Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
24. nov 2011

@eyael Ty to chápeš? Tak buď nemám cukrovku a tedy nedržím dietu nebo jím mám a držím jí. Nebo je ještě nějaká jiná možnost? Vždycky přece tu dietu zkouší. Teď mě teda ještě jedna možnost napadá, ale psát jí sem nebudu, nechci být na nikoho ošklivá 🙂

maxkatka
24. nov 2011

@llluckaaa hele, ale všímáš si, že docela často o tom, že cukrovku sice měly, ale nic nedodržovali tak píšou slovenky? Možná se mi to zdá...

babuci1982
24. nov 2011

@llluckaaa preto som dietu nedržala lebo som chcela dať dieťatku všetko na čo sme mali chuť merala som si cukor a vždy som ho mala v poriadku.

llluckaaa
24. nov 2011

@maxkatka Něco na tom je. Mě vždycky takový příspěvek vytočí, vypadá to pak, jako že ta dieta je zbytečná, a že jsem vlastně blbá, když jsem jí dodržovala.

llluckaaa
24. nov 2011

@babuci1982 Tak to jsi asi neměla cukrovku, když ti nedělalo špatně sladké.

babuci1982
24. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa ahoj jedla som všetko jedlo som si nevážila merala som si cukor doma a aj doktorka mi merala a vždy to bolo v norme

babuci1982
24. nov 2011

@llluckaaa ale ba mala som zvýšené hodnoty po glukozovej vode som mala cukor skoro 11

llluckaaa
24. nov 2011

@babuci1982 Hm, to není zrovna málo. Tak to opravdu nechápu, proč ti to vyletělo po glukóze a po sladkých jídlech ne. Leda bys už před cukrovkou jedla tak, že jsi vlastně splňovala kritéria diety.

mimys
24. nov 2011

@werumka chtela jsem kliknout na odpovedet,a omylem jsem klikla ze se mi to libi, pak ze se mi to nelibi... 🙂 tak to vypada, ze jsem blazen .. 🙂

včera jsem hledala horečně klukovi brusle, protože se v devet vecer sveril, ze pujdou dneska se skolou bruslit... jak tak lezu po půdě a hledam v krabicích nejdriv brusle, pak zase sustaky - zimni veci jsem jeste nesundala... tak ani nevim, ze je mi divne... kdyz jsem lezla z pudy tak jsem teda uz jako videla na zebriku nekterej šprinclik dbvakrat, ale myslela jsem si, ze se mi jentak nahrnula krev do hlavy a zpatky.. jak jsme byla nad tema krabicema ohnutá... rikam klukovi at si zkusi ty brusle, jestli mu vubec jsou.... a on na me... prosimte, ty jsi snad zhulená, nee? a pak jsem si teprve uvedomila ze se asi neco deje... no co myslíš? 2,3 ... zacinam to fakt pozorovat cimdal pozdeji, az me to děsí ! :-/ co kdybych jela autem ?? ! Jak to děláš? nesebrali ti řidičák ??

werumka
24. nov 2011

@maxkatka Ty jsi tedy krabička plná překvapení 😀 Zajímalo by mě, jaké jsi dneska měla ketony? Měřilas je? Protože u Tebe se zvýšením dávky inzulínu často stoupnou i ketony. Jako by to tělo mělo "strach" z hladovění. A ty ketony pak zvedají i glykémii (teda ne ony samotné, ale spíš jejich důsledek)... no těším se na ten experiment s jídlem v noci 🙂

maxkatka
24. nov 2011

@werumka ne-e, ketony jsem neměřila... páč kdykoliv je ráno změřím, tak jsou...

werumka
24. nov 2011

@mimys Jo, jako zhulená - to je přesný. Často jsem při hypu i hrozně vysmátá. Ale je to fakt poznat na řeči - je taková pomalejší, jakoby s těžkým jazykem. Já jsem tyhle hypa dostala prvně v době, kdy jsem byla ve věku, že jsem si měla dělat řidičák. A z tohohle důvodu ( a ještě pak jednoho vedlejšího) z něj mám strach a nedělala jsem si ho. Buď budu mít vyšší glykémie a řidičák a nebo nízké glykémie a bez řidičáku... Problém je, že v tu chvíli, kdy je to hypo ještě relativně "bezpečný", tak mám tendence ho přecházet s tím, že to určitě hypo není.

werumka
24. nov 2011

@maxkatka No jsem zvědavá na to noční jídlo. Třeba zas zkus ten banán jak posledně.

mimys
24. nov 2011

@werumka ja se bez ridicaku neobejdu, jezdim prakticky kazdy den. :-/ asi si radsi budu pred jizdou merit cukr preventivne... jak bude kolem peti, radsi neco zobnu. zjistila jsem, ze jakmile je to pod uz kolem peti, pak to jde dolu supem. .... nechci byt casovana bomba za volantem, jako ten s tou epilepsii na prechodu pro chodce.... :-/

eyael
24. nov 2011

@babuci1982 - tak to jsi fakt nemohla mít cukrovku 😉

strihalka
24. nov 2011

Baby kedy se chudi na tu sladkou vodu?

werumka
24. nov 2011

@mimys Určitě to tak udělej, chce to to měření před jízdou důsledně dodržovat....a při delší asi i zopakovat. A možná mít v autě stabilně něco sladkého...

eyael
24. nov 2011

@strihalka - v ČR standardně ve 24.-26.tt, na Slovensku nevím

strihalka
24. nov 2011

@eyael dakujem, tak asi jeste mame trochu casu se na to psychicky pripravit:D

k_emma
24. nov 2011

@llluckaaa No tak ked mam ja povedat svoj nazor na rodenie v UK, tak som nadmieru spokojna. Velmi sa mi to pacilo, pristup, vybavenie,. sluzby a tak, proste vsetko. Ked som citala komentare zien, ktore rodili v UK aj na Slovensku, tak som sa stale docitala, ze na Slovensku je to horsie. Tak som zvedava, pretoze zajtra odlietam na Slovensko a neplanujem sa vratit spat do UK. Tak dalsie babatko (ked sa podari) bude na Slovensku.

mimys
24. nov 2011

@werumka já nastestí jezdím jen krátké trasy... do skoly pro deti, samoska a zpet - 8 +8 km ale i tak tam mám své ledové kaštánky 🙂 teda pokud mi je nesežerou .... ale mám v kabelce porad hroznovej cukr, když je nejhůř - ten mi nesnědí 🙂 jeste si tam dám asi colu, to je rychlovka..

llluckaaa
24. nov 2011

@k_emma Já osobní zkušenost nemám, takže nemůžu porovnat, bylo to všechno jen z doslechu. Nezáleží třeba na tom, kolik si za ten porod zaplatíš. Každopádně ať je porod jakýkoliv, když je výsledkem zdravé miminko i maminka, tak je podle mě dobrý 🙂
Snad budeš vyjímkou a budeš moci vychvalovat slovenské zdravotnictví 🙂

werumka
24. nov 2011

@mimys Kaštánky bych radši taky dobře schovala. To je nebezpečný zboží pro lidi okolo 😀 Ta cola je výborná. S ní mám snad nejlepší zkušenosti. Bublinky a cukr, to je v krvi hned 🙂

babuci1982
24. nov 2011

@eyael po glukozovej vode som mala skoro 11

llluckaaa
24. nov 2011

@babuci1982 A jedla jsi sladkosti a měřila sis po tom?
Já jsem ještě neslyšela, že by někdo od dr. z dia odešel s glukometrem a bez diety. Ale třeba se to na Slovensku praktikuje jinak, kdoví.

babuci1982
24. nov 2011

Ja som mala dodržiavať dietu ale som ju nedržala jedla som sladkosti a potom som si o dve hodiny merala a bolo to v norme. Merala som si dva krát do týždna tri krát denne a vždy to bolo v norme niekedy som mala práveže ešte aj nízky cukor. Uvidím ako mi dopadne u nej kontrola kázala mi prísť po šestonedelí na kontrolu.

maxkatka
24. nov 2011

@babuci1982 a kolik jsi měla po dvou hodinách?

babuci1982
24. nov 2011

@maxkatka najviac mám v knižke 7,3

llluckaaa
24. nov 2011

Tak já to trošku shrnu... Osobně doporučuji držet se rad lékaře. Nějaké experimenty si pro sebe nechám, až nebudu těhotná a tedy nebudu ohrožovat miminko.
A o tom, že tělo, příp. miminko si řekne o to, co potřebuje, a to tím, že na to mám chuť, to je podle mě pěkná kravina. Tělo si o to řekne leda tím, že něčím onemocní. Obzvlášť v diagnóze cukrovka je tohle hrozně zrádné - když potřebuji udržovat stálou hladinu cukru i inzulínu, nebudu si ji přece zbytečně rozhazovat rychlými cukry.
Jsem pedant, co?

llluckaaa
24. nov 2011

@babuci1982 Já si tedy po dvou hodinách neměřila, takže teď z hlavy nevím, kolik to má být, ale mně to přijde jako překročení limitu... Já to měla držet do 7,2 po hodině, po dvou ta hranice musí být ještě nižší.

Holky z Čech, co si měříte po dvou hoďkách, do kolika to máte mít?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre