Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jarkalada
22. aug 2011

Ahojte, byl velký hřích, když jsem si v tom hicu po obědě /kuřecí na přírodno se zeleninovým salátem, trochu rýže/, prostě "musela" dát jednoho tvarohovýho Míšu? Pročítala jsem důkladně ten obal a měl by mít jen myslím kolem 11 g sacharidů..? 😖 Nemám glukometr, tak si to nemůžu měřit, ale hodnotou sacharidů na oběd/povolených 65g/ jsem se do toho měla vlézt v pohodě. Ale nevím, jestli občas takhle můžu zhřešit tím rychlým cukrem. Nebo jsem objevila hořkou čokoládu, 85% kakaa a jen 3 gramy sacharidů na čtvereček - to jsem si dala zatím jen jednou jeden... ?

kaciatko81
22. aug 2011

@petapete ja zemiaky tiez nemozem...
@micicka no ani bz som nepovedala, ze je to divne. ja si davam rano vlocky s jablkom, citronovu stavu a drzim sa v pohode, aj ked dr sa cudoval, ze to jablko je na rano dost, ale zasa, ze ked to mam oskusane a glykemie sedia, tak ok. na obed si mala vlastne kriticke len slize a ten knedlik a napriklad kapusta dost taha cukor dole.
@jarkalada ja mam oskusane, ze mne kopcek zmrzliny alebo stvorcek tej kruto horkej cokolady mi nic neurobi, bola som prekvapena a skusala som to s malou dusickou, ale v pohode
@gianni nase ma tiez po mlieku vecer zumbu 😀

lucy56
22. aug 2011

ahojte tak ja dnes po poradni u gynekologa, malicky je stale dole hlavickou, som na spicku prsta otvorena co som ani nijako nepocitovala a tlak zase vysoky u dokiho a doma normalny, doktor ma ale chce dat na pozorovanie do nemocky koli testom na oblicky a bielkovinu v moci, som ale zvedava ako tam budem dietovat ak budem musiet ist, dnes hodnoty ukazkove, dokonca rano 5,5 co som uz davno nemala, som vynechala maslo na knakebrot ze by to urobilo az taky rozdiel som nepredpokladala,
ja zajtra tiez mam rozbehany den, takze jedlo musim nachystat dopredu, idem na predporodnu pripravu a uz som na matersku vypisana od 29.8. sa tesim ze uz nebudem pn

erzulik
22. aug 2011

@lucy56 ja idem zajtra na poradnu..dufam ze bude vsetko OK.....ozvem sa co nove...ja som na MD od zajtra tesim sa........

abig
22. aug 2011

@lucy56 Budeš se muset šetřit. U nás by při tvém nálezu dali minimálně klid na lůžku a dle výsledků moči zavřeli do nemocnice.

abig
22. aug 2011

Dneska jsem byla na diabetologii. Mluvili jsme o tom mém lítajícím cukru. Typická odpověď, tak to prostě nejezte :o))
Ostatní hodnoty prý na jedničku. Podle mého dr. jsou hodnoty do 5 na lačno, hodinu po jídle 7,7 a 2 hodiny po jídle 6,6 tabulkové a do těch se krásně vlezu.

Na gyne jdu příští úterý, tak jsem zvědavá, jak malý porostl.

lucy56
22. aug 2011

@abig to fakt, mne povedal doktor ze je to normalny nalez na 33tt, nic nespominal ze sa mam setrit, podotykam prvy krat inokedy mi to vzdy vravel a do nemocky ma chcel zatvorit v 35tt na pozorovanie bielkoviny v moci a funkcie obliciek, som zvedava ci sa tomu vyhnem

petapete
22. aug 2011

@kaciatko81 - já brambory teda můžu, i s něma se vlezu do těch limitů do 7,2po jídle v pohodě, ale po bramborách mám glykémii vyšší než po těstovinách nebo rýži (ale zas je fakt, že těch těstovin či rýže je nižší gramáž než brambor). Ale nějak to neřeším, do 7,2 je to všechno, takže oki😀

@lucy56 - taky mám po poradně a jsem na tom podobně, otevřená na špičku, CS 2 body, vše v pořádku. Šetřit se nemám a ani nehodlám, nepotřebuju přenášet a vyvolávat porod v termínu "násilím"😀, bílkovinu v moči teda nemám...A mimís odpovídá pěkně, odhad váhy je dnes kolem dvou kil, což tak jako pěkně odpovídá tomu 34.tt, obvod bříška i délka stehenní kosti byly krásně na termín, akorát hlava - auau - odpovídá velikostí 37.tt:-S. Kdo to bude rodit?!?😀. Ale je fakt, že Lukáš měl hlavu taky větší než průměr a tlačení bylo v pohodě, tak snad to taky proleze😀

gianni
22. aug 2011

@petapete
tak kto má väčšie? 😉

petapete
22. aug 2011

@gianni - nj, ale ty jsi hubendíra, tak se nemá holt kde schovat vevnitř😀. u mě má uvnitř prostoru a prostoru😀😝

lucy56
23. aug 2011

@petapete ja som tiez nemala bielkoviny v moci, mne len v ordinacii strasne vyskoci tlak a preto si chce doktor este oblicky skontrolovat moje a pecen tusim, ale ja nechcem ist lezat ,mi to pride zbytocne, ked uz radsej rodit ako lezat, tiez sa nejdem setrit, to ze sme trochu otvorene je este nic a prenasat alebo vyvolavat nechcem ani ja ,radsej nech sa sam vypita na svet

petapete
23. aug 2011

@lucy56 - jo tak s tím tlakem jsme na tom stejně - já si včera schválně měřila doma, než jsme jeli k MUDře a doma 117/63 a u MUDry naměřila 150/94😖. Naštěstí se zatím vždy spokojí s vysvětlením, že je to fakt syndrom bílýho pláště a nijak to neřeší...spíš se bojím, aby to nechtěli řešit pak v porodnici - měla jsem to stejně u Lukáše a vlastně jen na základě toho tlaku mi vyvolávali porod při úplně nepřipravených porodních cestách...to včera i MUDra naznala, že teda to musel být fakt "porod", když jsem popisovala ten jejich postup...ale včera mě to potěšilo, to CS 2 jsem u Lukáše neměla ani den před porodem, kdy vlastně začali vyvolávat - to jsem byla na 1bodu...takže věřím, že teď ještě kombinace maliník+pupalkový olej+sex+procházky+vana teplá zvládne nějaký další bodíky nahnat za ten měsíc a trochu a nějak to dopadne🙂.

Jinak dnes měřím a ráno nalačno krásných 4,7 😵. Tak jsem zvědavá za půl hodinky na tu po jídle - dala jsem si schválně zkusmo ne polystyren, ale normální chleba (teda jen jeden krajíc, 40g), s máslem, vajíčkem natvrdo a paprikou, k tomu těhotenský čaj, tak uvidíme...akorát teda se nehejbu, jsem dnes totál KO, tak budu trochu klidnit, tak snad se to moc neprojeví, zas na druhou stranu mám dobrou náladu a jsem v pohodě, tak by se to mohlo takhle nějak srovnat😀

lucy56
23. aug 2011

@petapete no viem si o tom pisala,mame to nejake moc podobne tie priznaky,moj doktor mi nechce verit ze to mam len v ordinacii presne ako pises rano doma ok a u nich 140/99, tiez je aj porodnik moj tak asi preto viac stresuje aby sa nic nestalo, ja tiez pijem malinik ale asi budem az neskor som si ho vcera dala a normalne som mala bolesti podbruska a krizov, a tak opisuju poslickov, takze zase tak skoro von ist este nemusi, kedy ho zacnes ty pit?

petapete
23. aug 2011

@lucy56 - já plánovala, že začnu podle výsledků včerejší poradny - pokud bych měla CS pořád na té nule jak dosud, tak bych začínala s ukončeným 34.tt, ale že už se to hnulo a psala MUDra do průkazky už CS2, tak počítám, že začnu tak s ukončeným 35.tt prostě během toho 36.tt...i MUDra včera říkala, že teď je to zbytečně brzy..mě z maliníku právě tvrdlo břicho u prvního těhu, bylo mi to nepříjemný, tak jsem s ním přestala a do porodu ho nepila, což asi byla chyba, ale zas to nechci uspěchat moc...Takže ještě tak ten týden počkám určitě, ale už jsem vysadila magnézko (já ho teda pila jen občas, měla jsem tu od nějakých 21.tt předepsaný od MUDry 30 sáčků a mám ještě pár pořád v šuplíku, takže jsem nedávala denně, ale spíš jen, když byl nějaký náročnější den), takže se to třeba trochu bude pochystávat samo a za ten týden začnu maliník...počítám, že do toho ukončenýho 36.tt dám jen jeden čajík denně a pak začnu dvakrát denně a tu pupalku (tu mi včera i MUDra zmínila, že jí přijde, že je ještě účinnější než maliník, ona obsahuje nějakou tu mastnou kyselinu, která se mění na prostaglandiny a ty se používají třeba i v těch vyvolávacích tabletách). A navíc by měla i snižovat hladinu cukru v krvi😉

lucy56
23. aug 2011

@petapete ja si to tiez posuniem lebo na poslickov sa mi to zdalo skoro uz, manzel chce aby sa maly narodil ako vahy znamenie tak mam prikaz pockat aspon do 21 septembra tusim, magne som uz davno vysadila,lebo som mala take cukrom potahovane tabletky a to by mi robilo sarapatu s cukrom, ked mi tvrdne zvyknem si lahnut a prejde to a pupalku ti odporucila v akej forme, u nas kocky jedia lanove semiacka namocene vo vode, to zas vytvara dobry hlien pri porode akurat ze ja som to raz skusala na zapchu a bolo mi z toho na vracanie takze to urcite nedam

petapete
23. aug 2011

@lucy56 - mě to lněný semínko přijde jako "kec", fakt nevěřím tomu, že když něco sním a projde to trávicím traktem, takže se z toho nějaký sliz dostane do dělohy, navíc na dítě, který je neprodyšně obalený v plodových obalech😀. Pupalka se dá pořídit buď jako olej na lžičku (to bych se skoro bála, že nepozřu😀) a nebo v tobolkách - já mám tu tobolkovou a právě jsem se včera MUDry ptala, jestli na té formě nějak záleží a říkala, že ne, že je fuk, jestli je to ten olej rovnou nebo v těch tobolkách, že tam je právě taky ten olej, akorát se to líp pozře😀. Mě by se líbilo, kdyby se medvídě narodilo 23.9. - to mám narozeniny a Lukáš je 23.3., takže bych ho měla jednak k narozeninám a druhak by děti byly pěkně přesně půl roku od sebe 😵

abig
23. aug 2011

Koukám, že se zase probírá maliník a pupalka. Pupalku mám doma, že bych zkusila i tu ? Taky čekám, jak to vypadá tam dole - v úterý jdu na KO, pak uvidím, co pozřu.
Jinak dneska mám neuvěřitelné šídlo v bříšku, ale fakt mega ...
A jdu se pochválit, po dnešním obědě - kuřecí steak, am.brambor a okur.salát glykemie 5,6 .... to si zaslouží petapete kafíčko ze smetanou :o))

Mohla bych si taky přát nějaké krásné datum porodu ? Cokoli, ale né 17.září prosím !!! :o))

petapete
23. aug 2011

@abig - já dnes po obědě kuřecí řízek a hranolky taky 5,6 a to jsem byla hoooodně ve stresu, protože M. tu lítal a nadával jak špaček, protože ho fest naštvali z práce😖. A fakt jsem se během té hodiny po obědě vyloženě "třepala" takovým jako neklidem, nepohodou a šla se měřit s obavou, co tam na mě vykoukne a ono taková krásná hodnota😀. Odpoledne dávám na sváču Caro se šlehačkou (kávu jsem měla už dopolko, mám spotřebu jednu šlehačku na den😀, ale když mě to táááák chutná🙂)

abig
23. aug 2011

@petapete Jéjej, tak se snaž hodit do klidu.
Jinak jsme to tvoje kafíčko pojmenovali po tobě. Já zavrkám na manžela a on jen petapete ? A už mi vaří mňamíka :o))

Holky, kdy se roztahuje pánev ? Od počátku těhu nebo až ke konci ? Mě posledních pár dní malý doslova tlačí na pánev jakoby ručkama, tak si říkám, jestli si uvolňuje cestu či co ... taky mě pne kůže na bříšku, tak mažu jak ztrhaná a chodím jen v gaťkách s lesklým pupíkem :o))

gianni
23. aug 2011

dnes som bola v poradni,materskú začínam 2.9.tak ešte niečo porobiť v práci a šup sa na chystanie vecičiek, váhu krpca neviem ,zistila som že môj doktor,zároven aj primár sa asi nerád vyjadruje konkrétne k číslam,povedal že všetko je v poriadku a zodpovedá to môjmu týždnu,ešte stále neviem čo to bude,lebo bolo otočené chrbátikom a zadočkom,ale že je v dobrej polohe,s cukrovkou je spkojný,hemoglobín som mala 4,2 ,si myslím že vy ostatné baby ste na tom potom super ,ináč ten maliník nie je malinový čaj však?lebo len to mi u nás ponúkali,dnes po ranajkách 6,9 (plnený bôčik+zel.šalát) 😒

petapete
23. aug 2011

@abig - já myslím, že pánev se může roztahovat kdykoli během těhu, u každé to bude jiný😉. Počítám, že u mě tohle "odsloužil" Lukáš a teď už není co roztahovat, myslím, že je to tam dost průchozí - teda podle vnějších rozměrů zcela jistě😀. Ale je možný, že jak je dítě větší a těžší a víc to tam dole všechno tlačí, tak se to může rozestupovat patrněji😉. A já teď teda piju taky "petapete" - ale z Cara, myslím, že si na tom vybuduju závislost místo na čokoládě - ono i u kojení to bude lepší než žrát čokoládu a chutě to uspokojí zcela srovnatelně😀. Jinak jsem zjistila, že mě glykémie asi stres až tak zásadně neovlivňuje, protože i v té nepohodě mi vyšla pěkná...teď už jsem úplně v klidu, to bylo akorát přesně v té době měření (M. si šel na poštu pro ten dopis, otvírají v jednu, takže šel po obědě a pak tu hodinu tu nadával a já mu něco zjišťovala a nevíme, jak mu to (ne)uznají, takže je to blbý dost kvůli penězům...😖, ale teď jsem už zas v klidu, ono to nějak dopadne...

abig
23. aug 2011

@gianni Tak tak, žádný malinový čaj :o)) Maliníkový - listí z maliníku !!!

abig
23. aug 2011

@petapete Tak já uvidím, až malý výjde ven a já "splasknu", jestli se dostanu do původních kalhot, že ?

Stres cukr určitě ovlivňuje, ale je to individuální. Nenaděláme nic, že. My měli starost s domečkem, tak jsem šílela, že jsem to pak vzdala a řekl manželovi, že to kašlu, že se nebudu rozčilovat.

Dneska mě malý fakt fest tlačí. Před chvíli mě dokonce tak bodalo tam dole, až jsem lapala po dechu. Že by malému bylo teplo ? Asi má málo místa a nelíbí se mu to, co nadělám. Příští týden uvidíme, jestli se něco chystá. Ještě máme čas, dneska jsem 35+1 ...

petapete
23. aug 2011

@gianni - je to jak píše abig - nejedná se o malinový čaj jako ovocný, ale o čaj z listu maliníku - bylinkový, já mám tenhle: http://www.docsimon.cz/zbozi/megafyt-caj-malini...

@abig - jj, stres určo hladinu cukru ovlivní, ale právě mi přijde, že u mě se to moc neprojeví (teda pokud je to jen takové to chvilkové napětí, vystresování se nebo naštvání se..., když jsme byli u našich a já tam byla jak struna napnutá celý den, tak to bylo horší, tohle se moc neprojevilo asi🙂). Mě takhle bodalo, píchalo, pobolívalo včera - úplně zespodu jako vevnitř a i dole kolem stydké kosti a v tříslech...ale to se asi hlásilo tak nějak celkový vyčerpání a únava z těch předchozích dnů, dnes odpočívám a je to zas úplně v pohodě...ještě chvíli počkáme, až to venku trochu zchládne a půjdeme na zahrádku - M. tam teď chudák seká trávu v tom vedru, tak si tam pak půjdeme chvíli možná "zahrát fotbálek" s Lucišem 😵

petapete
23. aug 2011

@abig - jo a s tím "splasknutím" pánve bych nepočítala, ono to tam trochu roztažený zůstane asi už napořád...mě teda původní kalhoty byly po prvním porodu docela těsný už nafurt, i když váhově jsem byla zpět na předtěhu váze...ale zas teď v druhým těhu to "roztahování" pánve nijak nepostřehuju, takže se to nejspíš prodělalo jednou a tím to hasne a teď už je to prostě nachystaný😀

gianni
23. aug 2011

čo sa týka pôrodu mi dnes doktor povedal že je zbytočne to naťahovať do 40 tt,stačí v tom 38 a že po predchádzajúcom cisárskom sa uvidí ako budem rodiť,ked pôjde všetko lahko a rýchlo tak aj prirodzene,ale že naťahovať a siliť to zbytočne nebude,tak sa uvidí
práve som si urobila cuketový prívarok,ale len s mliekom,bude na večeru aj s tým plneným bôčikom
🙂
@abig
@petapete dík za vysvetlenie ohladne maliníku

erzulik
23. aug 2011

ahojte aj ja som bola dnes na poradni, moja krpata je uz otocena hlavickou dole, moč OK, tlak tiez a chvalabohu sa zatial neotvaram aj napriek tomu ze nemozem uzivat magnesium. Tak pijem len min. vodu magnesium. v 36 .tt idem na odber krvi a stery z posvy. Zabudla som sa dokiho spytat o aky odber krvi sa tjedná? Neviete niektora?

petapete
23. aug 2011

@erzulik - odběr krve nevím, mě už nic odebírat nebudou, poslední jsem měla v tom 31.tt - na protilátky a krevní obraz, teď už krev nabírat nebudou, jen příště, za tři týdny (mám tu poradnu nějak za dlouho proti ostatním ve stejným týdnu těhotenství😖) udělá stěry z pochvy na toho koka a jinak už žádný odběry...A proč nemůžeš magnézko?

petapete
23. aug 2011

a já dnes profil pěkný - na lačno 4,7, po snídani 6,6 (to jsem zkusila normální chleba a ještě po snídani ležela, takže pohodička🙂), po obědě těch 5,6 a teď po večeři 5,4, tak krásný hodnoty, i docela vyrovnaný, tak mě to po týdnu neměření uklidnilo 😵

hanka99
23. aug 2011

Ahojky 😉
dietku zvládám celkem dobře 🙂
Ale je takové vedro,že se potím jen když ťukám do klávecnice 😝
@gianni - jůůůůůů krásnej domeček 😵

Krásně se držíte jen tak dál 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre