Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

eyael
6. dec 2011

jinak jsem se včera hrozně pohádala s manželem, Anetka špatně snáší pobyt u tchánovců, jsou tam i nějaké názorové střety z hlediska výchovy a jídla atd. no prostě jsme se s manžou pak chytli...
spolubydla když mně viděla bulet a klepat se nervama, dala mi čokošku - to jste měli vidět glykémii po hodině, scchválně jsem se změřila! Měla jsem poprvé v životě 10,1 😕 😝 no peču na to, ráno jsem měla na lačno krásných 5,8 😉 akorát mi zrovna dělali ráno malý profil, jak jsem si stěžovala na ty nízké sacharidy, takže jsem si to asi dost zkreslila, ale což, po čokošce se mi krásně ulevilo i spalo 😀 😎

maxkatka
6. dec 2011

@ple na tyto hodnoty inzulín???? 😲 Na lačno stačí do 5,5... před jídlem bych teď kecala... to jsem už zapomněla... ale toto řešit ve 39tt??? a inzulinem??? Kolik má mimčo odhad váhy?

maxkatka
6. dec 2011

@eyael Hele, malou teď neřeš... asi ji dost rozmazlují, ne? No po porodu si ji budeš muset zase "postavit do latě dle sebe"... Mě to malá naštěstí snášela dobře ten týden, ale je fakt, že ráno ji dal chlap do školky, odpoledne ji vyzvedla babička, byla u ní do večera a chlap si ji bral na noc domů (až myslím na jednu, kdy tam chtěla malá spát). Jinak samo, že čokoška v ten moment byla nejlepší řešení... jinak Ti teda pobyt v nemocnici nezávidím... ale koukám, jak nejde jen o tlak, ale i o další vnitřní orgány, tak smůla... musíš to vydržet... Já si do pátku taky musím vše nachystat, kdyby pak mi zase sdělili, že to není dobrý... Máme to už "za pár" tak to musíme "dát"!!!!

ple
6. dec 2011

@maxkatka to nevim jsme moc nizko tak ze se uvidi ve čtvrtek v poradni co nam pan doktor řekne 🙂

eyael
6. dec 2011

@maxkatka - oni jí naopak moc nerozmazlují, nejsou takové typy, spíš jsou odměřeně chladní, výchova 40let zpátky 🙄 když večer brečela, že nechce spát v pokoji sama v cizím prostředí, tak pak pomlouvali, že jsme jí naučili spát s námi a že už by dávno měla být zvyklá atd., přitom má doma svůj pokojíček a postýlku kde sama spinká. Jenže Honza přijel pozdě, takže jí ukládali oni a ona brečela, že chce tátu. Co se diví, mámu v nemocnici a tátu vidí půl hodiny večer než jde spát, v lepším případě, když stihne dojet z Prahy do Plzně po práci busem 🙄
proto bych radši, aby se přesunuli zas domů, i když to na jednu stranu pro chlapa bude těžší, ale lepší pro dceru. Ve školce je zvyklá, má tam odpovídající zázemí (jídlo celý den, spaní, hračky, zábavu, děti, program) a večer se holt musí postarat táta. Jen by tam musela vydržet do 5ti, no ale snad by to zvládla. A táta končit o 2hodiny v práci dřív aby jí vyzvedl. Večer jí dá nějaký rohlík, chlebík to stačí a bylo by... no nesměl by mít žádnou služebku jako tenhle týden... uvdíme, už je naštěstí zdravá, tak by do školky mohla...
vydržet to musím. je to definitiva do porodu, bude určo císař 🙄

maxkatka
6. dec 2011

@eyael no tak to by tatínek zvládnout mohl... i když vidím to i u nás... když se CHCE, tak to jde... ale když je JINÁ možnost, tak se hned využije... u nás je školka maximálně do 4hodin... taky by musel omezit práci... ale nechtěl, protože věděl, že babička se v nouzi postará a tak jezdil taky až v sedm... 😠 No je blbý, že u tchánovců asi malá často není.... to moje dítě je u babiček zvyklé.... né často, ale spí tam atd. a co Tvoji rodiče?

maxkatka
6. dec 2011

@werumka
Tak ráno ketony 0, lačno 5,2, 11j inzulinu, rohlík se šunkou a sýrem, melta, po snídani 7,9, svačina rohlík se šunkou a rozpustná káva s mlékem, před obědem ketony 0, po obědě 5,6 😲 (jakoby rizoto - kuřecí maso na sucho opražené, podlité vodou, zakáplé olivovým olejem, lžička papriky, trošku kukuřice a rýže - nahoře dva plátky sýru a rajče) a teď mám hlad 😀 Tak půjdu nachystat sváču 😉 Teď jím teda daleko více (soustředím se na jídlo) a vypadá to, že ketony se tudíž netvoří (i v puse je pohoda 😅 ) a ta glykemie není nejhorší....

maxkatka
6. dec 2011

@werumka jééé ještě u svačiny byly dvě mandošky... 😕

babuci1982
6. dec 2011

@llluckaaa vieš ja to mám o to horšie, že mám celiakiu držím prísnu bezlepkovú dietu takže jedna dieta mi stačí preto som nedržala dia dietu lebo je to dosť ťažké kombinovať

eyael
6. dec 2011

@maxkatka - u našich by být mohla, je tam zvyklá, moc se jí tam líbí. Jenže mamka je imobilní a kdyby se jedné něco stalo za celý den se nedovolají pomoci, babi by se nedodrapala ani k mobilu a Anet už vůbec ne 🙄 děda je z práce doma cca v 5hodin, ráno odjíždí v 6 ☹ když tam Anet je tak jsem tam taky, tak to jistím, ale takhle 😔

eyael
6. dec 2011

@maxkatka a já si dala k odpolední svačině špičku 😝 😎

maxkatka
6. dec 2011

@babuci1982 Tak to potom jo... pokud máš bezlepkovou dietu, tak je to určitě těžké držet DIA... ale mám známou, která má BEZ lepkovou, BEZ mléčnou (kravské mléko) a BEZ vaječnou a DIA držela 😉 Sice nevím vůbec co jedla, ale čekala dvojčata... a donosila je DO TERMÍNU!!! Rodila v 39tt.

babuci1982
6. dec 2011

@maxkatka možno máte lepšiu dostupnosť špeciálnych potravín 🙂

jasin
6. dec 2011

Ahojte, pili ste v tehu kavu? bezkofeinovu? mne ju dnes dr v nemocnici zakazala 😒 pritom som ju stale pila bez cukru a ja bez kavy neviem ako vydrzim..

Inak zatial mame dietu, kedze kvoli tehu nevolnostiam mi pichat inzulin nemozu 😒 a cukor mi skace este viac ako predtym- musime cakat kym prejdu tehu nevolnosti 😔

maxkatka
6. dec 2011

@babuci1982 no říkala, že jedla hodně kozí a ovčí výrobky... hodně masové vývary... a já nevím co ještě... já byla "hotová" už jen z jejího označení diety BLP+BML+BV 😀 Jí museli v nemocnici udělat i speciální kartičku... tam už dia držet nemusela.... No není to asi o dostupnosti jako takové... výrobky jsou.... ale jsou hodně drahý 😖

maxkatka
6. dec 2011

@jasin Ahoj a proč Ti zakázali kávu? Mě ji nikdo nezakazoval... v prvním těhu jsem měla vysoký tlak a když jsem se na to ptala, tak mi řekla, že dvě či tři slabé kávy s mlékem není problém... Teď jsem kávu sice omezila, ale i tak jí piji... a to né kvůli DIA, ale kvůli šetřící dietě... Takže si dávám tak jednu denně... v nemocnici jsem si ji teda nedávala.... tam jsem tu šetřící dietu držela striktně, ale co bylo první, když mě pustili, tak jsem si dala kafe... 😀

babuci1982
6. dec 2011

@maxkatka ja som mala predajňu z bezlepkovými výrobkami takže ceny poznám dôverne a mala som dosť problém objednávať výrobky najlepší dodávateľ bol od vás z Českej republiky na Slovensku je s tým problém ale pomaly si zvykám

maxkatka
6. dec 2011

@jasin ale s tou glykemií mě to mrzí.... asi jsi i dost vystresovaná.... blbý je, že teď v nemocnici (jestli jsi), tak jsi dost omezená v přísunu potravin... ale vím od holek co je "držely" ranní nevolnosti, tak měly u postele VŽDY piškoty a sotva se ráno probudily na vstávání, tak ještě v posteli snědly několik piškotů a nevolnosti se dost omezily.... Já to teda naštěstí neměla ani u jednoho těhu.... ale moje sestra pro změnu prozvracela celých 9měsíců... 😖

maxkatka
6. dec 2011

Já mám furt hláááád... a to jím po dvou hodinách 😀 Před hodinou jsem zase snědla rohlík a velké jablko (fakt velké a sladké) a mám 7,4... takže super... Já fakt čím víc jím, tím je to lepší 😎 Mimo po snídani... tam to ještě nemám vychytaný... jíst budu až za hodinu, ale už teď vymejšlím CO si dám... 😝

werumka
6. dec 2011

@eyael Ahoj! Tak to je asi nepříjemná situace pro všechny... jsi pod tlakem Ty - protože jsi v nemocnici a nemůžeš s tím nic dělat, je pod tlakem dcerka a je pod tlakem manžel, aby to zvládnul. Zkoušela ses dohodnout s doktory na naplánování císaře na co nejbližší termín, že máte potíže s hlídáním? Ono sice po císaři chvilku trvá, než se rozhýbeš, ale aspoň bys byla doma... Koukám, že jsi jinak poctvý návštěvník kantýny 😀 😀 Já na Tvém místě bych tu čokoládu snědla taky 😀

@jasin To je tedy na draka - když Ti to bude skákat, tak se nevolností nezbavíš. Základem je nemít nízké hodnoty cukru v krvi. Ach jo. Jinak ta bezkofeinová káva je taková trochu chemická bomba, tak proto ji možná nechtějí dovolit. Ale kdybys měla dobrý tlak, tak můžeš aspň normální.

@maxkatka Já myslím, že ty ranní hodnoty jsou v rámci možností nejlepší, jaké být můžou. Tak zbytek hoď za hlavu. Hlavně, že poslouchá ostatní. Za chvilku budeš po 35. týdnu a to by se mohlo trochu vylepšit i to ráno.

llluckaaa
6. dec 2011

@babuci1982 Aha, bezlepková dieta je asi dost složitá, než si na ní člověk zvykne, ale pak už to jde, ne? Taky bych si myslela, že výrobky pro celiaky jsou spíš drahé, než že jsou špatně dostupné. Ale třeba je to na Slovensku jinak. A nemáš líp natrénovanou vůli? Když víš, že některé věci nesmíš, tak je prostě nejíš. Tohle mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla, že něco prostě už odteď jíst nebudu.

maxkatka
6. dec 2011

@werumka hele, já jsem šťastná jako blecha... ale nebýt pomoci a rad o Tebe, tak se tady budu mordovat s dietou a já nevím co ještě a bylo by to akorát horší a horší... Ale teď zase tak nějak vím co mám hlídat a je to fakt lepší... krásně jím... nehubnu... nešokuji... a i ta mysl je taková vyrovnanější... a žaludek taky nikterak nepobolívá, tak jak dokázal zlobit... ale samo, že se teda vyvaruji těm tukům ohledně té podrbané šetřící diety...

llluckaaa
6. dec 2011

@eyael Ahoj, teď tu čtu, že jsi v nemocnici. To mě mrzí. Na to, co se děje doma, radši moc nemysli, ať se ještě víc nestresuješ. Malá to zvládne, pár dní to vydrží. Jinak rozdílné názory na výchovu mají asi všichni prarodiče. Ale mého manžela mamka teda děti rozmazluje (a zásadně neposlouchá, co si o tom myslím já).
@maxkatka A ty už jsi asi doma, podle toho co píšeš, viď? Já tu dlouho nebyla. A doma už držíš klasickou dia?

werumka
6. dec 2011

@maxkatka To jo, nejhorší je, když jsi pořád "vycukaná" a čekáš, kde se zas něco podělá. No není ten život pěknej, když jsi dobře najedená? 😀

maxkatka
6. dec 2011

@llluckaaa jo už jsem od pátku doma... a dietu mám stále držet 9S.... snažím se to držet tak jak bych měla, ale netvrdím, že "neujedu"... viz káva... tukům se fakt vyhýbám... teda nekupuji nízkotučné, ale jen polotučné výrobky..... atd.

@werumka ani nemluv..... napapaná, nevystresovaná... je mi kráááásně....

llluckaaa
6. dec 2011

@maxkatka Já si život bez kafe taky neumím představit. Nějakými těmi kávovinami se neobalamutím ☹ Ale hlavně že tě pustili domů a máš to víc v klídku a taky si dáš, na co máš chuť a v rámci mezí to smíš a nejsi jen na bílých rohlíkách a jabkách.

maxkatka
6. dec 2011

@llluckaaa no základ - bílý rohlík a jablko/mandarinka mám furt... to nevím co bych si jiného dala... teda dávám si k tomu šunku či sýr.... ale dám si to dle svého časového rozvrhu a rozhodně mám více sacharidů... a tudíž jsem bez ketonů a příšerné pachuti v puse.... a taky si dám to rozpustné kafe.... No jsem zvědavá KDY mi udělají další testy na ty játra a jak dopadnou.... Každopádně musím nachystat tašku, kdyby mě zase vrátili zpět, tak ať jsem na to připravená...

llluckaaa
6. dec 2011

@maxkatka Ono toho vlastně moc na výběr není, ale aspoň si to množství a čas organizuješ podle svých potřeb a ne podle nich. Tak to držím palce, ať ti to dobře dopadne, a jedeš do porodnice až v novém roce. Ale ta játra po porodu už nebudeš muset řešit, ne? Myslím, že jsi tu psala, že jde o nějakou záležitost, co se děje v souvislosti s těhotenstvím.
My teď jedeme doma jen na celozrnné stravě - náš prcek má zácpu a musím mu to nějak rozehnat ☹

maxkatka
6. dec 2011

@llluckaaa No ty játra určitě budou ještě po porodu kontrolovat... ale nevím do jaké míry... já se toho moc ještě nedozvěděla, že. Ale jinak je to hodnocené jako poruchy jater v době těhotenství... teda toto mám jako "základní diagnozu"

maxkatka
6. dec 2011

@werumka tak dneska fakt mimo PO snídani glykemie dokonale pod kontrolou... po vydatné večeři 6,8 😝

Takže profil 5,2 - 7,9 - 5,6 - 6,8

Ráno teda bude "hůř", protože budu vstávat později (mám malou opět doma - kašle div si plíce nevykašle)... takže lačná bude vyšší... Ale to nechám "koňovi" a zítra kdyžtak večer zvednu... ráno teda ještě opět zvednu na 13j.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre