Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

denousek
31. jan 2012

@ppampeliskaa to nejsou tak hrozne hodnoty ja mam ted porad na lacno 5,7- 5,8 ....hlavne se nestresovat....

denousek
31. jan 2012

holky 2 hodky po snidani 6,3 je to ok,??pak jeste zkusim po obede a po veceri...merim se furt jak magor ☹

boka79
31. jan 2012

@denousek

Ahoj, to je ok 6,3, stale na hornej hranici, ale uz lepsie 🙂 a ako Ti vychadza na lacno?

boka79
31. jan 2012

@llluckaaa
@denousek
@maxkatka

Ahojte divacata, uz nemam napady na varenie, poradte nejake dobre recepty pre nas specialne a aby to chutilo aj nasim muzikom.. 🙂

denousek
31. jan 2012

@boka79 na lacno mam furt tech 5,7-5,8 s tim nic neudelam..ale v zaveru si myslim ze tady byli i horsi hodnoty a a vsichni to prezili vy zdraví .-D kdyz se to uz nebude zvedat tak to nehodlam resit..

denousek
31. jan 2012

@boka79 no ja kdybych mela vari pro me i pro muze tak ted neudelam nic bohuzel... my jsme zvykly to je samej gulas hranolky smazeny syry zapeceny pokrmy takze muzík má ted smulu 😀

boka79
31. jan 2012

@denousek

a co tak varievas teraz?
Uz nemam napady

denousek
31. jan 2012

@boka79 já beru z jidelny 😀 dneska mame zapecene testoviny

ppampeliskaa
31. jan 2012

@boka79 neměřím se před každým jídlem..jen ráno na lačno před snídaní a pak hodinu po snídani, jinak přes den né.

denousek: tak to jsi mě potěšila, že to nejsou tak hrozné hodnoty...já už tady z toho měla hlavu v pejru. no uvidíme co zítra u snídaně.

boka79
31. jan 2012

@denousek

ok, chapem, no uvidime, dnes mam gulas z hovadzieho maska a k tomu neviem, asi celozrnne cestoviny 100 g, v gulasi vela cibulky 🙂

a merias si teraz stale, nie len 2 krat tyzdenne? Neda Ti to, co?

denousek
31. jan 2012

@boka79 merim furt jak agor 😀 ale uz koncim... jeste dnes po obede 😀 a kaslu na to

boka79
31. jan 2012

@denousek

Hadam to vysrzis nejako, ja mam vzdy pomimo take zachvaty a zmeriam ak medzi meracimi dnami. Inak mam utorok a piatok. Dnes to nie je nejaka slava...

denousek
31. jan 2012

@boka79 jj to vydrzim no co se da delat dietu drzi..jdu se trosku projit po obede.. 🙂 aspon po zahrade ..

boka79
31. jan 2012

@denousek
Ja tiez pojdem, len obed mi vychadza az o pol hodku, musim na nakup. pekny den este

denousek
31. jan 2012

@boka79 uz jsem zpatky na zahrade je zima 😀 a ve 3 jdu por maliho do školky to mi staci 😀

boka79
31. jan 2012

@denousek

ja idem tieaz o tretej, ale musim ist autom, je todaleko, musela by som dva krat prestupovat....a co tak robievas cez den?

denousek
31. jan 2012

@boka79 nic 😀 vetsinou jsem naa 8 zavedla maliho do skolky ... v 9 jsem tak byla doma beru to pres obchod.. a ve 12 jsem pro neja sla zpatky... ale tento tyden tam zacal spinkat tak pro nej jdu ve 3,,,

boka79
31. jan 2012

@denousek

super, to je uzasne, ze este spi, nasa mala uz nechce velmi, niekedy spi, niekedy nie...
Spia v skolke do druhej, ked teda spi, no neni to nejaky spac 🙂

denousek
31. jan 2012

@boka79 nas malej uz 2 roky po obede nespí 😀 proto jsem vcera hledela kdyz ucitelka rekla ze usnul 😀 jsem zvedava co dnes... jo a cukr po obede 5,8 😵 😵 😵 a ted pojedu neco koupit mimcu 🙂

boka79
31. jan 2012

@denousek

ja som mala po obede 5,4 🙂 dnes prva dobra hodnota, teda vsetky dobre, ale na hranici...

Tak potom nie som sama... som rozmyslala, ze ako to tie deti vydrzia, potom je to s nimi niekedy tazke, cely den preklenut.. U nas je tak, ze niekedy ano, niekedy nie, takze nemozeme ani nic planovat. 🙂
vela spasu ti prajem--

denousek
31. jan 2012

@boka79 ja ani nevim kde je hranice ale myslim si ze do 7 v pohode..

boka79
31. jan 2012

po hodke do 7,2

denousek
31. jan 2012

@boka79 no jo lae ja se mam merit po 2 hodkach 😝 😕

boka79
31. jan 2012

ja som zabudla, tak sami zda pod 6,7

llluckaaa
31. jan 2012

@boka79 Mně nepřijde, že bych vařila nějak zvlášť jinak. Spíš jsem ke klasickým jídlům začala přidávat ještě zeleninu. Zítra chci udělat zase domácí sekanou, tak bude asi s bramborem a se zelím. Já mám ráda i různé závitky (hovězí, vepřové i kuřecí) ve vlastní šťávě nebo na žampinech a s rýží.

denousek
31. jan 2012

@boka79 tak super dneska mam hodnoty krásný 🙂

boka79
1. feb 2012

@denousek

no vidis, ja dnes nemeriam. A maly spinkal vcera? My sme mali dnes brutalny hisak, pred skolkou a aj v skolke 🙂

boka79
1. feb 2012

@llluckaaa

No ja tiez robim dnes roladky z hovadzieho... Uvidime, co povie glukomar, gulas sme zvladli velmi dobre 🙂

denousek
1. feb 2012

@boka79 hisak?co to je? 😅
ja ttaky dnes uz nemerim stresu bylo dost 🙂 dam si par dni pohov...

boka79
1. feb 2012

@denousek

no pardon pise sa s y hystericky zachvat mala moja mala dcerenka, je tvrdohlava a ja uz niekedy nemam na to nervy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre