Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

campi
19. nov 2008

Je tu nekdo, kdo na diete zhubnul? Ja mam za 14 dni diety o 1,5 kila mene ☹ . Celkove jsem pribrala od zacatku tehotenstvi 3,5 kila! Zitra jdu na UTZ a mam strach, ze bude holčička menší. Snažím se dietu poctivě dodržovat a doufám, že tím nenapáchám ještě větší skodu.

snehulienka: moje diabetolozka rikala, ze ma gynekologicky nalez vždy přednost. Taky mám zkrácený čípek a mám poslechnout gynekologa a ležet. Jenom si nemůžu dát nic sladkého, co by jiná těhule spálila pohybem dříve, než se to dostane k mimču, ale nijak mi to nevadí, po sladkém mě stejně v těhotenství pálí žáha.

meggietn
19. nov 2008

campi neboj ja som tiež schdla 1 kg a potom už nepribrala a malá mala 3500g 😕
tiež som sa bála že bude nejaká malinká...ona si berie z teba a to je dobré že nepriberieš, ja mám teraz o 3 kg menej ako pred otehotnením 😀 a jem už všetko...

pajmis
19. nov 2008

campi, neboj, mě říkali, že i kdybych 9. měsíců nejedla vůbec nic (což je blbost 😅 ), tak malý může mít klidně 4kg. Že se to stává i anorektičkám, že mají obrovské mimča... mimčo si samo bere to, co chce... mě malýho vážili v 32tt a udajně měl prej 1100g 😲 na což sem hleděla jak vyjevená že je tak maličký, ale prej, i kdybych do sebe začala cpát nevím co, tak on si veme je co potřebuje a co sám chce... jsou děti, které berou více a děti, které méně... mě paní Dr. řekla, že ten náš drží dietu 😀 Já sem měla v 30tt 5kg nahoře a ted už mám 8kg nahoře 😠 vůbec se neboj, ta váha ke konci prej sama roste ani nevíš jak... a já se ted prozměnu bojím, že mrnous bude veliký a bude mít kolem 4kg, což mě fakt děsí... ale každý říka, že mám malé břicho, tak nevím... ale do 3kg by to stačilo 😀 😀

campi
19. nov 2008

pajmis: ve 32tt 1100g? V 26tt mi rikala dr. 1250 g (ale prý je to orientační a reálně to bylo tak 1 kilo). A já myslela, že zítra "budeme" mít už kolem dvou kil!

pajmis
19. nov 2008

campi - já myslím, že to nebylo uplně těch 1100g. Všichni říkají že to je jen orientační... že to je +/ - 500g, takže malý mohl mít klidně 1600g 🙂 Ale pokud by to bylo málo, tak snad by mi to dr. řekla, že je něco špatně, ale řekla mi to s klidem... nebo mohl mít tak málo a ted ke konci mohl jít s váhou rychle nahoru... zítra jdu na monitor, tak snad mi ho i zváží... ráda bych věděla jak roste... doufám, že nebude mít zase moc, protože mám strach rodit přirozeně velké mimčo 😔

campi
19. nov 2008

pajmis: nam rikala porodni asistentka, ze se to neda rict uplne jasne, ze velke mimco = tezky porod. Ze nekdy čtyřkilové dítě vyklouzne jako rybka a 3kilové dítě nejde vytlačit. Ale pokud máš úzkou pánev a dítě by bylo moc velký, tak by tě třeba brali na císaře.

Já se právě v těch hmotnostech vůbec nevyznám, ale uklidnila jsi mě.

kalo
19. nov 2008

Campi: když mi na tu cukrovku přišli, tak šlo taky kilo dolu..držela jsem dietu přísně, poctivě a (bohužel) jsem do porodu skoro nic nepřibrala. Za celé těhotenství jsem přibrala jen 5 kg... Malá měla 2700g, byla menší, ale zdravá a krásná.
.........Jinak k těm ultrazvukům a počítání váhy dítěte...berte to s velkou rezervou...Mě se sekli víc než o půl kila!!! Strašili, že mimi nebude mít ani 2 kila a měla skoro 2700g....A to jsem chodila na sledování, průtoky a pravidelné měření v nemocnici. 😉

campi
20. nov 2008

Tak malou "zvážili" a ve 30+0 má 1450 g. Prý je to naprosto v pořádku, i to moje hubnutí. Byla jsem pochválená za dodržování diety, glykemický profil byl mnohem lepší než před 14 dny, takže další kontrola stačí za 3 týdny.

Ve výtahu v porodnici jsem mluvila s jednou cerstvou rodickou, která měla taky těhucukr a ona nabrala 8 kg za těhotenství a porodila 4,5 kg holčičku!

pajmis
21. nov 2008

campi nestraš 😕 já mám taky 8kg nahoře a nechci tak veliké miminko 😲 i když hlavně at je zdravý...ale taky malý... 😝

campi
21. nov 2008

pajmis: hele, to stejne neovlivnis. Dite v tobe proste nejak vyroste a proc si pridavat starosti a dumat nad tim dopředu?

lubina
21. nov 2008

Ja tiez drzim dietu kvoli cukru,mala som dost vysoky,ale s dietou sa to ako tak drzi.Malu "vazili v 32+2 a vraj mala 2221 gr.Ze je to normalne,tak neviem aok to je ,ked snehulienke povedali ze je to 11 dni skor ked jej babo malo 2250 gr.
Inak na dia poradnu chodim kadze dva tyzdne a cukor si meriam vzdy raz za tyzden,pred jedlom a hodinu a pol po jedle. Tiez to dakedy nechapem lebo toto tehotenstvo som jedla sladke iba zriedka a cukor bol vysoky...ale co sa da robit....

tinakul
21. nov 2008

Pajmis ty si už 38tt?? 😕 No pekne, si už aj zbalená do nemocky?? 😕 Budem na teba myslieť, neboj... 😉 a určite daj aj ty vediet ako si dopadla oki?? 😕
Ja som bola vo štvrtok na diabetologii a výsledky super - moč negatívna , nalačno 4,29mol a po raňajkách 4,9 mol 😉 Tak sa zatial držím, len v poradni ma včera dr. vystrašil, že sa mám šetriť a mäkne mi krčok a bábo je otočené už dole hlavičkou a tlačí na ten krčok 😖 tak snád vydržím do januára ☹

pajmis
22. nov 2008

Ahojky tinakul. Jojo, já už to mám za pár 🙂 Už jen chviličku a malý bude na světě 🙂 Ale už od včerejška mě trápí nějaké bolesti a tak doufám, že už se to trošku chystá a malý už se dere ven 😀 Kééž by. Jinak dá ti určitě vědět, jak po porodu dopadnu s tou cukrovkou a jaký je malý a jestli je OK a kolik vážil a tak. Ale doufám, že bude dobrý a ta cukrovka na něj žádný vliv mít nebude. Jinak tu cukrovku dodržuji - nedodržuji 🙂 Jak jistě víš. Takže uvidíme. Moje teta ji taky měla a dietu nedržela, malý Ondra měl při narození sice 4,5kg, ale je uplně v pohodě a ted je hubenoučký jako prouteček a zdravý jak řípa... A to už je mu myslim 14 let 😀 😀 takže je v poho... Tak já určitě písnu, jak s malým na tom budeme 😉 Tobě se to taky krátí... Neboj, to vydržíte aspon do ledna... já měla taky pořád nějaký komplikace a ted mám strach s přenášení 😕 Takže na to nemysli a hlavně čistou mysl 😉 Dobrou noc 😉

pajmis
22. nov 2008

Jo a sbalená do nemocnice už sem dlouho 😀 😀 protože sem měla strach že to bude náhlé a já nestihnu sbalit vše potřebné... tak už sem nachystaná 😉 papa

tinakul
22. nov 2008

Pajmis 😉 budem potom čakať a na odpovede sa teším 😵 Určite ti budem držať palčeky aby bolo všetko oki 😉 😉 Ja už mám skoro všetko kúpené do pôrodnice, ale zbalená nie som.... to chcem spravit niekedy v decembri 😉 Stále verím, že vianoce strávim domka 😉
A dakujem ti za povzbudivé slová, dobre padnú 😵 A tie bolesti - nooooooo ono to už môže byť ono pomaly, tak sa drž a hlavne sa sleduj 😉 papa

snehulienka
23. nov 2008

baby, tak robim pre diabetologicku merania, 4x denne 3 dni. este raz a mam to. zatial mam 3vysleky z 11 zle, teda rano som mala 5.8 a po dvakrat po obede 8.3, tak zajtra jej mam volat ze co a ako. snad mi nenasadi inzulin, mam z toho paniku...
velmi sa bojim o mimi

evuse
23. nov 2008

snehulienka a co a kolik jsi měla k tomu obědu a jakou hodnotu jsi měla před těmi obědy? Vážíš si co jíš a počítáš sacharidy?

snehulienka
23. nov 2008

evuse, nic nevazim a nepocitam.
1. den nalacno 5.2, 90min po ranajkach 6.2,po obede 5,7,vecer 7.0
2. den nalacno 5.4, 90min po ranajkach 8.2,po obede 7,2,vecer 7.2
3. den nalacno 5.9, 90min po ranajkach 6.3,po obede 8,3,vecer 6.1

zistila som ze v magneziu co beriem je ryzovy skrob, takze budem musiet poprosit lekara o iny.
trosku vyssie je o mne viac. hore na strane

evuse
23. nov 2008

jojo, já jsem to četla. Upřímně řečeno, já sice ležet nemusím, ale stajně se válím doma a nikam moc nechodím, takže cukry taky nespaluju nějakou aktivitou, leda pohybem po baráku 🙂 Ale snažím se sledovat, kolik toho v jídle sním, abych se vešla do těch 60g v hlavním jídle a cuky mám v limitu. Možná bys to taky měla zkusit sledovat, třeba zjistíš, kdy je chybka. Sacharidy jsou totiž "skoro" ve všem. Na diabetologii, mě zrovna na rýži upozorňovali, že někomu cukr zvedá hodně, ale v tom magnéziu toho přeci nemůže být tak velké množství, aby ti to takhle zvedalo ? Inzulínu se taky trochu bojím, ale bylo by to snad jen do porodu, tak to jde zvládnout. Jen to píchání... I to měření cukru z prstu mě nějak čím dál víc bolí ☹ . Ach jo, ty jsi už alespoň o měsíc napřed 🙂

snehulienka
24. nov 2008

evuse, ja som dnes podla MS 33tt+0, ale podla velkosti je viac ako 35tt.

dnes volam diabetologicke o odberoch co som robila, tak som zvedava co mi povie...

diky za radu, asi s tym budem musiet fakt nieco robit. vies co za kazdym jedlo si dam grepovu alebo citronovu stavu alebo kapustu kyslu a to dost znizuje...

evuse
24. nov 2008

Snehu, tak dej vědět, ci ti poradí.

snehulienka
25. nov 2008

tak baby, musim pichat inzulin. vraj mam sice hodnoty merania cukru na hranici , z 12tich 3 zvysene, a ze preto lebo babo je o 11 dni vacsie.
3x denne 4 jednotky pred jedlom a okrem toho sa mam 4x denne pichat a sledovat hodnoty.
som z toho dost mimo, aj som si poplakala.

ked budem opat tehotna, to budem musiet robit pocas celeho tehotenstva?

ditka1
25. nov 2008

ahojte baby boze tak presne tohoto sa bojim aj ja co ma snehulienka,idem na testy o tyzden som v 27t a bojim sa ze to tiez budem mat,prejavovalo sa to nejako u teba snehulienka ze ju mas?to byva len v tehu?lebo ja som nikdy s cukrom nemala problemy,byvalo ti nejak zvlasne zle alebo tak?

evuse
25. nov 2008

Ahoj Ditka, mě se to nijak neprojevovalo, jen jsem vypozorovala, že asi od 24tt jsem měla docela chuť na sladké, denně sušenky, nějaká kobliha, čokoška... ale nevím, jestli to s tou cukrovkou souvisí. No, už mám utrum. Dneska si zrovna celý den měřím hodnoty a zatím je to OK.

ditka1
25. nov 2008

boze boze aj ja mam take chute dovtedy som sladke ani citit nemohla a tiez okolo 24t aj skor som dostavala chute na sladke a ked si dam sladkost sa mi ulavi normalne 😲 😲 😲

evuse
25. nov 2008

Neboj, to nic nemusí znamenat.

snehulienka
25. nov 2008

baby, tak ja som sa skusala 1.x pichnut, ale nemohla som sa. proste psychicky mi to neslo zaryt do seba ihlu.
hodinu som to skusala asi 100x a nebola som toho schopna. som uplne neschopny clovek.
asi mi to bude musiet pichat niekto iny.

evuse
25. nov 2008

Myslíš inzulín? Tobě ho nakonec fakt dali?

evuse
25. nov 2008

Aha, píšeš to o kousek výš, jsem nějaká nepozorná, promiň.
To mě teda mrzí ☹ . Blbý je, že ti nejde se píchnout, třeba se to ještě podá. Věřím, že jsi teď z toho asi dost vyplašená, byla bych taky, to mi věř. Zkus si k tomu někoho vzít, aby tě uklidňoval a rozptyloval. Nebo si to zkus odpočítat, raz, dva, tři, pích. Držím palce!

Myslím že cukrovka se v dalším těhotenství asi projeví znovu, ale bude zase záležet na tom, jaké budeš mít hodnoty cukru, třeba už to pak nebude tak hrozný a nebude to na inzulin. O tom teď prosímtě nepřemýšlej.

evuse
25. nov 2008

K té cukrovce v dalším těhu jsem našla toto "V další graviditě jsou vhodné kontroly od počátku těhotenství, protože existuje vysoká pravděpodobnost návratu cukrovky" , takže to znamená, že se opakovat nemusí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre