Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mimys
2. nov 2011

@llluckaaa No právě, no :-/ už by to mělo být v pohodě a nejaky celozrnný rohlík, by to teda rozhodit neměl....
nerikam treba kdybych dala čokoládu, nebo dortík.. ale tohle?? chjo chjo :-/ Ja uz vidim, ze asi budu jedna z tech par % ženskych, co se z toho nebyhrabou 😠

maxkatka
2. nov 2011

@llluckaaa no teď jsem si měřila o půl osmé ráno.... takže cca 12,5 hodiny bez jídla... kdybych si měřila později, tak je to možná ještě vyšší... a snídám mezi čtvrt na devět a půl devátou... Teď už do školky převážně "jezdím"... ač ji nemám daleko... ale když mi tu chlap nechá auto, tak jedeme... když ne-e, tak jdeme...

Jinak tabulku sacharidů díky knekebrotům v pohodě dodržím... ty mají totiž minimum... takže právě dneska chci vyzkoušet po desáté večer něco "zhltnout"... sice nevím JAK to půjde, protože hlad vůůůůůbec nemám... ale pokusím se...za vyzkoušení to stojí...

maxkatka
2. nov 2011

@mimys zlato, ale já mám nižší glykemku po klasické vánočce než po chlebu.... 😢 Taky to vůbec nechápu!!!!

mimys
2. nov 2011

@maxkatka to je zajimavý, no ... podle toho, jaky chleba kupujes, taky.. nektery jsou barveny karamelem..
a taky v těhu je to vsecko takový podivný 🙂 na kazdýho to funguje jináč 🙂

mimys
2. nov 2011

@maxkatka 12,5 hodin bez jídla ? pri těhu cukrovce?? proč takhle hazarduješ se zdravím obou?
Urcite budes mít krtony v krvi... to chces maleho otravit?

maxkatka
2. nov 2011

@mimys chleba kupujeme klasický kmínový... nic extra... teda nejraději máme židlochovický... ale tady u nás v rentě buď Jaroměřický nebo znojemský... prostě obyčejný... naposledy "krásný" grahamový rohlík a co udělal cukr??? No katastrofu.... Vánočka kupovaná (dobrá) od Delta pekárny a dala jsem si jí těch 70g jako pečiva a cukr zůstal v normálu (měla jsme 7,1).

ilonne
2. nov 2011

@mimys Ahoj, určitě to bude lepší. Kamarádka byla jen na dietě a stejně se jí cukr srovnával půl roku po porodu. Takže nevěš hlavu. Mě taky zajímá jak dopadnu po šestinedělí na zátěžáku. Docela jsem se rozjela ve sladkým. Sice jsem zhubla 15 kilo, ale za životospráva 😝.

maxkatka
2. nov 2011

@mimys ale mě dr. druhou večeři "zakázala" 😖 Ketony jsem při kontrole u nich neměla...

mirka00
2. nov 2011

@maxkatka ahoj.nič grahamové nejedz,to ti strašne zdvihne cukor.jedz normálne pečivo okrem bieleho.

mimys
2. nov 2011

@ilonne to se ti podarilo zhubnout 15 kg ?? to je na metál ! 🙂 to já mám porád 2 kg nahoře..

maxkatka
2. nov 2011

@mirka00 zkoušela jsem i kaiserky, různé klasické chleby a cukr furt stejný... vysoký... pečivo jsem "vyhodila" z jídelníčku...

mimys
2. nov 2011

@maxkatka to mi prijde divne, ze ti ji zakazala... to je div... jak je videt, co doktor, to názor. Ty jsi jen na diete?

ilonne
2. nov 2011

@mimys Stres a ta životospráva, nebyla jsem schopná nic pořádně sníst. V podstatě jsem prvních 14 dní přežívala na čokoládách. Až přijela máma a řekla, že to takhle nejde a začala do mě cpát jídlo. Já jsem -10 kg než jsem otěhotněla, ale bacha nikdy jsem nebyla žádný drobek. Mám vel. 46. Já jsem prostě nejak nezvládla ten začátek šestinedělí a byla jsem docela v háji, hormony se mnou zacvičily fakt hustě. Docela se divím, že jsem neskončila na psychině 😀 .

maxkatka
2. nov 2011

@mimys jo jsem jen na dietě... co se té druhé večeře týče, tak mi výslovně řekla NE, jen pokud bych měla ráno v moči ketony dva dny po sobě, tak si přidat jídlo a nebo pokud mi dají noční inzulín... Ale dneska to vyzkouším i bez toho všeho... dám tu druhou večeři... samotnou mě to zajímá...

maxkatka
2. nov 2011

@ilonne to máš teď první dítě? Až na to hubnutí mi to příjde jako u nás.... 😀 Ten stres co jsem prožívala... divím se, že malá přežila a já neskončila na taky na psychiatrii 😠

mimys
2. nov 2011

@ilonne ted jsem koukala do papiru a na zátěžák mám jít po půl roce. A ty opravdu dietu nedržíš? měřila jsi se ted někdy? Já si měřim tak občas pro zajímavost, ale taky si říkám, že kdybych se na to vykašlala, byla bych vic v klidu a mohla bych si občas něco dopřát.... 🙂 co oči nevidí ... 🙂

mimys
2. nov 2011

@ilonne 🙂 dokud se psychoza projevuje jedením cokolády, tak to jeste jde 🙂

llluckaaa
2. nov 2011

@mirka00 A co je to normální pečivo? Já totiž rozděluji na bílé (rohlíky, chleba, ...) a celozrnné (graham aspol.). To už bych teda radši ten klasický tukový rohlík než něco, co vypadá tmavě a nevíš, co ti tam nacpali.

mirka00
2. nov 2011

@llluckaaa mne osobne zakázali biele rožky,tie klasické ale odhovárali ma aj od celozrnných,lebo je to klamlivé človek si myslí,že zdravý rohlík a vobec!jem normálny chlieb čierny a knekeborty alebo sucháre.

ilonne
2. nov 2011

@maxkatka JO, jo první a fakt masakr. Já furt brečela. Nepovedlo se ji rozkojit, prostě netahá, pere se se mnou, odtahuje se a řve. Navíc nejsem žádná mlíkárna, takže jsme to vzdaly a je na flašce. Odsávám, takže dopoledne ode mě dostane vždycky 2x 100 ml MM a pak jsme na nutrilonu. Myslím, že jak jsem se s tím smířila, tak jsem celkově klidnější. Hodně mi pomohl i manžel. Ten mi pořád říkal, ať to neřeším, že je spousta dětí na flašce i máma. Ale obrečela jsem to dost.
@mimys Já myslela, že po šestinedělí. Neměřím. Glukometr mi po porodu sebrali.

llluckaaa
2. nov 2011

@maxkatka A zkusila jsi takové ty echt celozrnné chleby? Jsou hrozně tmavé, balení v igelitu, některé vyrábí Penam - složení je přesně na obalu, takže neriskuješ, že je to tmavé rádobycelozrnné a oslazené kdoví čím. Ale mně teda moc nechutnají ☹

llluckaaa
2. nov 2011

@mirka00 Osobně se mi nelíbí to tažení proti celozrnným výrobkům. Prostě si musíš umět vybrat a kupovat to, kde si přečteš přesné složení výrobku a nenecháš se napálit jen názvem. Já jsem třeba zkoumala čerstvé pečivo v Albertu a tam jsem nic skutečně celozrnného nenašla, v ostatních obchodech nevím, ale budou na tom asi dost podobně.

mirka00
2. nov 2011

@llluckaaa kupujem kmínový chlieb.aj ty si mala tehu cukrovku?

llluckaaa
2. nov 2011

@mirka00 Jo, taky jsem jí měla, tyhle věci jsem právě dost řešila někdy před rokem. Od porodu se snažím preventivně jíst zdravě. Mně celozrnné vyloženě na dia doporučili.

mirka00
2. nov 2011

@llluckaaa vidíš a mne to zakázali,ani len dia výrobky nemožem.

llluckaaa
2. nov 2011

@mirka00 Dia výrobky určitě ne, už jsme to tu s holkama taky řešily. V těch není nic dobrého, ale dr. je naštěstí zakazují všem.

mirka00
2. nov 2011

@llluckaaa ale už som s tej diety na prášky 🙂 už ani neviem čo mám jest ☹ aby bolo všetko v poriadku.

llluckaaa
2. nov 2011

@mirka00 Mně trvalo tak 3 týdny, než jsem si zvykla a pak už to šlo. Ale stejně jsem jedla pořád podobná jídla, hlavně brambory. A vychází ti dobré hodnoty? Jestli jo, tak držíš dobře a nemusíš si dělat starosti.

maxkatka
2. nov 2011

@ilonne jůůů, tak to je fakt jak u nás... taky se mi nepodařilo se rozkojit... po 6ti týdnech doktorka přikázala flašku... takže jak ty... odsávala jsem a zbytek dokrmovala UM... nervy... sama jsem se považovala za něco méněceného, že nemůžu dostatečně kojit... Okolí furt, že to nemám řešit, že.. .ale já to řešila... a dlouho... do toho jsem měla bolavá prsa, takže každé kojení naprosté utrpení....no děs běs... teď u druhého snad takto nezblbnu... prostě když to nepůjde, tak to nepůjde... a dostane flašku... první je zdravá tak co?

mirka00
2. nov 2011

@llluckaaa celkom áno,ale raz za čas mi vyhodí aj nad 7 ☹ ale jedlo si už nevážim,a tiež jem hlavne zemiaky,málo cestovín a ryžu.knedle vobec nejem.a po pravde niekedy nevydržím a dám si aj sladké 😉 proste mi to sladké velmi chýba.nejem ho samozrejme každý den ale napr.si doprajem smotanový ochutený jogurt.ale hladná som stále 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre