Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jasin
4. dec 2011

11.30- 7,7
12.40-- hodinka po obede- malinky kusok lasagni a len slepaci vyvar- 13,9..

eyael
4. dec 2011

@jasin - dieta není nic strašného, neboj, je to jen o rozložení stravy do dne podle porcí sacharidů, které každé jídlo obsahuje 😉 po týdnu už budeš vědět co a jak 😉

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

hezké odpoledne...
@jasin tak koukám, že hodnoty stále lítají 😒 zřejmě proto jsi měla tak vysoký ten glykovaný...opravdu mě zajímá, s jakou informací sem zítra přijdeš...ono když to člověk zjistí v tom 28.tt, tak se s tím určitě lépe vyrovnává, než když mu cukrovku zjistí takhle na začátku ☹ každopádně dnes máš asi poslední den, kdy si dej něco sladkého...od zítra předpokládám že ti nastolí dietu...takže sbohem medu a všemu ostatnímu 😖
@eyael ty jo, tvoje hodnoty jsou naprosto necukrovkové 😀 co bych za ně dala...ale zase za pobyt v nemocnici bych je nevyměnila 😀 na druhou stranu ti to přeji, stačí že máš problémy s tlakem, tak alespoň toto je v pohodě...

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@werumka tak to jsi mě uklidnila, že je lepší mít o něco vyšší hodnoty než aby to lítalo...já mám totiž průměr měření všech hodnot za posledních pár měsíců kolem 7, myslíš že je to o.k.? asi by určitě měly být nižší, ale asi to není taková katastrofa... 😖
@maxkatka já i když nemám žádné komplikace tak se pořád předčasného porodu taky bojím 😀 tak snad to nějak donosíme...ty jsi prozměnu 4 dny předemnou, tak uvidíme, kdo porodí dřív 😉 a je pravda že těhotné s cukrovkou nenchají přenášet? mamka třeba se mnou si píchala, rodila o 4 dny dřív a prý už měla zelenou plodovou vodu 😒

maxkatka
4. dec 2011

@jasin já si na noc inzulín píchám asi 3 týdny či měsíc? a na snídani asi týden a před večeří asi čtyři dny... já to raději ani moc nesleduji... prostě si píchám....

mimys
4. dec 2011

holky ahoj po delsi dobe koukám na diskuzi jak bojujete.... jak se pripravujete na vanoce? budete pect cukroví, nebo vám ho letos rodina "odpustí" ?? já pect neco "musim" ale vubec se mi do toho nechce :-/ nemáte nejaky recept, co bychom mohly zobat i my?

maxkatka
4. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no nevím jak je to s tím přenášením... někde jsem četla, že při dobře kompenzované cukrovce to není vůbec nutné.... mě to řekli v kombinaci s těma játrama...

markibie
4. dec 2011

Ahoj holky ja letos cukrovi nepeču.V patek jdu na poslední kontrolu a pro papíry do nemocnice jelikoš mě doktor nechce nechat přenášet tak mi naplanuje cisařky řez.Tak jsem s toho docela nervozni ikdyž už vím do čeho jdu první jsem rodila taky císařem.

mimys
4. dec 2011

@werumka ahoj tak ti chci po nejake dobe napsat, jak bojuju... pořád mi to lítá všelijak ... nemůžu vychytat, kolik si píchat. když si píchám po 5 jednotkách, mám po jídle 7 až třeba i prez 10, když si píchnu 6 jednotek, mám do hodiny a půl hypo ... fakt nevim, co s tím.... pritom jím pořád jakš takš stejně...
Když se mi podaří mít po snídani kolem 6, tak jakmile si něco zobnu k svačině, před obědem pak mám k deseti.
Tak to pořád lítá :-/stejně tak odpoledne nemůžu svačit vůbec, protože když si něco vezmu, mám pak před večeří 11 -12 ... co si o tokm myslíš?

werumka
4. dec 2011

@jasin Ahoj, zkus si vzpomenout - nemělas už před těhotenstvím stavy velké únavy, sucha v ústech, žízně apod.? Nebylas třeba pod velkým tlakem, stresem? Podle těch glykémií bych si typovala, žes zvracela ráno. Glykémie kolem 3 mmol/l vedou v těhotenství právě k nevolnostem. Proto se těhotným doporučuje sníst něco málo ještě před tím, než vylezou z postele, aby tomuhle poklesu předešly. Zítra se Ti naopak uleví. Protože už nebudeš v napětí, co a jak. I lékař z toho bude moudřejší a uvidíš, že Ti začne být líp. Ze začátku se člověk cítí všelijak i kvůli hormonům.

werumka
4. dec 2011

@eyael Hm, tak to je na draka, když je ta bílkovina pořád vysoká. Ale aspoň, že glykémie se chová způsobně 🙂 Možná už u Tebe přechází to krizové období - docela by to tak vypadalo. To by bylo fajn. Akorát by to asi chtělo mít nějaké zásoby jídla u postele 😀

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Já si pořád myslím, že v tom hrajou roli ty ketony... nějak úplně nedokážu přesně určit jak, ale vím, že s ketonama mi prostě glykémie strašně špatně reagovala na inzulín. Zvlášť na ranní ketony... nezkoušelas to noční jídlo?

werumka
4. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Kolem sedmi to není nic strašnýho. Opravdu je lepší, když to nelítá... Ona když je špatně kompenzovaná cukrovka, tak rychleji stárne placenta - proto se kontrolujou ty průtoky pupečníkem. Ale u diabetiček s těhotenskou cukrovkou k tomu ve většině případů nedochází - mají na to tu cukrovku příliš krátko a ty hodnoty jim nelítají tak moc. Je dobré to kontrolovat a pak v případě pochyb porod raději vyvolat. U mě by se to vyvolávání dělalo rutinně, tam se na nic nečeká.

werumka
4. dec 2011

@mimys Ahoj! A jak to máš s jídlem a inzulínem a pauzama mezi tím? Když, si píchneš inzulín, tak po jaké době se najíš? Spíš bych volila cestu píchnout si 6 jednotek a dát si k tomu jídlu něco s volnýma cukrama...Aby sis pak mohla dát svačinu. A kolik jednotek si pícháš k obědu? Co Ti pak ta glykémie po obědě dělá?
Ona totiž ta Tvá slinivka ještě nebude tak chcíplá, jak si myslíme 😀 A pořád tam nějaký svůj inzulín pouští.
Jinak k cukroví - neboj se třeba klasického lineckého, to si klidně dát můžeš. Stejně tak perníček. A kdyby sis chtěla udělat něco echt dia, tak prodávají kombinaci sladidla+ fruktózy na pečení (chuťově je to k nerozeznání) a sacharidově to pak vychází líp.

eyael
4. dec 2011

@werumka - jj, už se modlím, aby zítra otevřela kantýna 😀 jinak bílkovinu mám pořád vysokou, jde jen o to, aby to neohrožovalo moje ledviny natoli, aby neselhaly a dopegyt neuspával moc miminko 😒
dnešní odpoledne jsme tu měli takové akční - nejdřví se sestřičkám nezdál můj tlak - 160/109, tak mi šouply další dopegyt navíc. Jenže pak se jim zas na monitoru nezdála malá, logicky, protože byla předopovaná 🙄 , takže se ani nehnula 😕 takže začal šrumec, přišly tři sudičky - doktorka a další dvě a že rychle na sál na podrobný monitor, že si mám zabalit všechny věci, dali mi injekci na dozrání plic miminka... na sále ale nebylo volno, takže zase zpátky na pokoj a začali natáčet malou na monitor. Ta se po čtvrt hodině probudila a začala předvádět co dovede 😝 Takže závěrečný ortel po 4hodinách tanečků, že je vlastně vše v pořádku a zůstávám tam kde jsem, rodit nejdu. Mezitím jsem samozřejmě zburcovala manžela a ostatní rodinu, ze sálu už bych jim nezavolala co se děje 🤐 pak zas velká úleva, že se nic dít nebude, no tohle je něco pro moje nervy 😒
mezitím druhá maminka co je se mnou na pokoji začala masivně krvácet, takže zas pro ní rychle připravit sál a udělat monitor miminka a nakonec jí vzali na ukončení těhu 🙄
no nenudíme se tu 😒

katusskaa
4. dec 2011

ahojte, ja som stale este 2v1, bavili ste sa o vyvolavanom porode, ja nastupujem do nemocnice v utorok o piatej vecer na indukciu 😖 budem pred terminom cca tyzden, cukrovku mam kompenzovanu, ale dr nechce riskovat, placenta uz dozreta. tak drzte palce...

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@eyael ježiš, ty máš fakt zážitky, tak hlavně že to dobře dopadlo. sice miminko by bylo si ještě maličké, ale dost silné aby to všechno zvládlo...A to že ti píchli tu injekci kvůli plícím a to nic neovlivní? a v kolikátem tt byla spolubydlící ☹ to je hrozný...
@katusskaa tak přeci jen vyvolávají 😒 asi je to individuální co... mně dr řekla, že mě budou sledovat, halvně kvůli tomu abych neměla 4kilové mimčo...

katusskaa
4. dec 2011

na poslednej kontrole u dr som bola vo stvrtok vecer, tam som sa ho este raz povypytovala, na dovody, lebo pravdupovediac, do vyvolavacky s ami nechce.... sice ma niektore moje kamosky druho a viac rodicky, co tak rodili, ukludnuju, ze to bolo rychlejsie, ale co ja viem, je to individualne. chce to dr skusit tabletou, som otvorena na 2prsty uz asi dva tyzdne, podla neho je to tam vsetko pripravene a rozbehneme to. hlavnym dovodom prenho je tiez obava z velkeho dietata, plus pri prvom porode som mala komplikacie, maly to skoro nerozchodil, asi jedno s druhym. budem to musiet vydrzat.

maxkatka
4. dec 2011

@eyael týjo, tak takový manévry, jo???? No mě by asi omejvali ze šoků!!! 🙄

maxkatka
4. dec 2011

@werumka jo inzulin u mě vyřešen... zjistila jsem, že moje máma má denní ten samý jako já, tak jsem ji pro jistotu "pumpla" o ampulku - kdyby mi ten můj nevyšel... a pak jí ho vrátím...

maxkatka
4. dec 2011

@werumka jo a na dnešek jsem v noci (o půlnoci?) navštívila ledničku a vypila tak deci a půl mléka (mám absťák z toho špitálu) a snědla dva plátky šunky, která byla moc dobrá.... jenže jsem si ráno zapomněla přeměřit ketony... ☹ Takže vím prdlajs... No dneska to zkusím znovu si prostě v noci "dopřát" 😝

maxkatka
4. dec 2011

a k večeři jsem si dala krupičnou kaši.... fakt mám absťák po mléku.... před jídlem jsem měla glykemii 5,2 (teda už po píchnutém inzulinu - cca 20min. - jsem se chtěla změřit ještě před inzulinem, ale zapomněla jsem na to), tak teď čekám CO bude... a chci se změřit jak po hodině, tak hodině a půl...

werumka
4. dec 2011

@eyael Koukám, že vám tam umějí udělat akční odpoledne 🙂 Takže už tu jednu injkeci na dozrání plic máš v sobě, takže teoreticky, kdyby se teď něco dělo, tak už na tom bude miminko docela dobře, ne?

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Na mléko a šunku se vykašli, dej si banán. A pěkně až po půlnoci, pokud možno 😀

maxkatka
4. dec 2011

@werumka banán nevedu... ani ho moc nemusím, páč mě z něj pálí žáha... 😖

jasin
4. dec 2011

@werumka ne pred tehu som nic nemala to viem urcite, a takmer kazde 4mesiace som mala robene krvne testy kompletne a bolo vsetko ok.. snad zajtra budu mensie stresy a budelepsie..

maxkatka
4. dec 2011

Tak po hodině po krupičné kaše mám 8,2... se pozná jaký jsem diabetik... pokud to půjde ještě nahoru nebo už ne-e... jestli už mám vrchol... ale řekla bych, že vrchol ještě nenastal... 😢

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@maxkatka tak mně kaše moc dobře nedělala ☹ měla jsem po ní asi 8,2 takže tu už do porodu nebaštím..ale ty máš dobrý že ti to ten inzulín sníží...

jasin
4. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa je to tazke takto na zaciatku ale tak budem to musiet nejak vydrzat a nejak si zvyknut.. ja sa zajtrajska neskutocne bojim... 😔

werumka
4. dec 2011

@maxkatka No chtelo by to proste neco trochu sacharidove "hodnotnejsiho", nez mleko... ale nejak me nic nenapada. Krom slavneho rohliku 😀 Jinak vrchol po inzulinu je po dvou hodinach po jidle, co vim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre