Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
19. dec 2011

@denousek hele, u mě byla "léčba" šokem... ráno jsem šla v nemocnici na test na OGTT, ale u nás se prvně chodí do DIA poradny... tam mě zvážili a píchli do prstu... a už to bylo blbé na lačno... ale i tak dolů na odběry, tak vzali ze žíly a ještě horší výsledky, takže OGTT jsem vůbec nepodstoupila a rovnou šla do poradny... všechno v jeden den...

maxkatka
19. dec 2011

@eyael to je babulka... no já doufám, že do Vánoc vcelku vydržím a po Vánocích už je mi to šumák... tam bych šla už hned rodit... nebaví mě to jídlo... 😖

denousek
19. dec 2011

@maxkatka jj to je desny co..prave nam odebrali prvni dvku krve a cekalo se na vysledky ze.. jesti to vubec muzem vypit 😀 prvni 2 hodnoty jsem mela ok až ta trei byla misto 7,7 tak 8 ☹ snad to neni zadna hruza jeste ze vim ze kdyz bud dietka tak to snad tuk tuk bude ok sadky nejim ..a co muzu si musim zjistit ..muzu tvaruzky? 😀 tty miluju a slysela jsem ze jsou dietni 😕

maxkatka
19. dec 2011

@denousek mimo volných cukrů "můžeš" cokoliv "jen" se Ti to musí vejít do sacharidů...

maxkatka
19. dec 2011

@denousek jinak pro mě tvarůžky určitě ne-e... sice mi chutnají, ale mají dost tuku (předpokládám - ani to teda nevím přesně) a já musím hlídat nejen cukry u DIA, ale i TUKY u jater 🙄

denousek
19. dec 2011

@maxkatka jezissii t na me bude moc slozity 😀 a co jsou volne cukry? no uvidime snad to nejak moje hlava pobere v te poradne

maxkatka
19. dec 2011

@denousek to si zvykneš po 14ti dnech budeš už vědět... volné cukry - jakýkoliv cukr... řepný, třtinový, hroznový a fruktóza... med... atd. jsou to sice taky sacharidy, ale tyto jsou "zapovězené"...

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka @denousek Holky, omyl, v tvarůžcích je hrozně málo tuku, cca 1%. Takže jsou super dietní proti tloušťce 🙂 Já je zbožňuju!

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa fakt??? Tak to bych je mohla u té mojí dodrbané diety? 😲 😝

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka To zase ne, asi jsem se vyjádřila špatně, v šetřící dietě určitě nejsou ☹ Tam nesmí být ani uzené, plesnivé, zrající apod.

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa už to čtu... takže vím co bude za pár dní k večeři 😀

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa to snad néééé 😔

maxkatka
19. dec 2011

@maxkatka ale když "můžu" uzeniny? Jako u žlučníkovky ne-e, ale u jaterky?

denousek
19. dec 2011

@llluckaaa jj prave vim ze tvaruzky jsou dietní 😵 😵 😵 😵

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka Uzeniny povolujeme jen jednou týdně a musí to být kvalitní šunka. Nebo jaké uzeniny myslíš? U nich se množství tuku snižuje dost blbě...

llluckaaa
19. dec 2011

@denousek Teď právě řešíme, že jsou dietní, jako že se po nich neztloustne, ale při té dietě, co má Kačka, se nemůžou.

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa upřímně... dneska jsem docela "slušně" porušila diety... a je mi líp než když je držím... ☹ Nejsem tak unavená, cítím se líp a i to drbání bylo dobrý... teď se teda už zase drbu, ale dokud byla akce, tak to bylo OK... snídaně teda klasik - bílé pečivo, šunka a bílá káva a 10 cukru, že!!! 😠 svačina teda jen jablko, páč jsem více s sebou neměla. K obědu jsem si v Ikeii dala jen brambory a k tomu jsem měla z domů kuřecí plátek na sucho se šunkou a sýrem a dala jsem si ten jejich mandlový koláč 😝 cukr jsem si změřit chtěla, ale prošvihla jsem hodiny při nákupech... pak jsem si odpoledne dala v Subway bagetu se šunkou a rajče a salát a sýr a pak jablko... a k véči dva rohlíky s měkkým sýrem a cukr prošel na 7,2... vo fous, ale dobrý (včera bylo 8,8 😖 ). Celý den jsem se "mrskala" a až na občasné tvrdnutí břicha vše OK...

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa kvalitní šunka jen jednou týdně??? 😲 Týjo, tak to bych fakt žila jen o rohlíkách... suchých... 😠

denousek
19. dec 2011

@llluckaaa aha 😀 no ona je ta dieta v tehu asi jina jako normalni dieta proto nevim jak se ss tim poperu ale to oni uz mi reknou ze ☹ a taky nekomu muze vyskocit po tvaruzkach cukr a nekomu nemusi ze... no uvidime to zvladneme..snad ☹

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka My tam pořád vymýšlíme nějaké tvarohové pomazánky, sardinkovou nebo tuňákovou. Tak ty si doma můžeš dopřát víc, to jen my musíme tu stravu vymýšlet "pestrou".
Ale relaxace je přeci součást léčby 🙂 O tom mandlovém koláči jsem už slyšela, ale ještě jsem ho neměla ☹

maxkatka
19. dec 2011

@denousek u mě fakt jde o to, že nemám jen dia dietu... ale dia dietu šetřící se sníženým obsahem tuků 😠 (nesmím skoro žádnou zeleninu kvůli šetřící dietě... nesmím skoro žádné ovoce kvůli dia dietě... nesmím celozrné výrobky kvůli šetřící dietě, pouze bílé pečivo ač mi dělá strašně zle zase s cukrovkou a musí se mi navyšovat inzulin, sýry, jogurty, tvarohy jen polotučné, vaření jen na vodě bez přepalovaných tuků atd. atd. atd. - v podstatě je kratší seznam toho co smím) 😢

llluckaaa
19. dec 2011

@denousek Už ti tu někdo dával odkaz na ty naše oblíbené stránky, že? Tam je to všechno pěkně popsané. Spíš ti to vyhodí rohlík, který si k těm tvarůžkům dáš ☹ To víš, že to zvládneš, je to jen na 3 měsíce a stojí to za to 🙂

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa blééé rybičky nepapám... 😕 pomazánky vůbec neumím... teda bez dochucení cibulí, hořčicí atd. 😠

denousek
19. dec 2011

@maxkatka šmarja ...no to je šílený!!!to seš machr jak to zvladas.....co ti zbyde ze... za chvii uz budes mit prcka na svete...

denousek
19. dec 2011

@llluckaaa no jeste mi to jednou hodte dam si to do oblibenych jestli muzete 😉

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka Tak to jsi vystihla přesně. Máš mnohem kratší seznam toho, co smíš ☹ A jak to že nemůžeš skoro žádnou zeleninu kvůli šetřící dietě? Já tu mám: mrkev, celer, petržel, brukev, menší množství květáku, hrášku, pórku, špěnát, fazolky, dýně, patizony, rajčata, červená řepa, hlávkový a jemu podobné druhy. Tam už se leccos vybrat dá.

maxkatka
19. dec 2011

@denousek musím... nehodlám si zopáknout pobyt ve špitále... ☹ týden mi tam stačil... a jejich dieta taky ☹ , která mi totálně rozhodila zase inzulin... 🙄 který nemůžu zase dostat pod kontrolu... a o tom, že jsem tam za týden zhubla 2kila pomlčím, že...

llluckaaa
19. dec 2011

@maxkatka Já ty pomazánky taky neumím, znám je jen podle názvu 😉 Ale chci (a musím) se je naučit, tak snad najdu trochu času a chuti a pustím se do toho. Já bych tam dala třeba citronovou šťávu, bazalku, pórek na jemno...

maxkatka
19. dec 2011

@llluckaaa no mrkve jen omezeně kvůli sacharidům, že... celer a petržel mimo polívku co s tím... květák v malém množství taktéž akorát tak v polévce či povařený... a co s těmi ostatními? co z toho vařit? špenát bez česneku??? 😢 rajčata mi už lezou i ušima... kam vrazit pórek??? Já chci okurek!!! Česnek!!! Papriku!!! 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre