Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

martuskag
29. nov 2011

ahojte, vo štvrtok som bola na test na cukrovku na gynde, vyšla mi zvýšená hodnota 8,3 po dvoch hodinách po vypití glukózy. Dnes som bola na kontrolné vyšetrenie na biochémii- glukoza v moči negatívna, glykémia nalačno 4,2, po 1. hodine po vypití glukozy 8,49, po 2. hodine 7,82.
Na gynekológiu idem vo štvrtok- myslíte si, že ma Dr. pošle na diabetológiu?

katusskaa
29. nov 2011

podla mna ano, to prve mas nad normu a to druhe tesne hranicne - takto som to mala pri prvom synovi a chodila som na dia. ale nie je to nic hrozne, radsej sa pytaj aj sama

katusskaa
29. nov 2011

dievcata tak dr si ma zavolal na piatk rano na osmu, ze podla nalezu uvidime ci ostavam. kedze nalez bol uz minuly tyzden viac ako priaznivy - otvorena na dva prsty, vsetko pripravene, asi sa to teda v piatok stane. v piatok budem 38/5. mam z vyvolavania zmiesane pocity, najradsej by som to nejako sama, ale zas na druhej strane radsej nech to maju pod kontrolou.... do piatka sa asi zblaznim

martuskag
29. nov 2011

@katusskaa
aké sú hodnoty v rámci normy ? hľadala som to na nete, ale všade je to inak písané. Díky

katusskaa
29. nov 2011

@martuskag Normální hodnoty glykémií při testu jsou:

do 5,5 mmol/l nalačno,
do 8,8 mmol/l za 1 hodinu a
do 7,6 mmol/l za 2 hodiny po vypití roztoku

z toho vychadzal aj moj dr, je to z ceskej stranky http://www.tehotenskacukrovka.cz/

martuskag
29. nov 2011

@katusskaa
ďakujem 😉

maxkatka
29. nov 2011

Holky, jsem zmatena jak sanky v lete. Po obede 5,8. Takto nizkou hodnotu řo jidla jsem jeste nemela. Je fakt,ze na sacharidy to byl hodne chudy obed. Trocha varenych brambor a platek masa v jakesi vodove omacce. Polevka teda spenatova. Tu jsem teda fakt nedala,ale druhe jo. Ke svacine jsem nedostala nic. Ted je mi divne a zmerila jsem cukr a mam 4,1. Coz je na me asi uz malo. Ofiko tu nic nemam,ale ze vcera tu mam pul rohliku tak si ho dam. Ja nevim co jinak delat. Na koho se obratit s tim jidlem. O vikendu me rvou hordou sacharidu, vcera jsem u obeda dostala rohlik na svacinu a dneska nic.

llluckaaa
29. nov 2011

@martuskag Ahoj, já jsem šla pro výsledky rovnou na dia. S takovými výsledky by tě tam gynekolog měl poslat.

llluckaaa
29. nov 2011

@maxkatka S jídlem bych se obrátila asi na dietní sestru/nutričního terapeuta, nikdo jiný mě nenapadá. Ale asi až zítra, podle mě nepracují na směny.

eyael
29. nov 2011

ahoj hollky, jak řešíte cukroví - já péct budu, i když si dám cukroví normálně až po porodu - termín mi vychází těsně po Silvestru, tak mezitím jen tak zobnu. Glykémii mám pod kontrolou a nízké hodnoty, takže doufám, že až porodím, bude vše zase ok 😉
Dělám naše osvědčené druhy - v čokoládě máčené strojkové, išelské tmavé a světlé, citronová srdíčka, linecké, plněné ořechy a rohlíčky. Kromě lineckého a rohlíčků jsem dneska zadělala všechna těsta, do konce týdne postupně upeču a pak další týden budu zdobit a slepovat, aby se akorát rozleželo na sváteční stůl 😉

mmaarrkkeettkkaaaa
29. nov 2011

@eyael tak já pekal dneska a bylo to utrpení, kousíček jsem ochutnala, ale bez cukrovky bych toho zbaštila mnohem víc jak to vonělo ☹ tak už to mám v krabici a nejradši bych to dala manželovi do práce, aby mě to nelákala...ještě se chystám na nepčené asi 3 druhy, ale na ty je ještě spousta času...

Zítra mě čeká kontrola u gyn. tak jsem zvědavá kolik bude malá vážit...za poslední 3 týdny od poslední ko jsem nic nepřibrala 😒 to je hrozný, kdyby člověk nebyl těhu tak z toho má radost a takhle si řkám, jestli mimčo nestráda 😒 ještě že nehubnu jako @maxkatka, to bych se z toho picla...
@martuskag já myslím že ty hodnoty nemáš nijak vysoké...každý dr. toleruje něco jiného, tak těžko říct zda tě pošle na diabeetologii.
@katusskaa proč ti budou porod vyvolávat?
@maxkatka určitě jsou ted přednější játra, cukrovka se dá nějak zmírnit tím inzulínem, ale je to stejně hrozný že musíš baštit jen to, co ti dají a nemáš možnost výběru ☹

llluckaaa
29. nov 2011

@eyael Abys pak nestrávila Vánoce v porodnici ☹ Já si konečně letos můžu užít, tak se těším. Loni jsem sice taky trošku ochutnala, ale jen decentně. O víkendu se taky asi pustím do pečení, budu tu mít hlídání, tak snad něco stihnu. Jinak s 10ti měsíčním dítětem zavěšeném neustále na teplákách se peče dost blbě...

llluckaaa
29. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Udělej to jako já, ulož cukroví do sklepa ke kolům a ostatnímu haraburdí. Pak se ti to nevyplatí jít tak daleko ujídat.

mmaarrkkeettkkaaaa
29. nov 2011

@llluckaaa no jo, jenže my sklep nemáme 😀 máme rodinný domek, nepodsklepený...tak to bude složité, leda jej odvézt k jedné z babiček...je to fakt utrpení 😒 ale těch pár týdnů člověk už nějak vydrží...spíš se děsím návštěv a až to člověk bude mít všechno pod nosem...

katusskaa
29. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no to keby som aj ja vedela 😒 🙂 🙂 este som volala dr ze ci uz na prijem idem alebo na kontrolu, tak nakoniec idem na kontrolu vo stvrtok vecer a podla stavu sa dohodneme na termine. po termine (11.12)ma vobec nechce nechat rodit, s prvym synom som mala komplikacie. a teraz to chce skor - jednak ze som uz pripravena, otvorena na 2 prsty, potom ta cukrovka a placentu mam uz cca 3 tyzdne uplne dozretu, podla mna sa boji hlavne toho, aby sa nezacala odlupovat alebo co... sice mi to nepovedal takto otvorene, mozno ma nechce strasit. plus navyse mojmu obvodnemu gynekologovi vysli dvakrat zle prietoky, stale som isla hned na kontrolu do nemocky, tam to bolo v pohode. aj ked chodim na poradne do porodnice, uz chodim len k tomu jednemu dr, ktoreho som si vybrala, tak stale robi USG a hlavne pozera tie prietoky aplacentu. asi kombinacia vsetkeho. fakt je ze do vyvolavaneho porodu sa mi nechce 😠 vravel ze to skusi tabletou. ale nechcem zazit ani to co s prvym synom, takze asi to necham na dr, doverujem mu.

maxkatka
29. nov 2011

Holky, tak abych furt neotravovala chlapa, že chci domů, tak mi pořídil předčasný dárek k Vánocům a narozeninám. Malý notebook a k tomu připojení na dva měsíce. Takže se hlásím z PC.

katusskaa
29. nov 2011

@maxkatka to je super 🙂 to je moj tajny sen 🙂 teda nie lezat dlho v nemocke ale mat taketo pripojenie. urcite ti to pomoze, nebudes sa nudit. ja som po prvom porode bola v nemocnici s malym dva tyzdne a uz ma mrle zrali.... takto ti to zbehne

llluckaaa
29. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Tak to ti nezbyde nic jiného než mít silnou vůli 🙂

llluckaaa
29. nov 2011

@maxkatka Ty máš ale úžasného chlapa!

maxkatka
29. nov 2011

@llluckaaa v tomhle jo... to je fakt...občas je ale na zabití... tak jako každý, že?

llluckaaa
29. nov 2011

@maxkatka Nevím, jak ostatní, ale můj na zabití určitě občas je. Poslední dobou mě irituju svojí hroznou pamětí.

mmaarrkkeettkkaaaa
29. nov 2011

@katusskaa no tak to se ti nedivím, musí to být hrozný čekat a nevědět co tě pořádně čeká...zase na druhou stranu když už je placenta dozrátá tak se nemusíš znepokojovat a doufat, že dr. ví co dělá...ono se právě řiká že při cukrovce rychleji stárne a mimnko pak nemá váživu...tak držím palce at je porod bezproblémový a máš to co nejdřív za sebou...čekání je totiž děsný.
@llluckaaa tak tu já sice moc nemám, ale budu se snažit 😀 chtěla jsem si udělat nějaký bez cukru, ale nakonec jsem to vzdala, jelikož si myslím, že by to bylo hnusný a pak bych to akorát vyhodila 😠
@maxkatka tak a máš o překvapení pod stromečkem méně 😀

llluckaaa
29. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Nevím, jestli jsi četla, jak jsem tu psala, jak dopadlo moje loňské pečení cukroví se stévií místo cukru 🙂 Bylo to fakt hnusný a jíst se to nedalo, skončilo to v ptačí budce a manžel mi k tomu podotkl, že tohle nebudou jíst ani brabčáci.

maxkatka
29. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no hele, pod stromečkem bych z toho měla asi menší radost... jako že teď to využiji daleko více, že? Já si ho přála už dýl, ale prostě vím, že peníze nemáme, tak jsem neotravovala... Prostě za každou cenu všechno mít nemusím... teď jsem to taky obrečela... páč vím, že peníze fakt na zbyt nemáme. Ale v tomto si chlap moc těžkou hlavu nedělá... Dluhy máme, ale nejsou nějak extrémní... určitě do 80ti tisíc se vejdeme... a to je teda v pohodě, ne? Jenže já bych raději byla úplně bez dluhu, ale to asi nebudeme nikdy... vždycky je potřeba něco koupit...

mmaarrkkeettkkaaaa
29. nov 2011

@llluckaaa 😀 tak to jsem nečetla...no a právě že kdyby se tam ten cukr nedal vůbec tak by to byl zajisté ještě větší humus...i když tuhle jsem zkoušela mufiny a dala do každého jen půlku čokolády na vaření a kdybych to toho nenacpala tolik kakaa, tak byly docela dobrý...

llluckaaa
29. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Ty máš nějaký dobrý recept na muffiny? Sem s ním, já pořád nějaký hledám. A čím bude čokoládovější a tmavší, tím líp 🙂

mmaarrkkeettkkaaaa
29. nov 2011

@maxkatka to je pravda, takhle to alespoň využiješ...
my tedy dluhy nemáme, ale ted potřebujem koupit větší rodinné auto, manžel má terénní a já mám 3dveř. peugeota 307...takže cpát sedačku dozadu by šlo naprd...tak si ted chceme půjčit peníze a až to moje prodáme tak je vrátit...ale jsem taky zvědavá jak budem hospodařit až nebudu mít příjem jako v práci 😒

llluckaaa
29. nov 2011

@maxkatka Jestli máte dluh jen 80 tisíc, tak jste na tom ještě dobře. V dnešní době je normální, že mladé rodiny s dětmi mají dluh nad milión (hypotéka). Nám zbývá ještě splatit státní úvěr na byt a budeme na svém.

mmaarrkkeettkkaaaa
29. nov 2011

@llluckaaa jj mám a jsou fak výborný...tak počkej napíšu.
je to na 12mufinů...já mám na to ten plech a ten vyložím košíčkama, jdou lépe se pak baští,...
100g čokolády
200g hl. mouky
1 prdopeč
140g moučkového cukru
3lžíce kakaa
150ml oleje
150ml zakysané smetany
2 vajíčka
20min 170-180°C

já dřív tu čokoládu do toho strouhala, ale to je strašně pracný, tak jsem právě dala do půlky košíčku těsto, šoupla tak kostičku a zakryla zbytkem těsta...můžeš tam dát v podstatě jakoukoliv nápň, já tam třeba dala nutelu a bylo to taky výborný...to už je na tobě čím si je naplníš...
A minule jak jsem je dělala bez cukru tak jsem měla zbytek kakaa a nasypala tam rozhodně víc jak 3 lžíce, takže to bylo fakt echt kakaové... 😅

maxkatka
29. nov 2011

@llluckaaa my byt jako takový máme už splacený... ale ještě musíme 7 let platit nájem než nám ho obec převede do osobního vlastnictví... ale je to méně než hypotéka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre