Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

werumka
3. dec 2011

@eyael Je pravda, že když už se platí ta stovka za den, tak by se ten standard mohl trochu posunout... U Apolináře asi není žádná kantýna nebo tak, co? Nepamatuju si, že bych tam někdy něco takového viděla. Tím rohlíkem fakt nic nezkazíš - kdyby ses nenajedla, tak si pak glykemicky rozházíš po noci celý zítřek.

eyael
3. dec 2011

@werumka - taky si říkám, že bych udělala hůř nic si nedat než si dát ten rohlík. Zvlášť když jsem hodinu po obědě měla glykémii 4,6! A to byly brambory, fazolky a plátek masa plus něco jako polívka s krupičkou. Nechápu, z čeho to vaří 😅

jasin
3. dec 2011

@werumka ja budem mat strach asi este dlho.. 😔 ..
Inak pred 6tou som mala11,7.. je 9vecer a mam 4,3 - zeby to bolo tym ze som "este" nevecerala?

werumka
3. dec 2011

@eyael Já Ti to povím - hlavní ingrediencí je voda 😀 😀 Vařit takhle doma, tak jsem za chvilku jak modelka 😀 Krásná už jsem teda dost, spíš jde o ty ideální míry 😀

@jasin A v těch 6 hodin jsi teda nejedla? Už se najez, ať Ti to neskáče. Lepší je, když se to stabilně drží trochu výš, než když to skáče, to se pak špatně koriguje. Dej si nějaké dva kousky pečiva, zeleninu, šunku... to bude v pohodě 🙂

jasin
3. dec 2011

@werumka nejedla som.. idem nieco skusit najst.. dakujem 🙂

jasin
3. dec 2011

Nejak som do seba dostala suchy rozok- hodinku aj stvrt po nom som mala 7,9 ..

Uvidime co bude zajtra..

maxkatka
3. dec 2011

@jasin no docela slušně ses vystresovala... 😖 To není zrovna dobré... se stresem Ti poleze cukr výš než normálně... Zamysli se nad tím sama... fakt nic horšího než inzulín s přiměřenou dietou Tě nečeká... Budeš chodit daleko častěji na kontroly, ale to je tak vše....

jasin
3. dec 2011

@maxkatka ja mam v poslednej dobe stresu poriadne vela 😒 a toto mi stresu este pridalo 😔 nedokazem sa nejak s tym zmierit..

maxkatka
3. dec 2011

@jasin plně Tě chápu... já to strašně obrečela... pak jsem se týden stresovala vážením a počítáním sacharidů ☹ ale tady mi holky fakt strašně pomohly... a už jen tím, že "poslouchaly" co mě trápí... a pak báááác... inzulín... a do toho mi moc pomohla @werumka a její nadhled... ona s DM1 (doživotní dávkování inzulinu) a já s GDM (po porodu by mělo vymizet), tak jsem pochopila jak je to oproti ní banální... a přitom má rodinu... manžela, dítě... a vše zvládá... tak to musím zvládnout TAKY!!!!

jasin
3. dec 2011

@maxkatka ved prave ze cloveku neostava nic ine len to zvladnut ale ked ono je to tazke , ja mam neskutocny strach o male ci mu to nemoze nejak ublizit atd 😔 a ani si neviem predstavit ake stresy budem mat po pondelku 😔 a stale je to tak ze clovek ktory ma horsie problemy ich zvlada lepsie ako ludi ktori to maju hoci len o trochu lahsie.. 😔

maxkatka
4. dec 2011

@jasin Když se o cukrovce ví a bude se kompenzovat - ať dietou nebo tím inzulinem, tak miminku neublíží... horší by mohlo být, kdyby se o tom nevědělo... tam by mohly nastat problémy... ale tím, že se o tom ví a dokonce takto brzo, tak miminko bude v pořádku!!!!

eyael
4. dec 2011

ahoj holky, včera jsem se změřila před DRUHOU večeří a měla jsem jen 3,9 ! To by mi do rána tedy nevydrželo 😒 vzala jsem si od spolubydlící dva rohlíky, lučinu a hodinu po jídle jsem měla 6,9. A dneska ráno zase 3,9. Takže ještě že tu ty dva rohlíky měla. A po snídani - jeden plátek chleba s máslem - mám 4,9. To tedy taky není moc 😠 Ke svačině v 10hod bychom měli dostat KAKAO! Jsem zvědavá, jestli bude slazené, moc by mě to nepřekvapilo 😅

maxkatka
4. dec 2011

@eyael Hele, Tobě se ty hodnoty drží docela dost nízko... to teda koukám... přeji Ti to... já to furt nemůžu dostat pod kontrolu... teda na lačno 5,3 takže v normě... ke snídani jeden rohlík se dvěma plátky šunky a hrnek černého čaje s troškou mléka.... Tak čekám... ale měřit budu až za hodinu... snídala jsem jako obvykle pozdě...

maxkatka
4. dec 2011

@eyael Jo a vám to jídlo takto nosí extra? Jako na svačiny??? Tak to nám ne-e... svačina na dopoledne - myšleno jablko či mandarinky co byla u snídaně... a odpolední svačina (rohlík) byl na podnosu u oběda... Jinak hrnek mléka jsem nedostala ani jednou... Jen ke snídani byla ta bílá káva... jinak nic... na pokoji černý čaj...

maxkatka
4. dec 2011

Ráno jsem zvedla inzulin na 9j a po snídani mám 8,8 😖 každý den zvedám inzulín a každý den mám vyšší cukr po snídani... To snad není možný... 😢

eyael
4. dec 2011

@maxkatka - teď jsem byla hodinu na monitoru, malá spala a sestra se stavila jen aby mi vždycky vynadala, že spí 😠 tak si jí má probudit a nebo přijít dřív když je vzbuzená po snídani 😝 🙄
no taky mi přijde, že mám hodnoty až moc nízké, zítra se stavím tady v dia poradně, stejně jim musím nahlásit hodnoty za posledních 14dní. Asi nemá moc smysl jim volat, když jsou o patro níž 😉 🙂
jinak jídlo nám nosí jak kdy - snídani a dopol svačinu na dvakrát, večeři a druhou večeři dohromady, včera to dokonce spojili s odpolední svačinou 🤐

eyael
4. dec 2011

@maxkatka - to je mi moc líto! jsi pro mě záhada s tím tvým cukrem 😨

eyael
4. dec 2011

jo a kakao samozřejmě bylo sladký 😠

maxkatka
4. dec 2011

@eyael no nejsem velká záhada... jen mi prostě to bílé pečivo nesedí noooo.... a jsem "ukázkový" případ toho, že to prostě v tomto období těhu leze nejvíce nahoru... 😖

maxkatka
4. dec 2011

@eyael hele, ale už se z toho nehroutím... jen mě to prostě se.e... jako těhule musím vydržet ještě týden... pak vím, že už to s malým bude v pohodě... teda už teď jsou naše miminka dost velká a zdatná... ale od konce příštího týdne bude ještě lépe...

eyael
4. dec 2011

@maxkatka - no máš pravdu, za chvíli budeme z nejhoršího venku 😉 35tt nebo 34tt to je?

jasin
4. dec 2011

Ahojte,
Dnesny den:
3.15- 9,8- zeby to mlieko s medom pred spanim?:/
8.00- 3,1 potom ranajky- rozok s maslom
9:30- 10,1
A to vsetko ovplyvnene tehu nevolnostami 😒

maxkatka
4. dec 2011

@eyael no mě řekli že vydržet do 34tt, ale asi ukončený 34tt... takže začátek 35tt. To je prý pro matky diabetičky kvůli plícím miminek - jinak je to dřív. A ve 37tt (asi taky ukončený, takže zase začátek 38tt) je dítě donošený... Takže já jsem dneska 32+6, takže končím 33tt, takže pro mě je stěžejní příští neděle... pro Tebe je to ale o tři či čtyři dny dřív, ne?

maxkatka
4. dec 2011

@jasin no ty to máš mega rozházený... to je fakt... a ty i zvracíš? To taky může mít vliv na hladinu cukru... ale fakt klid... určitě s Tebou budou něco dělat a ustálí to a budeš chodit fakt častěji na DIA i ke gynekologovi... Jinak si vem, že já ráno 5,3 (po 12j nočního inzulinu), ke snídani jeden rohlík s dvouma plátkama šunky a hrnek černého čaje s krapítkem mléka a hodinu a půl 8,8 a to jsem si před tím píchla 9j rychlého inzulínu...

eyael
4. dec 2011

@maxkatka - já jsem na začátku 34tt, přesně 33+2. Takže do konce 34tt ještě 5dní a do 36+6 ještě 3týdny a 4dny 😉

maxkatka
4. dec 2011

@eyael no tak jsi o tři dny napřed... 😉 to už všechno zvládneme... pro mě je nejblbější to, že je to přes ty Vánoce... Cukroví mám ráda... nemusím ho mít tuny, ale ráda ochutnávám... i po návštěvách, když chodíme... a letos mám se vším útrum...

jasin
4. dec 2011

@maxkatka dnes som zvracala prvy den.. vydrzim nejak do zajtra a uvidim ak oto bude riesit dia..
a ty si uz dlho pichas inzulin?

eyael
4. dec 2011

@jasin - já zvracela jen ve druhém trimestru a zjistila jsem, že to u mě odvisí od hladiny cukru v krvi. Ve chvíli, kdy jsem začala dodržovat dia dietu jsem přestala zvracet.

eyael
4. dec 2011

@maxkatka - ty jsi na tom teď líp než já. Jsi doma 😉 a vypadá to, že mě jen tak domů nepustí, mám moc vysokou tu bílkovinu v moči, takže si to asi v kombinaci s tím vysokým tlakem a cukrovkou nelajznou 😨
jenže já tu prostě nechci být do porodu ani náhodou 😖

jasin
4. dec 2011

@eyael ja som este len v 1.trimestri cize zvraciam pravdepodobne z tehu.. a u mna dieta zacne pravdcepodobne od zajtra dufam ze nic strasne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre