Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
26. okt 2011

@gianni @petrusew To mi vždycky říkali na dia, když jsem se ptala, jestli můžu sladit rýžovým sladem, jíst banány apod. Prý zkuste to, změřte se a uvidíte 🙂

eyael
26. okt 2011

@llluckaaa - no já nevím, mě přijde, že se může všechno jen s mírou a rozmyslem rozložené do celého dne 😨 a to že nemůžu hory sladkého (čokoláda, kakao, bombony, sladké nápoje typu cola nebo fanta apod) to mi fakt neva, stejně jsem to nejedla v horentním množství ani před těhu. Že se nesmí alkohol, to mi taky neva, když si dám hlt piva nebo vína po něčem mastném tak se snad svět nezboří 😵

eyael
26. okt 2011

@llluckaaa - je fakt, že mám ale trochu problém poskládat jídelníček - moje miminko v bříšku nemá moc rádo ovoce a zeleninu, když si třeba dám na odpol.svačinu až večeři papriku, tak blinkám, to samé ovoce 😕 takže to můžu jen dopoledne a díky skladbě dia diety ovoce vlastně jen na dopolední svačinu, protože by se nemělo mýchat s hlavním jídlem, které už tak obsahuje dost sacharidů 😕 takže jsem kouknutím do jídelníčku za 3dny zpátky zjistila, že jsem neměla žádnou zeleninu a ovoce jen sporadicky 🙄

llluckaaa
26. okt 2011

@eyael Tak já taky nejsem moc na sladké, ale jak jsem ho nesměla, tak jsem na něj jako na potvoru měla pořád chuť. A taky na brambůrky a takové ty hrozně dobré ale nezdravé majonézové saláty a pomazánky nebo přesolené fuety... A dělá ti to i dušená nebo jen syrová? A nepomohlo by to oloupat?

kaciatko81
26. okt 2011

@adetka sa mi zdalo, ze som ta stretla, ale nebola som si ista, tak len preto 🙂

eyael
26. okt 2011

@llluckaaa - všechna, zkoušla jsem i loupané i neloupané, dušené nebo syrové a nic, resp. jo, nejpozději do půlnici jsem to vyhodila i se vším ostatním co jsem mezitím snědla - nepomohlo ani zajíst dalším jídlem. Ale měla jsem to tak i s první dcerou - to jsem nemohla tedy jen jablka, hrušky, hrozno, melouny a další... 😀 jen banán mi prošel a to ještě občas. Blbé bylo, že jsem byla nejvíc těhu přes léto a to mi dost ovoce chybělo 😝

katuska
27. okt 2011

@eyael fuha to ja si bez ovocia a zeleniny jedálniček predstaviť neviem, to skôr to sladké oželiem. Včera som sa prvýkrát merala nalačno a po každom jedle ( zatial prúžkami) a vysledok bol vždy negatívny....dnes tiež ešte prúžkami a zajtra vyskúšam už krvou a uvidime, čo mi aké hodnoty naskáču....
vy sa meriate prúžkami každý deň po každom jedle? a potom 2-3x do týždna glukometrom?

llluckaaa
27. okt 2011

@eyael Teda to je drsné. Ta příroda to nějak špatně domyslela, když ty i miminko potřebujete plno vitamínů a po spapání toho v tobě moc nezůstane. Aspoň že se prodávají ty vitamíny pro těhotné, tím se to snad aspoň trochu dožene 🙂

eyael
27. okt 2011

jj, holky, a co mi trvalo, než jsem to všechno ozkoušela 😝 ještě že jsou multivitamíny! Já nezvracela v prvním trimestru, tak jsem si to holt musela vynahradit v tom druhém 😨 😅

llluckaaa
27. okt 2011

Holky, mám dotaz ze zvědavosti 🙂 Zkoušely jste sladit stévií? Já jsem z ní minulý rok zkusila upéct rádoby vánoční cukroví a výsledek byl takový, že jsem to šla nasypat do ptačí budky (a to mi manžel řikal, že to tam ani nemám dávat, že to nebudou žrát ani vymrzlí a hladoví vrabčáci).

llluckaaa
27. okt 2011

@eyael Já blinkala jen jednou - ráno na cestě do práce v metru mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Radlická 🙂 Ještě že se mi povedlo vyštrachat pytlík 🙂

petrusew
27. okt 2011

Tak jsem zmatená. Po včerejších překrásných hodnotách dneska ráno naměřila 8,1! (a to jsem to měla přesně odměřené...)
@katuska Já proužkami ráno z moči a glukometrem po každém větším jídle (neměřím svačinky a druhou večeři). A z moči spíš k vůli tomu acetonu. Dneska jsem tam nějako hodnotu měla. Tak si mám před spaním víz hrnek mléka nebo jogurt.

petrusew
27. okt 2011

@llluckaaa to je od něho ale ošklivé! 😀

eyael
27. okt 2011

@llluckaaa - ježiší, to muselo být strašný!

eyael
27. okt 2011

@llluckaaa - na stévii jsem narazila na webu, ale nemám jí kde koupit. A platit poštovné stovku, když sáček stojí 45Kč se mi nechce ☹ ale podle toho co psali, se to třeba v Japonsku používá na slazení normálně, tak nevím....
kde jí kupuješ ty?

llluckaaa
27. okt 2011

@eyael Mně jí koupila kamarádka někde v čajovně (byla taková ta sušená tráva, ze které jsem pak pekla to cukroví), ale dá se koupit v obchodech se zdravou výživou - tam prodávají tablety, ale ne jako sladidlo, ale něco jako přípravek na čištění zubů. Ale nevím, jestli je to jen čistá stévie, nijak jsem se nezkoumala.

llluckaaa
27. okt 2011

@eyael Nejstrašnější na tom bylo, že mě nikdo nepustil sednout a ani se nikdo nezeptal, jestli jsem OK nebo něco nepotřebuji.

petrusew
27. okt 2011

@llluckaaa bezohlednost lidí je strašná. Raději vždycky dělají, že tě nevidí. 😢

micicka
27. okt 2011

ahojte dievčatá. vidím, že je tu pár nových mien, už som tu veru dlho nebola 🙂 a už ani veľmi nebudem chodiť, lebo naša cukrovka skončila 😀
Natálka sa narodila minulý týždeň v stredu o 12,55 s mierami 2640g a 47cm. Síce o 3 týždne skôr, kvôli zlým prietokom, ale hlavne, že je v poriadku 🙂 tak sa pridávam už k mamičkám.
Všetky vás pozdravujem a prajem veľa zdravíčka a krásne zdravé detičky 😉

kaciatko81
27. okt 2011

@eyael to s tou zeleninou nezavidim. mne vysvetloval dr, ze to je vlaknina a ta vlastne tlmi to vstrebavanie cukru, takze ja som na zelenine stravila skoro cele tehu.
@katuska ja sa meriam len glukometrom. mne povedali, ze v moci sa cukor prejavi az pri velmi vysokych hodnotach. ja som ho mala vzdy negativny, len raz este na zaciatku tehu ketony, ale to som vracala uplne strasne...
@petrusew to mlieko na vecer je moja droga 😀
@micicka gratulujeeeeem 😵 😵 😵

eyael
27. okt 2011

holky, já mám dneska šíleně žravou! co vidím, co bych zbodala ☹ Právě jsem si dala štrůdl se zakysanou smetanou, nechci vidět večer ty hodnoty ☹ když tomu nešlo odolat, byl domácí 😎

petrusew
27. okt 2011

@micicka moc gratuluji!

ivavec
27. okt 2011

@micicka Moc gratuluju taková zpráva je pro mě moc povzbuzující 🙂

lucy56
27. okt 2011

@micicka gratulujem vitaj v klube novopecenych maminiek, moj maly ma uz skoro mesiac a je krasnucky, zdryvucky,vobec nebol velky, a nemal z cukrovky ziadne komplikacie, a mne tiez po porode zmizla,tak si teraz dopriavam sladke pocas kojenia, dava mi to energiu,lebo z kazdeho kojenia som vycucnuta

eyael
27. okt 2011

@kaciatko81 - přidávám si do stravy alespoň psylium, to je taky dobrá vláknina... ale není to ono, je to jen náhražka...

petrusew
27. okt 2011

@kaciatko81 já mléko piju hodně na tu žáhu, tak mě to neva. Pokud je studené. Po teplém se mi chce blinkat 😀
@eyael já jednou blinkala po zelenině a můžu ti říct, že od té doby se jí vyhýbám, teda teď už tak moc ne, ale papriku nemůžu ani vidět. Vadí mi ji jen cítit. Rajčata jsem už pomaličku zařadila, ale musím je dobře pokousat. Ty šlupky mi dělají zle.

micicka
27. okt 2011

@lucy56 moja bola malinká, ale to za to, že sa narodila skôr. viackrát jej brali krvičku na cukor, najskôr mala zlé výsledky, nízke hodnoty, aj glukózu dostávala, ale potom sa to našťastie upravilo a tak je všetko ok 😉

@ivavec
@petrusew ďakujem vám veľmi pekne

katuska
27. okt 2011

@kaciatko81 ako často meriaš glukometrom? ja som sa začala merať len včera prúžkami, a aj včera aj dnes po každom jedle som mala neg. vysledok, chcela som začať glukometrom zajtra rano nalačno, ale idem to vyskušať teraz po večeri prvýkrát, nech ráno pred odchodom do práce nestresujem 🙂

katuska
27. okt 2011

@micicka gratulujem k zdravému bábätku, maminka 🙂

gianni
27. okt 2011

niečo som našla idem čítať či sa dozviem nové veci http://primar.sme.sk/c/6108064/zivot-s-cukrovko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre