• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

14. mája 2017 
@denousek A kolik jsi měla lačnou glykémii před OGTT?
29. jan 2012 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa to nevim... :frowning2:
29. jan 2012 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek Ale měřili ti jí, ne? Přes 5,5 být nemohla, to by tě na OGTT ani nepustili. Tak se zkus pak na dia zeptat, nebo jestli to najdeš napsané v papírech. Jaký máš glukometr? Já měla Accu Chek a přijde mi, že měřil dobře, ale netestovala jsem ho.
29. jan 2012 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa jo ten mam..ale kdyz jsem nesla si odbery krve do laborky tam na lacno jsem mela 4,4 po jidle 4,2 a na vecer 6,8 ale to je laborka tak prave ted nechapu proc mi to ten gikomer haze tak vysoky .-(
29. jan 2012 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek Tak snad ti to pak v poradně řeknou. Ideálně by to chtělo odzkoušet, na kolik se liší od výsledků z laborky, protože jestli měří blbě, tak nevidím smysl v tom se s ním vůbec měřit :unamused:
29. jan 2012 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa no prave :frowning2: le zatim merim ted sem po obede tak jdu na aprochazku to taky udela hodne a uvidime za 2 hodky :slight_smile: pa
29. jan 2012 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek To bude určitě nízké, když ten cukr vyběháš :wink: Pa.
29. jan 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek

Tak ti drzim palceky... :wink:
29. jan 2012 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa
@boka79 fujj sem po vychazce ale jdu za manzou jeste do dilny je tam zimaa jako prase pred 2 merim tak vam pisnu ale moc dobre to nevidim...napadla me jedna vec... jit k dr a nechat si vzit krev a dyt ji do laborky a zaroven se zmerit tim glukometrem jaky tam bude rozdil... jen pro zajimavost..to by me zajimalo...
29. jan 2012 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek

To je dobry napad, mozno sa zbytocne stresujes...
A to nieje dobre, ja som to nejako zle pochopila, nehovorila si nieco o hodnotach 7,79 po dvoch hodkach?
29. jan 2012 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek

a kedy boli tie hodnoty z laborky?Kedy ti to robili?
29. jan 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boka79 7,79 jsem mela na ogtt testu ve 24týdnu...

a hurááááááá ted po obede 5,9 ..takze jeste to zkusim po veceri a jinak pak jednu tydne namátkove jak mi rekla dr :slight_smile:
29. jan 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boka79 z te laborky minuly tyden...
29. jan 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek

jaj, ale tie laborky , to nebol ogtt, to bolo po jedle?
Tak super, 5,9 je super, len tak dalej..
29. jan 2012 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boka79 asi si nerozumine--- ve 24tydnu ogtt po 2 hodinach 7,79 tim padem me poslai do dia poradny... a minuly tyden ve 29tydnu jsem nesla do laborky krev a ta byla na lacno 4,4 po jidle 4,2 a po veceri 6,8 uz si rozumime?a ted mam doma glukometr a lítá mi to vselijak...
29. jan 2012 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek

ok, chapem, neviem, ci je to pravdepodobne, ze by ti zrazu stuplo na 5,8 nalacno?neviem, tazko povedat. A co si mala na obed?
29. jan 2012 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boka79 spagety malilinko kečupu a uzenou rolku osmaženou na oleji a papriku..
29. jan 2012 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to znie fajn , tak len tak dalej , idem dat kavu :slight_smile: ledva mam oci otvorene
ja meriam zasa v utorok
29. jan 2012 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denousek no neřekla bych, že glukometr vždy měří více... může měřit i méně... je tam AŽ 20% odchylka.... ale není to podmínka.... Bohužel ze začátku jsem to taky "házela" na glukometr... ale pak jsem pochopila, že to není glukometrem.... lačná glykemie se může zhoršovat... možná by bylo dobré zkusit si změřit i cukr mezi 2-4 hodinou ranní... teda nevím jaká by měla přesně být, to poradí werumka... ale myslím, že by měla být právě pod 5,5...
29. jan 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka

ja som vsade citala, ze vacs. meria viac, ale .... tie hodnoty podla ktorych sa my musime riadit su prisposobene unz tym glukomerom a tym vyssim hodnotam...cize v podstate,to co meria glukomer, treba brat, pokial samozrejme nie je pokazeny...... Inak dufam, ze sa mate fajn , malicky si urcite trosku ukludni, ked tie brusne koliky prejdu...
29. jan 2012 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, v týdnu mám jít na test těh. cukrovky a na žádance je zaškrtlé i moč + sed. to je co? Mě k tomu dr. ani sestra nic neřekli, já jsme si všimla až pak... mám vzít moč, nebo jak... ?
30. jan 2012 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@salomee Ahoj, po mně chtěli, abych jim při OGTT čůrala do zkumavky :wink:
30. jan 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@llluckaaa Aha, děkuju, to snad bude ono... sice jsem zvyklá, že se mnou můj dr. a sestra moc nemluví, ale tohle by mi snad řekli...i když jeden nikdy neví.
30. jan 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@salomee mě "odebírali" moč až "při" testu.... respektive mě test nedělali (špatná lačná glykemie tudíž cukrovka i bez testu OGTT), ale pak jsem jim taky čůrala do zkumavky :grinning:
30. jan 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak malej je terorista... teda on za to taky až tak nemůže, že ho bolí bříško :confounded: ale byla strašná noc... jsem totálně vyřízená... a teprve SNÍDÁM!!! :rolling_eyes:
30. jan 2012 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka No to bude bezva čůrat na povel, to jsem nad ještě nedělala:slight_smile:. Ale aspoň teda vím, že nemusím nic nosit s sebou.
30. jan 2012 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@salomee v těhotenství mi to problém nedělalo... to jsem ze sebe vždy něco vyždímala... :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem beztak chodila co chvíle....
30. jan 2012 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxkatka No jo vlastně:grinning:, to mi nedošlo, zas takový problém to asi nebude.
30. jan 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, můžu se přidat k vám... byla jsem minulý týden na testech na cukr a dopadl mi hodně bbě. Dr mi řekla, že mám omezit cukr, bílé pečivo, strouhanku a hodně sladké ovoce a že za 14 dní udělají nové testy. Tak jsem si půjčila od taťky glukometr a od včerejška se měřím. Vážím si jídlo podle rad na netu(275g sach na den) a měřím před a hod po jídle a stejně mám ten cukr vyšší, co s tím :frowning2: Podotýkám, že držím dietu od pátku. Včera ráno 4,8 a po snídani 7,8...dnes na lačno 5,4 a po snídani 7.9...chjo...jsem z toho hotová :frowning2:
31. jan 2012 o 08:52  •  čaká bábätko, termín má v máji 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ppampeliskaa

Ahoj, ako ti ten test dopadol, vies presne hodnoty?
Ja som to mala podobne, ale medzi dvoma testami som si nemerala, aby som sa zbytocne nestresovala, robila som to podla odporucania, ale drzala som dietu, aj tak by som nic ine za tie dva tyzdne nemohla pre seba urobit, ako naucit sa spravne jest :slight_smile:

Skus si najst najprv ten rezim, a potom sa to stabilizuje na urcitych hodnotach, potom uvidis.. Myslim, ze merat staci na lacno a potom hod. po jedle, nemusis pred kazdym jedlom merat.

Ja mam tiez dneska taky horsi den, mam vyssie hodnoty ako obycajne, tiez uz vesam hlavu, :slight_smile:

Vyskusaj si zistit, na ktore jedla reagujes vysokou glykemiou.
S.
31. jan 2012 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok