• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

26. júla 2017 
@jabluncanka TĚHOTENSKÁ cukrovka ano, ale dispozice k cukrovce (obecně, tj. i k té těhotenské) jsou dědičné :wink:
30. okt 2011 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jabluncanka přesně tak, těhotenská je něco jiného než normální...Ta dědičná bohužel je...Jinak si nedokáži vysvětlit, že u nás v každé generaci...
@eyael to mi povídej, taky si řikám proč zrovna já a ne brácha :unamused: i když jemu bych ji taky nepřála...no jo, hold existují horší nemoci.
@maxkatka malá je krásná, je vidět že má do macíčka daleko :wink:
30. okt 2011 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael No právě že na rozvoj cukrovky mají vliv takové věci jako životní styl, výživa, pohyb a s tím spojená nadváha a hlavně genetika. No a právě že nechápu, že se to objevilo právě u mě. Teď si říkám, že musím dávat pozor, na to jak žiju, aby se u mě moc brzy nerozvila ta DM II. typu.
Říkala ti dr., jak budeš rodit? Chtějí to zkusit spontánně nebo si půjdeš rovnou naplánovat císaře? Já měla dva plánované císaře :frowning2:
30. okt 2011 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jabluncanka Souhlasím s eyael, cukrovka v rodině značně zvyšuje tvojí "šanci" na těhotenskou cukrovku.
30. okt 2011 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka My jsme taky bohužel na umělotině. Ale říkala jsem si, než nás s tím kojením obě dlouhodobě trápit, tak to radši vzdám. Ale mrzí mě to hodně a doteď. Ale zlaté miminko teda nemám a ani jsem nikdy neměla, já mám oba divochy, kteří nechtějí v noci spát a přes den ně mě pořád visí.
Když čtu ty vaše zkušenosti s porodama, tak jsem ráda, že jsem měla císaře naplánovaného a víceméně vše proběhlo v poklidu.
30. okt 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa no teď už mám taky "draka"... ale jako miminko byla skoro furt zlatá... teda po UM... spala celou noc do těch 6ti týdnů... jen nás pak potrápily zuby či tak... ale 80% nocí bylo "luxusních"... pak teda začal problém s cumlem... furt cumel... závislák... a když jí v noci vypadl, tak řev... stačilo vrátit a byl klid :grinning:

A k tomu kojení, u druhého to až tak řešit nebudu... buď to půjde a budu kojit a nebo to nepůjde a dostane flašku... malá ji taky měla, je zdravá a dravá... akorát to dost poleze do financí... ale za ten klid v rodině to bude stát.
30. okt 2011 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka Závidím, moje malá, Katka :slight_smile:, celou noc nespala ještě ani jednou. Já kojení hrozně řešila u toho prvního a úplně jsem se z toho odrovnala. U toho druhého už na to nebyla síla ani čas.
30. okt 2011 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa no když já začala být matka "tyran"... dost matek mě tak teda vnímá... ale po třetím měsíci jsme malou začali usínat samotnou... bez chování... v postýlce... praktikovali jsme na ní "Metodu kontrolovaného pláče".... bylo to ze začátku dost psychicky náročný, ale byli jsme za jedno s chlapem, tak jsme se podporovali a vydrželi... od 4té měsíce pak usínala už vždy sama.... takové to najíst, pomazlit a šup do postýlky, popřát dobrou noc a odcházeli jsme... Nikdy s námi nespala v posteli... Jako miminko jsem jí to neučila - měla jsem postýlku hned vedle své postele a pak jako větší už nechtěla... vždy brečela, že chce do své postýlky... Teď třetí měsíc už spí sama ve svém pokojíčku ve velké posteli (kdyby byly peníze, tak tam spí už dřív, ale nebyly finance na to jí ten pokoj udělat) a spí tam více než dobře... Jo a celkově je dost samostatná... to jsem zase docela praktikovala metodu "Líný rodič, dobrý rodič"... :grinning: Nikdy jsem si s ní nehrála atd. dala jsem jí dost podnětů, aby se zabavila a opět se to vyplatilo... Neumí se nudit.... vždy si s něčím hraje... ráda chodí do školky... Na TV moc nekouká - sem tam pohádka, ale to až tak od dvou a půl, před tím ji to vůbec nebralo... teď by chtěla sice více, ale nemá je... a obyč TV ji nebaví... jde si raději stavět a nebo hrát s autíčkama (panenky jí nikdy nebraly). Přes prázdniny ji teda začalo "chytat" maminčin mazánek... ale teď se školkou se to zase zlepšilo...
30. okt 2011 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já tě jako tyrana nevnímám, neboj. Taky nechávám usínat samotnou bez chování a pak se jenom vracím k postýlce, ale stejně ten noční spánek nám nějak nejde. A strkat si jí do postele zásadně odmítám. Už jsme na ní vyzkoušeli kde co, zrušili pytel na spaní, dali jiný plíny, ale posun k lepšímu zatím není. Takže mi nezbává než čekat, že z toho jednou vyroste.
30. okt 2011 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka - dcera taky spí ve své posteli, ve svém pokojíčku, i když máme svoje rituály - čtení knížky, mazlení, povídání si před spaním a nebo zpívání ukolébavky (to když byla menší). Měli jsme i období, kdy se nám nasáčkovala do postele, chvíli se to dalo, bylo příjemné jí mít u sebe a muchlat se všichni, ale jak vyrostla, už to není pohodlné, nevešli bychom se :grinning:
hrajeme si spolu tedy docela dost, i když teď už má od 2,5let období, kdy mě ani nepotřebuje, má svoje hry a fantazii, taky hodně pomohla školka....

jinak jsem dneska totálně zazdila krásné celodenní hodnoty - večer jsem si udělala rybičkovou pomazánku, strašne dobrou a šíleně jsme se přejedla pečiva s tou pomazánkou :confounded: takže nejen, že mám těžký žaludek, ale cukr mi vyskočil hodinu po jídle na 7!!! To je nejvíc, co jsem si kdy zatím za ten týden naměřila :fearful: holt, přejídat se nemá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
30. okt 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael co bych dala po pečivu do 7!!! :frowning2: No dneska k večeři míchaný vajíčka, celá kaiserka a rajčátka... a cukr teda "jen" 6,4... jako najedla jsem se dost... ale to pečivo.... ty sacharidy... :confounded:
30. okt 2011 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka - já právě zbodala DVĚ HOUSKY, a ještě dva plátky kneckenbrotu, byla jsem jakk smyslů zbavená, rajče k tomu :fearful: až se za sebe stydím, fuj, takhle se napucnout na noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale chutnalo mi to :wink: :grinning: moc :grinning:
30. okt 2011 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael Nám taky na samostatnost hodně pomohla školka. A taky na jídlo. Konečně začal jíst trochu syrové ovoce a zeleninu, do té doby to vůbec nechtěl strčit do pusy :frowning2:
Hodnota 7 je ještě dobrá, ne? Nebo kolik ti říkala dr., že to má být maximálně? A jak děláš tu strašně dobrou rybičkovou pomazánku? Poraď,potřebujeme přidat víc ryby a já nemám fantazii, vždycky jenom rozmixuju sardinky ve vlastní šťávě a už mažu.
31. okt 2011 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj všechny, tak holky, mě včera hodnoty lítaly neuvěřitelně a to jsem se fakt snažila! Přijde mi, že čím víc se snažím a myslím na to, tím ty hodnoty jsou horší! :frowning2:
@llluckaaa já dělám rybičkovou takkhle, rybičky (sardinky), trocha másla, cibulku na jemno, pepř, sůl dle chuti, vařené vejce a pak mažu :slight_smile:
31. okt 2011 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka já taky měřím hodinu a půl po jídle. Ale říkali mi, že je to v rozmezí hodiny až dvou.
31. okt 2011 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa - pomazánku dělám z pomazánkového másla bez příchuti a rybiček ve vl. šťávě (nebo tuňák ve vl.šť.) Rozmačkám vidličkou a promíchám dohromady, pokapu citronem a osolím, někdy dám trošilinku bílého pepře. cibulku nedávám - mě je teď v těhu po syrové cibuli těžko a dcerka jí taky nemá ráda. Není to zas až tak objevný recept, jen jsem na ní měla už strašnou chuť :grinning:

Právě jsem se taky dovolala do diaporadny, nahlásila jsem jim hodnoty za dva dny z týdne. Sestra mě chválila, že jsou to skvělé hodnoty, dokoncei ta hodnota ze včera večer - ta moje sedmička :stuck_out_tongue_closed_eyes: shodly jsme se na tom, že mi to podle jídelníčku asi dělají rohlíky a housky, asi je budu muset vyloučit a nebo hooodně omezit, pak mi cukr lítá nahoru-dolu. Je lepší když je v nějaké stabilní hladině.
Příští týden mám měřit už jen dvakrát za týden (dva dny) a pak zas zavolat. Pak mě objednají na gl. profil. Mám velkou radost, že to tak dopadlo, zatím to vypadá slibně :wink:
31. okt 2011 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael Dík, s tím pomazánkovým máslem mě to nenapadlo, to by mohlo být dobré. Musím to někdy zkusit. Já syrovou cibuli moc nemusím a dítko taky ne, a taky se mi tam nechce dávat klasické máslo nebo margarín, aby to nebylo moc tučné. Ale takhle by to mohlo projít podle požadavků všech strávníků :slight_smile:
No vidíš, jsi šikulka :slight_smile:
31. okt 2011 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrusew Mně se právě nechce dávat dovnitř máslo, aby to nebylo moc tučné. Ale uznávám, že s ním to chutná líp :slight_smile: Vajíčka dávám navrch, ale asi bude opravdu lepší je tam rozpatlat, aspoň nebudou prckovi z chleba furt padat a já je nebudu muset lovit pod židličkou... Ta syrová cibulka mi u prcka neprojde :frowning2:
31. okt 2011 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa aha, tak s tou cibulkou u prcka asi ne. Já tam ty vajíčka strouhám. S tím máslem je to fakt lepší...a ono, neděláš si to každý den :wink:
31. okt 2011 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrusew Tak už mám uvařená vajíčka, chleba se peče a sardinky jsem našla ve špajzu, takže večer bude dobrota!
31. okt 2011 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, tak sjem včera zjistila zvláštní poznatek...Taky jsem se k večeři nadlábla, dala jsem si palačinky s dia marmeládou a hrnek mléka. Po hodině 7,1 což jde, ale nedalo mi to a řikala jsem si že je to až podezřele málo...tak jsem se změřila pak ještě za hodinu (tedy po 2hodinách) a měla jsem 8,0 :confused: takže se na to kontrole příští týden zeptám...je to zvláštní.
31. okt 2011 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa teda, ty válíš :grinning: A jakej pečeš chlebík? Máš pekárnu?
31. okt 2011 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrusew večer se pochlubím, co na to manžel :slight_smile: Jo, mám Moullinex, úplně jsem si na ní zvykla a peču pravidelně. Kupuju si hotové směsi - naleju vodu a vysypu pytlík, zmáčknu čudlík a za 3 a 1/4 hodiny je hotový. Tentokrát to bude Vollkorn.
31. okt 2011 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa taky mám, ale do směsí a jiných receptů než mám v příručce jsem se ještě nepustila. Ale zadělávám těsto na štrůdl a bomba! A mám taky Moullinex. Moc jsem ji chtěla a tak jsem dostala od tchýně, ležela jí tam ladem. Jsem moc ráda! Je to fakt super věc.
31. okt 2011 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mmaarrkkeettkkaaaa mě říkali, že měřit tak hodinu a půl až dvě od jídla...hlavně pak napiš, co ti řekli v poradně.
31. okt 2011 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mmaarrkkeettkkaaaa Ahoj a jakou marmeládu jsi měla? S menším množstvím cukru než se dělá obvykle nebo s náhradním sladidlem? To by totiž těhulky vůbec neměly.
31. okt 2011 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrusew My ji dostali ke svatbě. Mně právě ty recepty z příručky moc nechutnaly, navíc u těch celozrnných jsem měla několikrát problém, že mi nevzešly tak, jak měly (asi záleží na kvalitě mouky a droždí). Tohle mám jednodušší, chleba výborně chutná a zatím se všechny chleby povedly (a to peču už několikrát týdně už několik let...) Já mám výborný recept na ananasovou bábovku, tu určitě taky znáš, ne? Ale teď bys ji musela péct jen pro rodinu, dává se do ní dost cukru :frowning2:
31. okt 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrusew jj určitě dám vědět...mně právě bylo řečeno, že mám měřit hodnoty hodinu po jídle....
@llluckaaa měla jsem slazenou fruktozou, což jsem se dočetla, že v těhotenství vůbec nevadí...jinak dia věci samozřejmě nejím...
31. okt 2011 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mmaarrkkeettkkaaaa jenže fruktóza jako sladidlo vadí při těhotenské cukrovce...
31. okt 2011 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa hm tak to tedy nevím kde jsem četla :unamused: možná i tady se to psalo o pár stránek dřív....mrknu...ale určitě jsem to četla na nějakých internetových stránkách...
31. okt 2011 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok