Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
30. nov 2011

@werumka Jo a mám nával jako kráva... mám tušení, že cukr je strašně vysoko... to už jsem na sobě vypozorovala... jak je k devíti, tak je mi zvláštně... a to jsem byla alespoň ve sprše, promáchla si prádlo, zajela výtahem do kantýny (dneska je k obědu koprová omáčka s knedlíkem a tu fakt nedám - jak jsem tady už snědla dost jídel co normálně bych do pusy nedala, tak prostě kopr nezvládnu a budu mít co dělat, abych ten pach z toho zvládla a snad si dala polívku a vypreparuji z toho maso - koupila jsem si jeden bílý rohlík místo toho oběda)

llluckaaa
30. nov 2011

@mimys A dobře jsi udělala, že jsi to vzdala. Na někoho prostě zabere jen ten inzulín, ať jí co jí.
Právě proto se mi to hubnutí v těhotenství pořád nezdá a myslím, že by se mělo prověřit, čím to je. Třeba to nic neznamená, ale taky to může být tím, že jíš málo a nebo máš špatné složení stravy. Ale tak v tom se asi shodnem.
Někdy mám pocit, že si těhulky myslí (a teď to píšu obecně, ne k cukrovce), že když budou jíst vitamíny pro těhotné, že to znamená, že je úplně jedno, co jinak snědí.

llluckaaa
30. nov 2011

@maxkatka Brrr, koprovka, tu bych taky nedala za žádných okolností.

maxkatka
30. nov 2011

Tak jsem snídala půl hodiny po podání, rohlík se salámem a bílá káva a po hodině a půl stejný jako včera - masakr - 9,3 ☹ To na sobě úplně cítím.... tak to přeměřím ještě za půl hodiny. No musíme zvednout to ráno... protože to bílé pečivo je úplně k hovnu...☹

maxkatka
30. nov 2011

Jo ráno mi sdělili jedinou pozitivní zprávu dne - mají výsledky krve na ostatní nemoce jater (žloutenky - infekční) a to je všechno v pohodě. Takže játra jsou opravdu k tomu těhotenství.

mimys
30. nov 2011

@maxkatka ahoj koukám, že tě v nemocnici "pěkně" živí .... :-/ zkus misto toho kafe vyžebrat hořkej čaj, to kafe s mlikem nedela po ranu tehu dia dobře... a salam - to je taky asi plný buchvičeho. :-/ ten rohlik až tak špatný není.

me v porodnici dali krasnej umelej salám zavaren v igelitu - 20% masa a 14 ruzných eček .... trvanlivost do června 2012 .... letel do koše....

... jinak drzim palce.... nemáš to lehký

maxkatka
30. nov 2011

@mimys já doma snídala klasickou rozpustnou kávu s mlékem a nic mi to nedělalo, salám nebyl zrovna optimální to je fakt, ale co já mám na sobě vypozorováno za těch 6 týdnů, tak je problém právě to pečivo...

maxkatka
30. nov 2011

Tak už jen 7,2 jsem úplně cítila jak se mi ulevuje s tím jak to jde dolů...

werumka
30. nov 2011

@maxkatka Tak když nepomohla ani pauza mezi inzulínem a jídlem, tak to asi fakt bude chtít přidat inzul. na snídani. S těma výsledkama testů je to dobře! Aspoň víš, že po porodu to definitivně zmizí.

maxkatka
30. nov 2011

@werumka Tak mě ten inzulin nejvíce funguje k obědu... Dělám velký profil.... před obědem 5,2 a hodinu a půl po 4,9. Je pravda, že byl na sacharidy velmi chudý, ale to díky té koprovce.

jarka23
30. nov 2011

Ahoj holky, dnes mi můj gynekolog oznámil, že mám zvýšené hodnoty, byla jsem na oGTT. 5,8 na lačno a 9,7 po dvou hodinách. Zítra se objednávam na diabetologii. Termín mám 5.3.

Holky chtěla bych se Vás zepta, jak poznáte, že je něco špatně anebo kdy jste to začali pozorovat. co nejíte anebo naopak jíte víc. Dnes jsem 26+1 a kdyby mi lékař neřekl, hodnoty nic bych zatím na sobě nepozorovala. děkuju Vám za odpověd.

mimys
30. nov 2011

@jarka23 ahoj větsinou nikdo nepozoruje nic, jen dr vzdycky prijde s číslama na papíře, že je něco špatně.
Nejíme sladký,míň pečiva, víc zeleninky .... dietu ti urcite daji na papíře, dá se to.

maxkatka
30. nov 2011

@jarka23 opravdu se to dá... pokud se jedná jen o dia dietu... koukám, že už na lačno jsi měla víc než je přípustné... takže vítej do klubu.... teď vím, že mít problém jen dia, tak je to "zlaté", ale "nevážila" jsem si toho....

jarka23
30. nov 2011

@mimys
@maxkatka děkuju holky, když ja to sladké tak miluju, ani bych neřekla, že jím hodně, ale to sladké a rohlíky miluju. právě jsme zvědavá jestli jsme jen těhotenská cukrovka anebo jsme měla vysoký cukr i předtím, to uvidíme asi až po porodu. Jinak by mě ještě zajímalo, jsou hodnoty rozdílné pokud se bero z prstu anebo ze žilní krve? tak at se klub moc nerozšiřuje 🙂

werumka
30. nov 2011

@maxkatka A tos teda měla místo té koprovky jen jeden rohlík? Ty ranní inzulíny jsou vždycky víc problémový, než po zbytek dne. Tam se holt musí přetahovat s těmi ketony a hormony...

maxkatka
30. nov 2011

@werumka neměla jsem ani ten.... byla jsem plná z té polévky... dala jsem si pak dvě hodiny na to sytější sváču - půl rohlíku, bílý jogurt a jablko... abych to dohnala...

werumka
30. nov 2011

@maxkatka Já mám polévky hrozně ráda, protože zasytí a mají relativně málo sacharidů. Možná by stálo za to, dávat si jí při těhotenské cukrovce i ke snídani 😀

llluckaaa
30. nov 2011

@werumka Já jsem taky polévková, v poslední době jí vařím obden ve velkém tlakáči, abysme se z toho všichni najedli. Náš 3letý prcek nechce jíst žádné maso (bohužel ani to v polévce), tak mu aspoň dávám pořádný vývar s velkou dávkou zeleniny (tu on taky jinak nerad ☹ )

werumka
30. nov 2011

@llluckaaa To je mi jasný, myslím, že u nás k tomu taky dojde - teď má maso rád a zeleninu taky, ale to je jen proto, že do téhle sféry ještě jeho vzdor nedošel 😀 A vývar teď dělám hrozně ráda - jak je venku hnusně a zima, tak vždycky přijde vhod. A pak někdy dršťkovou pro sebe, protože muž jí nejí 😀

smudlinka10
30. nov 2011

Ahojky,
holky mám dotaz, je nějaká tabulka co se může a ne? Gyn. mi doporučila držet dietu ještě před těhu, mám vyšší cukr, tak prý preventivně. Takže já do toho jdu ale nějak nevím co se smí a co ne 😅

llluckaaa
30. nov 2011

@smudlinka10 Ahoj, posílám odkaz na naši oblíbenou stránku. Tam doporučený jídelníček najdeš. http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk...

llluckaaa
30. nov 2011

@werumka Ježkovy zraky, dršťková! Tu nemůžu doslova ani cítit.

smudlinka10
30. nov 2011

@llluckaaa děkuji moc 🙂

werumka
30. nov 2011

@llluckaaa Co proti ní všichni mají, vždyť je to hotová lahůdka 😀

llluckaaa
30. nov 2011

@werumka To já ti nepovím, protože to je víc než 25 let, co jsem jí jedla naposledy. No jedla... vlastně bych měla napsat, co jí do mě narvala babička. Mně teď stačí pomyslet, z čeho se dělá a přejde mě chuť. Nejím ani ostatní vnitřnosti.

werumka
30. nov 2011

@llluckaaa Babička je gurmánka, koukám 😀 To já taky nejím žádné jiné vnitřnosti. Úplně nejhorším zážitkem pro mě byla příprava ledvinek pro manžela....eeeee.... to byl fakt zápach 😀 Ale tohle mi z neznámého důvodu fakt chutná 🙂

llluckaaa
30. nov 2011

@werumka Já bych na to ani nemohla sáhnout. Ale třeba knedlíčky v polévce mi chutnají, ale musím je koupit už hotové a oprostit se od toho, z čeho se vyrábějí.

maxkatka
30. nov 2011

Tak a všechno je v prdeli... pardon... glykemka 100% vysoká, ani se raději neměřím.... Pečivo jedno zasraný....A do toho my vysadili všechny léky... dostala jsem průjem... takže jen černé uhlí... a tím pádem je to právě v prdeli.... Čekám co kdo vymyslí.... páč bez léků být nemůžu, to se ty játra nevyzdraví... jsem zase zoufalá...

llluckaaa
30. nov 2011

@maxkatka Ajaj, to je mi líto. Ale hlavu vzhůru, oni to brzy spraví.

maxkatka
30. nov 2011

Tak tu byla paní doktorka z diabetologie.... noc necháváme na 10jednotek a před snídaní na 5jednotek - navýšení... a řekla, že hold sacharidy potřebuji, že to musíme zkompenzovat inzulinem... ☹ Příjde zase v pátek....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre