Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

werumka
13. jan 2012

@mimys Úplně přesně jsi to vystihla! Já pořád odkládám to, abych s tím hypem něco dělala... prostě jako bych měla pocit, že to přejdu, vydržím, jsem zpomalená... když mám někdy hypo ráno, tak jsem schopná udělat tisíc věcí před tím, než se najím. Asi ten mozek je fakt zpomalenej na to, aby si to uvědomil 🙂 A když mi chce manžel dát napít sladké šťávy, tak to odmítám. Úplně na hlavu postavený.
Jestli není možný, že to kojení to hypo nějak podpoří...

majjka4
13. jan 2012

Ahojte, dá mi niekto informáciu? Chcem sa spýtať. Dočitala som sa, že počas tehotenstva môže poškodiť plod konzumácia treščej pečene. Neviete niekto či môže mať vplyv na plod konzumácia už aj len jednej konzervy v druhom týždni tehotenstva? Ďakujem

mary737
13. jan 2012

Ja by som pochybovala...
Je jemná a lahodná. Navyše je veľmi zdravá a výživná. Obsahuje vitamín D, ktorý je dôležitý na tvorbu kostí a chrupaviek. Tresčia pečeň je bohatým zdrojom vitamínu B5 = kyseliny pantoténovej. Medzi jeho hlavné funkcie patria:
- je to antistresový vitamín
- zúčastňuje sa na odstraňovaní jedov a vylučovaní liekov z tela
- podporuje imunitný systém slizníc, rast vlasov, ukladanie farbív vo vlasoch
- podieľa sa na regulovaní látkovej premeny kožných buniek
- redukuje pooperačný šok
- zvyšuje plodnosť
- podporuje dlhovekosť

TREBA SI VSAK PRECITAT AJ TOTO :http://www.liecive.herba.sk/index.php/rok-2008/50-5-20...

mary737
13. jan 2012

A este.Z jednej konzervy sa ti urcite nic nestane🙂.

sachmetttt
13. jan 2012

Ahojte chcela som sa opýtat pri akých hodnotách sa pícha už inzulín???Alebo tabletky??Dakujem

llluckaaa
14. jan 2012

@majjka4 Nejsem si jistá, jestli jsem si to jídlo dobře přeložila. To je treska (jakože ryba?). Ta by vadit neměla.

boka79
14. jan 2012

@llluckaaa

ahoj , ako si dopadla?

llluckaaa
14. jan 2012

@boka79 Ahoj, strašně jsem se toho bála, ale dopadlo to dobře. Ikdyž jsem si vytáhla otázku, kterou jsem vůbec nechtěla. Bylo nás tam 7 a dvě holky vyletěly. Já dostala jedničku. Takže mám ohromnou radost.

boka79
14. jan 2012

@llluckaaa

Tak to ti gratulujem, aku otazku si vytiahla?

llluckaaa
14. jan 2012

@boka79 Děkuju. Měla jsem parenterální výživu a dietu pro koronární jednotky. Děs... Teď se učím pro změnu na anatomii 🙂

boka79
14. jan 2012

a kedy mas skusku?
Anatomia je des

som inak celu tvoju historiu nepozrela, v kt. si tyzdni?

Ta tema je dost blba, hlavne parenteralna vyziva...

boka79
14. jan 2012

@llluckaaa
a kedy mas skusku?
Anatomia je des

som inak celu tvoju historiu nepozrela, v kt. si tyzdni?

Ta tema je dost blba, hlavne parenteralna vyziva...

llluckaaa
14. jan 2012

@boka79 Zase v pátek. A další pátek bude chemie.
Já už těhotná nejsem, rodila jsem cca před rokem (19. ledna bude mít dcera první narozeniny). A nebo jaký týden máš na mysli?

boka79
14. jan 2012

no som myslela, ze mas tehot. cukrovku, alebo si mala?
Alebo Ti to ostalo?

boka79
14. jan 2012

@llluckaaa
no som myslela, ze mas tehot. cukrovku, alebo si mala?
Alebo Ti to ostalo?
Ako sa pri takom malom stihas ucit?

antiope
15. jan 2012

@sachmetttt pokud se nedaří kompenzovat těhotenskou cukrovku dietou, tak se léčí rovnou inzulínem, u těhotenské cukrovky se tabletky nepoužívají, myslím, že se nedá říct obecná hranice, odkdy se nasazuje inzulín. Mně byla nasazena inzulínová léčba v druhém těhotenství v době, kdy ani striktní dieta nepomáhala, ubírala jsem na váze a měla jsem hodnoty po jídle přes 8 a na lačno kolem 6, určitě doktorka brala v úvahu i další věci, a když shlédla můj jídelníček, tak konstatovala, že níž se sacharidy už jít nemůžu a že se s inzulínem alespoň víc najím 😝

llluckaaa
15. jan 2012

@boka79 Já jsem měla cukrovku v minulém těhotenství. A doufám, že mi nezůstala, teď někdy se musím objednat na kontrolní OGTT (musím chodit na kontroly každý rok).
Učení s jedním dítětem si umím představit ještě celkem snadno, horší je to se dvěma 😉 Mému staršímu synovi jsou 3 roky a 4 měsíce 😀 Já přemýšlím každou chvilku, jestli to nemám vzdát. Přeci jen jen to velká zabíračka a nemám skoro žádný volný čas (protože pokud si nějaký našetřím, tak se musím učit).

boka79
15. jan 2012

@llluckaaa

A kolko Ti este chyba, si len zacala asi?
Hej s dvoma je to urcite horsie....
Ja som sa tiez ucila s jednym, sa dalo aspon vecer, ked spala.

A o tri roky ca musim este raz jednu skusku, uf...
neriesim, nejak bolo, nejak bude.

drzim palce

llluckaaa
15. jan 2012

@boka79 Já jsem teď ve druháku a je to celkem na tři roky. Já už večer, když usnou, nemám sílu a usínám taky. Malá se pořád ještě hodně budí v noci, takže se člověk moc nevyspí.
A co děláš ty?

boka79
15. jan 2012

ja som internista, ale este musim porobit skusky. ale aztak o tri roky.

No to je blbe, s tym spankom, to ti verim. Ale ked uz si v druhom rocniku, bola by to skoda to nechat.
S.

boka79
15. jan 2012

@llluckaaa

achodi maly aspon do skolky? alebo je doma

llluckaaa
15. jan 2012

@boka79 Do školky chodí, ale bývá hodně často nemocný, takže tam stejně víc než z půlky není.
A jaká zkouška čeká tebe?

boka79
15. jan 2012

nefrologia, ale az tak o dva tri roky...

Hej deticky su na zaciatku casto chore, bohuzial... Al bude to lepsie, Lejka bola na zaciatku kazde dva tyzdne doma a teraz super, tak dva krat do roka.

maxkatka
15. jan 2012

Ahoj holky.... opět píšu z nemocnice, ale už radostněji.... Mám to za sebou!!! bylo to něco hrozného, ale malej je krásnej. Má 3750g a 52cm. Hodinu po porodu měl nízkou glykemii, tak mu dali najíst a za další hodinu už prý dobrý. Jo narodil se dnes 15. ledna 2012 v 17.12 po 39 hodinách bolestí, ale přirozeně.

eyael
15. jan 2012

@maxkatka - chvilku tu nejsem a ty rodíš 😉 super, gratulace! Ať jste v pořádku oba dva a přeji malému hodně štěstí a zdravíčka do života 🙂

boka79
15. jan 2012

@maxkatka

jeej, tak gratulujem, tak super, ze to mas za sebou, prajem Vam pekny spolocny cas.

maxkatka
15. jan 2012

a já mám mega glykemii... 12,8 po jednom rohlíku, ale naposledy jsem jedla ráno kousek vánočky a včera taky skoro nic, tak jsem plná ketonů, tak to musím za noc srovnat a snad ráno bude lépe....

mmaarrkkeettkkaaaa
16. jan 2012

@maxkatka juuu Jaroušek už je světě 😀 tak gratuluji a je super, že už to máte za sebou, přirozeně a bez vyvolávání...tak to už se těším až nám to tu popíšeš...39hodin, to je děsný ☹
já si každým dnem říkám, at se malá také rozhoupe sama 😒 ale moc to k tomu nevypadá...tak si broučka užívej a at je všechno v pořádku 😉

werumka
16. jan 2012

@maxkatka No paráda! To je skvělá zpráva!! Gratuluju a raduju se s váma!

llluckaaa
16. jan 2012

@maxkatka Gratuluju! 39 hodin zní děsivě, to jsem zvědavá, jak budeš vyprávět, jak to probíhalo. Ale hlavěně že jste oba v pořádku!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre