Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

denousek
19. dec 2011

@llluckaaa no ja sladit caj nepotrebuju jen ze je ten med zdravej tak mam utrum piju spis bylinkovy a ty nesladim...hutnaji mi tak... na cukrovi jsem nikdy moc nebyla ale malinko si jeste pres svatky dopreju.. 😉

llluckaaa
19. dec 2011

@denousek Já si davála lžičku medu do snídaně a špatně mi to nedělalo. Uvidíš sama, jak bude tvoje tělo reagovat. Možná někde najdeš napsané, že med je vhodnější než cukr, protože se pomaleji vstřebává, ale to nic nemění na tom, že teoreticky nesmíš ani jedno z toho. No vidíš, třeba to pro tebe nebude taková změna a dietu ani nepostřehneš - záleží hodně na tom, jak jsi byla zvyklá jíst. Já si letošní Vánoce užívám, musela dopéct další nálož cukroví, protože jsme už snědli všechny vanilkové rohlíčky 🙂 To se v novém roce pěkně zhrozím, až si stoupnu na váhu...

denousek
19. dec 2011

@llluckaaa no j nevim na sladky moc nejsem..jinak se u nas ji 2 jidla teplý denne ... a tatarku miluju .-D se ji budu muset vzdat ach jo...ale to se vydrzi...

mmaarrkkeettkkaaaa
19. dec 2011

tak se hlásím s inzulínem 😒 i když jsem už téměř na konci 35.týdne, tak do porodu budu píchat...co se dá dělat, alespoň si člověk bude moct občas dát i "něco navíc"...jako že třeba trochu větší porce.dr. mi i sama řekla, at jím trochu víc, že 5kg, které jsem přibrala není moc....dnes mi to musela píchnout babička a fakt to vůbec nebolí 😀 to už je horší ten prst...
@denousek můžu tě uklidnit, že to je o zvyku...z počátku jsem vždy furt ucukávala a než jsem máčkla, trvalo mi to věčnost...ted už to beru jako denní záležitost a i když to štípne, tak mi to nevadí...myslím že ted si ještě trochu sladého dopřát můžeš...většina z nás stejně začala držet dietu až od toho 27.týdne a do té doby cukroví baštily...ale určitě záleží na tobě, jak k tomu máš postoj..z počátku se s tím tělo lépe vyrovnává něž ke konci...já si ted o víkendu dala na svatbě také kousíček dortu, ale taky ty výsledky pak podle toho vypadaly....

mmaarrkkeettkkaaaa
19. dec 2011

@denousek tak to já si jednou začas trochu tatarky také dala...ubrala jsem na porci, ale tatarku měla a hodnoty po jídle v normě...

denousek
19. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no uvidime jestli vubec ten glukometr dostanu...u prvnohi syna jsem to taky tak mela ale jen mirne a gukoometr mi vubec nedavali...

llluckaaa
19. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Už to máš za pár, to si těch injekcí moc dát nestihneš 🙂 Jaktože já s dietou přibrala 14 kilo??? To je nespravedlivé!

eyael
19. dec 2011

Naše malá princezna - bojovnice 😵

llluckaaa
19. dec 2011

@denousek Ať ti ho radši dají, to že máš na začátku jen něco málo přes hranici, neznamená, že to budeš mít až do konce úplně v pohodě. Mně taky říkali, že to mám "jen trochu zvýšené", ale některá jídla a to ani nebyla sladká, mi to vyhazovala i přes 9.
Kolik vážilo při porodu tvoje první dítě?

llluckaaa
19. dec 2011

@eyael Ahoj, gratuluju!!! Je krásná 🙂

denousek
19. dec 2011

@llluckaaa tak oni rekli ze uz tam chodit neusim tak ja se jim tam pat nebudu ze... malej vazil 3100g přesně na den v terminu

mmaarrkkeettkkaaaa
19. dec 2011

@llluckaaa jj dneska to máme za 39dní x 2 tak to nebude tak hrozné...hlavně aby mi nezůstal po porodu 😠 a opravdu to není tak strašné...rozhodně méně bolestivé než do prstíku...jen jsem zvědavá jak to budu zvládat sama.
rčitě ještě něco přiberu v tom posledním měsíci 😀ale tak počítám že tak ještě 2-3kila...těžko říct proč to máme každá jinak...já už se hlavně neskutečně těším až se po porodu nadlábnu něčeho, co nesmím...
@denousek jestli tě poslali na dia, tak předpokládám že ti ho dají...držet dietu a nemoci si to zkontrolovat je asi úplně zbytečné ji pak držet...

mmaarrkkeettkkaaaa
19. dec 2011

@eyael juuu ta je krásná, kdy vás pustí? nebo už jste doma? to je drobeček, pořád si říkám jak se tam ti prcci můžou vejít...a co cukrovka?

denousek
19. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa ale u prvniho me taky psali do dis poradny... ale tam jsem byla jen jednou..udelali jedny testy a rekli ze je to ok a ze uz hodit nemusim.tak si mysim ze to tak muze byt treba i ted..

llluckaaa
19. dec 2011

@denousek Tak to žádný obřík nebyl 🙂 Třeba to ani cukrovka nebyla, ne?

maxkatka
19. dec 2011

@denousek Já teda ještě diskuzi nedočetla... ale nějak nechápu, proč jsi teda na OGTT šla, když s tím nehodláš nic dělat... OGTT jsi mohla odmítnout... teď máš všude v papírech napsáno že máš GDM... a tudíž vyšší rizika všeho! a ty si odmítáš doma píchnout do prstu na měření glykemie? 😲 No tak to nedělej, ale pak "neplač" pokud se stane nějaký průser... přečti si rizika spojené s nehlídanou cukrovkou... Kdybych mohla držet jen dia dietu, tak skáču do nebes (ač jsem to ze začátku brala jako velkou trágu), ale bohužel jsem spadla do té skupiny, které dieta prostě nezabírá a MUSÍM si píchat i inzulín a k tomu ještě držet jaterní dietu, takže se fakt nenajím pořádně!!! Takže si dělej co chceš... ale neřeš to tady... a píchání lancetovým perem do prstu - jehlu vůbec nevidíš...

llluckaaa
19. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Já si nabalila zásoby už do porodnice 😀 Ideální jsou takové ty emco ovesné sušenky, ty jsou i víceméně zdravé a i trochu zasytí 🙂

mmaarrkkeettkkaaaa
19. dec 2011

@denousek zvláštní to přístup 🙄 s přibývajícími týdny se hladina cukru v krvi zvyšuje, tak jak můžou udělat takhle ze začátku závěr a neřešit to? a byla jsi tam tedy jen jednou?

mmaarrkkeettkkaaaa
19. dec 2011

@llluckaaa taky to mám v plánu 😀 už do porodnice...ale já uvažuji o krabičce s vánočním cukrovím 😒 jelikož je to fakt utrpení péct a nejíst...včera jsem dělala vosí hnízda a jen jsem si zobla těsta jestli je o.k., a nemít cukrovku tak je snad všechny zbaštila 😀 ale určitě pak si dám na nějaký čas voraz...oni i když se kojí tak by se sladké moc nemělo...

denousek
19. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa ja uz si to prave presne nepamatuju :( ale myslim ze jo...

denousek
19. dec 2011

@maxkatka jo neboj to byla jen pocateni reakce .-( kazdopadne mi nic jinyho nezbyde ze... ale kvuli miminku udelam cokoliv neni to na cely zivot..jeste 3 mesice a je tu 😉

maxkatka
19. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jéééé zlato, tak to mě mrzí, že už jsme na "stejné" lodi s pícháním.... ty první injekce jsou fakt stres... teď už to beru OK... co máš zač? Já mám před jídlem Novorapid....

Jinak dneska ráno hranice 5,6 (ale napíšu teda jen 5,5, aby neměla až tak blbý kecy, že), ale po jídle!!!! To se mnou málem "prasklo"!!! 10!!! Neměla jsem teda umyté ruce, páč jsme byli už na cestě do Brna. Šahala jsem na kde co... no ale i kdybych je měla umyté, tak do 7,2 to 100% nebylo....

Zítra po měření po snídani budu volat na DIA na kolik to mám zvednou... 🙄

maxkatka
19. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jo a váhu mám stále -1kg oproti výchozí váze... už jsem za těch 14 dní doma ze špitálu kilčo přibrala... a teda začaly mi "slušné" otoky nohou... ale doufám, že těch nějakých 35dní vydržím.... Dneska jsem si teda dala zabrat... po nákupech... ale myslela jsem, že bude hůř a zvládla jsem to dobře... a začínám se drbat až teď...

maxkatka
19. dec 2011

@denousek tak pokud to byla jen počáteční reakce tak OK... jinak... tím, že jsi "teprve" ve 24tt tak ta cukrovka není ještě rozjetá... takže pokud si dáš kousek cukrový či něčeho dobrého teď přes Vánoce, tak se nic nestane... u toho OGTT je přece jen 75g glukózy... to máš strašně moc cukru!!! Takže když si dáš kousek něčeho teď, tak to Tvoje tělo zatím zpracuje dobře... ale časem fakt se to může (ale samo nemusí) zhoršovat...

mmaarrkkeettkkaaaa
19. dec 2011

@maxkatka jj Káto, vítám v klubu...sice mám jen jednu jednotku před obědem a 2 před večeří, ale jak si psala když už si člověk píchá, tak je jedno kolik tam mám...A název je apidra 😕 nevyznám se v tom...
ty jo 10 😀 no tak k tomu jsem měla kousek v tu sobotu...asi by bylo opravdu lepší aby ti to zvedla. a já si ruce také pokaždé nemyji, myslím že takový vliv to na to nemá...

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka Tobě to asi bude lítat až do porodu ☹ Jsem zvědavá, jestli se to pak zlepší. Snad jo...

maxkatka
19. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jo 10... a to po klasické snídani... kterou se krmím už od 26.listopadu.... prostě bílé pečivo a šunka... tak to nechápu... leze mi to teď hodně nahoru... sotva jsem "vyřešila" lačnou glykemii, tak mi začne lítat glykemka po jídle, která se jakžtakž držela... 🙄

No umytí rukou na mě vliv má...

mmaarrkkeettkkaaaa
19. dec 2011

@maxkatka ty jo -1kg to je něco...tak to po porodu budeš mít o pár kil méně...myslím že i kdybys přibrala tak kilo, tak budeš na své váze...
tak to si taky budu mýt ruce, třeba budu mít míň 😀
já dneska také absolvovala nákupy a docela v pohodě, jen jsem pak zvědavá jak to bude s inzulínem když budu chtít být celý den pryč :( kde si ho pak budu píchat 😠 no něco se vymyslí..třeba na wc 😉

denousek
19. dec 2011

@maxkatka jj uz se s tim zacinam srovnavat ..ja toho cukrovi jako moc nepojim ani tak.. ale malej ma v sobotu narozenniny 4 roky a jedem v patek pro dort tak si to nedokazu predstavit ze bych si ani kousek nedala...uvidim ve stredu co mi reknou jjak mi daji tu zadanku a vube na kdy si me objednaji....pochybuju zeto budou nejak resit pres svatky.. na pichani prstu bych si musela zvyknout at neni zle 😔 ale je zajimavy ze u maliho jsem to mela taky tak nejak jednou jsem sla do te poradny udelali mi jeste nejaky testy a pihali me do prstu a rekli ze je to ok a ze uzchodit nemusim 😒

denousek
19. dec 2011

@eyael jee ty jsi rodila v 34tydnu?a byo to v pohode nebo byli nejake komplikace?jak to malla zvladla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre