyzden musim to este mojej krpatej vysvetlit aby este dovtedy oddychovala v brusku..ha ha

lucy56
17. aug 2011

@erzulik uz som v pohode,odmeral si muz a tiez mu to nahodilo kravinu tak som sa ukludnila ze to nie je naozaj zvysene, ze je to nejaka ina chyba, ale dokial som na to prisla...vsetky vieme ze stres nam nerobo dobre,ale ked niekedy ta situacia donuti vybuchnut

erzulik
17. aug 2011

@lucy56 spytaj sa na to. Ale vidis aj tie hodnoty mame ine ja mam mat po 2 hod do 7,2 a ty mas ine a ostatne baby tiez, tak co je teraz spravne?

lucy56
17. aug 2011

@erzulik zbalenu este nemam,len veci v detskej postielke poukladane, uz mi chybaju len podlozky do postele nepremokave,netusim kolko ks mi treba, pobalim na buduci tt asi uz

erzulik
17. aug 2011

@lucy56 skodi nam dlhodoby stres a nie len taky chvilkovy takze v pohode nic sa neboj..ja som uz od 23 na MD a budem oddychovat. Idem tam na poradnu tak dufam ze bude vsetko OK.

lucy56
17. aug 2011

@erzulik no co je spravne netusi na sr asi nik,mi to pride ako keby sa tu moc nevyskytovali odbornici konkretne na tehu cukrovku ale utesujem sa tym ze cim mam nizsiu hodnotu nastavenu od dia a obcas ju presvihnem este stale som v limite a asi neskodim malemu nejako vyrazne

erzulik
17. aug 2011

@lucy56 ja som si kupila podlozky tie najväčšie 3 ks a mensie 4 ks. popripade ked zachybaju dokupi mm.

lucy56
17. aug 2011

@erzulik ja tiez o chvilu pojdem na matersku,koncom mesiaca a len dlhodoby tak to je potom ok, vacsinou som v pohode, som doma tak nemam preco stresovat

lucy56
17. aug 2011

@erzulik kupovala si v lekarni,kolko ta vysli

erzulik
17. aug 2011

ano v lekarni, tie velke okolo 0,40 - 0,50 centov a male do 0,40

lucy56
17. aug 2011

@erzulik diky,

saronka
17. aug 2011

holky.. není někde jídelníček..jako příklad jídelníčku?

lucy56
18. aug 2011

@saronka ani moc nie,iba ked prestudujes dozadu tieto stranky tak tam baby pisu co jedia a ako pocas dna, to ti mozem aj ja napisat, upozornujem ze ja mam hodnotu od diabetologicky nizku tak preto take male objemy jem a radsej castejsie, vtedy sa mi to dobre drzi v jej rozmedzi
ranajky: 1knakebrot s maslom, horky caj cierny
desiata: tvaroh plnotucny s 1 broskynou, al.nektarinkou, 4 slivky, 1 kiwi, 4 marhule
obed:zapekana cuketa s mletym masom, baklazan zapekany, cuketa so sampionmi, akekolvek maso zo zeleninou okrem kukurice
olovrant: kava s mliekom bez cukru a dia keks ,ktory nie je s umelymi sladidlami ,iba s fruktozou, alternativa jogurt biely s ovocim
vecera: cottage chesse s vajickom, zeleninou, mozzarela s rajcinami kusok rozka bieleho,alebo ak mi ostane od obeda nieco
druha vecera: jogurt, cmar

gianni
18. aug 2011

@erzulik
@lucy56 baby ste dobré,že veci prichystané ,taška zbalená a ja ešte veci v krabici na povale aj s postielkou,ja si to nechávam ked už budem na MD a malý v škôlke,hádam všetko postíham 😉

dnes ráno 6,2(mäso+ lečo) 🙂

lucy56
18. aug 2011

@gianni ja nemam este pobalene,len prichystane, a mam to nechat na muza, polku veci by nedoniesol, druhu polovicu kupil draho, takto to tam vidi aj on a vie to zbalit
ja dnes nemeriam, az zajtra a ideme na vylet do cz tak som zvedava ako budem riesit stravu,ale hadam nejako zvladnem
ty mas ranajky presne ako ja nic sacharidove nemozes a vtedy su hodnoty ok

saronka
18. aug 2011

@lucy56 diky moc,uz jsem snad vse zapomnela 🙂 ja jsem dnes na lacno mela 6,5 a hodinu po jidle,cel.bulka a syr 6,4.

kaciatko81
18. aug 2011

ahojte 🙂
vcera som bola na kontrole a dr bol maximalne spokojny 😀 tak som sa tesila 🙂
juuj, kocky vy tu uz pobalene, ja este ani nic nemam nakupene... je fakt, ze vy ste dalej, ale my fakt este nic nemame. cakam kym mi dr dovoli viac chodit, teraz nesmiem moc a tie dve hodky na vychadzky su malo a potom mi nie je dobre, tak snad sa babo nebude hrabat na svet a necha nas nakupit 😀

lucy56
18. aug 2011

@kaciatko81 no my sme dalej,uz to mame za par a tiez som lezala so skracujucim krckom v 20tt ale poctivo asi len mesiac a pol, ked to prestalo boliet aj sa to prestalo skracovat viac tak uz robim vsetko

lucy56
18. aug 2011

@saronka to mas celkom fajn, ja pecivo nemozem vobec rano a inak uz mas doma babo a mala si aj pri nom tehu cukrovku? a narodil sa v poriadku?lebo mna to celkom tie komplikacie vystrasili, sice si hovorim ze ked som pod dohladom doktorov tak hadam bude maly ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre