Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
4. dec 2011

@werumka v jaké době - asi tak? Jako jak dlouho před či po jídle?

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@maxkatka mně dopoledne taky svačina nevychází..snídám v 9 a pak ve 12 obědvám...a ty ketony můžou nějak ovlivnit mimi?

werumka
4. dec 2011

@werumka Ale kdepak, to byl jen nástřel a náhodou se povedl 😀

maxkatka
4. dec 2011

@werumka hele, fakt je poznat, že prostě s tím máš velké zkušenosti... a klaním se před Tebou...

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Asi tak namátkově - určitě ráno po probuzení, pak kolem oběda (klidně po) a zase k večeři. To aktuální jídlo ty ketony tak rychle neovlivní.

werumka
4. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Ketony samy o sobě ne. Spíš je to náznak toho, že má telo málo jídla ("tráví samo sebe") a v konečným důsledku má vliv na účinky inzulínu, což je pak při injekční aplikaci trochu problém.

maxkatka
4. dec 2011

@werumka OK, pokud nezapomenu, tak změřím... díky za rady...

werumka
4. dec 2011

@maxkatka Zkus to spojit s měřením glykémie. To se líp pamatuje 🙂 Není zač a přeju dobrou noc! 🙂

gabuci81
4. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa My to mame tak nejak podobne, sem-tam hranicne hodnoty okolo 7 a sem-tam sa tam zmesti aj nejaky ten puding. 😀

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@gabuci81 no jenže mně přijde že to mám pořád kolem těch 7 😀 nejlepší mám tedy začátek dne, na lačnu mám vždycky kolem 4,5 pak je to ještě v pohodě po snídani...ale po obědě a večeři je to hold kolem těch 7...no jo náš slavnej pudink 😀 jéé ty se máš, brzy ti dieta skončí...já si pořád plánuji co si tak po porodu dám jako první 😅 určitě 😅 nechci baštit sladké ale prostě vždycky když mám ted na něco chut tak si říkám až po porodu 😉 a asi první co budu chtít koupit je medovník, ten je můj neoblíbenější 😅

maxkatka
4. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa co bych dala za to mít pořád kolem 7mi... 😢

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@maxkatka no ono asi ani to není žádnej zázrak...někdy kolem 8, ale tak zase si řikám, že tyhle hodnoty mám poslední dobou fakt pořád, že to nijak neskáče, žádné výkyvy nejsou, ale vím že by to mohlo být lepší...proto jsem zvědavá jakej bude mít názor dr...

maxkatka
4. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa mno mě to standartně leze k 9 i přes ten inzulin... 😢 Ale zítra vyzkouším co mi poradila @werumka, prostě více jídla... teda jako sacharidů, abych omezila ty ketony jestli se glykemie trošku "vzpamatuje"

Teď jsem si dala další jídlo... a v noci navštívím jídlo taktéž... abych si omezila ketony ráno... mňam... zase kus bagety se šunkou... je to v poslední době pro mě takové pohlazení na dušičce... jííííídlo 😀

mmaarrkkeettkkaaaa
4. dec 2011

@maxkatka no jo, to je naprd...já myslím že ti to pomůže...uvidíš. takhle je to naprd když si pícháš a přesto to neplní účel jaký by mělo...spíš se divím, že tohle ti neřekli na dia, když věděly, že máš v moči ketony a ty inzulín ovlivňují...
jen si dej, at má Jaroušek co baštit, když už hubneš...

maxkatka
4. dec 2011

@werumka Háááleluja, hááááleluja... vííííce jídla... žáááádný kééééton 😀 😀 😀 Teď jsem se znovu měřila a nemám, nemám, nemám... ale je fakt, že už jsem od té doby zase 2x jedla... teda měřila jsem se dvě hodiny po jídle, pak jídlo a teď zase jídlo a bez ketonů... no glykemii raději zkoumat aktuálně nebudu...

maxkatka
5. dec 2011

@werumka Tak dle Tvého předpokladu ketony po ránu nikde... ještě jsem navštívila teda jídlo v půl třetí ráno, ale dneska to nechám max. do půlnoci... spala jsem teda vcelku dobře, ale cítím moc plný žaludek... glykemie po ránu 4,8, píchnuto 9j. ke snídani a teď čekám.... ještě půl hodiny než budu měřit... teď ani nemá cenu znovu měřit ketony, když ráno nebyly...ty změřím až po obědě... předpokládám, že když nebyly, chvíli na to jsem jedla, tak by se udělat neměly....

maxkatka
5. dec 2011

Tak a po snídani 7,7... tak to je zatím za poslední týden nejméně... 😅 Jak málo stačí ke štěstí, že???? No a sice žáha mě pálí, ale nemám v pusy takový divný pocit, jak kdyby mi tam chcípla myš... co taky vůbec nevím CO je... zažila jsem to až v nemocnici... možná následkem těch ketonů??? Nevím, ale cítím se velice dobře... 😎

werumka
5. dec 2011

@maxkatka Tak třikrát sláva, to jsou skvělý zpávy! 😀 Ta "chcíplá myš" - to jsou právě ty ketony. Podle toho je dobře poznáš bez proužků. Už jsem teda ketony strašně dlouho neměla - ale spíš je poznám "chutí v puse" dřív, než na proužku. Jinak na žáhu je výborný Gaviscon, ten mě doslova zachránil před uhořením na celou noc 😀

jasin
5. dec 2011

Ahojte, dia nas poslala do nemocnice, ked sa vratim dam vediet co a ako..
Dakujem krasne za rady..

werumka
5. dec 2011

@jasin Určitě se tam tomu podívají na zoubek a dají dohromady. Bude to pro Tebe klidnější, když si tam s tím poradí zezačátku oni a pak už Ti jen řeknou co a jak. Naučí s inzulínem a podobně. Tak si s sebou vezmi nějaký hezký knížky a hudbu a snaž se odpočívat! 🙂

sachmetttt
5. dec 2011

Ahojte možem sa k vám pridat?? Dnes po telefone som zistila že mám pravdepodobne tehu cukrovku....V piatok som bola na testoch.. Po 2hodinách cez 9....V piatok idem prvý krát k cukrovkárovi....Ako chodíte často na kontroly?? je to také strašné?? Je tu niekdo s takouto hodnotou?

maxkatka
5. dec 2011

@sachmetttt hodnoty neřeš po testu... prostě máš těhu cukrovku... já na DIA chodím co 14dní... vždy na lačno odebírají krev a nosí se moč... a dieta není tak strašná... po 14ti dnech Ti ani nepříjde, že ji držíš... zvykneš si...

sachmetttt
5. dec 2011

@maxkatka ahoj tebe ju kedy zistili??? Už to budeš mat zachvílku za sebou... 😉

maxkatka
5. dec 2011

@sachmetttt na konci 27tt... a já to za posledních 10 dní mám v kombinaci s šetřící dietou... A taky si už zvykám... Dia mi pak už takový problém nedělala... teď v tom zase trošku "plavu"... k DIA ještě nesmím kvůli té šetřící tuky a koření plus vynechat tepelné úpravy jako je smažení či pečení... 😢 Já si teda už nějakou dobu píchám inzulín na noc (tzv. noční - dlouhý), protože mám problém s ranní glykemií na lačno a už si 2x denně připíchávám přes den (zatím snídaně a večeře), kvůli té šetřící dietě, protože teď tu DIA nemůžu držet úplně striktně, páč bych se nenajedla...

sachmetttt
5. dec 2011

@maxkatka a nemáš kvuli cukrovke i naplánovaný porod\,,?? Já mám nizko položenou placentu a ješte toto..Takže máš asi poriadne tvrdý režim že?

sachmetttt
5. dec 2011

@maxkatka takže nemožeš jest ani smažené ani pečené..

maxkatka
5. dec 2011

@werumka Hele, tak už mi zase v pusi "chcípla myš"... Ve čtvrt na osm bageta se šunkou a půl rajčete, neslazená melta, v půl desáté půl vaničky nízkotučného tvarohu s mandarinkou a v poledne oběd - kuřecí maso s rýží (troška šunky, kukuřice, sušené papriky, olivový olej a měkký tvarohový sýr)... už před obědem jsem teda tu "myš" cítila... takže příště "posílit" i tu svačinu o sacharid? Jako pečivo? Asi jo, co?

maxkatka
5. dec 2011

@sachmetttt kvůli cukrovce plánovaný porod zatím nemám... ale možná mi ho naplánují kvůli játrům.... ale to teď nevím... v nemocnici mi "vyhrožovali" předčasným porodem, že mě "musí" udržet do 34tt (ten končím tuto neděli), ale že dýl jak do 37tt mě nenechají... ale zase... ono se to může ještě změnit... zatím beru léky na játra... Pak budou další jaterní testy a pak se uvidí... se s tím už moc nestresuji... nějak bylo, nějak bude... 😝

werumka
5. dec 2011

@maxkatka Ta svačina je chudá. Ještě by to chtělo tak cca o těch 10g sacharidů navýšit. Takže půl rohlíku. A co ketony teď?

maxkatka
5. dec 2011

@werumka no právě lehce byly... fakt to teda poznám už v puse... byly teda tak na jeden křížek... ráno nic... ale indikátor bude huba i bez proužků 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre