• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

20. júla 2017 
zuzka 17 skús si pozrieť môj album dala som tam tie naskenované fotky..... ak to nepôjde tak si ťa pridám medzi priateľov....
26. okt 2011 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrusew žáha ťa bude páliť čím ďalej tým viac. ja som si kúpila tabletky na žáhu čo mi odporučili v lekárni po dohode s lekárom. a keď to začne dám si a je to v pohode ale väčšinou je to večer... a je to hrúza... a ten cukor po 1 a pol hod si mala podľa mňa dobre..... veď hranica je 9 po dvoch hodinách...
26. okt 2011 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby zacala som ranajkovat tie krekerbroty..zjem ich to jedno balenie je ich tam 5kuskov...ale ako za polhodinu neviem ze som nieco jedla a som strasne hladna.kolko ste toho jedli na ranajky?
26. okt 2011 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miriam79 Od věku 25 let matky je test povinný (tedy samozřejmě ho můžeš odmítnout...), takže by tě na něj měl lékař poslat. Ideálně je testovat 24 tt, maximálně plus dva tři týdny navíc. Jestli tě na něj neposlal a blížíš se termínu, tak se určitě zeptej. Ty DIA testy se ne všude dělají každý týden a někde jsou dlouhé čekačky a nemusela by ses jim tam vejít.
26. okt 2011 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex @adetka @llluckaaa Tak som bola včera v diabetolog. amb. kvôli tej cukrovke, a dr. sa zhrozila, ked som jej doniesla výsledky a tam len jedna hodnota....volala som priamo odtial mojej gynekologicke, že potrebujem aj hodnotu rannej glykemie nalačno a ona, že to oni nerobia!!!!!! A diabetologička s hrôzou v tvári sa ma opýtala, že či im tam ešte po podaní tej sladkej vody nikto neskolaboval.....ked nevedia počiatočnú hodnotu cukru.
Takže som si pekne včera kúpila glukometer a budem si pichať 3x do týždna do prstíka, aby som si zmerala cukor v krvi. Medzitým mám ocikávať papieriky ráno nalačno a 1,5 hod po jedle. Mám si rozložit jedlo na 6x denne (cca. po 30-50 g sacharidov), udržať cukor v nejakej stabilnej hladine, bez veľkých výkyvov. A môžem aj sladké, len musím si to rozložiť na menšie dávky, počítať cukry. Lebo vraj aj málo cukru je zle, potom sa vytvárajú tie ketolátky, ktoré tiež nejako blokujú inzulín.
Inak teta dr. mi povedala, že sa nemusím báť, že budem mať z inzulínu veľké bábätko, že ja ho budem mať veľké "vďaka" magnéziu, ktoré beriem 3x denne o 3 mesiaca kvôli tvrdnutiu bruška!!!!!! :angry:
26. okt 2011 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska Tak aspoň dr. na dia je rozumná :slight_smile: Tak držím palce při držení diety, hlavně na Vánoce :slight_smile:
26. okt 2011 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj holky, tak jsem se rozhodla dneska zas měřit, do zítra nevydržím :wink: :sunglasses: ráno jsem měla 4,7 na lačno, po snídani po hodině jsem měla 6,9. Trochu jsem zhřešila větší porcí pečiva a plátkovým sýrem :pensive: nestihla jsem nakoupit šunku. Ale pořád to ještě jde :wink:
26. okt 2011 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eyael Plátkový sýr se nemá? Dyk v něm nejsou skoro žádné sacharidy, tak by neměl vadit, ne?
26. okt 2011 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa - nám v poradně říkali, že si nemáme dávat ke snídani žádné mléčné výrobky, protože zvyšují glykémii. Že si máme dávat mléčné výrobky a sýry až na svačinu. A musím říct, že když si dám ráno šunku mám lepší hodnoty než se sýrem, byť plátkovým.
26. okt 2011 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, tak to jsem ještě neslyšela. Třeba na mlíko bych si pozor dala, ale tomu eidamu nerozumím. Já tu mám vzorové jídelníčky pro diabetiky a tam na snídani mléčné výrobky (i mlíko) jsou... Musím se na to poptat ve škole :slight_smile:
26. okt 2011 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael Aha, tak to jsem ještě neslyšela. Třeba na mlíko bych si pozor dala, ale tomu eidamu nerozumím. Já tu mám vzorové jídelníčky pro diabetiky a tam na snídani mléčné výrobky (i mlíko) jsou... Musím se na to poptat ve škole
26. okt 2011 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@katuska aspon, ze diabetologicka ma rozum
26. okt 2011 o 12:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eyael @llluckaaa ano to aj mne ta dia dr. povedala, ze v mlieku a mliečnych výrobkoch, v laktóze je tiež cukor, síce nie veľa, ale nalačno sa rýchlejšie vstrebáva, preto sa neodporúča mliečne na ranajky až na desiatu, alebo ich rozumne rozložiť v priebehu dňa. :slight_smile:
26. okt 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@llluckaaa pritom podla tej stránky tehotenskacukrovka.cz, taulky sacharidov eidam nemá skoro vôôôôbec žiadne sacharidy 1g na 100 g. takže podľa mňa v pohode, hlavne ked to zajes chlebíkom, tak to podla mna už nie je nalačno a nemôže ti to tak zdvihnút cukor, to skôr ten chlebík :slight_smile:
26. okt 2011 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja mam ešte jednu otazocku prosím. Mám tie papieriky (prúžky) DIA PHAN na kontrolu cukru v moči. Na krabičke sú najprv nakreslené: GLUKOZA žlté políčko - neg. a KETONY šedé políčko - neg. (tak vyzerá aj ten papierik/prúžok, ked je neocikaný.) A potom pri glukoze sú tie 4 do zelena sfarbené políčka s konkret. hodnotami a pri ketonoch 3 políčka od ruzovej do fialova s konkrét. hodnotami. Moja otázka znie, ked ocikám ten papierik/prúžok a nijako sa nesfarbi, znamená to, že nemám zvýšené hodnoty cukru a ketonov, čiže neg. výsledok. alebo som ten papierik zle ocikala? :grinning: :grinning: :grinning:
Dúfam, že A je správne. :slight_smile:
26. okt 2011 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex zase je to individuálne,ja si napr.nemôžem dovoliť viac ako 2 kusy a pravdaže ani neviem že som niečo zjedla,preto k tomu vela zeleniny
26. okt 2011 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska ja mám penta phan prúžky a ked je to v pohode tak sú sfarbené ako to prvé políčko,to vidíš či je to mokré teda či si to ocikala alebo nie,ja mám pod tým ešte že krv a hemoglobín a práve včera sa mi sfarbilo políčko na zeleno pri hemoglobíne čo som pred tým nemala a neviem čo to znamená
26. okt 2011 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cavik presne s tou cviklou , aj ja som mala málo železa ked som bola tehu tak som si varila cviklu a zistila som že mi to od nej poriadne dvíha cukor,tak teraz fakt človek nevie že čo si má dať,teraz si tak jednu malú cviklu nakrájam do šalátu ale nie na ranajky
26. okt 2011 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa - pozor, klasická diabetická dieta je jiná než dia dieta pro těhule :wink: třeba se těhulím nedoporučují náhradní sladidla, i když klasický diabetik je může...
26. okt 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska - na těch stránkách je také napsáno, že mléčné výrobky až na svačinu :wink: sami říkají, že neví, proč tak tomu je, když mají málo sacharidů, ale že prostě na snídani to rozhodí ten ranní cukr. Takže doporučují ráno raději nedávat.
26. okt 2011 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katuska - mmch chlebík na ráno je taky sacharid :wink: musíš si hlídat, kolik ho sníš a ne s tím ještě zajídat další sacharidy :sunglasses:
26. okt 2011 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@siuzun já mám reflux jícnu, takže mě pálí žáha téměř pořád, ale teď je to horší :unamused: vím dobře, že to bude horší a horší. To i s tím cukrem tuším, že to může být horší..
26. okt 2011 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuska ja som bola na magneziu od zaciatku tehu, vlastne ho beriem standardne (teraz nie) a uplne v pohode, babatko si cele tehu drzi velkost podla tt, tak sa neboj
@gianni cvikla presne, chcela som ju kvoli zelezu, ale ked som videla ten cukor :confounded:
@adetka nebola si dnes na kontrole?
26. okt 2011 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@kaciatko81 v rizikovej poradni na Antolskej... zajtra nastupujem do nemocnice... chcu mi dat male davky inzulinu a nastavit liecbu pre vysoky tlak...
26. okt 2011 o 16:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa @katuska ja ked som nevedela info o tych mliecnych vyrobkoch na ranajky som si nakrajala 2-3platky nejakeho tvrdeho syru ..eidam gouda...a cukor mi vyskocil.ked som to vysadila isiel dole.
26. okt 2011 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@callex @katuska Já jsem jedla pokaždé ke snídani ovesné vločky, jogurt a půlku banánu (sacharidy přesně spočítané na povolenou dávku) a měla jsem to cca 5, 5 a když jsem si náhodou musela dát místo toho chleba se šunkou, tak mi to vyskočilo přes 9. Tak to fakt nechápu.
26. okt 2011 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katuska já se dívám na složení výrobků sem, to je výborná databáze: http://www.stobklub.cz/databaze-potravin/
26. okt 2011 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@eyael to jo, jenže mně to právě nikdo neřekl ani při těhu dietě. Ale i na www.tehotenskacukrovka.cz to píšou, tak na tom asi něco bude. Mně přijde, že při těhotenské dietě se nemá skoro nic, a to co má, to člověka nadýmá nebo mu to nevoní :frowning2:
26. okt 2011 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@llluckaaa mě spíš přijde, že každá těhulka to má jinak. Já si dala k snídani graham. rohlík s máslem, šunkou a sýrem a výsledek jsem měla 5,2.
26. okt 2011 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@llluckaaa
@petrusew áno každý musí vyskúšať sám na sebe čo mu robí dobre a čo nie,mne napríklad bolo lepšie na ranajky ovocie s jogurtom ako chlieb s niečím
26. okt 2011 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok