Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
7. nov 2011

@slavikovci My máme taky Matyáška, ale už my byly 3 roky. Je to pořádný rošťák 🙂

llluckaaa
7. nov 2011

Čtu tady ty vaše porodové příběhy - já za sebe hlasuji pro císaře s lokálním umrtvením. U mě žádné drama, žádné komplikace a spokojenost 🙂

petrusew
7. nov 2011

@mimys Oj, to je mi opravdu moc líto! Snad se to dá ještě do pořádku.

petrusew
7. nov 2011

@llluckaaa Dík 🙂 to se mě týká, takže uvidíme 😀

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimys
7. nov 2011

@petrusew @maxkatka :-/ skoro začínám litovat, že jsem se ptala... kdo se moc ptá, moc se dozví... takhle jsem mohla půl roku byt " v klidu" a tiše doufat, že je to normálka... už se vidim zase v inzulinu :-/ .. to bych nerada, teda 😠 ani se mi tam nechce volat.... tak nejak jsem doufala, že mi napíše... dietku držte, ale nebojte... do půl roka dobrý ....

kkomtesa
7. nov 2011

@llluckaaa tak to je dobré🙂 a taky si meleš na mlýnku nebo vločky? já mám mlýnek na obilí a dělala jsem oves na něm nahrubo. taky peču kváskový chleba. a banán šel celý, jen mín ovsa, měla jsem asi něco pod 7. ted od porodu jen chleba se zavařeninou místo medu- nějak jsem na to ještě neměla chut.
jo, a přiznám se taky mě to hodně vzalo, když jsem to zjistila, jsem na tom podobně jak Ty.
Koukám, že se bavíte o koření v těhotenství - máme na to skvělou knihu - doporučuju: Bylinky pro děti a maminky, Grada 2009. Najdete tam třeba, že by se neměla při kojení víc než lžíce petržele nebo v těhot a kojení máta polej, klasická peprná jen při akutních potížích a peprnou by vůbec neměly děti do tří let a její účinky (peprné) mohou rušit účinky jiných bylin, léků a homeopatik.
A štrůdl jsem si pekla taky, z pivního těsta: 20dkg hladké 20 celozrnné mouky 100% Omega tuk 1/4 l piva, tuk nastrouhat nahrubo do mouky, obalujeme ho v mouce, pak pivo. nechat 30min. jsou z toho 4 menší nebo 2 větší štrůdly, a když se osladí jen jablky a rozinkami tak nebyl problem dva kousky sníst.

jemi
7. nov 2011

Ahoj, dnes jsem první den na dietě a ještě se v tom neorientuji. Myslíte, že můžu zvýšit sacharidy na svačiny? K obedu a večeři můžu 60gramu (což když se dívám na své přílohy ani nesním) a na svačiny mám jen 10-20gramu, což mi přijde hrozně málo. Mám i bezlepkovou dietu a moje svačiny byli hodně sacharidové (takže když to vemu dle přepočtu mohla bych mít ke svačině třeba jen banán nebo 3 plátky kukuřičných křehkých chlebů (jinak zbaštím celý pytlík)...balík skořicových raciolek má taky přes 60g, o přesnidávce ani nemluvím, tyčinka DEli má 30g, ale tu mi povolili, ale jedna 38g tyčinka ke svačině mě fakt nevytrhne. Můžu si na ty 3 křehký plátky dát něco co sacharidy neobsahuje-vajíčko, šunku... ale stejně mi přijde, že mě to nemůže zasytit

llluckaaa
7. nov 2011

@kkomtesa Tak alternativní zase nejsem, abych si mlela sama oves 🙂 Já baštím ovesné vločky. Ale chleba si taky doma peču, ale opět troch zjednodušeně - z kupovaných směsí.
Tak tuhle knížku o výživě doma ještě nemám, jinak jich mám plnou knihovničku 🙂
Já rozinky nerada, a pro cukrovkáře se taky moc nehodí, stejně jako ostatní sušené ovoce. Je to v podstatě samá fruktóza.

kkomtesa
7. nov 2011

@llluckaaa Knížku opravdu doporučuju🙂
Jo, jo, samá fruktosa, ale když jsem se po 1-1,5 hodině změřila, tak to bylo v pohodě, i francouzská zavařenina v malém množství, která je slazena hrozny. Tak možná bych zkusila ty brusinky🙂

llluckaaa
7. nov 2011

@jemi Ahoj vítej mezi námi. Podle mě klidně můžeš ubrat sacharidy z hlavních jídel a přidat si je na svačiny, to by nemělo udělat žádný problém. Máš současně celiakii a těhu cukrovku? To je teda opruz. Zkus si ke každému jídlu dát ještě zeleninu, ať tě to líp zasytí. A celý banán není zrovna nejlepší, mně dovolili třeba jen půlku denně...

jemi
7. nov 2011

@llluckaaa no mě právě sladký nechali, jen to nemám přehánět (třeba můžu tu deli na kterou jsem se doktorky ptala-je to moje oblíbená svačina, když nejsem doma). Uvidíme zítra začínám 7x denně testovat -už se na to těším :(

maxkatka
7. nov 2011

@llluckaaa FUET taky miluju... krásné přirovnání, že smrdí po myšině 😀 to mě nikdy nenapadlo... ale raději ho nekupujeme... páč ho sežereme na posezení... 😅

maxkatka
7. nov 2011

@jemi no tak to jsem zvědavá,jak Ti ta deli projde!!! Páč je v podstatě zakázané jíst volné cukry... což toto je... 😲

maxkatka
7. nov 2011

@jemi jo ještě jsi nenapsala, jak jsi dopadla s OGTT... jaké jsi měla hodnoty?

slavikovci
7. nov 2011

@maxkatka jo tak to je jasný, to musí být šílené, to sis teda užila 😖

jemi
7. nov 2011

@maxkatka já vím, mě to přišlo divné, protože od začátku mi říkala, že sladké můžu jen v menším množství, tak jsem se zeptala na tu deli a říkala, že jednu denně klidně můžu a chodím k doktorce Andělové do Podolí, tak snad ví co říká. A když budu chtít zjistit jestli je to ok, tak se mám změřit hodinu po deli nebo dřív/později? Jinak OGTT na lačno 4,9 a po 2hodinách 8,9.

slavikovci
7. nov 2011

@mimys ahoj, tak k téhle paní doktorce také chodím, k Apolináři. Je mi líto, jestli ti cukrovka zůstala 😒

slavikovci
7. nov 2011

@llluckaaa my s jménama bojovali, protože jak už jsem tu psala, přála jsem si a tak nějak počítala 🙂 s holčičkou, takže klučičí jméno byl boj, chtěla jsem buď Šimona, Matěje nebo Matyáše, tak jsme se s mužem dohodli na Matyášovi, tak snad to nezměníme 🙂
a FUET je opravdu veliká delikatesa 😀

slavikovci
7. nov 2011

@mimys mě tam řekli, že po porodu můžu začít jíst normálně, teda nepřehánět to, ale normálně a teď tu čtu, i půl roku to může trvat? ☹

maxkatka
7. nov 2011

@jemi hmmm, po hodině Ti nedělali odběr? 😲 Ale i 8,9 už je fakt hodně... tak pak piš průběžné hodnoty jak si naměříš... jsi asi jediná, komu nezakázali sladký! když budeš chtít zjistit jak po Deli, tak změř jako bys měřila po hlavním jídle... teď nevím, jestli máš měřit po hodině, hodině a půl nebo dvou hodinách... to tu máme každá jinak... tak jako každá máme předepsanou jinou hladinu sacharidů... je to od 225-375g S

eyael
7. nov 2011

@slavikovci - taky chodím k APO do diaporadny 😉
jdu vařit večeři a jsem zvědavá, kolik do hodiny naměřím 🙂 dneska budeme mít tortelliny se sýrem, musím zkouknout, kolik mají sacharidů...
mmch, kde kupujete ten myší FUET? začínám na to dostávat chuť, když to tak vychvalujete 😀 😀

slavikovci
7. nov 2011

HOlky a měla jste některá u obou dětí cukrovku nebo jen u jednoho a u druhého v pohodě?

slavikovci
7. nov 2011

@eyael tak to se tam třeba někdy potkáme 🙂 my máme na večeři bramb. knedlík, špenát a uzený a uzenou polévku, tak jsem zvědavá, kolik pak po hoďce naměřím, dost mě to zajímá... 😉

slavikovci
7. nov 2011

a už se vám někdy stalo při měření, že vám ten glukometr ukázal E-7? to je asi nějaký error ne? jsem byla zaskočená, tak jsem ho vypla a zapla a dobrý....ale ještě aby se mi nějak porouchal, to by mi ještě scházelo....hlavně na něm prý nemáme nic mačkat ☹

petrusew
7. nov 2011

Tak jsem dneska zhřešila(smaž. hermelínek a hranolky) a měla jsem po dvou hodinách 9,4...což je teda fakt síla. Ale když já měla na to tak strašnou chuť a nejím to pořád 😅

jemi
7. nov 2011

@maxkatka no ted si mám 3 dny měřit-nalačno, 1hodinu po snidani, před obedem, 1hodinu po obede.....1hodinu po večeři a před spaním, pak už jen 3x týdně (lačno a hodinu po hlavních jídlech). Takže po té deli k svačině si to za hodinu změřím (ale asi až 4 den, zítra si už tak budu píchat do prstu 7x, tak odbery navíc nechám na jindy 🙂). Sacharidy mám 250-270g. Tak já se příště zeptám proč mi ten volný cukr nechala, ale napadá mě, že jsem typ, který by prý cukrovku určitě mít neměl- trpím spíš podváhou, v rodině cukrovku nikdo nemá a všechny krevný testy zatím ukazovali vždy glykémii kolem 4 (ráno na lačno).

slavikovci
7. nov 2011

@petrusew tý jo, tak to je dost.... 😀

mimys
7. nov 2011

@petrusew @maxkatka @slavikovci :-/Holky.. tak jsem totálně v prdeli... prominte, že tak strašně kleju...
tak jsem se zmerila pred večeří... v 6 hodin... naposledy jsem jedla ve 2 hodiny rohlík se šunkou.... tedy po 4 hodinách. no a výsledek patří do knihy rekordů tehle diskuze ... to jste ještě žádná neměla !!!
!!!!! 18,9 !!!!!! tak ted už chápete, že tady sprostě píšu... je to přesně tam, kde jsem psala ... v prrrr !
Asi tam budu muset fakt jit, už to prestala být sranda ☹ .. po 4 hodinách !!!!!!! chjo chjo :-/ tohle fakt na happy end asi nevidím :-/

slavikovci
7. nov 2011

@jemi pak napiš, kolik jsi měla po té deli, to mě zajímá 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre