• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

2. februára 2017 
Holky, tak teď náhodou koukám do průkazky a mám tam ten HbA1c - to je asi ten glykovaný hemoglobin... a měla jsem 4,0. Ale co čtu, tak je to za období 4-6 týdnů před odběrem... takže o tom, jak pracuje tělo od doby co mi diagnostikovali cukrovku si musím ještě skoro měsíc počkat, že? :cry: Před tím to teda bylo OK, protože čtu, že do 4,5 je to výborná kompenzace...
4. nov 2011 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ještě oprava... u zdravého člověka je 2,8-4...ale u diabetika do 4,5....
4. nov 2011 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka - mě to vyšetření teprve čeká, jsem sama hoodně zvědavá, jak vyjde. Příští týden v pondělí budu volat do poradny a tam mi řeknou, kdy na něj mám jít. Prý se chodí po měsíci až 6ti týdnech, žádanku už nám dali, jen se pak objednáme na termín. Bude mi to vycházet v období od 18.11.-2.12.
jinak s tbc nevím, žádnou kolonku v průkazce jsem nenašla :fearful: :confused:
4. nov 2011 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a další zjištění... v průkazce mám napsáno dieta 9 - 225g S... ale rozpis a poučení mám na 275g S. Tak jsou blbý či co?
4. nov 2011 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael to plicní mi sestra nadepsala do: Jiná odborná vyšetření. se jí na to můžu vyprdnout někde trapčit...
4. nov 2011 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka - ty jo, ani jsem nenašla v průkazce nic o tom, že chodím na dietologii, jen záznam o tom prvním cukrovkářském odběru někdy z června :fearful: se budu muset zeptat v poradně, proč to tam nemám. Naštěstí si tedy nosím všechny odborná vyšetření a zprávy s sebou u průkazy v deskách, ale překvapuje mě, že tam není ani zmínka :confused:
4. nov 2011 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael nééé v těhu průkazce.. ale Dia průkazce... jsem to zase blbě napsala... mám těhu průkaz - to je s tím plicním... a mám dia průkaz a tam je ten hemoglobin a dieta...
4. nov 2011 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka :grinning: takže jsem nenašla správně :sweat_smile: ale dia průkaz tedy nemám :grinning: třeba mi ho dají až po tom vyšetření na glykovaný hemoglobin, co já vím :pensive:
e zajímavé, že tam máš napsaný jiný počet sacharidů než ti řekli držet dietu :fearful:
4. nov 2011 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael Tak to mě ji "vrazili" hned do ruky... tu průkazku... z laborky mě šoupli zpět do ordinace a tam jsem to hned vyfasovala... napsali tam právě další návštěvu.... do toho založili další kartičku s nálepkama (je tam moje jméno, rč., pojišťovna), takže jak jdu ráno do laborky na odběry, tak podle tohoto vědí CO mi mají odebrat... a kartičku mi zase vrátí pak až po "konzultaci" v diaporadně...
4. nov 2011 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka tak do kolonky jiná odborná vyšetření se mi už nic nevleze :grinning: Doktorka z alergologie se rozepsala, no :grinning:
@eyael já ho taky nemám, nic si z toho nedělej.
4. nov 2011 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrusew @maxkatka no mě to neva, jen zas zjišťuju, že je to všude jinak :grinning:
4. nov 2011 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrusew no ono ty kortikoidy celkově umějí zvyšovat glykemii a celkově i rozházet vstřebávání cukrů...
a jinak děvčata vyšetření na TBC u těhotných se dělá alespoň u nás jen u rizikových pacientek a to poslechem a odberem sputa na vyšetření na Kochův bacil.... :wink: a k tomu ploštému očkování novorozeňat holky po tom co vidím v práci tak TBC je vážně mezi námi a případů je čím dál tím víc.....takže jestli můžu radit nechte své děti naočkovat vakcína již není povinná ale můžete si ji vyžádat u pediatra akorát se očkuje až po hexavakcíně kdy je cca půl roku pauza mezi dávkami a tak je vhodné místo pro naočkování proti TBC a miminka tím že jsou větší ji snášejí převážně bez komplikací :slight_smile:
a ještě mě napadlo plicní vyšetření umí udělat i obvodní lékař nevidím důvod proč by těhulky měli lést na infekční odd. což teda plicní určitě je... :sunglasses:
4. nov 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kludsisek hele, už jsme s chlapem o tom mluvili, jestli TBC nechat očkovat či ne-e... já bych byla i pro... malé se to teda špatně hojilo, ale myslím si, že význam to má.... otázka je, jak na tom budeme finančně... u malé jsme taky chtěli očkovat prevenar (který je teď už v základu), ale bohužel nejsou finance... i když zdraví si nekoupíme (když by onemocněla, že?). :rolling_eyes: No je to na prd...
4. nov 2011 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eyael no tak určitě je to všude jinak... a taky možná je dost velký rozdíl mezi státní nemocnicí a soukromou ambulancí... mě se teda nikdo na nic neptal a poslali mě do špitálu...
4. nov 2011 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kludsisek Já bych chtěla taky nechat naočkovat proti TBC, už jen proto, že mi nikdo nezaručí, že nepřijde do styku s takto nemocným člověkem třeba v obchodě, ve vlaku, autobuse...Kortikoidy jsou celkově mrcha, ale bez nich to bohužel nejde...chjoo
4. nov 2011 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eyael já se na tu průkazku a tak ptala mamky a ona říkala, že dávají jen těm těhulkám, které berou insulin, jinak že ne.
4. nov 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petrusew inzulín nemám... a průkazku ano :grinning: Fakt to záleží jak kde, nooooo.
4. nov 2011 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka Asi fakt jo. Taky mi říkala, že každá ta ordinace to dělá fakt jinak.
4. nov 2011 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka taky mám průkazku a bez inzulínu....
4. nov 2011 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,ja som 3 dni po pôrode,dávali mi glukozu a od dnes mám normálnu stravu a najvyššia hodnota bola 6,9 po jedle,inzulín si už nedávam,ešte sa snažím to nepreháňať a necpem sa zákuskami,ale myslím,že to už bude dobré a konečne sa poriadne najem :grinning:
4. nov 2011 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vika34 můžeme Ti jen závidět... a gratuluji k miminku :dizzy_face:
4. nov 2011 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsem si na vyzkoušení koupila takový ten tmavý těžký chleba... takový ten spešl... no upřímně, po rozbalení se vyvanul smrad... :confounded: Vůní je to jak kdyby to bylo slazený medem či tak nějak... ale pak chuťově je dobrý... Obsah sacharidů má ve 100g - 31g S a plátek teda vážil 60g takže cca 19g S. No jsem zvědavá na glykemii po něm... Bohužel jsem dneska "nevychytala" odpolední svačinu :confounded: a měla jsem jen půl jablka, což je málo... no když cestuji, tak mi to nevychází :cry:
4. nov 2011 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A jak tu někdo psal... si připadám jako debil, že čtu etikety kolik co obsahuje sacharidů :angry: V košíku samý knekebrot atd. No teda koupila jsem i listové těsto a zítra upeču jablečný štrůdl... no sobě bez cukru, že... :confused: No snad to bude dobrý......
4. nov 2011 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kludsisek Fakt se nechci hádat, na to těm procesům v těle dostatečně nerozumím (bohužel, doufám, že to brzy doženu). A jak už jsem tu psala, v souvislosti s cukrovkou (a víceméně i s ostatními dietami) jsem laik, my jsme toho ve škole ještě moc probrat nestihli a co o ní vím, je z osobní zkušenosti nebo co si teď zkouším sama nastudovat....
Fakt 375 už od začátku a všem? Vedeš :slight_smile: Že by se potřeby diabetiček lišily podle toho, kde bydlí? Jinak si totiž už neumím vysvětlit, proč má každá z nás naordinované jiné množství, a to někdy dost odlišné...
Jestli jsi taky dělala několik let v účetní kontrole v bance, tak to jsme skutečně ze stejného oboru :slight_smile: No nevím nevím, jestli mě někdo pustí v budoucnu k pacientům do nemocnice, já bych na ně byla asi přísná a zlá... Bývám dost nekompromisní, to se mi bude spíš hodit někde na finančáku :slight_smile:
Děkuji, doufám, že to zvládnu, se dvěma malými dětmi je to mazec.
4. nov 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky, tak večerní hodnota opět 5,4 :astonished: po jídle... takže opět super... opět dodržování hodin v jídle... bohužel to ranní číslo je špatné, takže to ten inzulín bude.... ale s tím se smířím... hlavně, že přes den to zvládám... :sweat_smile:
4. nov 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka Haha, dobrý s tou průkazkou. Já tam pro jistotu nemám dietu napsanou žádnou. A bohužel tam nemám ani výsledky OGTT, což mě dost štve, protože papír si nechali na dietologii a já ty hodnoty zapomněla.
4. nov 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa tak až tam půjdeš na kontrolu, tak se zeptej, ne?
4. nov 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka Jo, zkusím to z nich dostat. A jsem zvědavá taky na nové výsledky...
Jinak gratuluji k dobrým hodnotám, už ti jde pěkně dodržovat. Všechny jsme měly ty začátky těžké (já určitě - hlavně jsem se pletla pořád ve vážení syrových a už uvařených potravin a pak se divila, že je toho málo nebo naopak nějak hodně). Tak lepší inzulín na noc a přes den dietu, než si ho šlehat několikrát denně :slight_smile: Ikdyž sama si neumím představit, že bych si píchala - jsem hrozný cimprlich a když mi brali krev nebo dávali injekci, skoro jsem omdlívala.
4. nov 2011 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa no ani mi nemluv... když si píchá máma, tak už se sice dokážu dívat, ale když chtěla abych jí to píchla já, tak to ne-e.... jsem se jí omluvila, že pokud to není nezbytně nutný, tak ať to po mě nechce... a zatím si budu píchat sama.... je to takový paradox....
4. nov 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka Jo ještě jsem chtěla napsat k tomu očkování. Proč chcete dávat Prevenar a platit za něj? Teď je přece ta vakcína v Sinflorixu a platí ji pojišťovna, ne? Teda já jsem na tomhle aspoň domluvená s doktorem, že nám jí objedná a píchne.
A ještě ke staršímu dotazu - já jsem měla v těhotenství křeče jen do nohou a dr. mi předepsala vápník (ikdyž myslím, že se normálně dává magnézko) a byla jsem čiperná až do porodu, ikdyž jsem se snažila i odpočívat - (přes den se tak na hoďku natáhnout). Když jsem to přes den přehnala a neodpočinula si, tak to bylo hned znát a večer mě pobolíval podbřišek.
4. nov 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok